Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik So mar 07, 2020 2:16 pm

Nič takšnega, toda malce za pokomentirat, da vidimo različna mnenja...
Ko sem šel v salon si malce ogledati nov manjši avtomobil, sem ugotovil, da so prenehali izdelovati boljšo opremljeno in močnejšo različico modela s tremi vrati. Torej samo pet vrat. To sem opazil tudi pri ostalih znamkah. Ok, razumem zakaj je tako, zaradi povpraševanja in prodaje, ne razumem pa zakaj vsi iščejo avtomobil s petimi vrati, saj so nekateri modeli, sploh športne različice dosti, dosti lepši s tremi, celo neprimerljivo lepši.... Kaj imajo res vsi družine, res toliko potujejo ali pa so vsi "invalidi" in težko odlagajo stvari na zadnji sedež... Vem, da so takšni avtomobili bolj namenjeni posamezniku ali paru, toda kaj ni več mladcev? :lol: :lol: :lol:
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a mrtwelvetrees So mar 07, 2020 2:21 pm

Enostavno je več prodaje s petimi vrati. Da se jaz morm usesti zadaj, avto pa ima samo 3 vrata ? Lastnika avta pošljem v tri ..... .
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik So mar 07, 2020 2:26 pm

Ne rabiš se vsesti v takšen avto in greš peš :lol:
Jaz pa pošljem v tri tiste kateri kupujejo npr Fiesto ST, Cliota RS in podobne s petimi vrati... Ok, sedaj sem prisiljen iti tudi sam v takšen nakup.
To sem pa tudi napisal, da je več prodaje in se zato več ne izdelujejo, bolj se sprašujem kakšno povpraševanje kupcev je dandanes... To je kot, da bi mi dal na takšen avto višino pnevmatike 75 :lol:
Zadnjič spremenil svetilnik, dne So mar 07, 2020 2:33 pm, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a xxl So mar 07, 2020 2:30 pm

Kupiš Cliota kateri ima skrito kljuko.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Firediver So mar 07, 2020 3:26 pm

Jaz pa mislim, da se mladim je*e za svoj avto.
Ali si ga izposodi od staršev, ali je primoran nabavit neko kišto, še najraje gredo ali štopat ali kot sopotnik v vozilu na tisti relaciji.
Pač jim ni do tistega, kar smo mi sanjarili, ko smo bili mulci - čimprej čisto svoj avto, športno predelan, huda muzika.
Seveda smo tudi mi opazili, da je trivratni bolj kul kot petvratni, ampak mene osebno je že takrat prepričala uporabnost petih vrat tako, da trivratnega doslej še nisem imel. Imam pač rad praktične zadeve.

Še en aspekt trivratnega modela. Pred 20 leti mi je znanec, ki je imel novega trivratnega Puntota in mlado družino na moje vprašanje, zakaj ni vzel petvratnega dejal. 150 jurjev (tolarjev) doplačila je pa že nekaj denarja!

Vsi, ki še obožujete trivratne modele - zamudili ste zlati čas...in to za 50-60 let! Takrat so bili skoraj vsi trivratni, pa še pogon zadaj za povrh! Carsko, a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik So mar 07, 2020 3:31 pm

Ne vem, mislim, da so mali športniki izgubili svojo identiteto in s tem lepo obliko. Saj če imaš družino, želiš komoditeto in ostalo, potem si kupiš večji avto z več vrati ali pa monovolume.
Ne vem kako pa je danes pri novejših, močnejših športnih avtomobilih z zvijanjem karoserije v ovinkih...Včasih vem, da je bil to problemček in so avti z tremi vrati imeli drugačno obnašanje v ovinkih kot isti s petimi.
 
mevden
Uporabnik
 
Prispevkov: 1272
Pridružen: So okt 18, 2003 6:19 pm
Kraj: Ljubljana-Fužine

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a mevden So mar 07, 2020 3:49 pm

Proizvajalci so opustili troja vrat predvsem zaradi manjšega povpraševanja in s tem dodatnih stroškov za vzdrževanje posebne linije. Če kupci kupijo 90% s petimi vrati, pol ni računice proizvajati s tremi vrati. Še posebej ne za vozila do 15k eur.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a Locher So mar 07, 2020 4:33 pm

Firediver je napisal/-a:Jaz pa mislim, da se mladim je*e za svoj avto.
Ali si ga izposodi od staršev, ali je primoran nabavit neko kišto, še najraje gredo ali štopat ali kot sopotnik v vozilu na tisti relaciji.
Pač jim ni do tistega, kar smo mi sanjarili, ko smo bili mulci - čimprej čisto svoj avto, športno predelan, huda muzika.
Seveda smo tudi mi opazili, da je trivratni bolj kul kot petvratni, ampak mene osebno je že takrat prepričala uporabnost petih vrat tako, da trivratnega doslej še nisem imel. Imam pač rad praktične zadeve.

