Nasveti in triki - kako kupiti dober avto, napišite pohvale in kritike prodajalcev
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal To jul 07, 2020 6:30 am

Z boljšo polovico sva začela počasi razmišljati o zamenjavi družinskega avta.
Njej so všeč malo višji, pa si rečem pa poglejmo... večinoma sem izpolnjeval spletne obrazce.

1) Alfa Stelvio
Iz Avto Triglava me praktično takoj pokličejo nazaj in se govorimo za testno vožno. Tukaj na prodajalca v celem postopku nimam nobene pripombe. Sam avto pa je nekako v stilu 'baba dobr zgleda, ampak pod pokrovom pa nč'. Alfe so mi bile od nekdaj všeč, ampak s tehniko pa se res ne morejo pohvaliti. Njihov avtomatski menjalnik ubija vso radost do vožnje (in nakupa) - pa sem imel 280KM verzijo. Pa otroci me še vedno brcajo v sedež...

2) DS7 Crossback
Tudi na Autocommercu so se hitro odzvali. Tako, da dober vtis o prodajalcu zmoti le dež. Tukaj si je prodajalec vzel še največ časa za razlago avtomobia, ki je roko na srce, nujna. Avto, ki to niti ni več, ni iz tega sveta. Oblikovalsko čisto samosvoj, pa še vseeno nudi ogromno užitka v vožnji. Se je pa vseh teh gumbkov potrebno navaditi. Celo večnost sem potroboval, da sem odkril kako se vklopi tempomat. Ampak, ko vse naštudiraš, pa tale 300KM priključni hibrid nudi obilo zabave na cesti. Po eni strani se z elektriko brez problema pripelješ na šiht (domet nekje 40, 50 km), po drugi strani pa se dobro znajde tudi na ovinkastih cestah (Ljubljana, Brezovica, Rakitna, Cerknica, Ljubljana). Pa sedeži so bomba; super sedenje, brušeno usnje, ki ga je deležna tudi armaturka. 360°kamera check, vzvratna kamera check, check, check... Pa otroci me ne brcajo v sedež, si pa z nogo štimajo klimo.

3) Audi Q5
Spletni obrazec jim ni delel, tako da sem mail poslal direktno na Verovškovo. Ne vem kaj sem pričakoval, ampak tako kot vedno je bila daleč najbolj prijazna deklica na sprejemnem pultu (Petra). Prodajalec me je sicer poklical in sva se zmenila za termin. Ker pa sem vozil, sem ga prosil za potrditev na mail. Tega maila ni bilo. Dogovor je bil od 14h do 18h (oziroma malo prej, ker ob 18h zapirajo). Ko pridem po avto smo bili kar naenkrat zmenjeni do 17h oziroma malo prej. Nobene razlage avta. Pod črto, se arogantnost (prodajnega) osebja v vseh letih od kar imam z njimi kontakt ni ni spremenila. Avto pa dogočasno germansko urejen, ampak po drugi strani pa sem vse točno vedel kje in kako vklopim. Ne vem sicer ali je bil 120KW ali 140KW, ampak bil je močno podhranjen. Tudi samo delovanje tehnike je nekako umirjeno, germansko (DS7 je bisveno bolj dinamičen). Avto fajn, ampak dolgooooooočasen. Pa otroci me ne brcajo v sedež, si pa z nogo štimajo klimo.

4) BMW X3
V petek oddal povpraševanje preko spletnege obrazca in izbral prodajalca v Kranju (v Ljubljani ni nič?!). Povpraševanje hitro posredovano prodajalcu, ta pa mi odgovori z generičnim mailom "za dodatna vprašanja smo vam na vojlo". Napišem vprašanje, če niso dobili informacije ka želim? Dobim klic iz omrežne (04), ki ga zgrešim in ko 5 minut kasneje kličem nazaj se nihče ne javi... do danes (torek).

5) Ford Kuga.
Summit - poklical praktično takoj. Smo se zmenili za nov model, drug mesec.

