Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Usnje v avtu (video)

Napisal/-a Aesthetics To jun 25, 2019 9:04 am

Tole sem zasledil danes. Kakšno je vaše mnenje o usnjenih sedežih v avtu? Oziroma zakaj so se zdaj odločili za promocijo usnja (če morda kod ve background)?

Sam še nisem vozil veliko avtov, ampak sem pa imel usnje v AR 156 in poletja so bila naravnost grozna. Nikoli več, sploh pa ne da še dodatno plačam za to.

https://www.youtube.com/watch?v=nP_CvLlaFlI (Autogefuhl)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Usnje v avtu (video)

Napisal/-a Locher To jun 25, 2019 9:39 am

Meni je usnje zelo všeč, če je le dovolj kakovostno. Usnje kakovosti plastike ali kartona je slabše kot blago. Pri usnjenem oblazinjenju nimam težav niti z vročino niti z mrazom.
 
5cenic
Novinec
 
Prispevkov: 465
Pridružen: Sr feb 11, 2015 1:23 am

Re: Usnje v avtu (video)

Napisal/-a 5cenic To jun 25, 2019 11:33 am

Aesthetics je napisal/-a:Tole sem zasledil danes. Kakšno je vaše mnenje o usnjenih sedežih v avtu? Oziroma zakaj so se zdaj odločili za promocijo usnja (če morda kod ve background)?

Sam še nisem vozil veliko avtov, ampak sem pa imel usnje v AR 156 in poletja so bila naravnost grozna. Nikoli več, sploh pa ne da še dodatno plačam za to.

https://www.youtube.com/watch?v=nP_CvLlaFlI (Autogefuhl)

Z mrazom nimam težav (gretje sedežev) poleti pa je res usnje bolj vroče od blaga vendar se zelo hitro ohladi. Ker imam svetlo notranjost avta je kljub panoramski strehi in usnju klima v avtu dosti boljša kot v ženinem, ki ima temno notranjost. Ne bi zamenjal ne blaga in ne cenene "alcantare" za usnje.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Usnje v avtu (video)

Napisal/-a pskoda To jun 25, 2019 6:50 pm

Za mene je edini + usnja čiščenje samo obrišeš z vlažno krpo in to je to vse ostalo je pa minus sploh cena.

Sicer govorim na pamet samo to sigurno ni naravno, pravo usnje v avtu, ker ubit neko žival za sedež je vsaj za mene nehumano
Lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Usnje v avtu (video)

Napisal/-a Firediver Sr jun 26, 2019 6:58 am

Prah in ostala packarija na usnju se lepo čisti, moraš pa ga tudi vzdrževati, da osnje ostane mehko in ne popoka.

Glede živali, ki se jih pobiva za ta namen...saj zato se jih pa redi, da se jih na koncu zakolje!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Usnje v avtu (video)

Napisal/-a Sriple Tix Sr jun 26, 2019 12:42 pm

Imel sem usnje v Santa Fe-ju in razen takrat, ko so mi otroci pokozlali zadnje sedeze, nisem opazil nobene prednosti pred blagom.

Pozimi so sedezi mrzli (gretje zacne delati sele nekaj casa zatem, ko sedes na njih), pri ... kako recete divjanju ... dinamicni voznji se dricas sem in tja in boh ne daj, da sem poleti pustil odprto stresno okno ter je najdrazja sedla v avto v tisti majcki z naramnicami, saj je bila veselica popolna (to je dejansko storila le enkrat in lesson learned).

Skratka, usnje ni zame, sem pa vesel, da kdo najde tudi prednosti taksnega oblazinjenja v svojem avtu.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov