Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Katero navigacijo uporabljate

Izključno preko telefona
15
50%
Vgrajeno v moj avto (avtoradio)
7
23%
Kombinacija Telefona in avtoradia (android CarPlay....)
8
27%
 
Skupaj glasov : 30
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a mrtwelvetrees Ne maj 24, 2020 10:29 am

Bolj zanimivo vprašanje za tiste ki imate navigacijo na telefonu (katerokoli) in tovarniško v avtoradiu, katero se poslužujete ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2166
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a tomzzi Ne maj 24, 2020 2:11 pm

Nimam navigacije v avtomobilu. Ni se mi zdelo vredno doplačati saj mi infotainment ponuja opcijo Android auto.
Tako, da uporabljam telefon v povezavi z radiom.
Torej Android auto.
 
Uporabniški avatar
Gregamax
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 525
Pridružen: Po jun 05, 2006 9:12 pm
Kraj: Metlika

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a Gregamax Ne maj 24, 2020 5:09 pm

Odkar imam v avtu android radio uporabljam to. Pred tem sem uporabljal navadno igo navagicijo ali pa pa mobitel odvisno kaj je bilo takrat pri roki.
 
Uporabniški avatar
format
Novinec
 
Prispevkov: 375
Pridružen: Po jan 09, 2017 7:16 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a format Ne maj 24, 2020 6:16 pm

V avtu imam navigacijo Garmin, uporabil sem jo samo enkrat za test. Na telefonu pa googlovo navigacijo, uporabljam zelo redko.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3578
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a ban Ne maj 24, 2020 6:17 pm

Garmin
 
Uporabniški avatar
aygo
Novinec
 
Prispevkov: 241
Pridružen: Če sep 07, 2006 3:05 pm
Kraj: slovenija

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a aygo Ne maj 24, 2020 7:07 pm

Android auto
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a sašo5 Ne maj 24, 2020 7:40 pm

Here na Samsungu_ za moje pojme najboljša....Čeprav uprabljam redko, nazadnje lani poleti v Sarajevu
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a Ivan36 Ne maj 24, 2020 8:09 pm

Kar tista na telefonu ... Drugače doma pogledam na velikem monitorju sploh znana mesta in dostop do ulice, potem samo fina lokacija, če se vmes, kaka cesta / ulica zapre ... Odkril pa prejšnji teden napako v Google Maps, Stara vas PO te vodi pod pravo hišno številko za kar 500m mimo pa še pod vasjo :lol:
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a void Ne maj 24, 2020 8:17 pm

Android Auto.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a Kohec Po maj 25, 2020 10:41 am

V avtu nimam vgrajene navigacije, imam pa starega Garmina, ki pa že tudi kar šteka. Sicer si pa tako kot Ivan@, doma pogledam na računalnik, potem pa po potrebi pogledam na telefonu.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 648
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a alexwell Po maj 25, 2020 12:28 pm

imam en star android telefon vedno v avtu + magnetni nosilec, naložen HERE WeGo, ki deluje tud offline in zadeva zelo dobro špila.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a DePalmo Po maj 25, 2020 9:46 pm

Google Maps. Here sem uporabljal vse dokler me ni peljalo skozi gozd po sfukani makedamski cesti, takrat je odletel.
 
Uporabniški avatar
Milan_48
Novinec
 
Prispevkov: 164
Pridružen: Ne jan 01, 2006 12:59 pm
Kraj: Šavrinija

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a Milan_48 Če maj 28, 2020 3:58 pm

Tudi po mojem je najboljši Google Maps. Here ima preveč napak in pomankljive cilje, čeprav ga imam v avtu. Preko Auto Android je kar dober Sygic.
Nulla tenaci invia est via!
 
enstot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe jun 05, 2015 9:20 am

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a enstot Po jul 06, 2020 7:06 am

