Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
nerazzurro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Sr jan 07, 2009 3:31 pm

Tresenje na AC malo pred Žalcem?

Napisal/-a nerazzurro Sr sep 25, 2019 12:25 am

LP, v ponedeljek sem se peljal iz smeri Ljubljane proti Celju. Malo pred Žalcem (10-15km, na enem manjšem vzponu) sem na voznem pasu dohitel vozilo in močneje pospešil, ker se mi je odzadaj približevalo malo hitrejše vozilo. V trenutku, ko sem zapeljal na prehitevalni pas mi je avto začelo nenormanlo trest, podobno kot ko sem prebil gumo in skrivil feltno. Ker nisem vedel, kaj je sem spustil pedala in kolikor se je dal naravnost prehitel kombi in zapeljal na odstavni pas. Šele tam je nehal trest, pomoje je treslo slabih 10 sekund. Peljal sem se po odstavnem 20km/h par 100m do prve niše in pogledal gume pa probal mal fedre pa je vse zgledal OK. Naprej sem počas pospešil do 80km/h in šel v Žalcu dol pa po stari cesti do Celja. Med vožnjo vse OK. Probal sem tudi zavore, pa ni treslo nič.

Povem vse to žlahti na kosilu, nobenmu nič jasn, pol pa iz sosednje mize en model vpraša, če imam slučajno star avto s tršim podvozjem. Imam Fiat Coupe l.99. In reče model, da ima Toyoto Supro in da se mu to isto dogaja, da je asfalt nekak tako narezan???

A je to res možno? Oziroma, če ma kdo kakšno drugo idejo kaj bi bilo. Da se avto par 100m res močno trese, naprej se pa normalno pelje?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Tresenje na AC malo pred Žalcem?

Napisal/-a Ivan36 Sr sep 25, 2019 6:00 am

Itak :roll: so leta nazaj poševno rezkali asfalt na določenih mestih v trakovih širine od 30 do 50 cm na razadlji ene 2m do 4m, ker niso znali rešiti poplavnih točk na vozišču :lol: So zagonil par milijonov € , sedaj pa delajo pravi asfalt pa so to rezkanje opustili. Trese ali kima pa itak 80% AC pri nas v SLO na HR AC gre gladko :roll: :twisted: :huh: Drugič moraš peljati vsaj 140kmh, da poletiš čez tista rebra :mrgreen:
 
Uporabniški avatar
zk_eu
Novinec
 
Prispevkov: 271
Pridružen: To nov 03, 2015 9:46 pm

Re: Tresenje na AC malo pred Žalcem?

Napisal/-a zk_eu Sr sep 25, 2019 9:50 am

Se večkrat tedensko vozim tam. Nič ni narobe s tvojim vozilom. Tam je dejansko z asfaltom nekaj narobe in vedno avto trese. :)

Sem pa tudi jaz prvič mislil, da je kaj narobe z mojim avtom :D.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Tresenje na AC malo pred Žalcem?

Napisal/-a čara Sr sep 25, 2019 10:15 am

še ena v klubu, ki je najprje pomislila, da je z avtom nekaj postalo narobe ali gumami. In kot zakleto tudi med prheitevanjem...Čimprje na voznega...in potem je bilo spet vse OK. Zgodba se je na tistem odseku še ponovila, tak da ja. Tam je stvar v asfaltu. Mene tolk živcira, da sem raje na voznem, tudi če dam malenkost dol s pedala takrat, po "kritični točki" pa spet normalno naprej.
 
nerazzurro
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 78
Pridružen: Sr jan 07, 2009 3:31 pm

Re: Tresenje na AC malo pred Žalcem?

Napisal/-a nerazzurro Sr sep 25, 2019 1:18 pm

Hvala za odgovore vsem. Prvič sem se s tem avtom peljal tam, ostali v familiji imajo precej mehkejša podvozja pa še nismo opazili problema očitno.
AR 156 2,4 mJet
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Tresenje na AC malo pred Žalcem?

Napisal/-a Firediver Če sep 26, 2019 6:00 am

Tudi tista kampanija glede varnostne razdalje je bila "kr neki", ko so asfalt "nahrapali" več prečnih črt zaporedoma skupaj, da te je res zaskrbelo, ko si prvič letel čez z bilokaterim avtom...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Tresenje na AC malo pred Žalcem?

Napisal/-a čara Po nov 04, 2019 4:43 pm

No, še ena reč, ni samo tresenje na tistem odseku. Kadar je prav fajn mokra cesta (kot včeraj v dežju) je res neprijeten občutek. Kakor, da ni tistega pravega oprijema in stabilnosti, da hoče malo po svoje popeljat. Res je tudi odvisno od avta (večji, težji, stabilnejši) in od pnevmatik....Ampak včeraj sem na tistem odseku znižala na 100 kmh :/ čim sem pospešila ni bil dober občutek. Izvoz za Žalec je pa itak "moj" in sem ga bila prav vesela včeraj. Res mi ni jasno kaj so tam nardili z asfaltom....do tiste točke se normalno pelješ 130 ali več...potem pa :roll:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 69 gostov