Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
GapsoN
Novinec
 
Prispevkov: 484
Pridružen: Če sep 11, 2003 7:35 pm
Kraj: Ljubljana

Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a GapsoN Če jul 11, 2019 10:33 pm

Na službenem avtu imam gume, ki so stare pol leta. Ker ob registraciji nisem preverjal optike, sem jo naredil šele kasneje, ko sem ugotovil, da gumo na robu požira. Nekaj dni nazaj pa je voznika ustavil policist, ki mu je zaradi ene gume, ki je na robu malo bolj požrta, napisal 400 EUR kazni plus še 2000 EUR za podjetje in 250 EUR za odgovorno osebo.
Kljub vsem trditvam v medijih, da Policija meri globino kanala na sredini gume, je tokrat ne le da niso merili, ampak na oko ocenili globino kanala.
S takšno kaznijo bi se seveda strinjal, če bi bila cela guma brez ustreznega profila.
Priponke
Guma zanič mala.jpg
Guma, ki jo je Policist ocenil, da ima 0,0 mm profila.
GapsoN ™
Nobody else

Živim da vozim
Slika
 
Uporabniški avatar
Tattoo-
Uporabnik
 
Prispevkov: 1318
Pridružen: Če dec 16, 2004 10:33 pm
Kraj: Circuit de la Sarthe

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a Tattoo- Pe jul 12, 2019 9:21 am

Sicer je na podlagi ene slike in zapisa na forumu težko soditi, ampak kolikor imam jaz izkušenj z modrimi sami od sebe in iz ljubega miru sigurno niso šli preverjati globine profila pnevmatik...je moral biti voznik kaj "pameten" da so se ga lotili. Ko si pa enkrat tako daleč pa tako nič več ne pomaga, ker je policajeva beseda proti tvoji in bodo že našli eno stvar, da lahko napišejo (mastno) kazen...
There are only three sports: bull fighting, car racing and mountain climbing. The rest are mere games! - Ernest Hemingway
 
Rok33
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 12
Pridružen: Sr jun 20, 2018 9:38 am

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a Rok33 Pe jul 12, 2019 10:13 am

Globino profila naj bi se merila tik ob indikatorjih obrabe, ki jih ob robu gume ni ampak so v glavnih kanalih, tako da če je guma obrabljena samo ob robu to ni problem. Se pa na sliki vidi, da je celoten profil obrabljen do indikatorjev...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a limas Pe jul 12, 2019 10:32 am

Gre za zimsko gumo. Na robovih je izrabljena, v sredini pa ima še malenkost profila. Na oko ne smejo kar tako sprejemati odločitve, saj imajo merilce globine profila. Malo preišči zakonodajo kaj pravi glede postopka policije pri preverjanju profilov gum.
Težko bo doseči pravico proti uradni osebi, ampak ti ostaja možnost pritožbe.
Tudi jaz menim, da so policisti imeli razlog za pregled gum. Mene so pred leti ustavili zaradi majhnega prekrška. Na avtu sem imel sredi zime poletne gume, ampak tudi verige v prtljažniku. Tega niso opazili, pa se je na daleč videlo.
Na morju sem opazil še eno cvetko. Nemški turist z bivalnim kombijem. Zimske gume izrabljene skoraj do nule. Na robovih seveda "slide profil". Nevarnost na cesti.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a ojnica Pe jul 12, 2019 11:14 am

min. globina profila je cca 1.6mm, pa nima veze letna al zimska.... meri se nekje med sredino gumo in robom.
Zdaj pa vzami meter v roke in slikaj in sem prilmaj, ker tale tvoj profil ga vrjetno niti 2mm ni.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a motom Pe jul 12, 2019 6:45 pm

Kakorkoli... zakon pravi, da se meritev dela tik ob twi indikatorja in verjetno je profil tam ok.
 
ggorenc
Novinec
 
Prispevkov: 429
Pridružen: So apr 23, 2005 7:41 pm

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a ggorenc Ne jul 14, 2019 6:34 am

A to imate safety car za dirke formule 1? Ker ce policaja nisi preprical, da so gume stare pol leta tudi nas ne bos. Tole je star profil zimske pnevmatike ene tretjerazredne gume (lassa, kelly), morda celo obnovljene pnevmatike. In v pol leta NE porabis toliko gume nikoli razen na racelandu.

Ce isces osebno zadostitev na po forumu kako grdi so policaji, potem si kar prav prisel. Da pokazes tole sliko na kaksnem bmw forumu te pa hitro postavijo na realna tla.

Ajde objavi post tukaj, pa da vidimo odziv!


https://www.bimmerforums.com/forum/
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a berlonso Ne jul 14, 2019 9:11 am

Zame taka guma predstavlja nevarnost na cesti. Sploh službena in/ali tovorna vozila, ki so nonstop na cesti, bi morala biti konstantno preverjena. Odgovorno bi bilo od voznika, da opozori nadrejenega in pričakuje se, da ta ukrepa. Na Scenicu imam letne z okoli 3mm profila čez cel presek (Vredestein Sportrac 5), a sem zadnje na avtocesti pri hitrosti le 110kmh ob močnejšem dežju doživel aquaplaning, začelo je nositi, k sreči je bil odsek avtoceste dokaj raven in malo navzgor, da sem kmalu dobil nadzor nazaj. Seveda nadaljeval 90 za kamioni in gume so v nabavi. Mislil sem, da bo ok do zime, ampak sem bil opozorjen k sreči s poceni šolo. V tvojem primeru, je bila šola precej draga, a vsaj nesreče ni bilo. Drugače glede rešitev ti ne znam svetovat. Je pa tako, da bi moral voznik opozoriti nadrejenega če gre za podjetje, velikokrat se pričakuje da so nadrejeni kot bogovi v malem in bi morali vedeti vse. Če ni komunikacije je hudič. Če nadrejeni ne ukrepa, je še slabše.
 
immbm13
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 29
Pridružen: So dec 29, 2018 1:57 pm

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a immbm13 Ne jul 14, 2019 11:11 am

Ali bi šla taka guma čez tehnični pregled? Ne. Torej ni primerna za na cesto.
Ali je guma, ki ima na sredini še 5mm profila, rob pa pobran do pletenic še ok (malce karikiram)? Ne.
Gume je treba preverjat po celotnem profilu, tako zunanjem kakor tudi po notranjem (kar se hitro lahko spregleda) in ustrezno ukrepat.
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Na robu posneta guma - kazen

Napisal/-a esem Ne jul 14, 2019 11:28 am

400 EUR kazni plus še 2000 EUR za podjetje in 250 EUR za odgovorno osebo.
Čudno, da se ni še nihče obregnil ob tako kazen za eno samo vprašljivo gumo (s slike ni dobro vidno, koliko nevarna je). Morda je bila rezervna, pa je niso nazaj zamenjali? Vsekakor nesorazmerno. Kaže, da je morda bilo vmes jezikanje ali stare zamere.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: MartinID in 42 gostov