Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a cruiser1 So mar 07, 2020 10:25 pm

srcnik je napisal/-a:Ja pa ja, užitek v vožnji je toliko spremenjen iz tri na 5 vrat, da ga občutite... my ass...


Osebno mi tudi 3 vratni niso toliko lepši, da bi rekel, da je potrebno za lepoto potrpet...



Itak! Ne vem kje je sploh razlika med tri ali pet vratnim Golfom ali kakšni podobni brezvezni kuglici? :roll: Če želiš avto zaradi dobrega izgleda potem kupiš nekaj koolskega z dvemi vrati, pač pravi coupe, kot sem že omenil.


svetilnik je napisal/-a: Vse gre v neko čudno modo in SUVi so lep dokaz brezveznega avta.... kar nekaj, izgovor bolečine v križu, v resnici pa biti visoko, vsem viden, sosedom, v službi, na cesti.... :lol:

Resen prostoren in zmogljiv SUV je lahko za nekatere osebe, ki to potrebujejo in želijo dejansko lahko zelo uporaben. Ampak ti verjetno misliš na bebav trend crossoverjev tistih "wannabe" SUVijev, ki jih je vedno več za vsakim vogalom. Jah raja pač pade na debilne trende, tu nimaš kaj tako je že od vedno in tako bo tudi v prihodnje.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a tha_man So mar 07, 2020 11:12 pm

Če avto že v osnovi ne zgleda kaj posebnega, mu tud odsotnost zadnjih vrat ne bo dosti pomagala. Nekateri trivratni modeli mi osebno zgledajo celo slabše od petvratnih (npr. Golf). Imel sem oboje, pa kljub temu, da sem redko koga fural zadaj, ne bi več imel trivratnega. Je vsakič tečno ko se mora un spredaj umikat, pa še na ozkih parkiriščih je nerodno.

No, sicer res trenutno spet vozim takega brez zadnjih vrat. Ampak ni problem ker tud zadnjih sedežev nima in v skrajni sili bi se dalo prit ven tud brez sprednjih :)
 
pleomax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 598
Pridružen: Po jul 07, 2014 3:46 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a pleomax So mar 07, 2020 11:14 pm

Se spomnim davnega leta 2006, ko je ven prišla nova 207. Nekaj časa so videz sprednje maske pogojevali s številom vrat in sestra je samo zaradi oblike kupila 3-vratnega, pa je pred tem imela 5-vratno 206, ampak tudi jaz bi vzel 3-vratnega, ker tiste trendy maske še danes ne prebavljam in je avto čist drugačen. Sam sem se navadil sedaj tudi na 5-vratnega in 3-vratnega najbrž ne bi niti povohal več, sploh ker se velikokrat kdo pelje odzadaj, da ne omenjam parkirišč.
 
čara
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Po okt 12, 2009 5:10 pm
Kraj: Gorje

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a čara To mar 10, 2020 11:23 am

imela 1x...ne bi nikoli več, 9 let sem klela tisti avto. Večinoma se vozim sama, zraven še 1 večji pes in kup opreme (box, ruzak, velika nakupovalna vrečka, oprema za dež, sonce, veter, rezervne cunje, brisača za psa, 1 gumasti škornji 1 poletni športni opanki, na momente še kak šotor, rezervni povodec, dolgi štrik, posoda z vodo)....Za sopotnika ni blo placa. Sploh. Pa še sitno je blo nalagat, zlagat...

Karavan, enoprostorec, kombi... čisti užitek, končno nekaj placa. celo zasopotnika in še kakšnega psa.

Razumem pa, da je tistim, ki imate avto tudi za gledat, ne samo uporabljat, všeč kaj drugega.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a VW T4 To mar 10, 2020 12:19 pm

no ja čara, ti si pač imela majhen avto, v katerega ni šlo vse. Je pa v njega šlo ravno toliko, kot če bi imel 5 vrat...
Pač rabiš večji avto (glede na to da voziš psa in ne otrok) je vseeno a je 3 ali 5 vrat, važno, da ima velik pritljažnik. No ampak ta debata nima več veze s temo, ki se glasi 3 proti 5 vratom...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik To mar 10, 2020 3:59 pm

čara je napisal/-a:imela 1x...ne bi nikoli več, 9 let sem klela tisti avto. Večinoma se vozim sama, zraven še 1 večji pes in kup opreme (box, ruzak, velika nakupovalna vrečka, oprema za dež, sonce, veter, rezervne cunje, brisača za psa, 1 gumasti škornji 1 poletni športni opanki, na momente še kak šotor, rezervni povodec, dolgi štrik, posoda z vodo)....Za sopotnika ni blo placa. Sploh. Pa še sitno je blo nalagat, zlagat...

Karavan, enoprostorec, kombi... čisti užitek, končno nekaj placa. celo zasopotnika in še kakšnega psa.

Razumem pa, da je tistim, ki imate avto tudi za gledat, ne samo uporabljat, všeč kaj drugega.



Ko kar si napisala je bedarija, sploh tisto na koncu, glede gledanja avta.
Imel sem manše avtomobile in psa, sedaj pa v tri vraten avto komot dam vse kar si naštela. Kolo za ture in hribe, SUP za na morje, torbo za trening, velik rucag in ostale stvari za visokogorje, potovalke za dopust....Torej tukaj nekaj ni vredu, ali pet vrat neka modna muha črednega nagona, kot so bili dizli, nato karavani, danes SUVi ali so ljudje res invalidi.
Čara, si pa predstavljam v kako čistem avtu sediš :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Firediver To mar 10, 2020 4:10 pm

Sprijazni se, edini v tej temi si, ki zagovarjaš tri vrata.

