Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Locher Pe maj 24, 2019 11:49 am

Kapitalizem. Ker mislijo, da lahko postavijo visoko ceno. In kot kaže, se ne motijo, saj verjetno poslujejo z dobičkom. Torej?

Jaz se ne strinjam in sem "voted with my wallet". Menda ja smem, ali pač ne? Kogar je strah za odpustke, pardon, garancijo, bo koristil storitve v steklenih palačah z "zastonj" kavico.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 24, 2019 12:30 pm

Locher je napisal/-a:... In kot kaže, se ne motijo, saj verjetno poslujejo z dobičkom. Torej? ...


Če bi pooblaščenci poslovali z dobičkom, ne bi vračali pooblastil generalcu in se odrekli takemu poslu.

Generalci pa poslujejo z dobičkom že iz naslova pooblastil in dodatnih zahtev, ne ozirajoč se na vedno slabšo kakovost storitev pooblaščencev.
Nelogično bi bilo, da jim pri takih "ekstra" dohodkih ne znese za dobiček.
Imam pa občutek, da želijo s tako politiko zmanjšati število pooblaščencev na minimum, tako ostanejo samo največji med njimi.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a emozul Pe maj 24, 2019 12:43 pm

Poslujejo z dobičkom, gre jim dobro. Res, da je za 2018, ampak čisto za info:
https://siol.net/avtomoto/novice/to-so- ... vec-461203
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Locher Pe maj 24, 2019 1:19 pm

emozul, veliki siromaki.

Firediver, meni dol visi ali je pooblaščenec ali generalni. Če ima visoke cene, se bom storitvam odrekel.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Pe maj 24, 2019 1:47 pm

Saj te ne prepričujem glede tega.

Bom pisal počasi, da boste vsi razumeli.

Lahko ste imeli slabo izkušnjo s pooblaščencem, pa zato niso vsi zanič. (Za kratkovidne je itak vse isti k.)
Lahko ste plačali veliko in ste se počutili ogoljufane, pa zato niso vsi zlatarji in goljufi (pojdite na podeželje pogledat, koliko stane usluga na pooblaščencu napram mestu.).
Lahko izbirate servis, pa se vsi raje zapičite v pooblaščence in njihove tarife.

Na forumu zna vsak blatit čez vse povprek. Je najlažje. Populizma se ni treba učiti...
Pač bodite pošteni do sebe in pojdite tja, kjer ste zadovoljni z uslugo.
Glede pooblaščencev pa bodo že sami rešili, če bodo s takimi cenami preživeli ali pa crknili. Njihov problem, ne vaš!

V kolikor smatrate njihov problem tudi za svojega, pa si kupujte take avtomobile, ki so izven garancije in jih vzdržujte po svoje.
Simpl.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Locher Pe maj 24, 2019 2:06 pm

Bom napisal še jaz "počasi", da boš razumel.

Briga me za pooblaščence in druge sveto požigosane servise. Če je po mojem mnenju storitev predraga, bom poservisiral bodisi sam bodisi peljal nekomu cenejšemu. Zaradi garancije ne mislim preplačevati stvari. Sem sprejel tveganje in če bo treba, bom plačal iz svojega žepa. Do sedaj sem bil še vedno na plusu.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Gricko Pe maj 24, 2019 2:27 pm

@Firediver
mi te že razumemo kaj hočeš povedati, samo se ne strinjamo z obrazložitvami!
ti sedaj opravičuješ višje cene, veliko ljudi tukaj ( in tudi drugod) pa ti govori, da imajo zasoljene cene ( to je dejstvo) in ne najboljše usluge ( tudi dejstvo)

torej mi povej ZAKAJ?? bi vozil avto na tak servis??
Mene ne zanima, kakšne pogoje imajo oni ( to je njihova stvar, to se morajo oni boriti za boljše pogoje) ampak me zanima storitev ( kakovost) in cena.

če to dobim drugje po bistveno boljših pogojih, potem hodim drugam.

Bodo pač mogli prilagoditi svojo dejavnost, da bodo konkurenčni in ta manjko bodo morali loviti drugje in ne v "mojem žepu" in na najlažji način!
in še, ja lastniki teh servisov živijo kar dobro, zaposleni pa so druga zgodba! Ker če ne bi živeli dobro in ne bi bilo rentabilno, bi lastnik sigurno zaprl, tako pa se z jahto okoli vozi :huh:

To ti vsi govorimo, pa očitno ti ne razumeš te poante.
Sem prepričan, da tudi sam pogledaš kje katero stvar kupiš in ne kar v prvi trgovini ( pa naj bo to špecarija, PC, domača oprema, avto.....) zakaj ti je potem to tukaj tuje?
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a cc09 Pe maj 24, 2019 4:38 pm

Firediver je napisal/-a:No, pa obrazloži, zakaj bi se pooblaščenec namerno uničeval z previsoko ceno, če bi jo po tvoje lahko drastično znižal in še preživel?

Ma tudi kdo drug še kako idejo zakaj taka "samomorilnost" ?