Še en aspekt trivratnega modela. Pred 20 leti mi je znanec, ki je imel novega trivratnega Puntota in mlado družino na moje vprašanje, zakaj ni vzel petvratnega dejal. 150 jurjev (tolarjev) doplačila je pa že nekaj denarja!

Vsi, ki še obožujete trivratne modele - zamudili ste zlati čas...in to za 50-60 let! Takrat so bili skoraj vsi trivratni, pa še pogon zadaj za povrh! Carsko, a ne?


Se strinjam. Mislim, da avto mladim ni več tako pomemben, kot je bil baby boomerjem ali generaciji X. Zanimivo bi bilo videti histogram števila kupljenih novih avtomobilov po posameznih generacijah.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a matejxx So mar 07, 2020 4:47 pm

Meni pa trivratni avti nikoli niso bili kaj prida všeč. Mogoče edino corsa in pa astra od 2005 letnika dalje. Ker tista je pa res bila grda s 5 vrati. S tremi pa odlična.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a RedBaron So mar 07, 2020 5:52 pm

3 vratni je precej nepraktičen... od sedanja na zadnjo klop, vrata so daljša, kar je manj praktično na ozkih parkiriščih...

V primeru nesreče, je reševanje morebitnih potnikov zadaj, težje, če ni vrat. Tudi ojačitev v boku ponavadi ni.. so samo v vratih...
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a yeo So mar 07, 2020 6:32 pm

Se vedno imas nove sportne avte, ki zadaj nimajo vrat - BMW 2, BMW 4, BMW 6, BMW 8, BMW Z, Audi A5, Audi A7, Ford mustang....
Za fiesto, cliota in podobne pač ne moreš rečt športen avto :).
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik So mar 07, 2020 6:37 pm

No, jaz sploh več ne najdem avtomobila po svojem okusu(obliki), velikosti, voznosti, zmogljivosti in seveda primerni ceni.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a nejc1 So mar 07, 2020 8:03 pm

Jaz imam trivratnega pa je prvi in verjetno zadnji takšen. Saj za pogledat je že res bolje, to je pa tudi vse, če je treba koga peljat odzadaj je jamranje pri vstopu, če je treba dati kaj večjega na zadnjo klop brez da podiraš sedeže je spet problem. Potem so tu ozka parkirišča in ozke garaže, kjer imaš manj prostora za izstopanje tudi spredaj. In vrata so težja, torej je potrebno malo več sile za zaprtje, sploh pa pri meni, ker sem jih dodatno močno protivibracijsko izoliral in je še kar nekaj kg zraven... V glavnem lepši izgled mi ne poplača vseh negativnih lastnosti, vsaj dokler govorimo o avtu za vse vsakodnevne vožnje...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a whitee So mar 07, 2020 8:52 pm

Jaz tudi neizmerno pogrešam več trivratnih. Pa če gledamo, se tudi razni a5, bmw 6 vedno več prodajajo v štirivratni različici. Pač ljudje so se razvadili, isto kot je sedaj trend pri suv-jih. Tudi ne razumem, zakaj bi kupil npr Fiesto ST ali Cliota RS s petimi vrati, druga je recimo Škoda Octavia rs.
Imel sem prej trivraten avto, če je koga motilo zadaj sedet sem enostavno rekel pa pejt peš (sicer pa kolikokrat pa voziš ljudi zadaj? so izjeme, večina pa zadnjih sedežev sploh ne rabi, seveda govora o tistih brez družine). Zdej mam karavana, preveč pogrešal tri vrata in sem kupil coupeja. Sploh tisti ki nimajo družine ne vidim nekih velikih razlogov za 5 vrat. Trend pa je (vsaj v mojem okolišu) da si pubec takoj ko malo več zasluži kupi karavana (velika verjetnost da je audi a4), pa je brez družine in brez ženske. Ok, 100 ljudi 100 čudi. Recimo moj 406 coupe ima v pritljažniku več prostora kot marsikater hatchback.
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a cruiser1 So mar 07, 2020 9:07 pm

Firediver je napisal/-a:Vsi, ki še obožujete trivratne modele - zamudili ste zlati čas...in to za 50-60 let! Takrat so bili skoraj vsi trivratni, pa še pogon zadaj za povrh! Carsko, a ne?



