Debate, ki niso vezane na ostala področja...

Katero navigacijo uporabljate

Izključno preko telefona
15
50%
Vgrajeno v moj avto (avtoradio)
7
23%
Kombinacija Telefona in avtoradia (android CarPlay....)
8
27%
 
Skupaj glasov : 30
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a TihaVoda Po avg 17, 2020 12:59 pm

Oranžni stebrički v Italiji - veliko jih je fake. Tisti pravi, z radarji, so kovinski, medtem ko so fake plastični. Seveda pa tega ne vidiš, dokler ne pripelješ dovolj blizu, tako da svoje delo opravijo v vsakem primeru :)
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Katero navigacijo uporabljate

Napisal/-a svetilnik Sr avg 19, 2020 4:18 am

enstot je napisal/-a:Moj zadnji primer kako se obnese Garmin navigacija.

Prejšnji teden sem se potepal po od korona virusa razkuženi Italiji in sicer po Benečiji okoli Lago di Garda, Verone, Vicenze pa tudi okoli Modene in Maranella. Nazadnje sem bil tam pred 3-emi leti in razlika, ki sem jo opazil je neverjetni porast obcestnih radarjev. Dobesedno vsakih 500m stoji en tak oranžen ovalni stolpič in preži na "nedolžne" voznike. Ta del Italije je zelo ravninski in ceste temu primerno ravne, zaradi korona krize pa tudi precej prazne. Mimogrede te zavede, da se pelješ preko omejitve, ne da bi se tega zavedal. In stari dobri Garmin me je vsakih nekaj minut vestno in točno opozarjal na radarje, hitrostne cone in semaforje s kamerami. Italjani so popolnoma spremenili način vožnje. Po avtocesti sploh ne bezljajo kot so včasih, saj je polno hitrostnih con, na podeželju pa vozijo neverjetno počasi in disciplinirano. Še Ferarriji okoli Maranella so se pohlevno vozili v koloni.

Če ne bi imel Garmina in bi se vozil z Googlom ali vgrajeno navigacijo, bi se sedaj doma tresel koliko kazni bom prejel po pošti. Seveda pa moraš imeti opcijo s posodabljanjem radarjev.

Garmin über alles!


Italijani so že zdavnaj, več kot desetletje nazaj spremenili način vožnje. Včasih je bil pravi užitek voziti dinamično z ostalimi vozniki, danes pa je mučno, razen če nisi na nekem izletu na easy.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Bing [Bot] in 57 gostov