Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Kateri avto kupiti (6 članov družine)

Glasovanje se je zaključilo dne So jun 22, 2019 1:23 pm

Citroen c 4 gran tourer (nov)
4
33%
Citroen Berlingo (nov)
1
8%
Peogeot Rifter (nov)
3
25%
Dacia Lodgy (nov)
0
Brez glasov
Opel Combo (nov)
2
17%
rabljenega Tourana (200K kilometrov)
1
8%
ravbljenega francoza (100 k kilometrov)
1
8%
 
Skupaj glasov : 12
 
Mosesa
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 11
Pridružen: Če dec 22, 2016 2:40 pm

Kateri avto naj kupimo (6 članov družine)

Napisal/-a Mosesa Po jun 17, 2019 1:23 pm

Prosim, če glasujetw in mi pomagate kako se naj odločim.

Budget je zelo odvisen, torej ne vem ali naj kupim nov avto ali rabljeni, vsak euro pride prav, prav tako so komplikacije z DMV in pa DDV če ga kupim iz tujine ( zadeve, ki mi niso najbolj jasne).
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kateri avto naj kupimo (6 članov družine)

Napisal/-a mrtwelvetrees Po jun 17, 2019 1:52 pm

Tale anketa je kr neki, kot da nebi imel pojma kaj hočeš. Moral se boš najprej odločit ali nov ali rabljen avto !
In potem naprej zožati izbor glede žalja in potreb.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
J7ak
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 25
Pridružen: To dec 08, 2015 10:57 am

Re: Kateri avto naj kupimo (6 članov družine)

Napisal/-a J7ak Po jun 17, 2019 7:09 pm

Se strinjam s predhodnikom...

S čim ste pa do sedaj shajali? Nas je 5 in imam vecjega enoprostorca. Če bi danes kupoval bi si verjetno postavil nekoliko drugacne prioritete, glede tega katere lastnosti mora avto imeti. Pa nisem nezadovoljen s svojim, prej obratno, vendar so se mi prioritete spremenile.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Kateri avto naj kupimo (6 članov družine)

Napisal/-a VW T4 To jun 18, 2019 6:57 am

Tudi cenovni okvir... combo, rifter in berlingo so enaka samo preznačkana vozila, vendar malo po svoje cenovno pozicioniran. Dacia je najcenejša...
Če so finance za novega, rabljenega ne bi gledal....
 
Lea214
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Pe jun 27, 2014 1:15 pm

Re: Kateri avto naj kupimo (6 članov družine)

Napisal/-a Lea214 To jun 25, 2019 8:21 pm

Nas je tudi 6 in smo letos kupovali nov avto. Pogledali smo si jih kar nekaj. Enoprostorci so odpadli vsi po vrsti, ker imajo v tretji vrsti čisto premalo prostora: Zafira, S Max, Sharan (ta je tako ali tako predrag), Scenic, Espace (to ni več enoprostorec, amapk velik luksuzni avto kot je bil nekoč Vel Satis), še najboljši je bil prav C4 Grand Space Tourer (bivši Grand Picasso), ampak tudi ta je imel v tretji vrsti čisto premalo prostora - sediš s pokrčenimi koleni in če si malo prevelik, se z glavo butaš v strop.
Dacio Lodgy in Dokker smo preizkušali pred 5 leti, pa sta pravi drvarnici.
Super so Citroenovi/Peugeotovi potniški kombiji. Gledali smo Citroen Space Tourer, ampak moraš vzeti M (XS je premajhen), kar pa cenovno nanese skoraj 30 jurjev. Primeren je tudi VW Caddy Maxi, ampak cenovno tui kar nanese.
Mi smo vzeli Berlingota XL, ki je bil z dobrimi 20 jurji najcenejši avto, v katerem se nas vseh 6 lahko povsem normalno pelje. Smo zelo zadovoljni, v tretji vrsti ima dva čisto normalna sedeža, če enega ven vzameš (mi rabimo 6 sedežev), je pa zadaj tudi še veliko prostora za prtljago. Dovolj prostora za kolena v drugi in tretji vrsti in ogromno prostora nad glavo. Ima kar nekaj opreme, potegne pa tudi dobro (1,5 HDI 130 KM). Vsekakor priporočam!

Ergo: odsvetujem C4 Grand Space Tourer in Tourana, kar sta premajhna, Ldogy iz varnostnih razlogov, dosti več prostora pa tudi nima, priporočam pa katerikoli dostavni kombi PSA - Citroen Berlingo, Peugeot Rifter ali Opel Combo. Nujno XL izvedbo, pa pač tam, kjer vam dajo najbolj ugodno ponudbo.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov