Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a DePalmo Če dec 12, 2019 9:40 pm

Sicer avta nisem vozil sem pa bral navodila zanj. Peugeot 308, zadnji model. Njegov aktivni tempomat sploh ne zna zavirat, največ kar naredi je da odvzame gas. Do neke meje uporabno, ampak če bi osebno že imel aktivni tempomat, bi želel da avto vsaj zavira oz. idealno tudi ustavi in spelje.

Za Lane Assist sem pa lepo napisal da tisti Ceed si je zapomnil da sem ga izklopil samo dokler je avto laufal. Ko sem ga naslednjič zalaufal, sem moram sistem spet izklopit in to postane nadležno. Upam da imajo drugi avti boljše rešitve.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a matejxx Če dec 12, 2019 9:55 pm

Proizvajalci se trudijo z raznimi ključi, da lahko čim bolj enostavno vstopiš v avto in odpelješ. Potem pa na drugi strani v avto vključujejo razne neumno sisteme, ki jih vsak voznik izključi. Počasi bo v avtu enako kot na letalu, ker boš moral preden boš speljal iti po postopku kaj vse je za izključiti. Npr. lane asistent, start stop...
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a Novinec1968 Če dec 12, 2019 10:21 pm

meganer je napisal/-a:Čist neumesno: pri avtomatiki MISLIM, da če se pelješ po cesti in ga vklopiš, se mora avto sam ustavit in potem ponovno speljati, če se avto spredaj ustavi?

No tako si jaz predstavljam AAC ...... vozil sem ga samo z ročnim menjalnikom.


Tako tudi je. Za mene je uporabno pri vožnji v koloni npr. zjutraj in popoldne na ljubljanski obvoznici.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a limas Pe dec 13, 2019 2:51 pm

Še nekaj grafov:
https://www.silverdoctors.com/headlines ... ur-charts/

Potencialno ogrožena delovna mesta v Sloveniji so poleg avtosalonov še Kolektor, Hydria, Revoz, Hella, Cimos...
 
Bucko99
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 771
Pridružen: Če apr 13, 2006 9:14 pm
Kraj: Around Ljubljana

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a Bucko99 Pe dec 13, 2019 8:40 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Lane assist, radarski tempomat, višje sedenje, avtomatski menjalniki... to rabijo penzionisti, lenuhi in tisti, kateri ne znajo vozit. Da bi zaradi teh bedarij kupoval nov avto? Raje vozim recimo civica type r letnik 2010, kot pa to sr*nje.


Ne vem no, me prav zanima koliko bi užival v vožnji po zastojih ali pa na LJ obvoznici ob jutrih, zastojih na vpadnicah s type r-om... :roll:
Drugo je, če se voziš npr na relaciji Bled-Bohinj ali pa iz Metlike v NM, tam pa res ne vidim potrebe po asistenčnih sistemih.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a xxl Pe dec 13, 2019 11:48 pm

Rad vozim in sem proti avtonomnim vozilom iz več razlogov (trenutno sneži, rad bi ga videl zdaj v akciji, ko vsi trenutni asistenčni sistemi odpovejo), ampak, asistenčni sistemi so fajn. Radarski tempomat redno uporabljam na ac, line asist niti ne, ne bil ga pogrešal v naslednjem avtu. Senzor mrtvega kota in odparkiranja sta tudi koristna. V normalnih pogojih vse prav lepo deluje na mojem, nimam pripomb.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a matejxx So dec 14, 2019 7:36 am

Bucko99 je napisal/-a:Ne vem no, me prav zanima koliko bi užival v vožnji po zastojih ali pa na LJ obvoznici ob jutrih, zastojih na vpadnicah s type r-om... :roll:
Drugo je, če se voziš npr na relaciji Bled-Bohinj ali pa iz Metlike v NM, tam pa res ne vidim potrebe po asistenčnih sistemih.


Sam delam veliko kilometrov in na žalost pogosto pridem tudi v zastoje po LJ, pa kljub temu ne želim teh asistenc, ker so moteče. Mene radarski tempomat moti, ker pogosto zavira brez potrebe. Nasploh pa lane asist. In sam rad vozim, zato tega, da avto vozi brez mene, ne potrebujem - niti pri premikanju v koloni.
 
J1897
Novinec
 
Prispevkov: 179
Pridružen: So avg 29, 2009 7:45 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a J1897 Po dec 16, 2019 11:38 am

Sicer nimam izkušenj s temi super duper modernimi asistenčnimi sistemi, ampak glede na to, da ima že moj avto (letnik 08), ki je po modernih standardih z asistenčnimi sistemi opremljen kot baraka v taborišču, za moje pojme en kup brezvezne elektronike, ki je nikoli ne rabim, potem si predstavljam da je pri novih vse skupaj še mnogo hujše. Tako da si lahko predstavljate, da nad elektroniko nisem ravno najbolj navdušen. Ok, tempomat je fajn, ampak raznorazni assisti in opozorilni sistemi so za moje pojme zgolj podpiranje lenobe in/ali nesposobnosti.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a xxl Če mar 12, 2020 8:02 pm

Želeli ste, dobili ste, recesijo namreč. Samo vzrok ste zgrešili. Virusa že niste predvideli. Ali je on vzrok ali sprožilec, zdaj več niti ni pomembno. Pa srečno vsem.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a emozul Če mar 12, 2020 8:07 pm

Jp, je kar pizdarija. Bo pa spet javna uprava najbolje sakozi prisla. Cim manj panike. Srecno
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Avtoindustrija iz recesije v depresijo.

Napisal/-a meganer Če mar 12, 2020 9:21 pm

Če bo 2-3 tedne pa potem OK bo šlo brez večjih .... problemo.

Če se pa zategne v Maj ....... bo pa ..... veslica.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot], Mare77 in 39 gostov