Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a sašo5 Pe nov 06, 2020 8:23 pm

6+
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Gricko Pe nov 06, 2020 10:36 pm

:EE :rofl
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a sašo5 Pe nov 06, 2020 10:45 pm

korono maš? =P
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a D12J12 So nov 07, 2020 12:02 am

Bom še jaz pristavil svoj lonček v tej temi :D. Danes se avtomobili prodajajo s polno enega kiča, stvari katere ne uporabljamo ali pa so neuporabne. Zunanja oblika so sedaj razni fake izpuhi, odprtine za zrak in svetlobni podpisi na vseh mogočih delih avtomobila v dolžini mojih novoletnih lučk. Notranjost so zapolnili razni zasloni, katere roko na srce opazimo samo prvi teden potem je pa to stvar za nabiraje prahu, veš da je tam to je pa to. In vozilo brez 10 kil piano plastike in vsega gor naštetega se že smatra za zastarelo? Nebi rekel. Kaj smo v zadnjem času dobili? Največji preskok so naredili asistenčni sistemi, vse ostalo je tam kot je bilo pred 10 leti. Ok, asistenčni sistemi določajo, če je nekaj zastarelo? Uporabno je samo zaviranje v sili, vse ostalo je sredna žalost. Po cesti, kateri se vozim so ob strani narisali prekinjeno črto, na sredini je že zbledela in lane assist je postal popolnoma neuporaben, na vsak način želi zapeljati na drug pas. Potem aktivni tempomat, če vozilo pred menoj vozi na tempomat je v redu, drugače pa nihamo med 45-55 km/h in je moteče tisto zibanje v nedogled.
Smo v času kiča in obetavne tehnologije glede asistenčnih sistemov, ko bodo imeli nekoliko višji IQ :D. Moje mnenje je, da kar se danes prodaja ni zastarelo, ker tudi tisto čisto novo ni dodelano, da bi enakovredno zamenjalo človeka.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Kristjan123 So nov 07, 2020 7:45 am

sašo5 je napisal/-a:6+

Se mi je zdelo da bodo argumenti za to trditev na nivoju prejsnjega stoletja ko so frajerji kupili "najboljsi avto z vso mozno opremo". Za ostale je bil to samo ljudski golf z eletricnimi sipami in centralnim zaklepanjem. ;)
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a kseb So nov 07, 2020 9:22 am

"D12J12" kar drži zapisano.
Zelo uporabno je opozorilo za mrtve kote.
Radarski tempomat od tukaj osovraženega VW deluje dobro. Mirno in zvezno pospeševanje ter zaviranje.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw So nov 07, 2020 10:04 am

Radarski tempomat načeloma deluje zelo dobro, razen v primeru, ko nekdo pred tabo zavije v desno (ali levo). Takrat avto, ki nima lane assistant smatra, da v smeri spredaj vozečega vozila pelje tudi cesta in zgodi se, da na prazni cesti avto brutalno zabremza. Ko nekaj časa že voziš tak avto, ti pride to v podzavest in v takih primerih že povsem avtomatsko izklopiš radarski tempomat.

Drugače pa so še finese, ki bi jih radarski tempomat moral izpopolniti in verjamem, da jih v 5 letih že je. Prvi so bili dokaj nervozni, 5 let stari šo že bolj umerjeni.

Za moje pojme pa mora dober radarski tempomat imeti vsaj avtomatski menjalnik in pa še lane assistant. Tako lahko potem vsaj malo brezkrbno voziš.

Za moje pojme bi napredek moral vsebovati tudi hitrejše razumevanje voznika in pa popolno povezljivost z androidom. Manjka mi tudi to, da bi nastavljal lahko razdaljo do pedalk. Vse sorte lahko že nastavljaš, tega pa ne (mislim, da celo obstaje nek osamljen primerek). Pri električnih avtih kaki dobri paneli na strehi (res, da filajo prepočasi, ampak vseeno bi lahko še dodatno filali). In pa seveda daleč bolj zmogljive baterije, kot so danes ter indukcijsko polnjenje med vožnjo. Slednje potrebuje seveda tudi primerno infrastrukturo, glavne avtoceste bi jo lahko imele. Za prestižnejši razred bi jaz izdelal hlajenje karoserije (kaj pomaga klima, ki ti piha ledeno hladen zrak v faco, ko pa ti vse okoli seva IR).

