Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Timci
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 23, 2004 12:48 pm

Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Timci Pe maj 10, 2019 9:06 am

Pozdravljeni,

pri pooblaščenem mehaniku (avto je še v garanciji) sem se pozanimal o ceni rednega četrtega servisa z mojim materialom (oljem).
Ker je razlika med drugim in četrtim servisom 50% iz 120€ na 180€ z enakim opisom dela, sem ga prosil za dodatno pojasnilo.
Napisal mi je, da je trunutno pribitek na delo pri lastnem materialu 100%. Zanima me ali je to sploh dovoljeno/zakonito?
Hvala za vaše odogvore.

Pozdrav Timci
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a ban Pe maj 10, 2019 9:19 am

Zelo butasta izjava od pooblaščenca. Na tvojem mestu bi šel drugam.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Fnatic Pe maj 10, 2019 10:11 am

Pač greš k drugemu pooblaščencu in je zadeva rešena.
Ba-dum tssssssss =P
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void Pe maj 10, 2019 10:13 am

Sploh ne vem kaj se zajebavate s tem lastnim oljem, če maš za nov avto, maš tudi za servise.

Potem ko bo treba uveljavljat garancijo bo pa zastopnik reku "ne", ker si prinesel svoje olje, in se lahko pod nosom obrišeš.
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Fnatic Pe maj 10, 2019 10:17 am

void je napisal/-a:če maš za nov avto, maš tudi za servise.


Saj veš sam, da to ni res ane? Sploh dandanes, ko je vsaj pol avtov na fafing pa lizing z minimalcem. Enim je že poln tank nafilat problem.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
rhino
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Če nov 30, 2006 2:21 pm
Kraj: Maribor

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a rhino Pe maj 10, 2019 10:20 am

Ne more ti pooblascenec vsiljevat, da kupis olje pri njemu. Ce prineses olje, ki ustreza specifikacijam vozila, oz. ce prineses isto olje, kot ga oni prodajajo in uporabljajo za servis, ne bi smelo bit problemov.
In to nima nobene veze s tem, da ce mas za novi avto, mas za olje pri pooblascencu. Razlike so enostavno prevelike. To je navadno oderustvo s strani servisa.
Jaz bi sel na drugi pooblasceni servis.
 
Timci
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 23, 2004 12:48 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Timci Pe maj 10, 2019 10:29 am

void je napisal/-a:Sploh ne vem kaj se zajebavate s tem lastnim oljem, če maš za nov avto, maš tudi za servise.

Potem ko bo treba uveljavljat garancijo bo pa zastopnik reku "ne", ker si prinesel svoje olje, in se lahko pod nosom obrišeš.


Kolega, denar za servis ni problem, ampak malo butasto pa je, da pooblaščeni servis računa za 5l olja 152€ medtem, ko je enako olje v spletni trgovini mimovrste 40€. Gre za požrešnost saj je marža 350% nesprejemljiva.

Naj omenim še to, da če olje ne ustreza predpisani specifikaciji proizvajalca ga na uradnem servisu ne sprejmejo.

Lep pozdrav vsem T
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a ban Pe maj 10, 2019 10:32 am

void je napisal/-a:Sploh ne vem kaj se zajebavate s tem lastnim oljem, če maš za nov avto, maš tudi za servise.

Potem ko bo treba uveljavljat garancijo bo pa zastopnik reku "ne", ker si prinesel svoje olje, in se lahko pod nosom obrišeš.

Še ena :roll:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 10, 2019 10:57 am

void je napisal/-a:Sploh ne vem kaj se zajebavate s tem lastnim oljem, če maš za nov avto, maš tudi za servise.

Potem ko bo treba uveljavljat garancijo bo pa zastopnik reku "ne", ker si prinesel svoje olje, in se lahko pod nosom obrišeš.


Ja pa kaj še.



Me zanima tudi kateri je ta pooblaščeni servis.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a VW T4 Pe maj 10, 2019 11:28 am

O svojem olju ne bi razmišljal, če bi bila razlika par €... ampak, ko sem pred par leti videl postavko za olje na 1.2 Clio storia od mame, kjer je bil liter elf olja preko 14€, sam pa sem ga kupil po 4,5€, takrat je bilo pa dovolj...in tudi ne komplicirajo, ko se prinese olje zraven.
Za sebe sedaj me pa ne briga, imam 5 let kritih servisov...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void Pe maj 10, 2019 11:29 am

No vi se kr zmurdujte, če boste meli lom motorja in bo na računih lastno olje se lahko pod nosom obrišete. Rajši se dogovorite s servisom da vam da popust oz. še boljše, če vam znamka ponuja plan vrzdrževanja da ga kupite.

Še enkrat ponavljam, govorim iz izkušenj. Zastopnik ne more vedet kakšno olje je bilo v kanti, ki ste jo prinesli na servis. Zastopnik pravtako ne ve, ali je bila embalaža original zaprta ali ne. Na trgu krožijo dobesedno fake emblaže in olja!

