Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw To nov 03, 2020 5:18 pm

Naslov vse pove.

Na drugi strani imamo svežega Capturja ter najbolj frišnega Enyaq IV. V primerjavi s tema dvema sta Kadjar in Kodiaq kot iz kamene dobe. Sicer s svojo zadržanostjo sta nekako manj minljiva, ampak vseeno.

Res sta prodajna hita. Ampak verjamem, da marsikdo bo namesto Kadjarja raje pogledal CX30 in namesto Kodiaqa raje kak GLB (dam samo primer). Samo zato, ker se je v zadnjih letih oblikovno in tehnično toliko spremenilo, da že oba dišita po zgodovini. Sta tudi že kar lep čas na tržišču brez kake opaznejše osvežitve. Na obzorju pa ni še prav nič novega.

Imam občutek, da Renault vso svojo energijo vlaga v B segment. Škoda pa enako, kot VW v elektriko. Enoprostorce pa bodo popolnoma izbrisali iz svojih seznamov ponudbe in razvoja. Ne dobi se več ne Espacea, ne navadnega Scenica. V pokoj gre Sharan. C4 Picasso (ali kar koli je že po novem) je pa samo še po čistem slučaju na tržišču.

Katere modele je še povozil čas?

Morda Scala (že v samem začetku), po mojem mnenju tudi Touran, da o Vitari raje ne govorim, ...
 
kx500
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 33
Pridružen: Če dec 06, 2012 5:47 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a kx500 To nov 03, 2020 5:50 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Ja marsikdo bo pogledal CX30 in GLB-ja in bo kasneje po ogledu cenika spet pogledoval za Kadjarjem ali Kodiaqaom. :D
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1594
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a srcnik To nov 03, 2020 5:52 pm

edit mod
Predhodnega posta se NE citira


Se poznajo podaljšane počitnice...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a RedBaron To nov 03, 2020 6:02 pm

V kakšnem smislu zastarela? In kako je ostale navedene povozil čas?
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw To nov 03, 2020 6:14 pm

Eno je subjektivni vtis glede celostne podobe. Drugo so pa povsem merljivi parametri, kot je velikost ekrana, ki ga nudi najboljši paket, ali pa možnosti za merilnike, dodelanost sedežev, asistenčni sistemi, …

Včeraj sem Tourana parkiral ob novega Capturja. Ko sem videl primerjavo, sem si mislil, kakšno škatlo vozimo. Tako design, kot barva in splošni vtis.
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1793
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a emozul To nov 03, 2020 6:18 pm

Kodak mi je se vedno všeč, vendar samo RS. Vendar je cena malo bolj opremljenega ca. 45t evrov. Res, ne morem verjet, da ima skoda take cene.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw To nov 03, 2020 6:21 pm

Da ne govorim o Enyaqu, ki zna kar krepko pogledati čez 60.000€. To je pa cena, pri kateri dobiš že maj opremljene GLE ali pa X5!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2186
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a RedBaron To nov 03, 2020 6:26 pm

Ne vem... meni so pri avtu primarnega pomena TEHNIČNI parametri, se pravi vse od podvozja, motorja, menjalnika, pogona, itd in pa počutje in vožnja... tile multimedijski pa so bolj postranskega pomena... Če ima nek avto 3 cole večji ekran, digitalne števce... mi to ne predstavlja nekega odločilnega parametra, ki bi pomembno vplival na izbiro, če pa mi tehnične zadeve ne ustrezajo, pa sploh ne...
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a kseb To nov 03, 2020 6:30 pm

Če rabiš 4x4 pa zopet pogledaš "zastarelega" Kadjarja ali pa Kodiaqa.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a xxl To nov 03, 2020 6:37 pm

In zakaj je kaškaj še vedno v vrhu po prodaji? Očitno kupci pri avtu ne gledajo toliko na najnovejšo tehnologijo, kot pri telefonih, ker je cena avta še zmeraj prvi faktor.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw To nov 03, 2020 6:45 pm

Red Baron, tako je tudi pravo razmišljanje. Vemo pa, da večina ljudi kupuje z očmi, še bolj pa z vero v zgodbo, ki se jo zraven proda. In ta zgodba je napredek, ekologija, varnost, ugled, življenjski stil, … In prav napredek odražajo dimenzije ekranov in podobno. Elektrika odraža ekologijo, asistenčni sistemi varnost, znamka ugled, itd. Pa kljub temu je večina teh stvari lažnih oz. za lase privlečenih, in nazadnje to ne velja, ker pomembna je zgolj prodaja.

Drugače sem pa osebno fan avtomobilov predvsem kot oblikovnih izdelkov in me v tem pogledu fascinirajo; pa čeprav s kvaliteto vožnje nima to nobene veze. Nazadnje kupujemo pri nas doma uporabne škatle, ki se čim lažje vozijo.
Zadnjič spremenil wildbliw, dne To nov 03, 2020 7:24 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw To nov 03, 2020 6:48 pm

xxl je napisal/-a:In zakaj je kaškaj še vedno v vrhu po prodaji?


Qashqai še vedno deluje dokaj svež. Vsaj na zunaj. To je pa tisto, kar sosed vidi. Smo spet pri zgodbi.
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1164
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a meganer To nov 03, 2020 7:40 pm

Skoda je "ugodna" z 1% na mesec, kar je pa roko na srce pomoje 95% prodaje
Ostalo pa .....
Kaj nudi konkurenca ce imaš gotovino .... pa vzameš testni avto....