To je njegov problem. Če jaz pridem na servis, je moj problem kolk imam jaz plače, otrok in kreditov, njegovi problemi so pa njegovi problemi. Ko bo uvoznik ostal brez servisov, se bo kaj spremenilo, morda, ali pa ne, koga briga - mene že ne. To da imaš garantirane stranke na nekem območju, je pač tudi nekaj vredno in je treba plačat.
Pooblaščeni servisi imajo lepo delo, ker delajo na novih avtih, in za vsako stvar obstaja procedura. Ko pa nekdo pripelje na nepooblaščen servis 15 let staro kanto s katero je vse narobe, se pa stvari komplicirajo. Treba bi zamenjati marsikaj, treba pa najt tisto kar je res nujno. Pripelješ tak avto na pooblaščen servis, pa se lahko izkaže, da so vsa njihova orodja, diagnostike in stekleni paneli vredni glih tolk kot dober mehanik pod kozolcem.
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Tattoo- Pe maj 24, 2019 5:45 pm

Nisem vedel, da imajo pooblaščenci za mehanike same nesposobne vajence, medtem ko so tisti pod kozolcem pa sami vrhunski strokovnjaki...za povrhu so pa še 3/4 cenejši! :lol:

Ta tema je res GOLD! :DDD
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2355
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a DePalmo Pe maj 24, 2019 6:11 pm

Samo v razmislek. Tukaj na forumu sodeluje član Fan, katerega vsi poznamo. Nekateri osebno, nekateri ne. Kdor je že bil pri njem, ve da je tam kot "pod kozolcem", ampak možakar ima znanja ogromno, verjetno več kot par uradnih servisov skupaj.

Torej, se kar strinjam s trditvijo da se najdejo večji strokovnjaki "pod kozolcem", kot pa na uradnih servisih.

Kar se pa tiče preplačevanja je pa moje mnenje tako, da nikjer nočem biti nategnjen oz. pač čim manj. Če bi dodatno plačevanje tudi prineslo dodatne usluge katere bi mi bile zanimive, bi doplačal, tako pa na uradnem servisu poslušam da je na leto starem avtu sprejemljivo da črička in da je to normalno. Hvala lepa za tak odnos, svoj denar nesem drugam.

In ko sem se zanimal za uradni servis, sem povprašal na par njih o ceni servisa. Zanimivo je to da po telefonu je ena številka, na email pa pride drugačen predračun, to za 50% dražji. Na koncu sem se odločil da avto vozim cca. pol ure stran, ker imajo ugodno ceno in kar dobre reference na internetu. Še vedno plačam več, tukaj so pa skriti tisti stroški o katerih nakladate zgoraj.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a PogachnyK Pe maj 24, 2019 6:17 pm

A tistega golfa je že vrnil?
Slika
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1458
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a soso So maj 25, 2019 6:27 am

Jaz sem kr vrocino dobil, ko sem klical dva pooblascena za vw (mb in lj), kjer so mi rekli za zamenjavo olja in filtra z mojim materialom 110 eur. Potem sem v okolici mb prav tako pooblascenec zamenjal za 35 eur.
AH NI NAM LAHKO!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1102
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a cc09 So maj 25, 2019 6:48 am

Tattoo- je napisal/-a:Nisem vedel, da imajo pooblaščenci za mehanike same nesposobne vajence, medtem ko so tisti pod kozolcem pa sami vrhunski strokovnjaki...za povrhu so pa še 3/4 cenejši! :lol:

Ta tema je res GOLD! :DDD

Če hočeš preživet pod kozolcem, moraš nekaj pokazat. Na uradni servis MORAŠ, niti se ne sekiraš za kvaliteto dokler se samo olje menja, ker to zna vsak.
In tudi vsak dober gre na svoje ali pa vsaj šušmari popoldne.
Lahko izbereš katerikoli poklic, za vsakega velja da je s.p. načeloma boljši v tem kot neka firma z 20 zaposlenimi, frizerji, zdravniki, zobozdravniki, vodovodarji, karkoli. Niso avtomehaniki nič posebnega tu.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a pskoda So maj 25, 2019 7:47 am

Večni problem servisi.
To je najmanjši strošek tudi če greš na pooblaščenca.
Na raznih audijih, bmwjih, mbjih, gorivu, zavarovanju, lizingu, itd boste izgubili veliko več € kot na rednem servisu.



Pri nas je važno, da je na haubi prava značka, da so velika kola (z diski, ki so debeli skoraj kot narezan pršut in debica gumami) pa tudi, če doma ješ kruh z cukrano vodo in kalkuliraš, če ti bo zneslo za kredit, bencin do plače
Lp
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Locher Po maj 27, 2019 8:05 am

pskoda, se ne strinjam. Tudi če nekdo ima denar, mu ga ni treba neracionalno zapravljati.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1919
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Gricko Po maj 27, 2019 4:29 pm

točno tako!
zakaj bi dajal za nekaj več, če lahko dobim za manj več??

Ker tako zagovarjate uradne servise, povejte mi kje je PLUS v tem, da se ga pelje na uradni servis?? ob prodaji vozila?
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a PogachnyK Po maj 27, 2019 5:37 pm

Pooblaščenec reče enako...

Zakaj bi računal 20 evra, ko pa lahko 200;)
Slika
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a J.McLane Sr maj 29, 2019 11:58 am

Še letošnji podatki teh ubogih trgovcev, ki se borijo za preživetje in ne gre drugače kot da računajo tako drago olje:
https://siol.net/avtomoto/novice/bajni- ... iji-498717

Nekaterih (Avto Slak, Toyota Center Ljubljana, VCAG..) še ni na seznamu, ker podatkov o poslovanju še niso oddali.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a Firediver Sr maj 29, 2019 12:31 pm

A vi ločite pojma avtotrgovec in avtoserviser?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Servis - Pribitek na delo pri lastnem materialu 100%

Napisal/-a esem Sr maj 29, 2019 1:06 pm

Saj je res, res pa je tudi, da pooblaščenci (o katerih govorimo!) ponavadi to dvoje združujejo. Kar je še en minus - da tako obirajo "večne" stranke.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 24 gostov