Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Zakaj tako malo km?

Napisal/-a svetilnik Ne feb 16, 2020 7:58 am

Gledam te čudovite RSe in se sprašujem zakaj imajo vsi narejenih tako malo kilometrov... Saj to je avtomobil za uživati iz katerega sploh nebi izstopil...
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14448786
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14769110
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14844259
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14912881
https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14992081

Edina moja razlaga je ta, da so stroški vzdrževanja, zavarovanja in goriva previsoki.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Firediver Ne feb 16, 2020 8:10 am

Ne vem, koliko si ti avtomobili primerni za daljše relacije, po ekonomiji sigurno ne...je pa zanimiva cena teh (skoraj) triletnikov - ne glede na malo prevoženih, bi morala bolj občutno pasti - ampak najbrž imajo čas prodajati.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Cefizelj Ne feb 16, 2020 8:19 am

Redki hothatchi v Sloveniji delajo veliko km. Če se spomnim ponudbe Meganov R.S., katerih ponudbo sem včasih bolj detajlno spremljal, so bili 2 ali 3, ki so bili uporabljani kot daily driver za daljše relacije. Ljudje kupijo tak avto, ker imajo službo 10-20km stran, ali pa so doma v mestu pa hodijo v službo s kolesom, za užitek pa se zapeljejo z raketo. Za daljše kilometre se pač kupi e-klasa za isti denar in se voziš kot gospod. Ropotanje iz službe in v službo po 80km na dan bi ti po enem tednu presedalo. Tak je vsaj moj pogled.

Ko sem se z mojim Meganom pred prodajo par mescev fjakal iz Gorenjske na Štajersko in nazaj skoraj na dnevni bazi se je romantika avta porazgubila. Ob 3 popoldne na avtocesti v gužvi je vseeno ali si v dizelci ali v 350 konjski raketi.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a svetilnik Ne feb 16, 2020 8:28 am

Kar se tiče gužve, ti dam popolnoma prav. Da stojiš nekje v Lj in okolici v koloni se vse izniči, pa še nekaj je problem, omejitve in kazni, povsod radarji... Da pa ta avto ni za večje razdalije, to pa ne. Sam bi v njem neskončno užival, pa imam že kar nekaj let. Seveda ni za družino, toda za posameznika ali par pa brez problema. Ne vem, mislim, da ti takšen avto naredi vsak dan nasmešek na usta, razen seveda pri stroških ne.
Zadnjič spremenil svetilnik, dne Ne feb 16, 2020 8:31 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a svetilnik Ne feb 16, 2020 8:29 am

Firediver je napisal/-a:Ne vem, koliko si ti avtomobili primerni za daljše relacije, po ekonomiji sigurno ne...je pa zanimiva cena teh (skoraj) triletnikov - ne glede na malo prevoženih, bi morala bolj občutno pasti - ampak najbrž imajo čas prodajati.


Ja, cene so zelo visoke, se strinjam.
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Cefizelj Ne feb 16, 2020 8:34 am

100 ljudi 100 čudi ampak jaz sem se naveličal. Trdote, stroška. Zdej sem se 6 let vozil z 150 konjskim dizlom, zdej me pa s5 grabi hothatch manija :) Bo treba kaj kupit, sploh ker imam sedaj službo 3 km od doma :)

Mogoče se komu ne bo zdelo res, samo moje mnenje, če pogledaš strukturo kupcev takih avtov, smo to zanesenjaki, navdušenci nad takimi avti oz. ljudje ki niso bajno bogati in jim na koncu tak avto na dolge razdalje še vedno predstavlja strošek in nanj tudi tako gleda. Noben ni tak da bi rekel da mu evrčki za bencin nekje zadaj v glavi ne odzvanjajo. Morda pa se motim.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a pskoda Ne feb 16, 2020 9:06 am

Ford rs ima problem z motorjem konstrukcijska napaka kot 1.2tsi z ketno.
Mešanje vode z oljem. Za popravilo je potrebno podret motor. Da uideš temu je nemogoče razen, če ga prodaš
Zadnjič spremenil pskoda, dne Ne feb 16, 2020 9:08 am, skupaj popravljeno 1 krat.
Lp
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Cefizelj Ne feb 16, 2020 9:08 am

...in potem pride pskoda in konstruktivno prispeva k debati.... :lol:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a pskoda Ne feb 16, 2020 9:09 am

Vzemi to kakor hočeš
Lp
 
Uporabniški avatar
Cefizelj
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1635
Pridružen: To dec 22, 2009 5:35 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Cefizelj Ne feb 16, 2020 9:13 am