Pa da še vizualno podkrepim mojo temo:
Kodiaq - notranjost:
Slika

Enyaq - notranjost:
Slika

To sta najboljše opremljeni različici pri obeh (usnje izvzeto). Sedeži, armaturka, sam ambient, … Mislim, da prikaz že sam dosti pove. Dokaj podobno pa je z zunanjostjo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a sašo5 So nov 07, 2020 11:07 am

Kristjan123 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:6+

Se mi je zdelo da bodo argumenti za to trditev na nivoju prejsnjega stoletja ko so frajerji kupili "najboljsi avto z vso mozno opremo". Za ostale je bil to samo ljudski golf z eletricnimi sipami in centralnim zaklepanjem. ;)

butl :!: Golf (niti Audi, niti BMW)tega ni imel v devetdesetih letih, imel je pa Hyundai, zato sem (smo) kupili Hyundaja......in ker se je kasneje Hyundai izenaćil po ceni z Golfom in golf je dobil vso to "kramo" smo llogično kupili Golfa....še kaj ni jasno???
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a matejxx So nov 07, 2020 12:25 pm

Kaj si hotel z notranjosti pokazati? Da je v Kodiaq precej lepša od Enyaq. No res beli sedeži niso najlepši. Toda armaturka je par razredov lepša.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw So nov 07, 2020 12:52 pm

matejxx je napisal/-a:Kaj si hotel z notranjosti pokazati? Da je v Kodiaq precej lepša od Enyaq. No res beli sedeži niso najlepši. Toda armaturka je par razredov lepša.


Sedeži so bolj dodelani, armaturka je bolj trendi (pustimo zdaj kaj je komu všeč), celota ne deluje več, kot en kombi. Gotovo je udobje v potovanju na višjem nivoju (sploh zadaj). Je pa res verjetno manj praktično. Ampak žal je pa tudi to trend. K sreči ostajajo Rafterji.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a D12J12 So nov 07, 2020 1:25 pm

Sam sisteme primerjam z mojo vožnjo, primerna varnostna razdalja (recimo 20m) in ko vidim vozilo katero je 5to v koloni, da zavira sam spustim gas in v veliko primerih ni potrebe po zavori, je pa res da je varnostna razdalja padla iz 20m na 10m. Radarski tempomat tega ne vidi, določil sem mu razdaljo 20m in ko bo razdalja manjša bo on pritisnil zavoro, ne upa se približati na 10m. Torej bencin katerega sem še 1 sekundo nazaj pretvarjal v energijo je zavrgel, ko sem pod mojo komando imel 10 sekund zastonj vožnje. Isti primer na semaforju, neko vozilo stoji na semaforju, človek to vidi in že 150m pred semaforjem spusti gas in samo poboža zavoro, da se zaustavi. Pri tempomatu tega ni, vozi 55 km/h in ko zazna vozilo na primerni razdalji začne zavirati. To obljublja tehnologija 5g, ko se bodo vozila med seboj sporazumevala. Stoječe vozilo bo sporočilo v oblak stojim na semaforju in vozila ki se približujejo semaforju bodo že prej reagirala. Do sedaj sem imel priložnost preizkusiti radarske tempomate pri mazdi, toyoti in vw, vsi reagirajo podobno.

Lane assist je uporabna stvar na ravni cesti, med ovinki sistem zmrzne oz. med ovinki samo teži, če slučajno povozim sredinsko črto s tresenjem volana, piskanjem in zavijanjem.

Sistemi se izboljšujejo, nekaj bo pripomogla še tehnologija 5g in razvoj sam, dokler bo pa človek posegal v sistem, da se približa idealni vožnji je pa vse skupaj nekaj na pol in se da trenutno tudi brez tega preživeti :D.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Kristjan123 So nov 07, 2020 2:37 pm

sašo5 je napisal/-a:
Kristjan123 je napisal/-a:
sašo5 je napisal/-a:6+

Se mi je zdelo da bodo argumenti za to trditev na nivoju prejsnjega stoletja ko so frajerji kupili "najboljsi avto z vso mozno opremo". Za ostale je bil to samo ljudski golf z eletricnimi sipami in centralnim zaklepanjem. ;)

butl :!: Golf (niti Audi, niti BMW)tega ni imel v devetdesetih letih, imel je pa Hyundai, zato sem (smo) kupili Hyundaja......in ker se je kasneje Hyundai izenaćil po ceni z Golfom in golf je dobil vso to "kramo" smo llogično kupili Golfa....še kaj ni jasno???

