Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
CDTi_O
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe avg 09, 2019 5:07 pm

Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a CDTi_O Ne nov 24, 2019 3:05 pm

Ker imam nekoliko samosvoje poglede na prvi obvezni servis pri pooblaščencu za Opel, aha, naj najprej razložim moj pogled, da bo bolj razumljivo:
Če pripeljem moj novi avto, Opel Astra, ki deluje super in res mi je všeč, na obvezni prvi servis, se jim tam kar zasvetijo oči in mi razložijo, da bo okrog 150 evrčkov vse skupaj, če ne celo 200... in po dveh urah lahko pridem po avto. Pri tem me še okarajo, ker je minilo že skoraj 15 mesecev, in bi moral pripeljati ob obletnici nakupa, vseeno, če ima avto šele 5000 prevoženih km, to sploh ni važno, meseci po preteklem enem letu so za motor izjemno nevarni, veste gospod.
No potem bi najbrž nekdo priklopil tester, mi povedal, kakšno neverjetno srečo sem imel, da avto sploh še stoji skupaj, mi zamenjajo olje in oljni filter, dolijejo tekočine v posodico za močenje stekel in lahko odpeljem.
Druga verzija, če pripeljem moj novi avto, Opel Astra, ki deluje super in res mi je všeč, in želim samo menjavo olja in olnjega filtra in rečem še, hej priklopite ga prosim še na tester in poglejte, če je kaj narobe z njim, pa je strošek občutno nižji. Za praktično isto storitev?
Zdaj pa me zanima, ali kdo sploh ve kakšna dela in naloge naj bi se dogajale na tem famoznem prvem servisu od katerega je res vse odvisno. Samo zato sprašujem, da bom po drugi varianti, k kateri se močno nagibam, znal to zahtevati. Mogoče še preizkus vžigalnika za cigarete, ali opozorilnega ablenda?
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne nov 24, 2019 3:26 pm

Pri Renaultu je tako, dati dajo A4 list s kontrolnimi točkami, in jih preverijo - naredijo kljukico. Če to zares naredijo je pa druga pesem.

Načelo ma je tudi tako, da avto mora biti servisiran na 1 leto (oz. po kilometrih, kar pide prej).

Sicer bi lahko servise delal tudi na drugem nepooblaščenem servisu, z računi, ampak če bi bila potem okvara na motorju, primer da bi ti začel veliko piti olje, (samo primer) ti pooblaščeni servis najbrž nebi priznal garancije in bi se moral z odvetniki okoli podit.

Sam kupil olje in ga prinesel na servis in te bo veliko ceneje prišlo. Tako delam jaz in jim zabičam naj ne dolivajo Vitrexa za šipe in tudi naj ne menjajo filtra za kabinski zrak, ker ga sam. In to je kar dosti ceneje.

In sam sem podaljševal servise, tako da sem delal 1 servis na 13. mesec, 2 servis na 16. mesec .... se pravi vsako leto 1 mesec kasneje in ni bilo panike, ker ne delam toliko kilometrov.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
scott
Novinec
 
Prispevkov: 111
Pridružen: Pe avg 08, 2008 1:25 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a scott Ne nov 24, 2019 4:42 pm

Jaz sem septebra peljal svojegaj 3 leta starega Capturja na pooblaščen servis ASP na redni servis na 30k,
ker sem v letu dni prevozil samo dobrih 9000 km ,so me vprašali ,če mi menjajo tudi olje,saj bi olje lahko menjal na 2 leti ali 20k
odločil sem se za menjavo,,ker pri olju pa ne mislim šparat
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a nejc1 Ne nov 24, 2019 4:52 pm

V servisni knjigi ali navodilih ti piše servisni interval in pogoji za garancijo in če želiš da ti garancija normalno gre dalje se boš pač tistega držal, če je časovni interval max 1 leto boš pač peljal po 1 letu ne glede na malo število prevoženih kilometrov. Kar se pa del tiče pa naj ti pač pokaže "check listo", katero sestavi opel in po kateri morajo delati in to je to. Tudi časovno normo se morajo držati tistega kar predpiše opel in toliko boš tudi plačal.

Jaz bi nesel svoje olje, rekel da naj naredijo samo kar je najnujnejše, da ti ostane garancija in to je to. Antifriz in vitreks naliješ pred servisom vse do maksimuma, pa ti ne morejo kaj dodatno računat...
 
