Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a Firediver Ne jul 12, 2020 9:14 am

Locher, vsak ima po svoje to rešeno. Ne moreš sodit po sebi kaj je za druge prav.

Svetilnik je menda navedel, da so avtomobili 19 letnik, ne pa, da so lastniki 19-letni...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 9:19 am

Res je, narobe prebral. Hvala za opozorilo.
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a matejxx Ne jul 12, 2020 9:31 am

Locher je napisal/-a:Na trapasto vprašanje dobiš trapast odgovor. Nov avto racionalni ljudje kupijo takrat, ko si v življenju že kaj ustvarili, torej 40+.

Da mi gre mulc naredit to, ga “razdedinim”.


Sam si nebi kupil novega avta pa tudi ko bom 40+, ker si rajši kupim rabljenega. Toda, da si mulc ne sme kupiti nov avto je pa neumno. Kaj če dela vsak dan ogromno kilometrov, boš rajši gledal, da se vozi v neki stari krpi, ki mu lahko zataji vsak čas. Ki nima nobenega asistenčnega pripomočka, ki je skoraj kot krsta na kolesih?

Ne razumem takšnega razmišljanja. Ko sem naredil izpit, sem dobil v roke prvi avto v družini. Star komaj par mesecev, ker je bil ta avto najbolj varen in ker sta me starša poznala, da bom za avto skrbel.

In enako bom naredil pri svojih otrocih. Rajši mu sam kupim avto, ali pa mu dam svojega in se sam vozim v neki kripi.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a Locher Ne jul 12, 2020 9:45 am

Na “sončke” preti veliko nevarnosti in nesreča z avtom je samo ena izmed njih. Boš helikoptersko pazil na njih in odstranil vse? Mislim, da 15 let stari avtomobili danes nudijo veliko, kar se tiče varnosti in tudi zanesljivost ob vzdrževanju ni slaba.

Pri mojih bom “tvegal” in jih (upam) naučil najprej delo, kapital, potem pa zapravljanje.

In ravno zato sem se zgoraj vprašal, kdo bi kupil avto in ga po enem letu prodal, razen, če avto ni limonca ali pa gre za testni avtomobil. Nobeden od teh dveh verjetno ni najboljši nakup. Če je res toliko zakalkulacij, me preseneča.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Zanesljivost

Napisal/-a sašo5 Ne jul 12, 2020 10:18 am

Locher je napisal/-a:Na trapasto vprašanje dobiš trapast odgovor. Nov avto racionalni ljudje kupijo takrat, ko si v življenju že kaj ustvarili, torej 40+.

Da mi gre mulc naredit to, ga “razdedinim”.

21 sem bil star (1986) ko sem si kupil prvi nov avto (sicer sem imel že 2.5 let delovne dobe) Z 101 je bila in od vseh kasnejših Audijev, ki sem jih kasneje kupoval(vedno nove) mi ta Zastava takrat dajala občutek "kot bi boga za j***a prijel" nikoli več takega filinga.... :lol:
Danes mojega mulota (25 let) silim, da si kupi(kupimo) nov avto tam med 30 in 40k. eur. pa niti slišat o tem, si "fukjen" mi reče.......To so pač t.i. milenijci oz novodobni mag. ekonomije.....In 75% danešnje mladine ne zanima več avtomobilizem in pravi mi kolega, sin končuje zadnji letnik gimnazije in edini v razredu, ki se je prijavil v avto šolo, pa so vsi že 18+
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a thunderbolt Ne jul 12, 2020 10:26 am

Mulo je pametnejsi kot foter! :twisted: :lol:
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1909
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: Zanesljivost

Napisal/-a nejc1 Ne jul 12, 2020 11:33 am

In zakaj hudiča bi pri 25ih dajal toliko denarja za avto? A je nepremičninski del že vse rešeno in v njegovi lasti, odplačano? V tem primeru bi še nekako razumel... Pa če bi bil nek pravi avtomobilist al kakorkoli bi se naj to reklo bi si kupil recimo (pač kar en primer) BMW-ja E30 šestaka in ga zrihtal po svoje in v stanje novega... Ne pa nek nov avto s kupom elektronike, ki že na pol štrli k avtonomni vožnji in ne nudi več prave uživancije v vožnji...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Zanesljivost

Napisal/-a sašo5 Ne jul 12, 2020 11:58 am

nepremicninski del rešen_še preveč vsega :lol:
poanta je bila, da mladih več to ne zanima, avto mu je neka nuja, da se vsakodnevno pripelje Brežice NM in nazaj, pa poraba je važna :roll: testnega Leona 1.6 tdi smo kupili 2017 in to zadovoljuje vse njegove potrebe, do 500.000 pravi, da mora it...