....sem šel še enkrat prebrat naslov pa ne piše Konstrukcijske napake Focusa RS. Čeprav bi si lahko razlagal da imajo vsi tako malo kilometrov, ker imajo že tretji motor noter.....
Tale forum je res.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a pskoda Ne feb 16, 2020 9:14 am

V garanciji ne menjajo motorja, ampak ga "popravijo".

https://www.youtube.com/watch?v=Nan3LUR ... e=youtu.be

So pa tudi lastniki ko imajo tudi po 30 posnetkov (youtube) kako so imeli probleme z avtom
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Stumpjumper Ne feb 16, 2020 9:46 am

Kolikor mi je jasno, je imel 2.3 ecoboost težave s tesnilom glave. Če bi bil motor takšen fail, ga verjetno nebi vtaknili v novo generacijo focusa (st). Hothatcha ne kupiš za 100km dnevno fijakanje po naših avtocestah. Avto v takšnem primeru popolnoma izgubi čar in pri teh avtih je zelo tanka linija med tem, da ga želiš zelo imeti in da se ga želiš hitro znebiti.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a nejc1 Ne feb 16, 2020 9:50 am

Pskoda spet najbolj pameten :lol: Če si toliko pameten bi lahko napisal tudi, da so imeli ti avti servisno akcijo, kjer se je menjalo najmanj tesnilo glave z izboljšanim, po potrebi pa tudi glava motorja ali komplet motor.. Od takrat problemov ni...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a matejxx Ne feb 16, 2020 10:16 am

Veliko kdo takle avte ne uporablja pozimi. To pomeni, da kakšnih 5 mesecev presedi v garaži.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Locher Ne feb 16, 2020 10:22 am

Cefizelj je napisal/-a:100 ljudi 100 čudi ampak jaz sem se naveličal. Trdote, stroška. Zdej sem se 6 let vozil z 150 konjskim dizlom, zdej me pa s5 grabi hothatch manija :) Bo treba kaj kupit, sploh ker imam sedaj službo 3 km od doma :)

Mogoče se komu ne bo zdelo res, samo moje mnenje, če pogledaš strukturo kupcev takih avtov, smo to zanesenjaki, navdušenci nad takimi avti oz. ljudje ki niso bajno bogati in jim na koncu tak avto na dolge razdalje še vedno predstavlja strošek in nanj tudi tako gleda. Noben ni tak da bi rekel da mu evrčki za bencin nekje zadaj v glavi ne odzvanjajo. Morda pa se motim.


Se strinjam. Če nisi rosno mlad ali pa je to tretji avto pri hiši, je redko smiselna izbira. Ponavadi take avte zamenjajo bodisi bmw 4 in arteoni bodisi družinska suv vozila.

Sklepam, da povprečen kupec teh avtomobilov nima na strani še za dva nova. Kdor ima denar, verjetno kupi nekaj z oznako AMG ali M.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a svetilnik Ne feb 16, 2020 1:41 pm

Sem zelo daleč od "rosno mladega" toda imel bi ga z užitkom, tudi kot edini avto.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a svetilnik Ne feb 16, 2020 1:42 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Kolikor mi je jasno, je imel 2.3 ecoboost težave s tesnilom glave. Če bi bil motor takšen fail, ga verjetno nebi vtaknili v novo generacijo focusa (st). Hothatcha ne kupiš za 100km dnevno fijakanje po naših avtocestah. Avto v takšnem primeru popolnoma izgubi čar in pri teh avtih je zelo tanka linija med tem, da ga želiš zelo imeti in da se ga želiš hitro znebiti.


Vsekakor je to avto za hribovske ceste, regionalke in podeželja... Tam pokaže kaj zmore ;)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Locher Ne feb 16, 2020 1:59 pm

svetilnik je napisal/-a:Sem zelo daleč od "rosno mladega" toda imel bi ga z užitkom, tudi kot edini avto.


Imel "bi", ni dovolj. :) Veljalo bi takrat, ko bi ga imel in bi bil zadovoljen z njim. Jaz bi ga tudi imel za kak dan ali dva v mesecu, v realnosti pa mi veliko bolj sedejo malo bolj potovalni, štirivratni kvazi kupeji.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a krimič Ne feb 16, 2020 5:29 pm

Sam vozim pa hatcbacka 2017 letnik (05/2017), prvi lastnik, pa imam trenutno 34k km. Imam pa cca 15 km v eno smer v službo, na dopuste hodim z letalom, vikend izlete poleti delam z motorjem, prav tako pa se poleti ob lepem vremenu par mesecev v službo vozim kar s skuterjem. Tako, da jaz te kilometre razumem. Sploh pa, če so kje avti pozimi še garažirani.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne feb 16, 2020 6:21 pm

Serijska napaka Ford Focus RS : viewtopic.php?f=2&t=109485
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 32 gostov