CDTi_O
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe avg 09, 2019 5:07 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a CDTi_O Ne nov 24, 2019 5:08 pm

5 let garancije, pod pogojem, da pridno obiskuješ pooblaščenega serviserja :)
Že ob nakupu sem jim predlagal za njih sila ugoden posel, to je, da se odpovem vsakršni garanciji, oni pa mi dajo v zameno 4000€ popousta na nakupno ceno, ali pač ponudijo znesek po njihovi presoji. Nič od tega. Tega se sploh nočejo it. Garancija mora bit :) Kaj pa če bo kaj narobe? :)
Servisi praktično živijo od ponakupnih storitev in najraje vzdržujejo avtomobile, ki jim nič ne manjka. I tata bi, sine.
Hvala za vse dobre nasvete. Bom sporočil kako bo šlo.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a yeo Ne nov 24, 2019 5:19 pm

Check lista, ki jo omenjajo v zgornjih postih, obstaja za vsak avto in vsak servis. Problem je, ker vsi na servisu to obkljukajo in samo menjajo olje in filter. Ne preverijo zračnosti, klem akumulazorja... In drugih stvati, ki so na seznamu.
Edina izjema je BMW. Nisem BMW fan, ampak od vseh znamk sem samo na BMWju doživel, da ko si šel preverit, si dejansko našel odtise rok na vseh stabilizatorjih, rokah podvozja, povsod so bile sledi preverjanja. Šlo je za BMWja, kupljenega med recesijo, ko si zraven dobil brezplačno servisiranje do 100.000km.
Še 1x, nisem BMW fan, ampak prvič, da sem doživel, da so na servisu dejansko šli po check listi in to na "brezplačnem" servisu.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a Firediver Ne nov 24, 2019 5:33 pm

CDTi_O je napisal/-a:Servisi praktično živijo od ponakupnih storitev in najraje vzdržujejo avtomobile, ki jim nič ne manjka. I tata bi, sine.


Mimogrede...Bi "tata" rad pooblaščeno servisiral nove avte? PSA grupa v Sloveniji mrzlično išče nove partnerje! Zlata jama, ti rečem... :shock: :shock:
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
CDTi_O
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 15
Pridružen: Pe avg 09, 2019 5:07 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a CDTi_O Ne nov 24, 2019 6:49 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira



Dvomim, da jih iščejo mrzlično, saj PSA grupa lahko navsezadnje sama ustanovi servis v vsakem večjem mestu, če smatra to za potrebno.
Vem pa za Fiat, da so bili pogoji za pooblaščence vedno težji in, da jih je nekaj zaradi tega tudi šlo stran. In ne samo vedno težji, ampak povezani tudi z vedno večjimi stoški, kar je pomenilo zelo vprašljivo profitabilnost.
Zato pač prihaja do tega, da principal svojim pogodbenikom zagotavlja delo skozi obvezne servise, kontrole klimatskih naprav, pregleda akumulatorjev, kontrole pritiska v zračnicah, in kar je podobnega ustvarjanja umetne megle. V celotni zgodbi gre samo za to, kdo bo potegnil od kupca in kasneje od lastnika dovolj denarja za preživetje in za vzdrževanje servisne mreže. Osebno se pač nagibam k temu, da naj PSA (ali FIAT, oziroma kdorkoli) ustanovi svoj servis, zaposli mehanike, ponudi kupcem novih avtomobilov brezplačne servise za prvih pet let, katerih strošek naj pač vračuna v prodajno ceno. Na tak način se bodo izognili anomaliji kot je ta, da mehanik dopoldne dela za servis, in popoldne na črno za sebe samo za polovico ceneje in potem naslednji dan v službi potrjuje garancijske knjižice.
Ali pa naj še naprej mrzlično išče pogodbenike. Vem, da posel ni šala in da je težko napraskati za plače, prispevke + vse ostalo. Ampak tudi moji evri so nekaj vredni in res nerad plačam kontrolo tekočin, dolivanje Vitrexa in drobni potrošni material.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 376
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a format Ne nov 24, 2019 7:24 pm

yeo je napisal/-a:Check lista, ki jo omenjajo v zgornjih postih, obstaja za vsak avto in vsak servis. Problem je, ker vsi na servisu to obkljukajo in samo menjajo olje in filter. Ne preverijo zračnosti, klem akumulazorja... In drugih stvati, ki so na seznamu.
Edina izjema je BMW. Nisem BMW fan, ampak od vseh znamk sem samo na BMWju doživel, da ko si šel preverit, si dejansko našel odtise rok na vseh stabilizatorjih, rokah podvozja, povsod so bile sledi preverjanja. Šlo je za BMWja, kupljenega med recesijo, ko si zraven dobil brezplačno servisiranje do 100.000km.
Še 1x, nisem BMW fan, ampak prvič, da sem doživel, da so na servisu dejansko šli po check listi in to na "brezplačnem" servisu.


No tudi na servisu Honda (tja kjer hodim jaz) sem lahko skozi zraven, v delavnici ali v sprejemnici ("zid" je steklen) ter lahko vse vidim kaj delajo, menjajo ter odgovorijo ti na vsa vprašanja glede servisiranja avta. Avto vozim na približno 20000 km servis, čeprav je interval napisan na 30000 km.
 
motom
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 555
Pridružen: Po jan 04, 2016 5:04 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a motom Ne nov 24, 2019 7:48 pm

Če si zamudil rok eno leto, garancije ni več in je brez veze vozit ga na pooblaščenca
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a Firediver Ne nov 24, 2019 7:49 pm

CDTi_O je napisal/-a:Dvomim, da jih iščejo mrzlično, saj PSA grupa lahko navsezadnje sama ustanovi servis v vsakem večjem mestu, če smatra to za potrebno.