Prvotno sem rekel naj Audija zvozi do konca, pa niti to ne....11 let 120.000km......živijo deca v nekem svojem svetu.....
 
first1
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 4
Pridružen: So jul 27, 2019 7:53 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a first1 Ne jul 12, 2020 1:44 pm

Mulo je pač racionalen in mu za pleh dol visi....Pa tudi danes pleh za par 10k € nič ne pomeni v smislu, da bi se pokazal. Mogoče še malo izstopaš s kakšno Teslo, še bolj pa s kakim starodobnikom, ostalo se nekako izgubi v povprečju.

Logika je, da je treba za kao boljši pleh več časa delati, kar je izguba lastnega časa, ki ga nikoli ne dobiš nazaj, no razen če res absolutno uživaš v delu, kar pa mislim da manjšina. Tudi če ima nepremičninski problem rešen, ima verjetno kakšno idejo kako bolje zapravit da bo imel več užitka od tega. Jih kar nekaj poznam s takšno logiko... par kolegov dela v tujini 4-5 mesecev, ostalo imajo fraj, so sicer skromni, ne kadijo in popivajo, imajo nek skromen avto za par jurjev, res pa dosti potujejo in uživajo življenje na svoj način (počnejo kar jih veseli). Vse je v vloženem času/denarju in kaj dobiš za to, hvala bogu nismo vsi isti.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a xxl Ne jul 12, 2020 2:53 pm

Gledam današnjo mladino okrog sebe in vidim, da večina da še zmeraj dosti na pleh. Kupujejo, v večini, rabljene iz svete troice na lizing in veliko prevoženimi. Eden se je celo raje odločil, takoj ko je dobil delo, za novega 2008, večji del na lizing seveda.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a limas Ne jul 12, 2020 7:14 pm

Poskušam najti kakšno verodostojno raziskavo.
Milenijalci niso tako mahnjeni na avte kot baby-boomerjj:
https://www.forbes.com/sites/lanceeliot ... 4948363fc5

https://www.forbes.com/sites/jacknerad2 ... c639bb20b0

https://www.marketwatch.com/story/turns ... 2019-05-17
https://www.smartcitiesdive.com/ex/sust ... hip/32723/

Na splošno velja specifičnost posameznih regij in kulturološke razlike. Pri nas je še zakoreninjen stereotip o rabljenih audijih ali BMW-jih, če v najslabšem primeru VW. Takšni milenijalci se ob prvih okvarah tudi hitro streznijo; mnogim pa avto pomeni le prevozno sredstvo v katerega je treba čim manj vlagati.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zanesljivost

Napisal/-a svetilnik Po jul 13, 2020 4:12 am

Locher je napisal/-a:
svetilnik je napisal/-a:Kar dosti jih je npr 19 letnik


Devetnajstletniki pri nas kupujejo nove avtomobile?! :huh:


Mišljeno je bilo 2019 letnik, se oproščam.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Zanesljivost

Napisal/-a svetilnik Po jul 13, 2020 4:22 am

Locher je napisal/-a:Na “sončke” preti veliko nevarnosti in nesreča z avtom je samo ena izmed njih. Boš helikoptersko pazil na njih in odstranil vse? Mislim, da 15 let stari avtomobili danes nudijo veliko, kar se tiče varnosti in tudi zanesljivost ob vzdrževanju ni slaba.

Pri mojih bom “tvegal” in jih (upam) naučil najprej delo, kapital, potem pa zapravljanje.

In ravno zato sem se zgoraj vprašal, kdo bi kupil avto in ga po enem letu prodal, razen, če avto ni limonca ali pa gre za testni avtomobil. Nobeden od teh dveh verjetno ni najboljši nakup. Če je res toliko zakalkulacij, me preseneča.


