Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a bluedot So feb 15, 2020 8:48 pm

Olje bom itak predčasno menjal. Sicer pa, če v navodilih napišejo nekaj na to temo in niti ne tako na splošno, potem je že nekaj na tem. Škoda samo, da v EU navodilih ne omenjajo utekanja.

Dosedanji avtomobili so bili z ročnim menjalnikom in tistega se mi zdi "lažje" upeljat. Pač ne pospešuješ preveč, prestave pa menjavaš včasih prej, včasih pozneje.

Ta pa je avtomatik in prestave menjava nenormalno hitro. V "Advanced Efficiency" načinu celo na vsakih 10 km/h. Pri 80 km/h je že v osmi. V "Natural", kar je kao normalno, tudi zelo hitro menjava - hitreje, kot kateri koli avtomatik, ki sem ga do sedaj vozil. Šele v Dynamic mode gre do 2.500 RPM max. ( z gasom do polovice).

Edini način, da zvišam obrtljaje brez obremenjevanje motorja je, da zmerno pospešujem in menjavam ročno. Glede na US priročnik, sem za to tretjo stopnjo utekanja ene 400 km prepozen, ampak tako sedaj počnem in tudi bom tam do 2.500 km.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a maniaxxx So feb 15, 2020 9:10 pm

Sej mas najbolj varen avto? Kaj se zdaj sekiraš z utekanjem.

Oprosti ampak ti nisi tip za alfo, si tip za enga bednega dolgocasnega VAG-ovca in res ti je lahko žal da nisi kupil Grdijaka.

Drugače pa če se toliko obremenjujes z utekanjem, pa da bo ja delala ipd, si vsekakor kupil predrag avto, ker četudi je Alfa, je še vedno samo stroj, ma da dela, ko ne dela se popravi. Tako enostavno je.

pa še to, da se ne greš z novo alfo na lep vikend vozit malo za dušo si RES kupil napačen avto, menjaj za Grdijaka prosim.

Pa še da dodam nekaj na tvojo staro temo s Kugo..gume NE ZDRZIJO 80 jurjev km, pa garancija 120kkm ne velja za gume da ne boš za brezveze hodil po inšpekcijah
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a bluedot So feb 15, 2020 9:31 pm

Kaj te muči? Kaj te je sprožilo? :)

80K km in 120K km garancije? Kje sem to napisal? Spraševal sem o gumah s 50k km, ampak dejansko je bilo šele 40k km, sem se zmotil. Če ti ene gume ne zdržijo 40k km, OK, pač voziš, kot voziš. Ampak 40k km na enih gumah ni noben problem. Sedaj imamo na Kugi Michelin CrossClimate+, že krepko čez 40k km, pa so še v odličnem stanju, kar se profila tiče.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a Ivan36 So feb 15, 2020 10:16 pm

Ta pa je avtomatik in prestave menjava nenormalno hitro. V "Advanced Efficiency" načinu celo na vsakih 10 km/h. Pri 80 km/h je že v osmi. V "Natural", kar je kao normalno, tudi zelo hitro menjava - hitreje, kot kateri koli avtomatik, ki sem ga do sedaj vozil.

En se je mal zakvačkal, ker je preveč tu bral o odličnih 2 sklopčnih avtomatiki sedaj ga pa resno prehiteva preden on pomisli, da bi menjal je že v 8 prestavi :DDD :lol: :mrgreen: Na naših zavitih cestah še 6 prestav pomeni 2 preveč :lol: :twisted: Razen za AC je 6 prestav dovolj, ker je tudi tam omejitev le 130kmh :huh: 7, 8 ali celo 9 prestav je za naše ceste odločno preveč!
 
metor
Novinec
 
Prispevkov: 389
Pridružen: Ne maj 11, 2014 3:23 pm
Kraj: GO

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a metor So feb 15, 2020 11:22 pm

Mah ti, kar zamenjaj olje po 2-5k prevoženih km. 200 pa je, kar huda cena. Zamenjaj sam, ziher ni tolk težko, eno dvigalko nabaviš, če nimaš, mal pogledaš še po netu, pa je. Jaz bi, samo nabavil original oljni filter, da ne bi ob prvem servisu slučajno, kdo kaj kompliciral zaradi kake garancije al kej podobnega, tako ne bi nobeden nič vedel. Olje pač kupiš kjerkoli in lahko prideš zelo poceni skozi. Na servisu pa za 200€, sploh nisi siguren, če ti ga menjajo.
Don't worry, be happy ;)
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a maniaxxx So feb 15, 2020 11:29 pm

bluedot je napisal/-a:Kaj te muči? Kaj te je sprožilo? :)

80K km in 120K km garancije? Kje sem to napisal? Spraševal sem o gumah s 50k km, ampak dejansko je bilo šele 40k km, sem se zmotil. Če ti ene gume ne zdržijo 40k km, OK, pač voziš, kot voziš. Ampak 40k km na enih gumah ni noben problem. Sedaj imamo na Kugi Michelin CrossClimate+, že krepko čez 40k km, pa so še v odličnem stanju, kar se profila tiče.


Ma nic me ne muci, imas zelo dober okus za avte, samo uporabljas jih ne pravilno. Meni ce gume zdrzijo 20 kkm sem ze srečen, sploh kake conti :D

120kkm garancije ima alfa mnde če se ne motim, 5 let vem da je...