Pred pol leta je bil celostranski oglas v časopisu glede iskanja sodelavcev, pa v Delu je bil članek o neki skupni tožbi avtohiš, ker je generalec preveč nažiral s stroški. Najbrž bo generalec še naprej nažiral, kar še najbolje zna, čeprav mu je samo letos že več servisov odpovedalo sodelovanje. Da bi sam odprl pooblaščene servise pa si ne morem zamisliti, da je sploh sposoben.
No, za Fiat sem slišal, da spet vzpostavlja novo servisno mrežo v Sloveniji (le zskaj je stara propadla?), ampak nimam pojma, kaj bo Fiat v prihodnosti sploh še prodajal...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a sašo5 Ne nov 24, 2019 8:24 pm

a ni tako, da moraš 1x na leto na servis, da ti poštemlajo teh. knj. ker je to istovetno kot tehnični pregled, ki ga novi avto ima šele po 4 letih....
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a Ivan36 Ne nov 24, 2019 9:53 pm

Sem šel na Renault po zadni brisalec za Espaca original pa sem vprašal koliko so servisne ure baje že 70€ :DDD :lol: 8) Imajo pa polno delavnico? Torej se splača imeti NOV avto samo 2 do 3 leta, da ni popravil izven kritja garancije pa spet menejati za NOVO? Glede na trajanje urnih normativov določenih popravil, te hitro oskubijo za 800€ in več plus deli.
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a Godward Ne nov 24, 2019 11:09 pm

Pa smo spet tam... za avto je, za servis in gume pa ne.
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a emozul Ne nov 24, 2019 11:29 pm

Kakor koli obrnes, so zlatarji.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1162
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a meganer Po nov 25, 2019 6:09 am

Ko sem lani kupoval nov avto me je fulllllll zmotilo ker noben prodajalec ni vedel koliko so servisi. Sem rekel da prosim cene servisov do 100000km/5let, Kar bi se mi teoretično ravno pošlo. Vsi se rekli tam 200-250eur. Sem lepo prosil, če dajo točne cene pa noben ni hotel dati. Tukaj so bili sploh trdi na Kiji.

Ker za 3 filtre in 5.2L ojla za Picassoja, da je servis 360eur ...... NI ŠANS DA DAM.
Potem pa še malo dolijejo Vitreksa ..... pa si na 400+.

Kot vedno govorim se ne zavedajo, ka ko zgubiš stranke jih zlepa ne dobiš nazaj.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a Firediver Po nov 25, 2019 6:52 am

In glede na vse - katere znamke so najbolj fleksibilne, da uporabijo tvoj material v času garancije?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a pskoda Po nov 25, 2019 7:59 am

Jaz sem pri golfu gti plačal 1 servis 75€ z mojim oljem in 2 servis 98€ z mojim oljem (olja gre skoraj 6l v motor). Drugi je bil dražji, ker je bil še servisni pregled.
Niloli nisem imel problem, če sem prinesel svoje olje (ostalo dajo oni) in tudi zraven sem lahko kar mi veliko pomeni.
Po moje gledajo tudi na to, da sem pri njih kupil nov avto
Lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a Kohec Po nov 25, 2019 10:09 am

Pred kratkim sem se pogovarjal s pooblaščenim prodajalcem vozil na vzhodu Slovenije in je rekel da so pri njih servisi veliko cenejši, kot pa naprimer v Ljubljani. Tam je manjša kupna moč in če hočejo preživeti, so morali prilagoditi cene.
Motorno olje je najbolje prinesti s seboj. Na servisu ga računajo 3kratnik. Že tako imajo visoko urno postavko, potem pa zaračunajo še olje po takšni ceni. Vsekakor pa so manjši - tudi poblaščeni - servisi bolj kvalitetni od velikih. Tam ponavadi avto prevzame mehanik, s katerim se lahko pogovoriš o težavah z avtom. Na velikih servisih pa avto prevzamejo prevzemniki v pisarni, ki ponavadi niso mehaniki. Potem pa stranka, ki ne ve veliko o avtih razlaga težave prevzemniku ki tudi ne ve veliko. Potem pa mehanik čara po svoje.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Prvi servis, eno leto ali 30K km (kar je prej)

Napisal/-a Ivan36 Po nov 25, 2019 10:36 am

Pa smo spet tam... za avto je, za servis in gume pa ne.

Sem napisal, da za servise izven garancije v garancijski dobi :roll: Sem že pisal za LEON letnik 2014 je lani konec MAJA imel servis zavor in redni servis olja na 86.000km račun preko 400€. Torej so še vedno na tem, da je novo vozilo smotrno imeti samo do enih 60.000km, da ne vlagaš v izrabljene dele po 3 letih +, ker milo rečeno, da v 86.000km shodio zavorni diski in ploščice je smešno in hkrati groteskno na vozilih iz salona za 21800€ :DDD :huh: :twisted: :roll: :lol: Izguba vrednosti pa okrog 60% na 4 leta.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 17 gostov