Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
yyyeb
Novinec
 
Prispevkov: 178
Pridružen: So nov 08, 2008 8:35 pm

2 taktni motor ne vžge navodila

Napisal/-a yyyeb So maj 11, 2019 8:48 am

Živjo, kot laik bi se rad malo izobrazil glede popravila 2 taktnih motorjev npr. žaga, kosilnica...za domačo uporabo. Predvsem me zanima kaj narediti, ko motor ne vžge. Kak je pravilen vrstni red kaj gledati? Vem, da za delovanje motor potrebuje iskro, gorivo in kompresijo. Jaz bi najprej preveril iskro in če imam v tanku gorivo, naprej pa več ne vem. Kdaj pridete do točke razstavljanja uplinjača? Prosim za navodila, ko motor ne vžge od začetka do konca, torej odgovor v stilu vžgal mi je ker sem menjal filter goriva ni dovolj. hvala
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

Napisal/-a Mazda2 So maj 11, 2019 1:31 pm

Iz kje pa si? Moj sosed za hobi že več let popravlja kosilnice, motorne žage in podobno in mu to razni ljudje vozijo. Morda bi ti za kakšno simbolično plačilo tudi kaj povedal in pokazal.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

Napisal/-a motom So maj 11, 2019 3:20 pm

Najprej odvijes svecko. Ce je mokra pomeni da bencin dobi. Obrises, posusis svecko. Potem preveris iskro na svecki. Ce jo ima, si verjetno le zalil motor. Nato nekajkrat brez svecke obrnes motor, da prepihas motor. Vstavis svecko in ponovno probas.
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 916
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: 2 taktni motor ne vžge navodila

Napisal/-a radar So maj 11, 2019 9:20 pm

Najprej si preberi kakšno strokovno literaturo o motorjih. Si boš lažje marsikaj predstavljal.

Glede na to, da se ti ne sanja veliko preveri svečko, preveri če imaš gorivo, če je je mešanica prava (motorka) itd. Spihaj zračni filter, takšne malenkosti.
O razdiranju uplinjača pa še malo počakaj. Pa enako velja tudi za "štelanje" motorne žage, itd.

Na hitro o svečki ti je motom napisal, v primeru, da pa ni iskre lahko preveriš z novo svečko in če potem dobiš iskro je ok. Če pa jo ne dobiš, pa imaš problem na elektriki.... Ni vse samo črno in belo.

lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 49 gostov