Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Mosesa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če dec 22, 2016 2:40 pm

Nakup avtomobila

Napisal/-a Mosesa Če jun 13, 2019 8:34 am

Poudravljeni.
Pred 2, 5 leta sem kupila novo Opel Astro (takrat sem tudi tukaj povpraševala o nakupu in mi je bila astra le v širšem izboru) in z njo sem več kot zadovoljna. Ampak ker je na poti 4. otrok rabim nekaj s 6. ali 7. sedeži.
Ali se mi splača bolj da kupim nov avto, ali rabljen? To bi bil prvi avto v družini, to pomeni da bi imel vinjeto, da bi bil vedno porihtan itd.
Če nov, ali je Dacia Lodgy Techroad dobra izbira? Za 17. tisočakov dobim praktično vse kar rabim.
Če ne, kaj mi predlagate? Astre še nisem odplačala, tako da bi jo kar dala noter in bi naredili obračun.

Prosim, čimveč pametnih predlogov, tudi glede Dacie - saj po mojem ni to kako sranje? Izgleda lepo, koliko berem po forumih ni slaba. Drugo leto sicer baje pride ven nova ampak ne bom čakala.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1372
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a thunderbolt Če jun 13, 2019 8:58 am

 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3582
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a ban Če jun 13, 2019 8:59 am

Kolega, ki ima 4 otroke, je nabavil grand senika, prejšni model in je več kot zadovoljen.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a limas Če jun 13, 2019 9:12 am

Astro boš hitro in dobro prodala, saj si prva lastnica. Če jo daš v račun, dobiš veliko manj.
Dačija lodgy je največ avta za svoj denar. Če počakaš na nov model, ki bo verjetno na voljo z novim 1,33 tce motorjem, bo to zadetek v polno.
Rabljen avto? Prevelika loterija, da bi si kot mlada mamica dovolila potencialni živčni zlom zaradi odkrivanja skritih napak in dodatnih stroškov servisiranja. Če pa je že treba rabljenega pa poglej za kakšnim C4 pikaso ali reno scenicom.
Kaj pravi mož?
 
Mosesa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če dec 22, 2016 2:40 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a Mosesa Če jun 13, 2019 10:08 am

Kdaj bo na voljo nov model? Nikjer ne najdem, da bi kaj pisalo.
Možu je pomembno, da ima avto tempomat, drugo mu je vseeno. Sedaj sem pregledala tudi odgovore na onem linku, i mi ga je en prej prilepil. In res da za 2 tisočaka več dobim že rifterja, grand space tourerja....hmmmm.

A mislite, da je res velika razlika če astro raje izplačam in jo prodam kot pa če jo dam noter k "odkupnini" za novi avto? kako velika razlika?
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nakup avtomobila

Napisal/-a pleomax Če jun 13, 2019 10:31 am

Obučajno avto preko trgovca prodaš za manj, kot bi sicer iztržila sama. Problem lodgy-a je, če mene vprašaš, varnost. Je bila že pred leti v bistvu najslabša, slabša od čisto majhnih avtov ranga clio. Pač nekje se žal nižja cena pozna. Jaz bi se nekako probal stegniti do rifterja recimo. Mogoče tudi kaka opel zafira? Ne vem sicer kakšne so cene.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 47 gostov