Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kaj je namen osnovnega modela avtomobila?

Napisal/-a Locher Ne jul 26, 2020 9:25 am

lovec1990, pozabil si še na to, da ko ga bo prodajal, bo nekaj dobil zanj, za opremo pa ne bi dobil niti za sladoled več od osnovne različice. :)

Upam, da je jasno, da gre za sarkázem.
 
zidnidvojnik
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Če sep 27, 2012 1:46 pm

Re: Kaj je namen osnovnega modela avtomobila?

Napisal/-a zidnidvojnik Ne jul 26, 2020 11:23 am

Ma kar tolazite se eni s sarkazmom, ampak to je vse res kar ste napisali. Cez 10 let so vsi enako vredni.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kaj je namen osnovnega modela avtomobila?

Napisal/-a tha_man Ne jul 26, 2020 1:06 pm

Daleč najbolj pomembno mi je kako se avto vozi, torej kombinacija dovolj zmogljivega motorja/menjalnika/podvozja ter kako se v njem sedi, da se s koleni/glavo/komolci nikamor ne butam in mi nasploh paše pozicija za volanom. Če gre za nek "normalen" avto, so mi pomembne tud mere prtljažnika (bolj kot litri) in da je zadaj dovolj prostora za kolena. Fajn je, če je avto pregleden, ampak to je v današnih časih bolj mission impossible.

Kar se tiče opreme rabim naslednje:
- klima (lahko ročna, avtomatska zaželjena, dvopodročna nepotrebna)
- električne šipe (spredaj obvezno, zadaj zaželjeno)
- centralno daljinsko (na gumb, ne rabim tistih wireless kartic)
- zadnji park senzorji
- dobro ozvočenje
- moderen infotainment z bluetooth, USB, DAB, android auto/carplay
- usnje na volanu (predvsem zaradi izgleda)
- cupholderji ali vsaj dovolj prostora v vratnem predalu
- dobre luči (lahko navadne, če dobro svetijo, xenon ali led je seveda boljše)
- da dobro zgleda: torej kul platišča (ne prevelika, bolj gre za dizajn), zatemnjene šipe, mogoče kaki srebrni vstavki v notranjosti, čim manj glossy plastike...
- pomembnejša varnostna oprema (esp, abs itd.), modernih asistenčnih pripomočkov ne rabim


V bistvu sem precej nezahteven in bi mi glede opreme marsikje zadoščal že osnoven model, ampak se večinoma zatakne pri pri ozvočenju, izgledu in seveda motorni ponudbi. Na koncu pristanem pri praktično top opremah, kjer 90% stvari ne potrebujem.


Kar se tiče rabljenih avtomobilov, sploh starejših, pa preferiram da je opreme manj. Ker ko začenjo te stvari enkrat crkovat...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kaj je namen osnovnega modela avtomobila?

Napisal/-a Locher Ne jul 26, 2020 2:05 pm

zidnidvojnik je napisal/-a:Ma kar tolazite se eni s sarkazmom, ampak to je vse res kar ste napisali. Cez 10 let so vsi enako vredni.


Pa kaj potem, če so enako vredni. Namen avtomobila je bolj pomemben kot morebitna prodajna cena odsluženega avtomobila.

@tha_man: na Dynaudio ozvočenje v osnovni različici bomo verjetno še kar nekaj časa čakali. :)
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kaj je namen osnovnega modela avtomobila?

Napisal/-a tha_man Po jul 27, 2020 9:29 am

Ja heh. Če ne bi bili kosi opreme in motor pogojevani s paketi bi bil to najmanjši problem. Danes bi mi marsikje osnovni paket opreme s spodobnim motorjem, dodatkom zatemnjenih šip in izboljšanim ozvočenjem marsikje zadoščal. To je bil tud velik faktor zadnjem nakupu, ko bi me tako opremljena konkurenca prišla ful dražje (seveda z goro neumnosti, ki jih nisem potreboval).
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kaj je namen osnovnega modela avtomobila?

Napisal/-a Ivan36 Po jul 27, 2020 12:08 pm

Ravno prej gledal Talismane in letnik 19 1.6 96kW 16500€ Nov 22900. Life oprema pa Nov 1.7 88kW, 19900€ Rabljeni po 14500€ ali še manj ... Life oprema ima vsega dovolj za naše ceste!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 45 gostov