Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
landcruiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Ne mar 06, 2005 11:16 am

Optika ob menjavi gum

Napisal/-a landcruiser Če okt 22, 2020 5:05 pm

Pozdravljeni,

Gume sem menjal cca. 2 meseca nazaj (letne) in opravil optiko vozila. Sedaj jih bom zamenjal s pnevmatikami iste dimenzije, prav tako letnimi, pa me zanima ali je zopet priporočena optika. Gre za drugačen model pnevmatike in seveda so nove s svežim profilom.

Seveda sedaj kakšnih težav z obstoječimi pnevmatikami, neenakomerno obrabo ni, menjava le zaradi izrabe profila - pod 3mm.

Hvala za odgovor in lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Optika ob menjavi gum

Napisal/-a Firediver Če okt 22, 2020 5:22 pm

Zakaj si prvič delal optiko?
Ali se je problem ponovil?
Če se ni, optike ni treba opravljati.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Optika ob menjavi gum

Napisal/-a D12J12 Če okt 22, 2020 5:38 pm

Kot je že Firediver napisal, zakaj se je delala optika? Preventiva? Delal si jo na starih gumah, praviš da so enakomerno obrabljene in brez posebnosti. Ko boš namestil nove pnevmatike se zapelji po poti katero poznaš in boš takoj občutil na volanu, če je optika v redu, lahko se pa tudi zapelješ na tehničnega, če si član AMZSja bo še toliko lažje in ti bo vozilo zapeljal čez ploščo in če ostane mirna je optika v redu. Nekaj % možnosti je, da če se optika dela na "podrtih" gumah da je potem pri novih težava.
 
Uporabniški avatar
landcruiser
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 83
Pridružen: Ne mar 06, 2005 11:16 am

Re: Optika ob menjavi gum

Napisal/-a landcruiser Če okt 22, 2020 7:33 pm

Hvala obema. Optiko sem naredil, ker je bila obraba prejšnjih gum neenakomerna. Ob montaži sedanjih gum sem naredil optiko in gume vozil cca. 2 meseca obraba teh je bila ok, a ker je šel profil zaradi normalne obrabe pod 3 mm bom sedaj zamenjal z novimi iste dimenzije.

Se pravi v tem primeru ni potrebna optika, kljub temu da gre za gume s polnim profilom. Opravi se torej samo centriranje?

Hvala
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66, Google [Bot], Piđi3008 in 19 gostov