Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a svetilnik Ne feb 16, 2020 8:54 pm

Locher je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:Sem zelo daleč od "rosno mladega" toda imel bi ga z užitkom, tudi kot edini avto.


Imel "bi", ni dovolj. :) Veljalo bi takrat, ko bi ga imel in bi bil zadovoljen z njim. Jaz bi ga tudi imel za kak dan ali dva v mesecu, v realnosti pa mi veliko bolj sedejo malo bolj potovalni, štirivratni kvazi kupeji.


Točno tako, imel bi, toda verjetno ti je jasno kje je problem... €... ;)
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Locher Po feb 17, 2020 9:09 am

Težava je v tem, da meni ni (več) do športnosti za ceno udobja.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a srcnik Po feb 17, 2020 9:50 am

svetilnik je napisal/-a:Kar se tiče gužve, ti dam popolnoma prav. Da stojiš nekje v Lj in okolici v koloni se vse izniči, pa še nekaj je problem, omejitve in kazni, povsod radarji... Da pa ta avto ni za večje razdalije, to pa ne. Sam bi v njem neskončno užival, pa imam že kar nekaj let. Seveda ni za družino, toda za posameznika ali par pa brez problema. Ne vem, mislim, da ti takšen avto naredi vsak dan nasmešek na usta, razen seveda pri stroških ne.


Taki avti niso za večje razdalje in to je fakt. Eno so enkratni dogodki (npr. enkrat letno na morje, kdaj na kako stezo, izlet...), tam so še ok, da se pa dnevno voziš npr. 100km v službo po naših luknjastih cestah in avtocestah, ti pa slej kot prej dopizdi stalno nabijanje v hrbet pa hrup... Been there, done that...

Za relacije se perferira udobje in to z razlogom, taki avti so pa za tiščati (uživati), tam pa ne narediš neki dosti km...
 
renault_dti
Novinec
 
Prispevkov: 162
Pridružen: To maj 10, 2011 5:28 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a renault_dti Po feb 17, 2020 1:52 pm

Pa saj to je čisto povprecna slovenska kilometrina nekje, cca 10.000 na leto?
in če bi sam delal te km na leto, bi definitivno vzel nekaj z 200 KM, najbolj butasto je ko folk kupuje dizla pa naredi toliko km na leto.
Če skrenem malo v druge vode, sam z motorjem naredim letno manj kot 3000km, več mi ne dopušča čas in ima sedaj krepko manj od povprečja drugih in ko se bo nekoč prodajal se bodo čudili km.....
So stvari v življenju ki jih imaš za užitek in verjamem, da je takšen avto nekaj takšnega.... z njim se greš zapeljat po službi ko te sodelavci razjezijo ali za vikend ko je tašča na obisku, ali se preprosto usedeš vanj in meditiraš,... to ni avto da se voziš iz MS v LJ dnevno v službo, tak bo vzel dizla ker drugače crkne hrbtenica in trpi denarnica. To vzameš za 3 km do službe (če je dež greš itak s taksijem ker ga je škoda) ali kot nek tretji avto v familiji.
 
maniaxxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 7338
Pridružen: To avg 15, 2006 7:36 pm
Kraj: Celje

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a maniaxxx Po feb 17, 2020 8:02 pm

A sem jaz čuden ( vem da sem :D ) ker mi pa udobje ni problem pri takih avtih, itak imajo boljše sedeže od civilnih različic, trdota je samo koristna zadeva da se vsaj pelješ kot je treba, edino stroški so problem, predvsem pa je tak avto z neko konkretno kilometražo še bolj nemogoče prodati kot sicer..sicer sam pri 50kkm na leto sem obsojen na dizla, če bi finance dopuščale ne bi imel nobenih težav z focusom RS delati teh kilometrov,bi še bolj užival kot sicer..
Podpis je besedilo, ki se samodejno doda na koncu vsake vaše objave. Dolžina besedila je omejena na 355 znakov.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a svetilnik To feb 18, 2020 5:30 am

Točno tako kot si napisal. Sedeže ima boljše od večine avtomobilov, trdota in cestna stabilnost sta mi pa komoditeta, ker imam avto pod nadzorom, tam kamor ga postavim tam gre in še uživam. Zato se tudi jaz sprašujem, če sem čuden, saj sem ugotovil že zdavnaj, da mi takšni avtomobili ugajajo. No, edino ka moram priznati, malce je moteče se vsesti v avto in izstopiti zaradi nižine in školjkastih sedežev.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Locher Sr feb 19, 2020 8:16 am

Zgornji argumenti me ne prepričajo razen, če se je v zadnjih letih hot hatch segment pomehkužil. Cenim tišino, udobje, dovolj kW, diskreten izgled avta in zato me hot hatch segment ne prepriča več toliko, da bi ga kupil. Kvečjemu bi si za tistih nekaj dni, ki ste jih navedli nekaj prispevkov nazaj, spet kupil motor. Recimo H-D 114, Fat Boy ali Fat Bob.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a srcnik Sr feb 19, 2020 2:07 pm

maniaxxx je napisal/-a:A sem jaz čuden ( vem da sem :D ) ker mi pa udobje ni problem pri takih avtih, itak imajo boljše sedeže od civilnih različic, trdota je samo koristna zadeva da se vsaj pelješ kot je treba, edino stroški so problem, predvsem pa je tak avto z neko konkretno kilometražo še bolj nemogoče prodati kot sicer..sicer sam pri 50kkm na leto sem obsojen na dizla, če bi finance dopuščale ne bi imel nobenih težav z focusom RS delati teh kilometrov,bi še bolj užival kot sicer..


