Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a slombi Po jul 06, 2020 1:36 pm

Veliko voznikov ima asistenco, bodisi preko zavarovalnice bodisi preko amzs članstva.
Toda koliko jih sploh ve kam bodo ukazali pokvarjeno vozilo peljati?
Če ti crkne avto sredi noči (in da se okvare ne da popraviti na licu mesta), ali kar rečeš da naj ga peljejo pred določeno servisno delavnico? Se običajno prej pokliče mehanika / delavnico?
Kako imate vi to premišljeno?
 
Uporabniški avatar
abbe
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7898
Pridružen: Ne maj 07, 2006 7:48 pm
Kraj: Jesenice

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a abbe Po jul 06, 2020 1:47 pm

odvisno kakšno asistenco imaš.
ene peljejo samo do prvega (najbližjega) pooblaščenega serviserja (ali do tvojega mehanika,če je oddaljensot približno enaka.
pri triglavu vem da ne komplicirajo nič in lahko peljejo avto tudi h tebi na dvorišče sploh če ne zahtevaš nadomestnega.
kar se p tiče sred noči pa to.pa sej če maš svojega mehanika ga pač prašaš (še preden se avto pokvari) če lahko v primeru okvare h njemu avto privlečejo.
in je rešen,pa je vseen a je to ob 4 zjutraj. je pa pomembno da un k zlaga avto dol ga tko zloži da drugin en zaparkira
Ni vse res kar napišem
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a Kohec Po jul 06, 2020 9:20 pm

Res je čisto odvisno. Ko je meni crknil avto, sem poklical asistenco. Zahtaval sem avtovleko in potem nadomestno vozilo. Peljali smo ga na pooblaščeni servis - sem šel zraven. Še preden sem dobil nadomestni avto, pa so iz zavarovalnice že klicali k mehaniku, če je avto res pri njih in če je res takšna okvara, kot sem jo navedel.
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a For Po jul 06, 2020 10:08 pm

Peugeot asistenca je hotela na najbližji servis. To mi ni bilo všeč pa sem klical zavarovalnico in so avto dostavili iz Radovljice v Lj.
Avtovleka ponavadi pripelje nadomestno vozilo, tako da ni potrebno z njimi se vozit.
Enkrat je bila nedelja pa so kekci z avtovleko kar dvakrat nalagali avto gor, ker se jim ni dalo isti dan pelat v Ljubljano. So pač naslednji dan (ponedeljek) spet naložili avto in prišli z triurno zamudo, jaz pa čakal na servisu da oddam avto. :roll:
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a DePalmo Ne jul 12, 2020 8:40 pm

Odvisno od asistence. Pri Generalih (oz. bivši AS), imam da če se avto pokvari med delovnim časom, odvlečejo avto na prvi uradni servis. Če izven, kamorkoli do 100 ali 150 km (to bi moral preveriti). Nadomestni avto načeloma je, ampak samo za čas popravila. Torej, če je naprimer avto pri mehaniku cel dan ampak rabi za popravilo 1 uro, zavarovalnica krije oz. nudi nadomestni avto samo eno uro. Kaj si mislim o tem, mi verjetno ni treba pisat, ampak imam pač asistenco za 12e na leto, če se slučajno kaj naredi. Tudi če se mi 10 let nič, lahko v samo eni malo daljši avtovleki to vse prinesem nazaj.
 
spaceone
Novinec
 
Prispevkov: 275
Pridružen: Če jan 18, 2007 6:09 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a spaceone Ne jul 12, 2020 9:44 pm

Ima kdo izkušnje kako je v tujini z asistenco (recimo tam do 500km)? Verjetno ti avta ne odpelejo nazaj v Slovenijo ali pač? Kaj pa če se zgodi sredi noči? Je kdo že doživel kaj takega? Kako je potekalo?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a Fnatic Po jul 13, 2020 7:59 am

Kolega je imel enako asistenco kot jaz in mu je v Italiji crknil. Prišli iz Slo, naložili in odpeljali v Lj.
Moj oče je imel pred leti (govorim o okoli 10let) tudi težavo, mašina zaribala. Prav tako v italiji na AC. Avtovleka iz Slo prišla in mu odpeljala do Kopra (njegova želja).
Sta bila pa oba sredi dneva.
Ba-dum tssssssss =P
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a danci1973 Po jul 13, 2020 11:53 am

Moj brat ima AMZS PLUS članstvo:

https://www.amzs.si/clanstvo/primerjava-clanstev

Avto mu je crknil v Livignu in ko je poklical AMZS, so k njemu najprej poslali lokalno avtovleko, ki je avto spravila do najbližjega servisa. Ker ta servis ni imel potrebnih rezervnih delov in bi se na njih čakalo nekaj dni, je AMZS organiziral prevoz avta v Maribor, do servisa po bratovi izbiri.

