Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a bluedot To apr 07, 2020 6:52 pm

Pozdravljeni,

želim kupiti polnilec akumulatorjev, ki ga bom pa uporabljal za AR Stelvio (95 Ah akumulator, Start & Stop) in Ford Kuga (80 Ah).

Sicer nisem prepričan, kakšna akumulatorja sta v obeh avtomobilih (gel cell, AGM, ...?). Je to sploh pomembno?

Ogledujem si ta polnilec/vzdrževalec: https://www.ctek.si/ctek-mxs-5.0-kompak ... drzevalnik (CTEK MXS 5.0, primeren do 110 Ah akumulatorje). Je ta model dovolj ali pa bi naj raje vzel MXS 7.0, ki podpira akumulatorje (polnjenje) do 150 Ah?

Hvala.
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a nejc1 To apr 07, 2020 7:21 pm

Kuga ima navaden kislinski akumulator, Stelvio zelo verjetno ali EFB ali AGM... Pač 7.0 bi ti nekaj prej napolnil akumulator, ampak vseeno ni toliko razlike 5 proti 7A.. Če rabiš to bolj za vzdrževanje akumulatorjev in občasno dopolnjenje do 100% bo tudi 5.0 zadostoval, priklopiš čez noč in to je to, če pa avta dalj časa ne uporabljaš pa kar pustiš priklopljeno in deluje kot vzdrževalec...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a mrtwelvetrees To apr 07, 2020 7:23 pm

Točno tako, drugače pa iz Hoferja ali Lidla, delujejo OK, vendar niso hitri, pustiti moraš celo noč da naredi svoje.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a bluedot To apr 07, 2020 7:23 pm

Odlično, hvala za odgovor!
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a nejc1 To apr 07, 2020 7:28 pm

Po mojih izkušnjah hofer ali lidl varjanta hitro crkne. Sem kupil 2 komada in sta oba crknila po nekaj polnjenjih v roku par mesecev..., tudi znanci imajo podobne izkušnje.. Sicer je par let garancije in neseš nazaj z računom in dobiš denar nazaj.., tako da če se ti da reskirat poceni robo te ne bo kaj koštalo, samo račun in škatlo obvezno shranit...
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a vipe5s Sr apr 08, 2020 7:27 am

Jaz imam tudi enega iz Lidla, še brez displaya itd, dela dobre 3 leta, je bil pa šele sedaj malo bolj rabljen. Je pa bolj za polnjenje preko noči. Če je kaj nujnega, za napolnit čisto prazen akumulator, pride v poštev še vedno stari Iskra polnilec (ni za nove akumulatorje AGM, gel itd. in za dolgo polnjenje, saj ne regulira polnjenja).

CTEK je severda renomirana firma, pa še kak NOCO je zlo popularen v US. Vzameš 5A pa je čist ok, če nimaš kakšnih strojev.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a bluedot Sr apr 08, 2020 7:36 am

Dobro vedeti, hvala.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a bluedot Ne apr 12, 2020 7:43 am

Polnilec sem dobil in sem zelo zadovoljen z njim - do sedaj sem napolnil dva akumulatorja (stara 3 in 7 let).

Sedaj je na vrsti Stelvio, ki ima VARTA AGM akumulator. CTEK MXS polnilec ima opcijo za polnjenje/vzdrževanje AGM akumulatorjev, vendar piše, da je ta opcija za polnjenje "večine AGM akumulatorjev, kot sta Optima in Odyssey." Ne vem, zakaj sta dve znamki posebej izpostavljeni - je to marketinška fora?

Drugače pa, v čem je finta, če polnim z AGM opcijo vklopljeno? Naj jo uporabim?
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a nejc1 Ne apr 12, 2020 9:31 am

V primeru polnjenja slabega kislinskega akumulatorja, kjer gre avtomatsko v recond opcijo lahko napetost za nekaj časa naraste do okrog 17 V, kar je preveč za agm tip, zato imaš posebej agm funkcijo. Znamka nima veze, ne vem zakaj piše Odissey in Optima, verjetno ker sta bolj znani znamki v profesionalni uporabi...
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a bluedot Ne apr 12, 2020 10:12 am

Odličen info, hvala lepa.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a Asterix Ne dec 18, 2022 9:55 am

Pozdravljeni,

tudi sam kupujem polnilec akumulatorjev.

Izbiram med CTEK https://www.ctek.si/ctek-polnilec-akumulatorjev-mxs-5.0-kompakten-polnilec-in-vzdrzevalec in kakšnim podobnim, na mimovrste se opazil tega, ki ima "enake" lastnosti, kot CTEK 3.8, le da ima slednji 5 let garancije, tale pa 3 leta. https://www.mimovrste.com/polnilci-akumulatorjev/tehno-b-power-polnilec-akumulatorja-bpower-100031008460

Ta b-power ima polnjenje do 120 ah, kar je več od cteka-a, ki ima do 110. Doma imam 105 ah akumulator, ki je letos prvič počepnil v zimi (pred tem je delal brez problema), imam en AGM akumulator od avta, ki je tudi sumljivo umrl v enem dnevu, in rad bi dopolnil accu na rabljenem avtu, ki sem ga kupil.
CTEK je dvakrat dražji od onega drugega, a se vseeno bolj splača kupiti ta CTEK model? Opazil sem, da so na Amazonu malo cenejši.

Hvala
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a bluedot Ne dec 18, 2022 10:00 am

CTEK je dober, ampak mogoče malo precenjen. V končni fazi imajo težek marketing, sponzorirajo veliko dogodkov, YouTuberjev ipd. Ni slab, meni deluje dobro, ampak sem skoraj prepričan, da je tudi kakšen manj znan proizvajalec enako dober.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a Asterix Ne dec 18, 2022 10:09 am

ja, veliko se najde o tej firmi. Piše tudi, da je bolj vzeti malo močnejši model (za 105 ah accu), potem pa bi cena že narasla na 130 eur (7.0).
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2191
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a limas Ne dec 18, 2022 10:31 am

Nekaj v tem smislu.
Pošlješ jim podatke in specifikacije, fantje pa ti svetujejo.
Teh zadev osebnno ne bi kupoval preko Mimovrste.

https://www.akumulator.si/izdelek/K1%20 ... rja-12v-5a
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 708
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a boštjan_01 Ne dec 18, 2022 1:26 pm

CTEK je enako kot mercedes med avti.
Pred kakšnimi 4-5 leti sem kupil v Lidlu (predvidevam da je kitajska roba) za 17€ in sem zadovoljen, polni do 120Ah.
Imam še enega profesionalnega močnejšega za tovornjake. Kolega mi ga je dal za simbolično ceno. Je že skoraj premočan za avte.
Kupiš tam kjer je cenejše.
Polnilca ne kupuješ pogosto, se splača kupit kaj kvalitetnega.
 
Uporabniški avatar
Asterix
Uporabnik
 
Prispevkov: 1385
Pridružen: To nov 26, 2002 10:11 am

Re: Kateri polnilec akumulatorjev naj kupim?

Napisal/-a Asterix Ne dec 18, 2022 1:59 pm

Avtomatski so ze skoraj vsi danes? Menda bom kar enega iz linka od limasa vzel.
Kadim Lord, vozim Ford, v Avstriji mešam mord.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 24 gostov