Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Locher Pe jan 31, 2020 8:00 am

Da ne boste še bolj odtavali; tema (zadnjega dela) razprave je odstotek popusta na testni avtomobil glede na ceno, ki jo moraš plačati za identičen nov avtomobil. In verjetno niso pomembni gratis tepihi, 3 jurčke dol, ipd., ampak zgornje.

Po moje so testni avtomobili predragi rabljeni avtomobili. Komur pa paše, pa naj.

Kam tukaj spadajo vaša modrovanja o ljudeh, ki padajo na popuste (in so še kako resnična), ne vem. Naj mi prosim kdo razloži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Firediver Pe jan 31, 2020 8:09 am

Glede lokacijske umestitve ljudi v tej temi, ki padajo na procente - evo moj odgovor:

Locher je napisal/-a:Odstotki so pomembni in ne tisoči. Vedno! Pravim samo, da se mi 25% za skoraj leto dni star testni avto ne zdi nekaj posebnega. Če vzameš v ozir še “popuste” pri novih, se meni sploh ne zdi ugodno.

Koliko misliš, da bi ti, kot fizična oseba, iztržil za nov avto po skoraj letu dni? 90% cene novega?


Spet en tvoj sarkazem?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a J.McLane Pe jan 31, 2020 8:44 am

Ta fora s popustom pali na artiklih za katere folk ne pozna cene na pamet, ko pa pridejo zneski 20k € in več, pa ta psihološki učinek ni več tako močan, sigurno je pri nekaterih nevednih ljudeh še prisoten ampak sigurno ne v taki meri kot v kakšnem Mercatorju na prepečenec.

Kar se izgube vrednosti novega avta tiče, je pa močno odvisno za koliko sploh dobiš novega, ker gledat cenik je čisto mimo. Če na novega dobiš že tako ali tako "standardnega" 15% popusta, jasno da bo 1 leto star avto glede na cenik 28% cenejši, ampak glede na realno ceno novega bo to "samo" 15%. Veliko prodajalcev rabljenih ni čisto na tekočem za koliko se dobi novo vozilo, ali pa ciljajo ravno na to da neveden kupec sploh ne bo šel v salon povprašat koliko pride nov avto, ampak bo pogledal samo cenik in bo takoj vesel kako je rabljen avto cenejši.

Če na novega dobiš dobro ceno, je moja lestvica padanja vrednosti 16% letno, to pri začetni vrednosti 20k € zgleda takole:
1 leto 16,800 (84 % novega)
2 leti 14,112 (70.56 % novega)
3 leta 11,854 (59.27 % novega)
4 leta 9,957 (49.79 % novega)
5 let 8,364 (41.82 % novega)

Kar spremljam a.net tale lestvica zelo dobro velja vsaj do 5 leta, potem je zelo odvisno kako je avto zanesljiv in nasploh kakšne probleme ima.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Firediver Pe jan 31, 2020 8:59 am

No, pa poglejmo moj primer:
Nov januarja je bil po ceniku 110% cene (uradni cenik), dejansko bil s popustom dosegljiv za 100% cene.
Ampak novembra istega leta se je prodajal kot rabljeno vozilo za 76% cene.

Glede na to, da je ta rabljen bil samo en s to ceno, novih je pa bilo kolikor hočeš za 100% cene, smatram, da sem tudi odstotkovno prišel dobro skozi.

Procentualni skeptiki z besedo na dan!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1293
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a J.McLane Pe jan 31, 2020 9:58 am

Res je na koncu še vedno velja, da je rabljen avto vreden samo toliko kolikor je kupec pripravljen plačat.

Jaz sem tudi kupil dobro leto star avto, nov 30+k €, rabljen 22k €, pa še 10 let starega (nov 24k €) so mi vzeli v račun z 6k €.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Locher Pe jan 31, 2020 10:20 am

Firediver je napisal/-a:No, pa poglejmo moj primer:
Nov januarja je bil po ceniku 110% cene (uradni cenik), dejansko bil s popustom dosegljiv za 100% cene.
Ampak novembra istega leta se je prodajal kot rabljeno vozilo za 76% cene.