Še enkrat opozarjam, če bo na računih napisano da ste imeli lastno olje in se vam zgodi lom mehanskega dela motorja ali pa turbine, boste krili zadevo sami. Lastno olje pa ne vpliva na garancijo drugih delov motorja, recimo šobe, pumpe, termostate itd itd. ki nimajo nobene veze z oljem.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe maj 10, 2019 11:38 am

Ja in kako bo dokazal da je olje krivo za okvaro motorja ? Bo dal pooblaščeni servis samo izjavo "ne vemo kako olje ste prinesli" in to je to ?

Ja pa kaj še.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void Pe maj 10, 2019 11:42 am

Kako boš ti dokazau da okvara ni zarad tvojega olja, ki je iz ne vem kakšnega izvora? Avto ni servisiran z originalnimi avto deli in to je to. To je vse kaj uvoznika in njihovo tehnično ekipo zanima.

Pravim vam, govorim iz izkušenj. To je realna možnost.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a emozul Pe maj 10, 2019 11:59 am

Zakaj pa potem pooblaščen serviser sploh vlije tako olje, če ni vredu?
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void Pe maj 10, 2019 12:31 pm

Veš kako je to, vse je uredu, dokler je uredu. Ko pa gre narobe, se pa seveda gre v detajle in v ta detajl se takoj zapičijo.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a ban Pe maj 10, 2019 12:32 pm

Kako naj jst vem, da je v tistih 200 litrskih sodih na servisu sploh tapravo olje?
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Cefizelj Pe maj 10, 2019 12:35 pm

Če se navežem recimo na For-ovega Peugeota 308. Če ne gre zaupat pooblaščencem da nalivajo pravo olje, potem rajši nosim svoje olje, ker vem da je pravo. :)

Sicer pa moje izkušnje. Renault servis nobenih težav, niti na računu ni pisalo lastno olje. Na Citroen servisu pa en kup pregovarjanja, kaj vse to lahko prinese in bla bla bla. Na koncu sva prišla do tega da je njihovo olje original, moje pa skoraj sigurno ponaredek. Pa se nisem pustil prepričat.

Tole z dodatkom je pa zanimivo. Nekateri z odprtimi rokami sprejemajo vsak avto, ki pride na uradni servis, drugi bodo pa očitno tako. Se bo treba zgleda na drug servis zapeljat.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a void Pe maj 10, 2019 12:58 pm

No jaz lahko že po vonju, barvi in viskoznosti ugotovim kater ELF je... Ker mam tolk let že posla z določenimi vrstami olja. Fulltech FE, Evolution STI 10w40, Evolution SXR 5w-40 npr.

Če pa servis niti sam ne ve, katero olje je pravo oz. če sploh ne pogledajo kaj je predpisano, je pa čisto drugi problem spet.
Vseeno je pa barrel olja direktno od uvoznika 100% pravi, kot pa olje kupljeno na bolhi, ki je "padlo iz kamiona".
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a VW T4 Pe maj 10, 2019 1:10 pm

Mati je dolgo časa vozila cliota na pooblaščen servis tudi po izteku garancije in vsakič so jo lepo lupili... 65€ za 4 litre olja, medtem ko sem kupil kanto elfa na mimo vrste za 20€. To je too much razlike. Olje kupljeno z računom, zapakirano, servis ni nič kompliciral. No verjetno tudi zato, ker avto takrat ni bil več v garanciji... Kot pravim, se ne bi jajcal za nekaj € razlike, ampak da te tako olupijo, v tem primeru cliota je bila polovica cene servisa samo olje. In če lahko sam v trgovini nabavim olje tako poceni, nočem vedet koliko je nabavna cena za servis, ki ga vzame velike količine. Torej zakaj mora servis tako nagravžno nabit ceno olju.
 
Uporabniški avatar
zx14
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 92
Pridružen: Po mar 17, 2003 1:51 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a zx14 Pe maj 10, 2019 2:15 pm

Ena na temo olja...

Imam Astro H 1.6 16V in zanjo je predpisano olje GM Dexos 2 5W30. Servise mi dela moj mehanik, ki mu zaupam in vse je OK. Ko sem imel enkrat vmes rok za menjavo, mehanika ravno ni bilo in sem sam zamenjal olje in filter. Olje sem kupil v originalni embalaži, s hologramsko nalepko pri enem od bolj znanih trgovcev z avtodeli v Slo, filter je bil Mahle. V tistih 15000 km intervala do naslednje menjave sem moral doliti več kot en liter olja. Motor je bil sicer suh in iz motorja ni iztekla niti kapljica olja. Naslednje intervale mi ga je menjal spet mehanik in od takrat naprej je spet vse OK in mi ga ne popije popolnoma nič. Mehanik prav tako vliva Dexos 2, iz originalne, zapakirane in na videz enake kantice, kot je bila tista, ki sem jo sam kupil. Režim vožnje in relacije so ves čas popolnoma isti.
Nočem nikogar obtoževati, zato tudi ne bom pisal, kdo je trgovec. Ampak sem pa skoraj prepričan, da je bilo tisto olje ponaredek.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 41 gostov