Da ti resno odgovorim, sam ne bi vmes menjal olja, se nikoli ga nisem pa nisem mel nekih tezav z avtom, sej niso iz putra. Je pa seveda prav da si ga utekal, pa tudi kasneje da vsaj 15 km pocakas da se OLJE ogreje pol pa nic sparat, more se mal predihat...
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a bluedot Ne feb 16, 2020 7:40 am

metor je napisal/-a:Mah ti, kar zamenjaj olje po 2-5k prevoženih km. 200 pa je, kar huda cena. Zamenjaj sam, ziher ni tolk težko, eno dvigalko nabaviš, če nimaš, mal pogledaš še po netu, pa je. Jaz bi, samo nabavil original oljni filter, da ne bi ob prvem servisu slučajno, kdo kaj kompliciral zaradi kake garancije al kej podobnega, tako ne bi nobeden nič vedel. Olje pač kupiš kjerkoli in lahko prideš zelo poceni skozi. Na servisu pa za 200€, sploh nisi siguren, če ti ga menjajo.


Tudi meni ni jasno, kaj stane €200. Rekli so mi, da je "posebno" motorno olje, ampak to "posebno" olje je Selenia, ki stane toliko, kot druga podobna olja. Kolikor vem, če peljem avto na drug servis, da menjajo olje, ne bi smelo vplivati na garancijo. Ampak, verjetno bom sam kupil olje in se dogovoril z njimi, da naj ne pretiravajo s ceno. :)

maniaxxx je napisal/-a:Ma nic me ne muci, imas zelo dober okus za avte, samo uporabljas jih ne pravilno. Meni ce gume zdrzijo 20 kkm sem ze srečen, sploh kake conti :D

Da ti resno odgovorim, sam ne bi vmes menjal olja, se nikoli ga nisem pa nisem mel nekih tezav z avtom, sej niso iz putra. Je pa seveda prav da si ga utekal, pa tudi kasneje da vsaj 15 km pocakas da se OLJE ogreje pol pa nic sparat, more se mal predihat...


Hvala (I guess). :) Saj načeloma res ne bi smelo imeti velikega vpliva, če motor ni utečen natančno po navodilih (če obstajajo), do obrtljaja in kilometra natančno. Gre se samo zato, da če obstajajo neke smernice, zakaj se jih ne bi držal? Vedno mi je v interesu, da stvari držijo dolgo in brez težav (manj stroškov, manj zapravljenega časa). Jasno mi je tudi, da čeprav naredim vse po najboljših močeh in po navodilih, še vedno ni garancije, da bo na dolgi rok res vse v redu. Vendar vsaj vem, da sem se potrudil in poskusil izboljšati možnosti sebi v prid za neproblematično prihodnost.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a pskoda Ne feb 16, 2020 8:26 am

Uradni servisi imajo radi take .... in zelo radi vidijo, da bi olje menjali na vsakih 5kkm. Najraje bi kar cel motor zamenjali na vaše stroške

Avto preganjajo z mrzlim motorjem že v matični firmi na valjih potem jih natovarjajo na vlake, ladje, tovornjake in to pobci ki jih boli k za avto nato jih terajo na do drugih prevoznikov. Ko jih dobi uradni servis sem že jaz nekajkrat videl, kako delajo z njimi in verjemi ne izgleda lepo.

Moje mnenje vozi normalno kot se vozi večina avtomobilov po cesti.
Če bo avto problematičen, ti ne pomaga pa tudi če ga zaviješ v celofan ga daš spat v spalnico. Upaš lahko samo, da se bodo napake pokazale v garancijskim roku
Lp
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a alexwell Ne feb 16, 2020 8:34 am

na uradnih servisih imajo tudi radi takšne, ker se večina popravil nanese na obdobje, ko je garancija že potekla
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a mavrica Ne feb 16, 2020 9:17 am

Zato pa je najbolje kupiti testno vozilo z vsaj 5000 km, ki ga ne rabiš več utekati.
 
mavrica
Novinec
 
Prispevkov: 394
Pridružen: Ne nov 13, 2011 3:36 pm

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a mavrica Ne feb 16, 2020 9:27 am

pskoda je napisal/-a:Uradni servisi imajo radi take .... in zelo radi vidijo, da bi olje menjali na vsakih 5kkm. Najraje bi kar cel motor zamenjali na vaše stroške

Avto preganjajo z mrzlim motorjem že v matični firmi na valjih potem jih natovarjajo na vlake, ladje, tovornjake in to pobci ki jih boli k za avto nato jih terajo na do drugih prevoznikov. Ko jih dobi uradni servis sem že jaz nekajkrat videl, kako delajo z njimi in verjemi ne izgleda lepo.

Moje mnenje vozi normalno kot se vozi večina avtomobilov po cesti.
Če bo avto problematičen, ti ne pomaga pa tudi če ga zaviješ v celofan ga daš spat v spalnico. Upaš lahko samo, da se bodo napake pokazale v garancijskim roku


To sem videl na Porsche Ljubljana na Bravničarjevi ob razkladanju vozil iz šleparja. Ma to je šlo v prvi gas do konca. Bi bilo dobro jih en dan na skrivaj posneti, če ti uspe ujeti takega prevoznika.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Utekanje novega dizel motorja?

Napisal/-a emozul Ne feb 16, 2020 12:18 pm

Sam ne kompliciram. Zjutraj, gledam, da ne pride cez 2200 obratov. Ko, pa temperatura olja, pride do 80 stopinj pa gasa.
Za S/S sistem. Zjutraj ga izklopim, ko je avto segret ( olje, vsaj 80 stopinj) pa ga priklopim, razen, ce nisem v zelo veliki guzvi.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 36 gostov