Koolski športni avto ima dvoja vrata in zadnji pogon. Ja to je carsko 8) Ne pa troja vrata in fwd :lol:
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a TihaVoda So mar 07, 2020 9:07 pm

Kakorkoli se obrača, uporabnost ima prednost pred videzom (slednji je izrazito subjektivna kategorija). Moja prva dva avta sta bila 3-vratna (Golf, Xsara) in čeprav sem se vozil sam, mi je bilo nepraktično za odlagati stvari zadaj ali če sem vozil kaj večjega.

Mene bolj moti to, da se pri enoprostorcih (kar jih je še) opuščajo drsna vrata. Najbolj praktičen način odpiranja zadnjih vrat.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik So mar 07, 2020 9:15 pm

Jaz sem sam, oziroma z mano občasno kakšna lepša polovica, z avtom ne prevažam velikih stvari, za dopust sta mi v prtljažniku dovolj dva Samsonite kovčka in kakšno oblačilo na zadnjem sedežu, kolo, ko grem na ture, pa na strehi. Pač avto imam za lasten prevoz, službo, izlete, dopuste, športne užitke...in kljub določenim letom sem še vitalen, zato se mi to glede odlaganja na zadnjo klop, odpiranja vrat in podobno zdi zelo smešno. Tako dam lahko večji povdarek videzu in užitku v vožnji. Pa še nekaj, ko se vozim poleti po kakšni čudoviti deželi, imam lahko pri neki nižji hitrosti odprte obe šipi do konca brez, da mi piha v glavo in uživam v čudoviti okolici.
Zadnjič spremenil svetilnik, dne So mar 07, 2020 10:00 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a srcnik So mar 07, 2020 9:33 pm

Ja pa ja, užitek v vožnji je toliko spremenjen iz tri na 5 vrat, da ga občutite... my ass...

Večina ima avte za daily-je, v takšnem primeru so pa trivratni nadležni... velika vrata na parkiriščih, odlaganje stvari na zadnje sedeže, transport večjih stvari, drkanje s sedeži če pelješ koga zadaj (moraš izstopiti, če jih več pobereš)...

Osebno mi tudi 3 vratni niso toliko lepši, da bi rekel, da je potrebno za lepoto potrpet...

(Pa imam tudi 3 vratni avto v svojem voznem parku (ni daily), samo pri tem modelu ni obstajala 5 vratna verzija, drugače bi takšnega vzel)
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a svetilnik So mar 07, 2020 9:59 pm

Srcnik, to kar si napisal, je bilo zgoraj že večkrat napisano, jaz pa za svoje potrebe tega kar si ti napisal ne potrebujem, pa tudi "invalid" nisem ;) Če bi imel te probleme, potem bi si kupil monovolume, karavana ali mini bus... Vse gre v neko čudno modo in SUVi so lep dokaz brezveznega avta.... kar nekaj, izgovor bolečine v križu, v resnici pa biti visoko, vsem viden, sosedom, v službi, na cesti.... :lol:
Recimo, nov Peugeot 208 je grd , da grši ne more biti, takšen tri vraten bi dobil popolnoma drugo, lepšo obliko.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Nič več treh vrat

Napisal/-a srcnik So mar 07, 2020 10:19 pm

Ja lej podobno so kakšne moške super skinny kavbojke, mogoče so tebi orgazmično dobre in lepe, meni pa neudobne, nepraktične in še grde povrhu...

Na koncu bodo pa v trgovini tiste, ki se bodo prodajale...

Vsa filozofiranja so tu odveč...

Je pa (za mene) bedarija, da mora imeti avto 3 vrata, da je lep...

Kateri 3 vratni avto pa sedaj voziš, če ni skrivnost?
Zadnjič spremenil srcnik, dne So mar 07, 2020 10:26 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 36 gostov