6) MB CLA Shooting Brake
Ni ravno SUV, ampak tale "karavanček" ima nekaj kar me pritegne (trenutno vozim R53 JCW).
Na ja, odziva na spletno povpraševanje (še) ni bilo...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a xxl To jul 07, 2020 7:09 am

Pri Alfi ga biksaš sto na uro. Menjalnik je ZF 8, kot v večini boljših avtov. 280 KM bi te moralo prepričat v najbolj vodljivem SUVu (5,7 do 100). Imaš dva metra, da te otroci brcajo v hrbet, voziš pa Minija? Francoski fotelj te je bolj prepričal? Prosim te lepo. :roll:
Zadnjič spremenil xxl, dne To jul 07, 2020 7:31 am, skupaj popravljeno 2 krat.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
MadIggy
Novinec
 
Prispevkov: 263
Pridružen: Sr feb 04, 2009 8:57 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a MadIggy To jul 07, 2020 7:12 am

Če testiraš tudi vtis od prodajalcev, pokliči še na Lexus :)
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal To jul 07, 2020 8:00 am

@xxl, hitrost in agilnost nista ravno v povezavi. Koliko ima od 0-100 mi je vseeno, bolj pomembno mi je koliko je od 60-120 (pa tudi to ni švoh, da se razumemo). Kaj pomeni ZF8 mi je vseeno, vem pa da nekaj v celotni 'župi' ne štima. Lahko je na papirju vse OK, ampak leta 2020 čutim vse 'luknje', ko menjalnik prestavlja. To, da vozim Minija, pa ne pomeni da v njemu vozim otroke. Ampak to, da me 3-letnik brca v sedež se mi pri tako velikem avtu ne zdi OK. To se mi pri ostalih dveh konkurentih ni dogajalo.

@MadIggy, Lexus mi ne potegne...
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Skyen To jul 07, 2020 8:04 am

Iz vrha glave bi rekel poskusi še:
- Mercedes GLB ali GLC, ko boš že gledal CLAja
- Lexus NX ali RX
- Land Rover Discovery
- Volvo XC60/XC90
- Jaguar E-pace
- Hyundai Santa Fe
- VW Tiguan (Allspace)
- Škoda Kodiaq (verjetno bi lahko gledal RSa)

Nisi napisal okvirnega budgeta, tako da sem jih bolj napisal v razmislek, mogoče te še kakšen pritegne.
Zadnjič spremenil Skyen, dne To jul 07, 2020 8:09 am, skupaj popravljeno 2 krat.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a ban To jul 07, 2020 8:06 am

testiraj še kodiaka.
 
Uporabniški avatar
Renault VG
Uporabnik
 
Prispevkov: 1519
Pridružen: Če nov 11, 2010 1:21 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Renault VG To jul 07, 2020 8:15 am

Lepo, da se vsaj trudijo pri Alfi in DS-u. Meni sta oba všeč ampak bi v tem razredu pomojem resno gledal samo enega in to je Volvo XC60. Ampak to govorim tako po občutku v notranjosti, vozil sem v tem razredu samo X3.
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal To jul 07, 2020 8:52 am

Dejansko je @Skyen kar zadel izbor, ki sem ga predlagal boljši polovici. Ampak saj vesto kako je pri (večini) žensk. Mora ji biti všeč in prave barve (ter znamke). Meni pa je važen tudi after-service in pustimo ob strani, da mi SUV-i ne potegnejo. Realni opciji ob upoštevanju teh dejstev sta še MB GLB in Volvo XC60.
 
Uporabniški avatar
Cweto
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Ne okt 19, 2003 1:08 am

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Cweto To jul 07, 2020 9:23 am

To glede arogance pri Audiju lahko samo potrdim. Očitno jim pri nas še vedno (pre)obro gre. Če se pripelješ s kakšnim "plebejskim" avtom (Superb) pa še toliko bolj. Prav, avto so itak anemični (če ni "S") in precenjeni (za podobno tehniko kot recimo v Škodi).

Glede ostalega pa moram reči, da gre za malo čuden izbor. Recimo Ford Kuga absolutno ne paše zraven. Saj se pelje OK, samo glede ostalega pa je to rang nižje. Jaz bi raje pogledal Ford Edge, ga ima direktor in je korekten avto, ki se dobro pelje in ima že osnovi ogromno opreme (za kar recimo v Audiju dodaš še par deset jurjev).

Tudi CLA ne paše ravno zraven. Gre za lep avto, ki pa je v osnovi še vedno "A". Jaz bi pogledal GLC (če si gledal Q5 je to enak rang), morda tudi GLB.