Obstajajo tudi dizelske verzije hot hatchov (ford, vw, skoda...), tako da ni to izgovor... Kupi si focusa st dizla, pa te bom po enem letu vprašal kak se ti zdi... K boš imel poln k. nabijanja... Edini kompromis je nastavljivo podvozje, ki ga nekateri ponujajo, ostalo je neužitno za dnevno vožnjo na relacije...

Je pa zanimivo, da najbolj zagovarjate to tisti, ki nikoli niste imeli takšnega tipa vozila in ga tudi niste vozili dnevno na relacije...

Vam povem, da hitro zgubi svoj čar ;)
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a emozul Sr feb 19, 2020 2:12 pm

Se strinjam.
Ravno pri fordu ST, je bilo napisano (novinarji), da je enostavno pretrd za dolge relacije.
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Stumpjumper Sr feb 19, 2020 2:48 pm

Od kdaj so dizelski hot hatchi hot hatchi? To so lukewarm prevozna sredstva, podobno kot nekatere osebe tule. Meni je nabijanje, trdota in handšaltung udobje. GTDji in podobna sra*ja so proti 300 +/- drobiž bencinsko gnanim hot hatchem pravi polži...

Če hočeš pravo izkušnjo kupi top of the range hot hatcha in ne nekih vmesnih ropotulj. Če že, osebno raje vzamem navadnega (recimo) focusa 2.0 tdci s 150 hp, kot pa st verzijo s 190.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a srcnik Sr feb 19, 2020 7:32 pm

No tvoj mlinček tudi ni v tej ligi, tako da hitro tablete proti frustracijam papcat :mrgreen:
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Stumpjumper Sr feb 19, 2020 7:55 pm

Srcnik... zelo kredibilno mnenje. Hvala. Odpelji se sedaj, ker ne veš kaj govoriš.
Če avtor teme želi videti razliko med avtomobilom s tdijem 184 in avtomobilom z mlinčkom imenovanim thp 270 v nosu, me lahko prek zs kontaktira in se malce zapeljemo.
Garantiram ti, da na dizelskega "hot" hatcha niti pomislil ne boš.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a srcnik Sr feb 19, 2020 8:32 pm

Ker ti razumevanje ne gre:

Stumpjumper je napisal/-a:Če hočeš pravo izkušnjo kupi top of the range hot hatcha in ne nekih vmesnih ropotulj.


Tvoj mlinček tudi ni top of the range hot hatch, to so bolj resna vozila kot so npr. Focus RS, Civic Type R... Vem pa, da misliš, da si največji jack s tisto zgrešeno dvobarvno grdobijo... Kot tvoje jamranje nad izgubo vrednosti pri bmw-ju, ni žvaka za seljaka...

srcnik je napisal/-a:
maniaxxx je napisal/-a:A sem jaz čuden ( vem da sem :D )ker mi pa udobje ni problem pri takih avtih, itak imajo boljše sedeže od civilnih različic, trdota je samo koristna zadeva da se vsaj pelješ kot je treba, edino stroški so problem


Obstajajo tudi dizelske verzije hot hatchov (ford, vw, skoda...), tako da ni to izgovor... Kupi si focusa st dizla, pa te bom po enem letu vprašal kak se ti zdi... K boš imel poln k. nabijanja...


Pa še razlaga posebej zate: Napisal sem mu, da ni izgovor, da ne more "uživati" v športnem podvozju in športnih sedežih, če dela veliko km in ima potrebo po dizlu, ker za takšne primere so na trgu zgoraj omenjena vozila...

Emozul je razumel point, ti pa kot ponavadi ne... :roll:
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a pskoda Sr feb 19, 2020 8:49 pm

Kdo od vas si sploh lasti hothacha in ga vozi vsak dan?
Lp
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a Stumpjumper Če feb 20, 2020 1:16 pm

@srcnik: mislim da rabiš pomirjevala ravno ti, da se pomiriš od gledanja slik te grde dvobarvne karoserije (hvala k... moj ni dvobarven). Kaj več kot to, da zijaš slike hot hatchev si itak ne moreš privoščit. :lol:
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a emozul Če feb 20, 2020 1:57 pm

pskoda je napisal/-a:Kdo od vas si sploh lasti hothacha in ga vozi vsak dan?


Kaj je razlika, če ga voziš vsak dan ali pa samo nekajkrat.
Avto je bil meni pretrd. S takim avtom ne bi delal veliko kilometrov.
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a pskoda Če feb 20, 2020 2:07 pm

Razlika je OGROMNA
Lp
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a emozul Če feb 20, 2020 2:11 pm

Kaj, a potem, če se veliko voziš, je pa nabijanje kul.
Skoraj noben, ne dela s takim avtom veliko kilometrov.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a srcnik Če feb 20, 2020 2:57 pm

Stumpjumper je napisal/-a:@srcnik: mislim da rabiš pomirjevala ravno ti, da se pomiriš od gledanja slik te grde dvobarvne karoserije (hvala k... moj ni dvobarven). Kaj več kot to, da zijaš slike hot hatchev si itak ne moreš privoščit. :lol:


Daj si zmešaj še malce tablet za funkcionalno nepismenost zraven obstoječega velikega odmerka za zafrustriranost...

Bo svet takoj lepši ;)
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Zakaj tako malo km?

Napisal/-a pskoda Če feb 20, 2020 3:07 pm

emozul je napisal/-a:Kaj, a potem, če se veliko voziš, je pa nabijanje kul.
Skoraj noben, ne dela s takim avtom veliko kilometrov.


Zato sem črtal iz seznama fokusa in megana, ker sta pretrda za vsak dan. Golf z 19" in dcc podvozjem je mehak v confort načinu kot vsak obični avto na 16" oz 17"
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 43 gostov