Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a limas Če feb 06, 2020 9:32 pm

Čemu taka neracionalna obsedenost z varnostjo?
Vsak avto na EU tržišču izpolnjuje varnostne standarde.
Če bi poznal zakone fizike in biodinamike, bi moral vedeti, da prehiter pojemek jemlje žrtve v prometu. Ne pomaga nobena zvezdica, če notranji organi ne prenesejo pojemka pri višjih hitrostih. Jetra, pljuča,, vranica, arterije, srce...
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a void Če feb 06, 2020 9:43 pm

Bravo Limas, končno nekdo. Če bi folk to razumeu, bi blo verjetno 50% manj SUVjev na cesti. Jaz nemorem verjet, ko človek prbije da je SUV zato da bo otrok na varnem. Mislim resno?

Ja res, samo Q7 je varen avto, drugi so vsi nevarni. :roll:
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a bluedot Če feb 06, 2020 9:45 pm

Hvala za pojasnilo, gospod fizik. :)

Da, vsi izpolnjujejo, vendar nekateri boljše, drugi slabše. Zakaj bi izbral slabše, če imam izbiro? Če je to vse skupaj nepomembno, potem mi prosim razložiš, zakaj je Volvo tako obseden z varnostjo? Zakaj XC60 oglašujejo, kot "najbolj varen avto na svetu"?

Me prav veseli, da so inženirji povsem druga sorta ljudi ...

Še enkrat, gre se za izboljševanje možnosti sebi v prid.

https://www.youtube.com/watch?v=6pVF1Wr7GLQ
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a bluedot Če feb 06, 2020 9:46 pm

void je napisal/-a:Bravo Limas, končno nekdo. Če bi folk to razumeu, bi blo verjetno 50% manj SUVjev na cesti. Jaz nemorem verjet, ko človek prbije da je SUV zato da bo otrok na varnem. Mislim resno?

Ja res, samo Q7 je varen avto, drugi so vsi nevarni. :roll:


Link je tudi en post višje: https://www.youtube.com/watch?v=6pVF1Wr7GLQ

V katerem bi imel raje svojega otroka?
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a bluedot Če feb 06, 2020 9:48 pm

Drugače pa, zaključujem s temo, nimam več časa za tole. Itak ni cilj, da se vsi razumemo in imamo isto mnenje. Bilo je zabavno teh nekaj postov izmenjat, se beremo spet drugič.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a void Če feb 06, 2020 10:26 pm

Zdej si šel v ekstreme. Kdo pa tebi daje pravico da ogrožaš po tem takem življenje z Q7, da bi zaščitil sebe? Fiat 500 je premajhen avto, Q7 pa prevelik. Če skenslaš oba, si veliko naredil za varnost prometa.

Hvala bogu da Q7 ni tako pogost avto, ker če bi blo tolk budal Q7 kolk jih je z Passatom in A4 bi blo ful več smrtnih izzidov na cestah.
 
Uporabniški avatar
IcEm4n
Mojster foruma
 
Prispevkov: 6393
Pridružen: Če jun 22, 2006 11:17 am

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a IcEm4n Pe feb 07, 2020 12:00 am

Vidim, da mojster celo paniko zganja, ker danes avti dobivajo tudi 4 zvezdice in to označi za katastrofo.... :roll:

EuroNCAP je cca. 3 leta nazaj kar precej zaostril pogoje, zato je od takrat kar precej avtov tudi s "samo" 4 zvezdicami (najdejo se tudi tisti z manj, ampak pustmo to), nekateri od njih v 2 različicah (standard ter safety plus paket). Pač "pogrnejo" zaradi tega, ker nimajo določenih varnostnih asistenc, ki so pogoj za max število zvezdic.

Pa še to - je AR Giulietta letnik 2010 bolj varen avto kot AR Giulietta letnik 2017? Prvi ima 5 zvezdic, drugi le 3 ;)
Slika
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 597
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a pleomax Pe feb 07, 2020 12:04 am

Bluedot, od začetka do konca cel čas ponavljaš kako skropucalo je PSA. We get it. Meni pa je skropucalo FCA, opel pa...je nekoč rjavel kateri avto bolj kot ta? In tega za novejše ne morem trditi, prav tako ti ne za novejše PSA, ki so mimogrede na več lestvicah med najboljšimi znamkami. Mi je res zanimivo ko pišete kak oh in sploh je bil opel in da bo zdaj konec. Oh in sploh? Pa saj so imeli celo štalo s prejšnjo insignio, da ne omenjam astre, ki je bila verjetno najbolj slabo skupaj sestavljen avtomobil. Tukaj na slovenskem opel forumu (ga več ni), so ljudje si sami na astri J in aktualni astri K dajali podloge v armaturo in vratne panele, da ni vse škripalo. Pa niso vsi avtomobili takšni, pač se najdejo cvetke. Sam sem se vozil z brezhibno astro K in mi je bila zelo všeč. Sem človek, ki nisem obremenjen z znamkami kot ste nekateri. Briga me, kdo je lastnik katere znamke, dokler sem jaz na dobrem in obsojati preden mine nekaj let, je čista bedarija, sicer pa so že zdaj v 1 letu boljši časi za opel kot prej v 20 letih. Očitno le niso ti francozi tako glupi in zanič :lol: Časi so se spremenili, zanesljivost pa tudi. Združitev s fiatom in alfo pa se mi sploh ne zdi dobra ideja. FCA koncern je milo rečeno ubog, ne vem kako sploh še živijo. Fiati so čisto out, PSA pa čisto nasprotje, ker mu gre po krizi vedno bolje in ne vem zakaj so šli v to. V to, kako je leta 2012 bil peugeot 208 bolj varen recimo pri bočnem trku kot bmw serije 1, testirana oba v istem letu, pa nisi opazil :roll: Džabe je primerjati avtomobile v varnosti, če niso testirani v istem letu. Sicer pa realno noben nima slabe varnosti ,razen dacia, ki ne blesti ravno.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a Stumpjumper Pe feb 07, 2020 11:32 am

Poglej napredek PSA vozil v zadnjih 10 letih in poglej napredek FCA vozil v istem časovnem obdobju...
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a maniaxxx So feb 08, 2020 8:30 pm

Kje vidis napredek pri FCA? :D

Pa da ne bo pomoten, sem velik fan alfe in fiata, ampak trenutno so fiati ena vlka zalost, alfa pa tudi ni kar bi lahko bila, pač se ne znajo it biznisa, predvsem to bi se morali od nemcev nauciti, ne izdelave avtov, to ze znajo, sam prodat ga ne znajo
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a Stumpjumper So feb 08, 2020 10:02 pm

Jst sem mislil, da je napredek pri PSAju v zadnjih 10 letih ogromen, FCA je pač... ena velika žalost vse skupaj.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: PSA je prevzela Alfa Romeo - je to konec za znamko?

Napisal/-a emozul So feb 08, 2020 10:48 pm

maniaxxx je napisal/-a:Kje vidis napredek pri FCA? :D

Pa da ne bo pomoten, sem velik fan alfe in fiata, ampak trenutno so fiati ena vlka zalost, alfa pa tudi ni kar bi lahko bila, pač se ne znajo it biznisa, predvsem to bi se morali od nemcev nauciti, ne izdelave avtov, to ze znajo, sam prodat ga ne znajo


Jp, lep je ful, zal pa to ne pomeni veliko.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 33 gostov