Glede na to, da je ta rabljen bil samo en s to ceno, novih je pa bilo kolikor hočeš za 100% cene, smatram, da sem tudi odstotkovno prišel dobro skozi.

Procentualni skeptiki z besedo na dan!


Zagovarjaš predraga testna vozila, da je groza.

Ne zanimajo me uradni ceniki. Zanima me izključno najugodnejša cena, za katero kupiš nov avto. In od te cene 20% dol za eno leto star testni avto, meni ni deal ali drugače: samo preko mene mrtvog. Oprosti!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4340
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Firediver Pe jan 31, 2020 10:28 am

Koliko % je za tebe deal in koliko takih vozil ti je uspelo nabavit?
Saj voziš samo tista vozila, ki so zate "deal", a ne?

Pa ne mi reči, da je to spet tvoj sarkazem?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a PogachnyK Pe jan 31, 2020 10:42 am

Res je, važna je absolutna cena, popusta dam lahko tudi jaz 1000% :)

Testni avti, so prodani vnaprej, prodajalci pač ponujajo to možnost. Naročiš avtomobil za sebe s svojimi specifikacijami, potem ga dobijo v salon/avtohišo, kjer je nekaj mesecev testni avtomobil, s katerim se vozi nekdo od zaposlenih, ter ga posoja na teste, za tisto uro ali dve.

Saj ni nič hudega, samo ker imam v rodu enega prodajalca, mu vedno pajsnem tisti testni avto, da grem kak krog. in si mislim, da je ena družina resnično si trgala od ust, da si ga je privoščila, jaz pa dizla na blokadi okoli gonim , in enako lahko stori vsak, ki si ga sposodi.

Pamet v glavo. Sej včasih je nekdo tu na forumu delal na terminalu v Kopru... Kaj tam že z novimi avti počnejo. Ker imajo ponavadi premalo bencina v kestlnih, jih z štarterjem na kamijone potiskajo.

Če me spomin ne vara, je rekel, da daleč najslabši je mitsubiši, kjer ni bencina notri niti za vžig.
Slika
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Locher Pe jan 31, 2020 11:14 am

Firediver je napisal/-a:Pa ne mi reči, da je to spet tvoj sarkazem?


Za sarkazem rabiš žmoht, sicer izpadeš b****. In zgornje ne spada v prvo kategorijo.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a McLaren Pe jan 31, 2020 2:28 pm

PogachnyK je napisal/-a:
Saj ni nič hudega, samo ker imam v rodu enega prodajalca, mu vedno pajsnem tisti testni avto, da grem kak krog. in si mislim, da je ena družina resnično si trgala od ust, da si ga je privoščila, jaz pa dizla na blokadi okoli gonim , in enako lahko stori vsak, ki si ga sposodi.



Torej si tud tudi v resnici k****n, ne samo na forumu. Se mi je zdelo
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Novinec1968 Pe jan 31, 2020 5:30 pm

PogachnyK je napisal/-a:Res je, važna je absolutna cena, popusta dam lahko tudi jaz 1000% :)


Le kako ti uspe dati 1000% popust?



PogachnyK je napisal/-a:Pamet v glavo. Sej včasih je nekdo tu na forumu delal na terminalu v Kopru... Kaj tam že z novimi avti počnejo. Ker imajo ponavadi premalo bencina v kestlnih, jih z štarterjem na kamijone potiskajo.

Če me spomin ne vara, je rekel, da daleč najslabši je mitsubiši, kjer ni bencina notri niti za vžig.



Če zaganjaš nov avto z ročnim menjalnikom moraš pritisnit na pedal za sklopko, sicer štarter ne zažene, pri avtomatskih menjalnikih pa pritisneš na pedal za zavoro. V obeh primerih ločiš s tem menjalnik od motorja. To kar pišeš je bilo možno npr. v Jugotih in ostalih res starih avtomobilih.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a limas Pe jan 31, 2020 6:53 pm

PogachnyK je napisal/-a:
Saj ni nič hudega, samo ker imam v rodu enega prodajalca, mu vedno pajsnem tisti testni avto, da grem kak krog. in si mislim, da je ena družina resnično si trgala od ust, da si ga je privoščila, jaz pa dizla na blokadi okoli gonim ...