In ja, za ceno zgoraj naštetih dobiš Kodiaqa RS, ki nudi veliko (tudi z izvedbo kabine, sedeži, motorjem itd...). Jaz bi izbiral me tem in DS7 (nisem sicer ljubitelj francozov, samo ta deluje ok).
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal To jul 07, 2020 9:53 am

Tale Edge mi je malo ušel; verjetno zato ker ga ni med aktualnimi modeli na a.netu pa jih je bore malo.
Kuga je 5cm krajša od Q5 in večja od DS7, tako da po velikosti čisto paše v ta razred.
Ni pa Ford premijska znamka, ampak če je ženi všeč, potem je to zanemarljivo :-)

PS: CLA Shooting break je meni všeč (beri - SUV me ne sune v čustva), GLB in GLC sta opcija (3 cm razlike v dolžini!)

Ne gledava azijskih vozil (Hyundai, Kia, Toyota, Lexus, Mazda...); pustimo ob strani lastništvo :lol:
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Highupthere To jul 07, 2020 10:32 am

RAV4?
 
denis099
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 745
Pridružen: Po apr 21, 2008 7:00 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a denis099 To jul 07, 2020 10:37 am

Toyota (Rav, CHR) ali Lexus... to je zagotovo No. 1
denis
 
Uporabniški avatar
Pecho
Novinec
 
Prispevkov: 128
Pridružen: Ne avg 03, 2003 10:30 am
Kraj: Veleje Veleje

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Pecho To jul 07, 2020 10:42 am

Pri Volvu je customer service vsaj pri pooblaščencih bolj tako tako. Nekje na nivoju Porsche Slovenija. Vozim četrtega in verjetno tudi zadnjega izključno zaradi odnosa do strank. Sicer je pa opcija med SUV in Karavanom tudi V90 CC ali V60 CC če smo ravno pri Volvu.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1156
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a meganer To jul 07, 2020 2:33 pm

Renault Koleos .... lep, pa glede na ponujeno "zmerna" cena.
 
Uporabniški avatar
Nebomgabiksal
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 75
Pridružen: Če feb 28, 2013 9:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Nebomgabiksal Sr jul 08, 2020 7:21 am

Toyota (RAV4), so se odzvali hitro - naprej klicni center, nato iz Viča. Zmenjeni za termin...

Renault (KOLEOS), očitno gre spletni obrazec direktno prodajalcu. Pleško se ni odzval, Malgaj Vič pa praktično takoj.

Volvo (XC60), čakam...

MB, čakam... amapk jih bom verjetno kar obiskal, da sploh vidim, kaj mi sede (A,B,C)
 
errhec
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 58
Pridružen: So jun 24, 2006 2:17 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a errhec Sr jul 08, 2020 7:45 am

OUTLANDER ti ni všeč?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a J.McLane Sr jul 08, 2020 9:54 am

Nebomgabiksal je napisal/-a:Toyota (RAV4), so se odzvali hitro - naprej klicni center, nato iz Viča. Zmenjeni za termin...


Jeseni pride RAV4 plug-in, to bo bolj zate, v električnem načinu imaš na voljo 180 konj, v hibridnem čez 300, cena okrog 40k €, domet v EV ca. 70 km (18 kWh baterija). Me pa res zanima kaj porečeš na menjalnik, glede na to, da si spljuval Stelvio. :lol:
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a xxl Sr jul 08, 2020 10:00 am

Uh, mene tudi ta CVT moti, je pa v CHR 2,0 možno ročno prestavljanje, samo, ni to, to. Spet bom moral sklepat kompromise. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Highupthere
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 69
Pridružen: Sr jan 08, 2020 9:44 am

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a Highupthere Sr jul 08, 2020 10:12 am

Hibridi nimajo CVT menjalnika ampak e-CVT. Popolnoma drugačen sistem. e-cvt so izmed najbolj zanesljivih menjalnikov, cukanja nobenega, zvezno pospeševanje, ima pa res da svoj način delovanja, ki pa ni slab ampak specifičen :D
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Testne vožnje 2020 - SUV

Napisal/-a xxl Sr jul 08, 2020 10:32 am

To je res, poroti mojemu T-Roc manual, milina. :D
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Kupovanje avtomobilov

Kdo je prisoten

Po forumu brska: ban in 45 gostov