Že 15 let uporabljam Garmin in imam že 4.ti model. V avtu imam Android Auto, ki postaja vse boljši, a me kljub vsemu ne zadovolji. Med vožnjo praktično ne moreš spreminjati poti, slongleščino slabo zastopi in tudi prikaz mi ni najbolj všeč. Predvsem pa mu je težko nastavljati vmesne točke. Pa ni mi všeč, da mi popolnoma okupira telefon.
Sem pač stari Garmin lover. Garmin ima dodelan in enostaven ter logičen vmesnik. Vedno zanesljivo deluje. Ima pregleden sistem shranjevanja lokacij. Teh imam vsaj 300, ki sem jih nabral z leti, s tem da sem jih vsaj toliko že zbrisal. Če grem na potovanje v tujino, si zmeraj na računalniku prej poiščem vrsto zanimivosti, tudi s pomočjo google maps, jih prenesem v Garmina in si v naprej naredim poti z vmesnimi točkami, predvsem pa si shranim lokacije parkirišč. Tudi opozarjanje na zastoje lepo dela (vsaj v tujini).
Tudi če grem na pot z letalom, si vzamem Garmina s sabo in ga namestim v rent-a-car.
Google navigacijo pa uporabljam predvsem na potepanju po mestih, kjer je nenadkriljiva, če deluje. Če ne, potem je tu Here, ki deluje v peš navigaciji tudi brez povezave z internetom, kar pa google ne.
Preizkusil sem že nekaj tovarniških navigacij, ki pa me ne zadovoljijo. VW še kar, Toyota je pa eno navadno sranje. Kia tudi nima slabo navigacijo. A čez Garmin ga ni. Všeč mi je, ker si vnaprej lahko shraniš več poti s praktično neskončno vmesnimi točkami, všeč mi je junction view, kjer se bolje znajdeš v večnivojskih, zapletenih avtocestnih križiščih. V povezavi s telefonom ti daje sprotne podatke o prometu, vremenu. Zemljevidi so vedno apdejtani (3-4 krat letno). Predvsem pa tudi takrat, ko ti telefon povsem crkne, Garmin vedno zanesljivo deluje.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1450
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a For Po jul 06, 2020 10:25 am

Tale zadnji post kot, da bi jaz napisal :)

Odkar imam Apple CarPlay tudi Google Maps malo testriram. V redu za enkrat.

Zadnjič je me je zamikal da bi še Peugeotovo posodobil pa me je minilo. 18GB je velika zadeva.
Ne predstavljam si koliko časa bi to trajal :roll: groza, ni vredno.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a tha_man Po jul 06, 2020 12:25 pm

Here We Go na telefonu. Pred časom sem jih kar nekaj sprobal in tale se mi je najbolje obnesel. Včasih (zelo redko) zabluzi, ampak manj kot ostali stestirani, ima za moje pojme najbolj pregleden vmesnik plus deluje offline. Glavna pomanjkljivost se mi zdi da ne moreš dodajati vmesnih točk in da ima nasploh čudno shranjevanje vnaprej pripravljenih destinacij/priljubljenih. Pa preveč tečen zvok opozarjanja na prekoračeno hitrost :)

Uporabljam tud Google Maps za kaj poiskat (ker Google vse pozna), za navigacijo pa ne, ker se mi zdi ful nepregleden plus že prevečkrat me je hotel peljati po nekih čudnih poteh. In offline možnost je kr neki.

Od ostalih mi je bil kul še Sygic, zaenkrat me sicer ni prepričal, da bi ga kupil.


Garmin deluje kul, ampak ko je to treba updatat so pa po mojih izkušnjah muke v primerjavi s telefonskimi variantami. Če bi ful uporabljal navigacijo bi vseeno šel na Garmina, že zato, ker za telefon ni ravno zdravo, da cele dni preždi na armaturki na soncu, sploh pod obremenitvijo ki mu jo nalaga navigacija.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a svetilnik To jul 07, 2020 4:15 am