Če suneš testni avto samo zato, da ga voziš na blokadi in s tem narediš škodo ubogi družini, ki je trdo šparala, nimaš moralnega kompasa in ostalih stvari urejenih v glavi.
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a Aesthetics Pe jan 31, 2020 7:04 pm

Pa vi veste, da ga "hranite", s tem ko odgovarjate na njegova sporocila? Osebno bi rekel, da za accountom stoji kaksen mladič, ki ne ve kako bi dobil pozornost, kot s takimi komentarji tukaj na forumu.

Obvious troll is obvious.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3281
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a McLaren Pe jan 31, 2020 7:15 pm

Njega in še ene par tukaj gor bi blo treba že zdavnaj banat...itak da bi čez čas nazaj iz luknje prlezu z novim uporabniškim imenom, ker v RL ga še pes ne povoha in pol na internetu išče pozornost.
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a PogachnyK Pe jan 31, 2020 7:25 pm

Sami brezmadežniki tukaj....

Povem resnico, tisto o terminali sem napisal,.da.je bilo že kar nekaj let nazaj...


Res je... Hitler je bil amater proti meni... Pa WV tudi. So jih dobili z rameni v medu, ampak njim se oprosti, saj vendar služijo miljarde. S čim,pa se.bomo vozili okoli? Yugeci?

Ah ... Takšni smo Slovenčki, sosed je pač najslabša oseba na svetu.

Nikoli ne smete biti jezni na človeka, če pove/napiše resnico.

Sedaj pa hitro v vaše zlate kište pa v Lidla... Je samo do 21.00. Priznam zavidam ljudem ki znajo uživat v kapitalizmu. V tem sem res slab..

Over/out

Uf, užalil me sam Mclaren iz groba, kakšna čast...

Žalosti pa me vaša zaplankanost, saj življenj ni samo pleh...

Lahko me banate, brez problema.. Premorem toliko ledij, da ne pridem več nazaj brez skrbi... Saj obstaja življenje tudi izven foruma, upam da tudi za vas...

L.p. falus po defoltu...

Kot tisto uporabnik,.ki je kupil testniMB E pa mu,je zadnji most pregnil. Prisežem, nisem.še vozil Eja, tako da za gnilo premo nisem nič kriv. Je.pa verjetno brezgrešni Hans kaj čaral..

Drugače je to res moj priimek,.če kdo želi, mi,preko ZSja dam tudi hišni naslov... Sicer ne.vem, kaj.boste z njim počeli.... Ampak nimam ničesar za skrivat...
Slika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a IcEm4n Pe jan 31, 2020 8:18 pm

Zaupaj nam še ime avtohiše, ki takim be.dakom posoja avte? ;)
Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a PogachnyK Pe jan 31, 2020 8:20 pm

Vsaka....
Slika
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6395
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a IcEm4n Pe jan 31, 2020 8:27 pm

Moje vprašanje se nanaša na spodnji citat:
PogachnyK je napisal/-a:Saj ni nič hudega, samo ker imam v rodu enega prodajalca, mu vedno pajsnem tisti testni avto, da grem kak krog.


Torej?
Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a PogachnyK Pe jan 31, 2020 8:36 pm

Resno pričakuješ, da bom dal ime od xy osebe xy osebi?

Tega žal ne smem storiti, saj on ni nič kriv,.če mu jaz avto "zmaknem"
Slika
 
Uporabniški avatar
PogachnyK
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 741
Pridružen: Sr maj 27, 2009 6:39 am

Re: In čemu potrebujete toliko opreme?

Napisal/-a PogachnyK Pe jan 31, 2020 8:43 pm

Evo, to je moj zadnji post na forumu... Zašli smo v čudne vode. Mogoče sem mislil, da sem pametnejši, kot sem v resnici....priznam nisem...



Čuvajte se mi.

L.p.
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 39 gostov