No da razlozim dragi sofuromas "BUTL" nima veze kaj si si kupil in kaj vozis. Tezavo imas z dokazovanjem svojih trditev. Najboljsi avto z vso opremo" je bil nacin razmisljanja vecine v 90-ih v casih yugotov in stoenk. Pac najboljse ko drugega ne poznas nisi preizkusil... ampak njih je bilo za razumet, ker je bil trg takrat tak kot je bil. Ti si tisti, ki trdi da je doticni motor no. 1. jaz sem ti postavil vprasanje v kateri kategoriji je najboljsi? Samozavestno si odgovoril v vseh.No zdaj imas moznost argumentirano dokazat zakaj je temu tako. S tem ko bos z dejstvi dokazal bos s sebe "snel etiketo zarukanca iz 90-ih ki ni sposoben objektivne presoje" ampak njih je bilo za razumet. Ti pa si v letu 2020 in je potrebno za tako izjavo prilozit argumente...
Je tako tezko razumet zakaj ce nekaj lapas v prazno brez argumentov niso vsi tiho in kimajo? Ampak kot pravim imas moznost argumentirano dokazat pa ne mi zdej z argumenti ful potegne, malo porabi... ker izjava motor no.1 mora temeljit na objektivnih kriterijih- stevilkah. Pac ce nekaj trdis to dokazi. Nisi pri sanku s pasivnimi poslusalci ampak na avtomobilisticnem forumu kjer je pricakovano da te vprasam s cim argumentiras svojo trditev. In ne potrebujem zalitev ampak argumente. Bo slo?
 
Stumpjumper
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 750
Pridružen: To maj 24, 2016 3:08 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Stumpjumper So nov 07, 2020 3:53 pm

Vsakemu, ki je prebral par njegovih postov je jasno, da je "najboljši" zato ker je gor "pravi" znak.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a wildbliw So nov 07, 2020 4:26 pm

D12J12, zelo mi je všeč, kako si dobro orisal delovanje aktivnega tempomata. Ko sem napisal, da bi nekatere stvari lahko še izboljšali, nisem vedel, kako to ubesediti. Tebi je to uspelo odlično. In točno to je tisto še malo, zaradi česar se moraš z današnjim aktivnim tempomatom najprej naučiti sploh voziti, mora ti priti v kri in šele potem ga lahko voziš, brez da sopotniki doživljajo nelagodje. Ko z njim prevoziš nekaj 10 Mm, že točno veš, kdaj bo naredil nekaj, kar ni skladno z varčno in umirjeno vožnjo in takrat sam prevzameš vajeti za nekaj časa.

Isti problem sem imel pri starem avtu s prostoročnim parkiranjem; rabil sem kar dosti časa, da sem se z njim sploh naučil parkirati.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Ivan36 So nov 07, 2020 5:21 pm

Isti problem sem imel pri starem avtu s prostoročnim parkiranjem; rabil sem kar dosti časa, da sem se z njim sploh naučil parkirati.

:lol: Ford ima to odlično narejeno sploh Focus 2014 dalje :huh: :roll: Pelješ mimo park placa on pomeri prostor in vojla, daš v R in čakaš z rokami stran od volana.Edino sklopka je faktor, da prekineš manever ako nisi prepričan v avtomatiko 8) :DDD
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a sašo5 So nov 07, 2020 5:36 pm

Stumpjumper je napisal/-a:Vsakemu, ki je prebral par njegovih postov je jasno, da je "najboljši" zato ker je gor "pravi" znak.

ti vsaj razumeš :D ....ko boš 1x "notr padu" boš pa tisto napisal brez narekovajev :mrgreen:
@Kris123..ponovno pišem, Golf 90tih ni imel NIČ_popolnoma isto kot yugo, le za 3xnik cene....
PS. ni več 6+ ampak 10+ =P
zastopiš? težko.... :D
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Kristjan123 So nov 07, 2020 6:18 pm

Noben smeško te ne reši in zdaj bi se rad potegnil ven iz tega sr...a ki si ga sam skuhal z izjavo.

"je pa motor 2.o 163tdi dejansko No1 v klasi..."

e tako lahko ne bo šlo ...

podpri z argumenti to izjavo ker nismo pri šanku ampak na avtomobilističnem forumu
če nimaš argumentov nakladaš.

