Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a svetilnik Pe okt 09, 2020 7:46 am

Malce me zanima, zato bom tukaj povprašal še ostale. Sam sem vozil kar ogromno omenjenih avtomobilov, pa me vseeno zanima vaše mnenje glede razlike teh dveh znamk oziroma konkretno avtomobilov. Tukaj so mišljeni materiali, oblika, predvsem pa vozne lastnosti...Ne vem pa če so to isti motorji ali so različni?
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a RUNAČ Pe okt 09, 2020 9:04 am

Sami motorji so isti (vsaj po oznakah modelov motorjev). Če so motorji sestavljeni v istih tovarnah za obe znamki, žal nimam informacij.

Glede vsega ostalega pa bolje, da kaj pove kdo, ki ima kaj več stika z obema znamkama.
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Kohec Pe okt 09, 2020 9:10 am

Obe znamki sta iz iste "hiše". Razlike so minimalne, tako v materilih kot opremi. Tudi pri motorjih ni velikih razlik, nekateri motoji so celo enaki, tako po kubaturi, kot moči. Dizel 1.6 crdi sta enaka - 1582 ccm in 100 KW, tudi bencinar 1.0 je isti, 998 ccm in 88 KW.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a cc09 Pe okt 09, 2020 9:49 am

Največja razlika je v uvozniku...in problem, bi dodal.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Sriple Tix Pe okt 09, 2020 9:51 am

Vizuelno so mi bolj vsec KIA modeli, toda odlocil sem se za Hyundai izkljucno na podlagi (slabih) izkusenj clanov tega foruma z generalnim uvoznikom KIA avtomobilov. Morda jim delam krivico, toda zdaj je kar je in ostajam pri Hyundaiju tudi vnaprej.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Blinder Pe okt 09, 2020 10:19 am

Kohec je napisal/-a:Obe znamki sta iz iste "hiše". Razlike so minimalne, tako v materilih kot opremi. Tudi pri motorjih ni velikih razlik, nekateri motoji so celo enaki, tako po kubaturi, kot moči. Dizel 1.6 crdi sta enaka - 1582 ccm in 100 KW, tudi bencinar 1.0 je isti, 998 ccm in 88 KW.


Mislim, da imajo vse motorje enake.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a srcnik Pe okt 09, 2020 10:53 am

Sriple Tix je napisal/-a:Vizuelno so mi bolj vsec KIA modeli, toda odlocil sem se za Hyundai izkljucno na podlagi (slabih) izkusenj clanov tega foruma z generalnim uvoznikom KIA avtomobilov. Morda jim delam krivico, toda zdaj je kar je in ostajam pri Hyundaiju tudi vnaprej.


Pametno si se odločil ;)
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Kohec Pe okt 09, 2020 11:37 am

Blinder je napisal/-a:
Kohec je napisal/-a:Obe znamki sta iz iste "hiše". Razlike so minimalne, tako v materilih kot opremi. Tudi pri motorjih ni velikih razlik, nekateri motoji so celo enaki, tako po kubaturi, kot moči. Dizel 1.6 crdi sta enaka - 1582 ccm in 100 KW, tudi bencinar 1.0 je isti, 998 ccm in 88 KW.


Mislim, da imajo vse motorje enake.


Večinoma ja, ne pa vse. Če primerjamo i30 in ceed, kot najbolj prodajane, je med ponudbo motorjev tudi nekaj razlike.
Sem pa pred par dnevi vozil testnega i30 mehki hibrid, dizla, stvarca zares potegne.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a cc09 Pe okt 09, 2020 1:36 pm

Motorji so načeloma enaki, razlika je samo če je en fejsliftan in ima že novejši motor, drug pa ne, pa katere motorje se kater uvoznik sploh odloči prodajat.
 