Ja za enoprostorce pa res ....
Dvignejo podvozje in za vsak centimeter gre ceno 1000 gor.

Pred parimi leti mi je ponujal Alahambro tdi FR dsg za 25000. No danes je pa toliko osnovni Caddy.
 
Uporabniški avatar
tha_man
Uporabnik
 
Prispevkov: 1007
Pridružen: To nov 08, 2005 7:18 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a tha_man Sr nov 04, 2020 10:56 am

Razen tega da Captur zgleda malce bolj modno (kar ne pomeni moderno, saj je še vedno čisto tipičen crossover) ne vidim nekih hudih razlik med naštetimi. Z izjemo Enyaka, ki je pač štromar. Tehnično je npr. "zastarela" Vitara na višjem nivoju kot Captur (vožnja, podvozje, motor... poglej si test), in verjetno še marsikateri od naštetih. Touch screen imajo vsi, povezavo s pametnimi telefoni tudi, velikost zaslona je pač velikost, to nima veze z modernostjo (razen če mora iz nekega razloga vsak novejši avto imet večji zaslon, kaj bomo potem na koncu vozili samo še zaslon na kolesih?). Ena moderna zadeva so digitalni števci (ki meni sicer niso všeč in bi raje imel navadne + heads-up) in asistenčni sistemi, ampak tud tukaj nekih strašnih razlik med naštetimi ni. Ko bo kak od njih samovozeč, se pa lahko začnemo pogovarjat.

Tako vsaj jaz gledam na to :)
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw Sr nov 04, 2020 11:24 am

Vidim, da na tem forumu večina gledate iz tehnološkega vidika. Sam verjamem, da že s prisotnostjo na tem forumu niste povprečno izbrana populacija, zato tako mnenje težko posplošimo. Verjetno večina ljudi gleda na to, gar vidi z očmi plus tisto zgodbo, ki jim uspe prodajalec prodati.

Ne razumite me narobe, ne zagovarjam logike, ki je prisotna pri večini, niti moje logike, ki zajema zgolj oz. večinoma oblikovalski vidik in jo v praksi ne prakticiram, saj nimam denarja za dizajnerske izdelke na kolesih, pa naj mi bodo še ne vem kako všeč.

Vseeno pa je tema bolj iz vizualnega vidika. In zelo pozitivno, da se prikaže ta razkorak med "fensi" in "tehnološko naprednim".
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Firediver Sr nov 04, 2020 12:13 pm

Seveda da gledamo iz tehnološkega vidika, saj smo sami dedci tukaj. :D

Glede tehnologije smo si vsaj bolj enotni, ker se o videzu ne razpravlja. Tam ima pa vsak po svoje prav.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw Sr nov 04, 2020 12:46 pm

Češ ali ne, so avtomobili tudi oblikovalski izdelki in to že od samega začetka. In povsod v življenju obstaja več vidikov prav pri vsaki stvari. Nekateri od njih so bolj merljivi, drugi pa bolj subjektivni. Pri vsem skupaj pa je pomembno, da se ohranja kulturni način pri vsaki debati.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Locher Sr nov 04, 2020 4:10 pm

Pri avtomobilih so ljudje hudo neracionalni, ker avto predstavlja svobodo gibanja in, zaradi visoke cene in visokih stroškov vzdrževanja, tudi status. Težava je, da si povprečen državljan vse težje privošči sploh kakršenkoli avto, kaj šele novega Kodiaqa RS in podobno.

Ne vidim, da bi bil Kodiaq precej zastarel. Kadjarja ne poznam in ne bom sodil. Kaj mi bo par cm večji zaslon, če pa motorja nima. Kaj mi bo digitalizacija, če je sama sebi namen in morda celo ne dela. Kaj mi bo vesoljska notranjost, če trpi praktičnost. Kaj mi bodo najboljši materiali, če je cena 70k.

Glede oblikovanja: v mojih očeh Kodiaq, že ko je prišel ven, ni bil ravno lepotec.
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a umilave1 Sr nov 04, 2020 5:16 pm

Nasploh Škode zame osebno niso bili nikoli kaki eye catcherji - mogoče kak RS, pa verjamem, da so to dobri praktični avtomobili. Oblikovno res ne vzbujajo čustev, se jih da kupiti bolj z glavo. Tehnično so pa čisto na nivoju ostalih že zaradi koncernske platforme. Pač recimo en primer Kamiq=T-cross=Arona. Zato se ne strinjam, da je neki Kodiaq zastarel.

O Kadjarju pa nebi zgubljal besed. Ob novem Capturju mi je oblikovno res nevpadljiv, sploh spredaj. Naslov teme bi moral biti obraten. Pa mislim, da ima tudi precej skopo opremo glede varnosti, asistenc.

Se pa strinjam z @Locher glede neracionalnosti kupcev avtomobilov zavoljo svobode mobilnosti, statusnega simbola. Tu je težava potem bolj v tem, da potem trpijo druge življenjske dobrine vključno s to svobodo. Daš 40% mesečne plače za komplet stroške nobel avta, nakar ne moreš skočit eno nedeljo popoldne s familijo do Portoroža...aja, saj lahko sosedje vidijo, kaj imaš parkirano. :)
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Novinec1968 Sr nov 04, 2020 9:18 pm

To glede zastarelosti Kodiaqa in Kadjarja razumem bolj kot avtorjevo provokacijo, vendar se osebno strinjam z njim, pa čeprav večina misli nasprotno.
Menim, da bo čas pokazal da ima prav in da je eden redkih, ki upa povedati pravo resnico.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 106 gostov