Dovolj razumljivo?
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Gricko So nov 07, 2020 6:22 pm

ne @saso5, tebe ne zastopi nihče razen tebi podobnih "vernikov" in zaslepljencev

kot ti je @Kristjan123 rekel, povej, naštej dejstva, ti pa spet v svojem slogu... 10+

ti pomagam.... glede na število avtov ( vw, audi) ob cesti z šlep službo poleg , predvidevam, da so po potrebi intervencije res številka 1

PS:
praviš, golf v 90ih ni imel nič razen cene ( pa je imel, če ne drugega vzdržljivost/ robustnost), kaj pa ima sedanji več od konkurence ( razen še vedno ceno) :?: pa ne rečt digitalna notranjost, ker potem ti pa res ni pomoči

PPS: zadnjič si sam ugotovil, da te sedanji servis "ožema" ( sicer pa ne vem koliko letih), očitno bo moralo preteči še veliko let, predno boš ugotovil, da je situacija z znamko ( tvojim avtom) podobna.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a Gricko So nov 07, 2020 9:22 pm

pa da ne bomo čisto off
danasni avti imajo čisto "preveč" asistenčnih pripomočkov, ki so narejeni za buksle in nesposobne voznike

recimo avtomatsko parkiranje- či si tako nesposoben, da ne znaš in se ne moreš naučiti, potem ti to pač ni namenjeno, parkiraj samo tam, kjer znaš
Današnja rešitev pa je, da ti avto to naredi in potem folk rine vsepovsod. drugo so senzorji, ki so v pomoč in kamera, saj so današnji avti veliko
manj pregledni in je to vse bolj nuja :huh

line assist- si tako nesposoben, da ne znaš držati avta na cesti- potem ne vozi.
seveda je pa fino, če to imaš , saj lahko potem SMSje tipkaš med vožnjo in spremljaš FB, tudi če se ti malo spi, ni panike :idea: torej se podpira
kaj? Ravno tako, da mi po regionalki , ko voziš "lepše" linije stalno trese volan, ker se prbližuješ ali prečkaš črto :huh:

tempomat ja, ti pomaga ampak moraš še vedno biti pri stvari.

Aktivni tempomat pa je spet druga, omogoča ti, da si veliko manj pozoren na cesto ( sam bremza, pospešuje, če imaš avtomatika še toliko bolj) in na
okolico ( to je danes očitno ok?), imaš zopet čas in možnost "zapustiti" cesto z očmi in pregledovati FB in podobno. Da ne govorim, da jih je še
veliko ( verjetno so pri boljših znamkah ok, pri poceni avtih pa delujejo slabo) tako debilno narejeni ( acc temp), da bi jih prepovedal.
npr na AC "ujameš" pred seboj avto in še predno greš na levi pas, ti avto bremza ( ali pa moraš na levi pas že velikooo prej), nato zazna da ima
prosto in potegne. To velikokrat vidiš, ko nekdo začne prehitevati in pred tem bremza :?: ( seveda, ne voznik ampak tempomat ali pa se avto z 5km/h od prehitevanega več postavi na levi pas že 500m pred prehitevanim avtom, da ne bremza brezveze in potem seveda prehitevanje traja celo većnost)
Po regionalki v ostrejšem ovinku "izgubi" avto pred teboj in potegne, na koncu ovinka ga seveda zazna in bremza....in še in še

debilno upravljanje preko touch screena. sorry, če eni pravite, da si nastavite klimo in ne šlatate več, jaz si temp veliko prilagajam ( zjutraj / popoldne, začetek vožnje, nočna vožnja....)
Ravno tako, da bi si nastavljal interval brisalcev preko zaslona, klimo, radio......., celoten on bord comp in njegove funkcije.
Hkrati pa izginjajo "osnovni instrumenti", ki so vozniku povedali, kako je z avtom ( temp vode recimo, danes vedno večkrat samo še lučka)

Danes se avti vedno bolj prilagajajo kupcem/uporabnikom, pa če so le-ti sposobni ali pa ne. Zato imamo tudi danes toliko nesposobnih voznikov, včasih pa so se taki bali avta/prometa in so šli raje z javnim prevozom ( kje so te časi :sadd ) in vožnja po cestah je bila za ostale veliko "lažja"

tako, da za mene so "zastareli" avti bolj privlačni, ko si avto ti upravljal in ne avto namesto tebe, el. volani so tudi slaba nadgradnja za mene, sploh v cenejših avtih, saj je občutek na volanu stalno enak ( ne veš ali drži ali drsi, potem še elektronika naredi svoje in avto se kar pelje, zadovoljivo hitro tudi skozi ovinke......dokler elektronika zmore potem pa naenkrat - konec)
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Kadjar je zastarel, Kodiaq še bolj

Napisal/-a sašo5 So nov 07, 2020 9:52 pm

Gricko je napisal/-a:.......kaj pa ima sedanji več od konkurence ( razen še vedno ceno) :?: pa ne rečt digitalna notranjost, ker potem ti pa res ni pomoči

Pa saj to sem navedel: konkurenca ima vse, VENDAR dandanes za isto ceno, če ne še celo višjo, ob prodaji po parihl letih, pa bistveno nižjo....
- digitalci_bljak....
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 51 gostov