Brat je šel za 1 noč v hotel, jaz pa sem se isto noč odpravil v Livigno ponj - dobil je povrnjene stroške hotela in moje potne stroške.
 
Uporabniški avatar
avto fan1308
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 743
Pridružen: So sep 19, 2015 9:54 am
Kraj: Koper-Ljubljana

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a avto fan1308 Po jul 13, 2020 12:50 pm

Če bi imeli pa rezervne dele potem bi moral vozilo popravljati tam?
Citroen C5 najbolj (h)udoben avto na celem svetu
Citroen C5 2.0 BlueHDi 180 Exclusive Avt. 2016 (privat)
Opel Insignia 2.0 CDTI edition start/stop 2014 (privat)
Citroen C4 1.6 HDi 2011 (privat)
Audi A6 Avant 3.0 TDI clean diesel quattro S tronic 2015 (služben)
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a danci1973 Po jul 13, 2020 1:07 pm

Verjetno bi sicer lahko rekel, da ne, ampak AMZS bi svojo obveznost opravil. Nadaljni koraki (npr. prevoz vozila v Slovenijo) bi najbrž potem bil njegov strošek.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a ojnica To jul 14, 2020 10:58 am

Triglav asistenca na željo stranke na servis ali domov. Pokličeš asistenčni center, pridejo naložijo in se odpelje, lastne izkušnje, ki jih nikol ne bo pozabil.
Komplikatorje pa itak prijaviš organom pa še na kak forum....pa naj svoj lastni drek sami jejo.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a TrijoAdijo Pe jul 17, 2020 7:30 am

Triglav asistenca: Kadarkoli, kamorkoli: ali servis ali domač naslov, ali nek naslov...kamorkoli. Pač po tvojih željah. S tem, da ko opravijo prevoz, pol vleka velja samo za ta asistenčni primer. Če se napake ne da odpravit na tem naslovu, je prevoz na drug naslov na tvoje stroške.
Tudi z zahtevo po nadomestnem vozilu je bilo vse super rešeno.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
slombi
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 84
Pridružen: Pe nov 09, 2007 6:06 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a slombi Pe jul 17, 2020 9:54 am

Poanta teme je ali že vnaprej veste kam boste rekli naj odpeljejo avto ko vas vprašajo (sredi noči)?
Ok tukaj verjetno večina že ima "svojega" mehanika, kaj pa generalna populacija, a reče kar odpeljite na amzs-jev servis?
 
Uporabniški avatar
Fnatic
Uporabnik
 
Prispevkov: 922
Pridružen: Če avg 21, 2014 12:41 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a Fnatic Pe jul 17, 2020 1:24 pm

Vse smo ti povedali. Seveda se sam odločiš. Če ne si pa zapiši ure od do k temu mehaniku, od do k meni na dom itd..Kje pa servisiraš avto? Sej ga lahko spustijo tam pred delavnico pa pač zjutraj pokličeš in poveš, da je avto tvoj, če lahko pogledajo.

Lej jaz sem enkrat sredi noči naročil naj ga odpeljejo na Real. Tam je varnostnik vzel podatke, avto se je zapeljalo zadaj na dvorišče. Jaz sem zjutraj prišel osebno tja in sem jim razložil kako pa kaj.
Sem pa avto tudi že pred dom dal zapeljat pa je stal en teden preden sem se odločil, kaj naredit. Govorim o različnih avtih amapk saj je vseeno.

Vsekakor kot sem dejal, sam moraš vedet, kaj bi rad.
Ba-dum tssssssss =P
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Kam naj avtovleka pelje avto?

Napisal/-a TrijoAdijo Po jul 20, 2020 8:38 am

slombi je napisal/-a:Poanta teme je ali že vnaprej veste kam boste rekli naj odpeljejo avto ko vas vprašajo (sredi noči)?
Ok tukaj verjetno večina že ima "svojega" mehanika, kaj pa generalna populacija, a reče kar odpeljite na amzs-jev servis?


To je odvisno od situacije. Če si nekje bogu iza nogu, po možnosti na dopustu, pol ti drugega ne preostane kot da avto rukneš na prvi možni servis. Če si kje blizu doma, pa pač kak hočeš. Ali domov, ali k tvojemu mehaniku, ali na en servis, ali avtoodpad.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 21 gostov