enstot je napisal/-a:Že 15 let uporabljam Garmin in imam že 4.ti model. V avtu imam Android Auto, ki postaja vse boljši, a me kljub vsemu ne zadovolji. Med vožnjo praktično ne moreš spreminjati poti, slongleščino slabo zastopi in tudi prikaz mi ni najbolj všeč. Predvsem pa mu je težko nastavljati vmesne točke. Pa ni mi všeč, da mi popolnoma okupira telefon.
Sem pač stari Garmin lover. Garmin ima dodelan in enostaven ter logičen vmesnik. Vedno zanesljivo deluje. Ima pregleden sistem shranjevanja lokacij. Teh imam vsaj 300, ki sem jih nabral z leti, s tem da sem jih vsaj toliko že zbrisal. Če grem na potovanje v tujino, si zmeraj na računalniku prej poiščem vrsto zanimivosti, tudi s pomočjo google maps, jih prenesem v Garmina in si v naprej naredim poti z vmesnimi točkami, predvsem pa si shranim lokacije parkirišč. Tudi opozarjanje na zastoje lepo dela (vsaj v tujini).
Tudi če grem na pot z letalom, si vzamem Garmina s sabo in ga namestim v rent-a-car.
Google navigacijo pa uporabljam predvsem na potepanju po mestih, kjer je nenadkriljiva, če deluje. Če ne, potem je tu Here, ki deluje v peš navigaciji tudi brez povezave z internetom, kar pa google ne.
Preizkusil sem že nekaj tovarniških navigacij, ki pa me ne zadovoljijo. VW še kar, Toyota je pa eno navadno sranje. Kia tudi nima slabo navigacijo. A čez Garmin ga ni. Všeč mi je, ker si vnaprej lahko shraniš več poti s praktično neskončno vmesnimi točkami, všeč mi je junction view, kjer se bolje znajdeš v večnivojskih, zapletenih avtocestnih križiščih. V povezavi s telefonom ti daje sprotne podatke o prometu, vremenu. Zemljevidi so vedno apdejtani (3-4 krat letno). Predvsem pa tudi takrat, ko ti telefon povsem crkne, Garmin vedno zanesljivo deluje.


Tudi jaz Garmina, toda tri tedne nazaj me je iz primorske AC namesto v Škofja Loko hotel peljati dol, proti dolenjski AC na Barju. Posodobljen je bil kakšen teden pred to uporabo.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a gore Sr jul 08, 2020 6:41 am

Google Maps :vrum :tomidelej:
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a danci1973 Sr jul 08, 2020 7:29 am

Uporabljam 'tovarniško' vgrajeno navigacijo, ki zadovolji 95% mojih potreb. Kjer pa je preveč 'zaostala', pa pomaga Google Maps na telefonu.
 
enstot
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 32
Pridružen: Pe jun 05, 2015 9:20 am

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a enstot Po avg 17, 2020 8:32 am

Moj zadnji primer kako se obnese Garmin navigacija.

Prejšnji teden sem se potepal po od korona virusa razkuženi Italiji in sicer po Benečiji okoli Lago di Garda, Verone, Vicenze pa tudi okoli Modene in Maranella. Nazadnje sem bil tam pred 3-emi leti in razlika, ki sem jo opazil je neverjetni porast obcestnih radarjev. Dobesedno vsakih 500m stoji en tak oranžen ovalni stolpič in preži na "nedolžne" voznike. Ta del Italije je zelo ravninski in ceste temu primerno ravne, zaradi korona krize pa tudi precej prazne. Mimogrede te zavede, da se pelješ preko omejitve, ne da bi se tega zavedal. In stari dobri Garmin me je vsakih nekaj minut vestno in točno opozarjal na radarje, hitrostne cone in semaforje s kamerami. Italjani so popolnoma spremenili način vožnje. Po avtocesti sploh ne bezljajo kot so včasih, saj je polno hitrostnih con, na podeželju pa vozijo neverjetno počasi in disciplinirano. Še Ferarriji okoli Maranella so se pohlevno vozili v koloni.

Če ne bi imel Garmina in bi se vozil z Googlom ali vgrajeno navigacijo, bi se sedaj doma tresel koliko kazni bom prejel po pošti. Seveda pa moraš imeti opcijo s posodabljanjem radarjev.

Garmin über alles!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 28 gostov