Sriple Tix
Novinec
 
Prispevkov: 267
Pridružen: Pe feb 10, 2006 2:16 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Sriple Tix Pe okt 09, 2020 1:41 pm

srcnik je napisal/-a:Pametno si se odločil ;)


:tomidelej:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a srcnik Pe okt 09, 2020 8:15 pm

Sriple Tix je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Pametno si se odločil ;)


:tomidelej:


Evo, če bi se drugače odločil (preberi opis):

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id ... D%20AKCIJA
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Skyen Pe okt 09, 2020 9:35 pm

V Sloveniji je Hyundai > KIA, drugje po svetu sta si pa bolj blizu.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a svetilnik So okt 10, 2020 8:01 am

Hvala za odgovore in mnenja. Sedaj pa še moje kratko mnenje glede razlike. Kar se tiče uvoznika in motorjev nimam pojma, kar pa se tiče videnega v avtomobilu in same razlike v vožnji, to pa lahko na kratko pokomentiram.
Sama notranjost mi je v KIA bolj všeč, materiali, glede vožnje pa moram reči, da se vozi neprimerno boljše, da ima boljše podvozje od Hyundaia. No, seveda odvisno od tega kaj si kdo želi. Glede videza je težko govoriti, saj imata oba neke stvari ok, nekatere pa katastrofalno grde za današnji čas. Tukaj bolj mislim na I 30 in Ceed. Tisti Pro Ceed GT line mi je kar všeč, toda cena je več kot previsoka.
No, še enkrat, največjo razliko sem opazil pri voznih lastnostih, podvozju, kjer me je Kia kar navdušila, glede na to, da sem jo vozil dosti let nazaj in jo ravno zaradi podvozja takoj vrnil v avtosalon in rekel "ne hvala" ;)
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a xxl So okt 10, 2020 7:38 pm

Težko verjamem v večje razlike na podvozju. Komponente so najbrž enake, saj za to gre pri združevanju znamk, razlike so lahko v nastavitvah. Enako je pri motorjih.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Gosic So okt 10, 2020 8:02 pm

Motorji so enaki, razen trenutno Hyundai ponuja novega 1.5 TGDI in mHev dizla. S fl ceeda brzkone tudi pri Kiji pride to v ponudbo. Močno dvomim tudi jaz, da bi bila lega različna. Nemec, ki je delal na M oddelku pri BMW-ju je delal na legi Optime, tako da ni osredotočen le na Hyundai in Genesis.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a Kohec So okt 10, 2020 8:37 pm

Hyundai ima v ponudbi mehki hibrid (MHEV), tako v bencinski kot dizelski verziji.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a svetilnik Ne okt 11, 2020 7:31 am

xxl je napisal/-a:Težko verjamem v večje razlike na podvozju. Komponente so najbrž enake, saj za to gre pri združevanju znamk, razlike so lahko v nastavitvah. Enako je pri motorjih.



Vozil sem ogromno najnovejših avtomobilov obeh znamk in zagotavljam vam, da so razlike v legi zelo očitne.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a xxl Ne okt 11, 2020 9:11 am

Nastavitve, mogoče razlikae v zadnji premi, stabilizatorji. Giulietta in Bravo sta si delila dele podvozja, v osnovi sta pa enaka. Motorji v osnovi enaki ali popolnoma enaki, odvisno od verzije. Isti 1.4 TB v Bravotu 150 KM v Alfi 170 s drugačnim krmiljenjem ventila.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
svetilnik
Uporabnik
 
Prispevkov: 1053
Pridružen: Pe okt 31, 2008 5:15 pm
Kraj: Istra

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a svetilnik Ne okt 11, 2020 9:45 am

xxl, ja verjetno nastavitve, deli pa isti. Kia se lepše vozi, vsaj bolj po mojem okusu. Kar se tiče motorjev, o tem pa ne morem govoriti, ker ne vem.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Razlika Kia vs Hyundai

Napisal/-a limas Ne okt 11, 2020 10:01 am

Težko je definirati odnos med Kio in Hyundaiem, definitivno pa KIA ni v podrejenem odnosu do H, kot je recimo Škoda do VW. Pri Kii imajo več prostih rok kot pri Škodi, oboji pa si delijo platforme, mehaniko in motorje. Razlike so v dizajnu, nastavitvi podvozja in še kje.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov