Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a McLaren Pe jan 31, 2020 8:52 pm

Takoj užaljen, da bi pa spremenil nivo komuniciranja in normalno sodeloval, to pa ne, je lažje druge krivit in odvihrat k užaljena najstnica.
No lepo se mej, bodi zdrav in zbogom.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a xxl So feb 01, 2020 10:07 am

Hvala bogu! :roll: Upam, da res.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a matejxx So feb 01, 2020 11:14 am

PogachnyK je napisal/-a:Sedaj pa hitro v vaše zlate kište pa v Lidla... Je samo do 21.00. Priznam zavidam ljudem ki znajo uživat v kapitalizmu. V tem sem res slab..


Ne razumem kaj je tako hudo narobe, če ima človek nek boljši avto, potem pa gre nakupovat v Lidl, Hofer, EuroSpin.

Drugače sem pa včasih gledal, da ima avto čim več opreme. Sedaj so mi pa važne samo dobre luči in močen motor. Ker to sodobna oprema mi je brez vezna. Avto hočem voziti sam, ne pa da on vozi namesto mene. Zato mi je pa npr. radarski tempomat izjemno moteč, prav tako zadrževalnik voznega pasa.... In dokler bo avto imel možnost vse to izklopiti, bom tak avto kupil. Ko pa to ne bo več možno, bom pa rajši zvozil starega do konca.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a emozul So feb 01, 2020 12:36 pm

Nic ni narobe, ce ljudje hodijo v Hofer, Lidl,... Sem pa mnenja, da je tam slabsa roba, kot drugje.

Sploh ne vem, zakaj bi bil problem pri opremi, pac ne izberes, ce ti ne pase, ce pa je ze v avtu, pa izklopis.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a matejxx So feb 01, 2020 1:12 pm

Ja, no to ni čisto res, ker npr. v Lidlu lahko dobiš popolnoma iste izdelke kot v drugi trgovini, sveže prečen kruh.... Sam kar lepo zaslužim pa me ni sram iti v Lidl, ker imajo tam par izdelkov, ki so mi prav všeč.

Glede izklopa pa je težava če moraš to vedno početi. Npr start stop, potem če dobiš avto z radarskim tempomatom, sploh ne moreš več uporabljati klasičnega (no razen v parih izjemah). V glavnem je sedaj večina te opreme nepotrebne in tudi moteče.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a cruiser1 So feb 01, 2020 2:57 pm

PogachnyK je napisal/-a:In čemu potrebujete toliko opreme? Za do Lidla pa nazaj?

Dobro vas perejo s tole opremo... Pod pretvezo, da je tehnlogija draga...

Dvomim, da radarski tempomat dražji kot klimatska naprava...

Vzameš osnovni model in to je to... Jebeš tiste bombončke, ki ti pridejo prav le pred gostilno. Tako kot razni pickupi. In potem lastnili sami sebe prepričujejo, da nujno potrebujejo takšen avto, da jim,gre na keson ATV...

Fiat Panda 1.2 easy... To je za nas 95% slovenčkov dovolj...


In čemu ti potrebuješ internet in pametni telefon pa morda še računalnik? Dobro te perejo. Jebeš vse to kar ti pride prav samo v gostilni. In samega sebe prepričuješ, da to nujno potrebuješ, ko pa tukaj vidimo, da za vse kar uporabljaš to tehnologijo je za pisanje neumnosti po forumih. Zelo uporabno in seveda nujno :lol:
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a VW T4 So feb 01, 2020 4:48 pm

Glede zlorabe avtov v luki koper, info od kolega iz prve roke, ki je tam opravljal par let nazaj omenjeno delo(vožnja vozil z/na ladjo):
"Folk se ne sme izživljat, ker če te vidijo greš v momentu domov... Vw grupa je vsa blokirana na 25 kmh. Ostali ne ampak po luki je omejitev 30 kmh. Ravno tako je v luki luška policija, ki te ustavi če divjaš delaš pizdarije itd. Isto ti da pihat, kazen itd... Luka je tudi komplet nadzorovana z kamerami tako da te hitro najdejo. Ja je pa res da pred 15 leti je bil tam texas in so delali pizdarije z temi imprezami, lancerji... Tako da sedaj nihče ne kuri gum, obrača z ročno in take reči.... "
 
1992Diavolo1992
Novinec
 
Prispevkov: 319
Pridružen: Pe sep 13, 2013 6:49 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a 1992Diavolo1992 So feb 01, 2020 6:20 pm

Od kdaj pa je lidl in hofer za reveze? Ajde ce kupuješ oblacila ja, drugače pa ne. Pa tudi ce je i dont care.