Je pa zanimivo, kako utemeljuješ, da je pet vrat slabša izbira...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik To mar 10, 2020 4:46 pm

Ne zagovarjam, pač meni to zadostuje, posledično je pa avto lahko(večinoma) lepši. Nimam se s čim sprijaznit, saj se z nobenim ne tekmujem, pač sprašujem, da vidim mnenja ostalih ;)
Glede na to, da za avtomobil ne mislim dajati dosti denarcev, da mi manjši avto zadostuje in da je nekje spodobno poskočen ter da ima lepo obnašanje na cesti mi prideta v poštev samo dva, Suzuki Swift Sport(ima 5 vrat) in Fiesta ST Line 140KM. Žal slednje ne izdelujejo več v tri
vratni obliki(meni bolj všeč in zame ok).
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Firediver To mar 10, 2020 5:17 pm

Sprijazni se, rad ga gledaš in tudi vse slabosti (težji dostop na ozkih parkiriščih...) zaradi tega toleriraš.

Je tako?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Stumpjumper To mar 10, 2020 5:20 pm

3 vrata >>> 5 vrat. Ampak ko pogledaš, kaj je danes "in" in pogledaš še malce dlje vidiš, da je cel svet pomehkužen. Danes so moderne povišane gajbe (ker imajo vsi kronične težave s križem :lol:), avtomatiki in podobna sr*nja.
 
uros11
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1623
Pridružen: Če nov 08, 2007 9:52 am

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a uros11 To mar 10, 2020 6:03 pm

Firediver je napisal/-a:Sprijazni se, edini v tej temi si, ki zagovarjaš tri vrata.

Je pa zanimivo, kako utemeljuješ, da je pet vrat slabša izbira...

Bom še jaz, da ne bo sam. Lupo je imel tri vrata in je bil OK. Golf ima 3 vrata in je ok. Fama ozkih parkplacev skoraj nikoli ne pride v poštev. Gimnastični gib, da se nekdo usede na zadnji stol, če ni ravno invalid, je tudi popolnoma ok.
Kot pravi spodaj, danes je bogokletno narediti kakšen gib odveč, se vsesti prenizko ali preveč odpreti vrata. #snežinke
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Firediver To mar 10, 2020 6:44 pm

Ojej, ta je dobra: trivratni avto za rekreacijo! Ker nam manjka gibanja... :D

No, se javi še kdo v podporo treh vrat?

Pa mogoče kdo, ki je bil zaradi 5 vrat toliko nesrečen, da je šel na tri vrata in je sedaj zadovoljen?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Stumpjumper To mar 10, 2020 7:00 pm

Če bi mi nekdo ponudil novega megana 3 RS (katerih na žalost ni več), bi ga vzel raje kot katerikoli drug 5 vratni konkurenčni (hot) hatch.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a tha_man To mar 10, 2020 7:16 pm

Hehe zanimivi argumenti. Čeprav imajo trivratni avtomobili res eno praktično prednost. Za visoke ljudi, ki imajo sedež potisnjen zelo nazaj, so ravno zaradi večjh vrat precej bolj enostavni za vstop in izstop. Poznam primere. Bom ob priliki povedal, naj ne bodo snežinke in si vendar kupijo petvratnega :lol:

No jaz priznam da sem takrat trivratnega Punta kupil prvenstveno zaradi oblike, pa še malo cenejši je bil od petvratnega. Se je čist lepo shajalo z njim (oz. se še, saj je še pri hiši), bi se pa s petvratnim v nekaterih situacijah lepše, tu ni debate.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik To mar 10, 2020 7:33 pm

Firediver je napisal/-a:Sprijazni se, rad ga gledaš in tudi vse slabosti (težji dostop na ozkih parkiriščih...) zaradi tega toleriraš.

Je tako?


Jaz imam sedaj trivratnega in me parkirišča res ne zanimajo. tako kot je nekdo napisal, pomehkužene generacije ;)
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Stumpjumper To mar 10, 2020 7:49 pm

Celotna zahodna civilizacija je precej nagnjena k temu, da je dandanes vsakemu vse težko. Odpiranje vrat, izstopanje, vstopanje, pretikanje, živeti... :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a srcnik To mar 10, 2020 8:40 pm

In ti si glasen k voziš 5 vratnega? Pa z bedastimi izgovori, če bi se še prodajal, sami neki če če če...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 798
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a whitee To mar 10, 2020 9:15 pm

Tak ko so rekli zgoraj, pomehkuženi vsi. Jaz nisem zasledil nekih problemov pri trivratnem na parkirišču (niti nisem o tem študiral do te teme). Če se pa dlake cepi, se pa tudi marikaj najde pri pet vratnem :lol:
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik To mar 10, 2020 10:16 pm

Očitno se res nekaterim pomehkužencem niti živeti več ne da :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Firediver Sr mar 11, 2020 6:50 am

He, he, he, če imaš 5 vratnega, si pa kar mehkužec...dobri argumenti, ni kaj. Seveda, ker ni boljših, bolje argumentiranih, bo tudi to dobro.

Če s tremi vrati nimate problema na parkiriščih, je moč utemeljiti samo z napačnim parkiranjem čez 2 boksa ali pa na invalidskem parkirnem mestu.
Ali pa si niste iskreni sami do sebe.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 58 gostov