Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
megane16v
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 56
Pridružen: Če avg 15, 2013 8:43 pm

Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a megane16v So sep 07, 2019 8:27 am

Pozdravljeni,
zanima me, kateri mediji, elektronski in tiskani, so vam najbolj kredibilni na širšem področju avtomobilizma. Se pravi, da čimbolj nepristransko testirajo, poročajo in podajajo informacije. V mislih imam vse vire, ki jih spremljate, od revij, spletnih strani, vlogov, radijskih prispevkov, TV oddaj. Včasih ob prebiranju različnih testov in novic namreč dobim občutek, da nekega novinarja "vleče" v določeno stran ;)

Bodimo pa pozitivni, izpostavimo raje samo dobre vire
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a Ivan36 So sep 07, 2019 9:55 am

90% jih je SPONZORIRANIH od zamke modela ali podjetja le te! Torej so pristranski do druge lahko boljše znamke ali modela .... Lep primerek je GOLF in VW že vsaj 30let :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a tha_man So sep 07, 2019 10:27 am

Glede kredibilnosti je težko rečt, razen ko je res očitno (npr. angleški Whatcar, kjer po par prebranih testih skužiš, da preferirajo VAG ter še kak model drugih proizvajalcev, ki je narejeni v GB). Čeprav je to po mojem bolj odvisno od subjektivnih občutkov kot od tega da nekdo plača test, vem pa ne. V teh koncih veljajo nemški avti za oh in sploh in ta mentaliteta bo hočeš nočeš vplivala na test. V ameriških testih je zgodba drugačna, tam se mi zdijo dosti bolj mahnjeni na japonce in korejce in nemcem nič ne gledajo čez prste.

Od naših testov so mi zadnje čase všeč testi v Motoreviji. Včasih so se mi zdeli tud kar dost VW to VW ono, v zadnjem letu, mogoče dveh, pa se mi zdi, da ne več tolk oz. se je kvaliteta testov nasploh dvignila.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a whitee So sep 07, 2019 11:09 am

Od spletnih virov dosti spremljam Carwow, se mi zdi dosti realen, čeprav ima včasih kakšne cvetke. Od tiskanih pa tu in tam preberem Autobild, včasih je ok, včasih pa čisto preveč favorizirajo. Sem pa zadnjič prebral en test iz Avto Magazinove revije in sem hitro zaprl zaradi napisanih bedarij.
 
Manfred
Novinec
 
Prispevkov: 252
Pridružen: Po jul 11, 2005 9:52 am

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a Manfred So sep 07, 2019 12:10 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Enako, Avto Magazin je pa itak poden pod kritiko.

LP
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a aygo So sep 07, 2019 2:47 pm

Autogefühl , Auto Bild
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a tha_man So sep 07, 2019 4:55 pm

Autogefuhl je super, ausfahrt.tv tud ni slab, sm se je treba matrat s translate funkcijo na youtube-u če ne znaš nemško. Testi na nemškem adac-u so tud uporabni predvsem zaradi meritev prtljažnika, preglednosti, hrupa, porabe itd. Carwow se mi je od začetka zdel boljši, Mat zna bit zadnje čase kar cringy...
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a avto fan1308 So sep 07, 2019 8:25 pm

aygo je napisal/-a:Autogefühl , Auto Bild

Enako plus še kdaj kak vlog od komotarja plus občasno še amzs.
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a DePalmo Ne sep 08, 2019 11:06 am

Jih ne berem ker me te stvari ne zanimajo. Se pa pozanimam če kdaj kupujem avto in to tako:
- poraba: ameriški testi in spritmonitor.de in si sestavim povprečje (za trenutni avto sem kar dobro zadel, je odstopanja manj kot 0.5l), lahko pa si izračunaš porabo glede na CO2 emisije, tudi kar dobro zadaneš
- varnost: spet ameriški testi, Moose test, EuroNCAP jemljem z rezervo
- zanesljivost: forumi in težave lastnikov, začetna točka ponavadi avtonasveti.com

Kar se pa tiče novosti. Dokler je bil Top Gear sem te stvari izvedel tam, sedaj svoj čas raje porabim za kaj drugega ker kot je že bilo omenjeno, testi so ponavadi podkupljeni in zveš bolj malo o realnem stanju, hvalospevo pa lahko vidiš v oglasih proizvajalca.
 
AssKicker
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 560
Pridružen: Po jan 20, 2014 6:08 pm

Re: Revije, Vlogi in ostali mediji

Napisal/-a AssKicker Ne sep 08, 2019 5:09 pm

auto bild je katastrofa, sej večino časa v zvezde kujejo vw. Pri njih če bi naredili primerjavo mercedes s klas 2019 ter vw lupo letnik 1998, bi s klasa dobila 3 zvezdice, lupo pa vseh 5. Zraven bi pisalo, da je mercedes naredil korak naprej v pravo smer, ampak se bodo še morali naučiti nekaj malenkosti od sosedov iz Wolfsburga.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 49 gostov