Pri avtu in oblačilih sem kar občutljiv, ampak da pa se bom sekiral kam v trgovino hodim lol.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a cruiser1 Ne feb 02, 2020 4:38 am

1992Diavolo1992 je napisal/-a:Od kdaj pa je lidl in hofer za reveze? Ajde ce kupuješ oblacila ja, drugače pa ne. Pa tudi ce je i dont care.



Vprašanje na mestu je, od kdaj sta Mercator in Spar trgovine za bogataše? :lol:
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Locher Ne feb 02, 2020 6:49 am

Zanimiv preskok med avtomobili in trgovinami. Ali so določene trgovine za reveže, druge za bogataše, ne vem. Vem pa, da ne gre relativizirati globine in širine asortimana, občutka v trgovini, ipd.

Normalno je, da človek zagovarja svoj način življenja in svoj položaj v družbi.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a DePalmo Sr feb 05, 2020 8:48 am

Res je, je normalno in tudi jaz se še odzovem na to, ampak vse manj in razlog je enostaven: ne da se mi ukvarjat s takimi ljudmi. Kdo so oni da bojo meni govorili "čemu potrebujem toliko opreme" v avtu? In da naj kupim avto katerega še v življenju nisem pogledal. Ali pa kam naj hodim v trgovine. Raje se obremenjujem koliko opreme bom rabil in če imam dovolj denarja za njo, ter kaj bom kupil v Hoferju ali Lidlu. Tudi v Evrospina kdaj zavijem in mi ni čisto nič izpod časti.

Osebkov ki jih pa bo kaj motilo je pa vsak dan več (razni samooklicani vegani, aktivisti, ekologi, ...) in če se hočeš z njimi dajat, je to zaposlitev za polni čas. Škoda časa.
 
Uporabniški avatar
jack86
Uporabnik
 
Prispevkov: 1265
Pridružen: Ne feb 24, 2008 8:01 pm
Kraj: Dolenjska

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a jack86 Sr feb 05, 2020 9:04 am

Za moj okus mora avto imet čimveč opreme, saj je ravno tukaj pomen dobrega komfortnega počutja.

Za isto ceno raje polno naloženega talismana, kot osnovnega passata.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Ivan36 Sr feb 05, 2020 10:27 am

Glede na odvečno fancy opremo v novih vozilih jo kupujejo ravno tisti, ki so billi leta 91 v vrstah za Yugo, KaTRCO R4 in potem leta 1993 na čkalni listi za Clio 1 in itak za Opuleno verzijo Campus R5 :lol: :roll: :DDD Potem je bil tu še Golf 2 1.6D CL 4 ali 5 pretav pa vse na polento :mrgreen: Počasi so prišparali za NOV R19 RN :huh: :roll: šele Laguna 1995 je imela nekaj več bonbončkov :lol: :roll: Čisto krotki so bili. čakali po 10 mesecv in v naprej plačali z DM.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Firediver Sr feb 05, 2020 11:13 am

Pa a resno misliš, da to kupujejo samo tako stari ljudje?
Mlajši pa samo oskubljene modele eno klaso previsoko?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a a4 Sr feb 05, 2020 11:48 am

ravno polna oprema je bil glavni razlog zakaj dolgo časa nisem kupil novega avtomobila ampak vztrajal z rabljenim.

renault megane 2001 (pozabil ime opreme) je imel naslon za roke tako spredaj kot zadaj, bralne lučke zadaj, ogledala pri šoferju kot sopotniku v senčniku, klimo, upravljanje z radiem z obvolansko ročko, električni pomik vseh 4 stekel in ostale zadeve. moram rečt da določenih stvari pri nekaterih novih avtomobilih sploh ni !

no, ker pa se je toliko kvaril (verjetno slabo vzdrževanje prejšnjih lastnikov) sem obupal nad njim šele po okvari servo črpalke (ziher vsaj 300€ za popravilo)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Firediver Sr feb 05, 2020 12:07 pm

Da ni bil to kakšen akcijski paket tik preden je prišel Megane II ven?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Ivan36 Sr feb 05, 2020 12:34 pm

ravno polna oprema je bil glavni razlog zakaj dolgo časa nisem kupil novega avtomobila ampak vztrajal z rabljenim.

Itak. Primer Octavia oprema SLX 2000 letnik vse razen Avto klime! Potem letniki 2005 ali 2012 zadaj vinte za stekla brez rokonalsonov ipd cena za 1.2 TSi Family 18.000€, :lol: =P :huh: , SLX 2000 2.0 motor pa 12.750€ :shock: :DDD. Hočem napisati, da so dodali na obvezno opremo samo še Led zaslone in par Airbagov več pa en kup katalizatorjev :twisted: in je cena šla 9000€ gor!
Škoda Octavia 1.5 TSI ACT Ambition - BREZ SKRBI 22.339 € CENA S FINANCIRANJEM :17.100 €
http://www.avto.net/Ads/details.asp?id= ... 0-%20BRE...
Slika
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 29 gostov