Samo moj prvi avto je bil iz druge roke, Fiat Uno S,pri nekje dvajsetih letih, vsi ostali kasneje novi. Seveda to niso bili neki oh in sploh avtomobili... Vse sem si sam zaslužil, da ne bo pomote.. Sedaj prvič razmišljam o rabljenem, saj so šle cene novih v višave.
Kot sem že napisal, mislil sem na rabljen 2019 letnik avtomobila. Poglej si Avtonet in jih boš videl kar nekaj, da jih ne limam tukaj.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Zanesljivost

Napisal/-a gore Če jul 16, 2020 5:43 am

xxl je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:iz konja na magarca.... :lol:

Magarac dela bolje kot konj :lol:
Toyota, Lexus, Subaru, vse je to več ali manj, v isti družini ;)


Mimogrede, ko smo ravno pri zanesljivosti. Kako je sedaj s Subaruji? Včasih so bili zanesljivi, potem je sledila polomija z dizelskimi različicami.
Te so sedaj dali na stranski tir. Kako pa je z bencinarji zadnjih let? Sedaj imajo tudi mehke hibride. Sklepam, da imajo podobno hibridno tehnologijo kot Toyota. Ali to drži?
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a limas Če jul 16, 2020 9:48 am

Pri subarujih se je dobro držati bencinarjev in imaš zanesljiv avto.

Tudi Subaruima hibridno tehnologijo (StarDrive), ki jo uporablja na svojih boxer bencinarjih. V ZDA veljajo subarujevi SUV hibridi za najbolj učinkovite. To velja za Subaru XV/Crosstrek, za ostale modele pa nisem preveril.
Mislim, da v Slo. še ne ponujajo hibridov.
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Zanesljivost

Napisal/-a gore Če jul 16, 2020 9:59 am

Torej z bencinarji ni težav? Odkar nimam več Subaruja nisem čisto na tekočem, zato sprašujem. Ker so mi še vedno zelo všeč.
Za dizle vem, da se jih je treba izogibat na široko.
Kako pa je pri novejših letnikih (2015 ->), če ima vgrajeno plinsko napravo? Pred desetletjem je bilo popularno, kasneje ne več (ne vem točno s katerim letnikom), sedaj pa ne vem.

Za hibride pa moram tudi pogledati. Toyotini so super (sploh e-CVT in zasnova). Pričakoval sem, da ima Subaru njihovo tehnologijo. Pa praviš, da ni čisto tako?
 
Uporabniški avatar
J.McLane
Moderator foruma
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Ne feb 19, 2006 5:01 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a J.McLane Če jul 16, 2020 10:33 am

Subaru v Crostrek (pri nas XV) PHEV uporablja Toyotino tehniko na svoj način, glavna posebnost je, da se niso odpovedali mehanskemu 4WD, medtem ko Toyota za vse svoje 4WD hibride uporablja ločen elektromotor zadaj (ni kardana).

Subarujev Lineatronic (CVT) sem tudi slišal že kritike, ampak govorim bolj na pamet.
Prius (prodan): Slika
Prius (2018):Slika
Hilux (prodan): Slika
Subaru XV Bi-Fuel: Slika
 
Uporabniški avatar
gore
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 502
Pridružen: Če feb 27, 2003 6:54 pm
Kraj: Kamnik

Re: Zanesljivost

Napisal/-a gore Če jul 16, 2020 11:05 am

Točno na pogon sem pomislil, ker Toyota res uporabi elektromotor za zadnjo os.
 
titanius
Uporabnik
 
Prispevkov: 876
Pridružen: Ne jan 17, 2016 9:16 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a titanius Sr jul 29, 2020 5:48 pm

Vceraj sem videl kar 6 avtovlek na AC. Pri Brniku Audi a4 b9 karavan natovorjen na vleko, Audi A4 b8 quattro natovorjen pri Postojni, 2 Forda Cmaxa pred Kosezami in Kranjem ter Dacia duster in chevy Cruze kot nadomestna avta AMZSja.
Ne recem za starejsi avto ce crkne ampak da das 16k eur za a4 star 4leta in da ga vozi vleka.. Ti pride, da bi ga zazgal.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1767
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Zanesljivost

Napisal/-a void Sr jul 29, 2020 6:14 pm

Ja, te dneve je občutno povečano število nepremičnin na cesti. Vročina pritiska.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: smoc in 38 gostov