Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Locher So nov 14, 2020 12:49 pm

Da zagovarjaš tole dejanje Petrola, moraš biti verjetno močno kapitalsko povezan. Druge razlage ne vidim.

Ni mi niti malo jasno, zakaj bi nekdo hotel scati v svoje hlače, žagati vejo, na kateri sedi, si želeti biti strižna ovca... in obenem še drugim pametovati, zakaj ne počnejo istega.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a danci1973 So nov 14, 2020 12:56 pm

A se samo meni zdi, da je Petrol že precej na začetku te teme napisal:

Do sredine prihodnjega leta pa bodo s prikazovalniki aktualnih cen opremljenih tudi večina bencinskih servisov po Sloveniji.


Morda pa sedanji prikazovalniki (kjer pač so) ne omogočajo enostavne spremembe za vsako črpalko posebej in jih bodo zato morali posodobiti.
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Locher So nov 14, 2020 1:03 pm

Kakšnih prikazovalnikov? Kje se bodo nahajali?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver So nov 14, 2020 1:09 pm

Locher je napisal/-a:Da zagovarjaš tole dejanje Petrola, moraš biti verjetno močno kapitalsko povezan. Druge razlage ne vidim.

Ni mi niti malo jasno, zakaj bi nekdo hotel scati v svoje hlače, žagati vejo, na kateri sedi, si želeti biti strižna ovca... in obenem še drugim pametovati, zakaj ne počnejo istega.


Vse to je Petrolova odločitev. Spoštujte jo.

Bi pa rekel, da se vsi vi zagovorniki tabel bolj kapitalsko povezani s Petrolom kot jaz (ki sploh nisem povezan čisto nič), ker vas tako hudo skrbi uspešno poslovanje Petrola brez cen na tablah.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik So nov 14, 2020 4:46 pm

Locher je napisal/-a:Da zagovarjaš tole dejanje Petrola, moraš biti verjetno močno kapitalsko povezan. Druge razlage ne vidim.

Ni mi niti malo jasno, zakaj bi nekdo hotel scati v svoje hlače, žagati vejo, na kateri sedi, si želeti biti strižna ovca... in obenem še drugim pametovati, zakaj ne počnejo istega.


Točno to, zgleda so eni tule nekako navezani na petrol ;)
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik So nov 14, 2020 4:49 pm

Firediver je napisal/-a:
Vse to je Petrolova odločitev. Spoštujte jo.



Pa tale izjava je definicija ovce... meee mee mee
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gricko So nov 14, 2020 5:57 pm

Firediver je napisal/-a:
Vse to je Petrolova odločitev. Spoštujte jo.



to pa ne, saj ima njihova odločitev vpliv tudi na mene/ vse uporabnike

kot da bi recimo rekel nacistom v 2ww ob njihovih odločitvah - spoštujte jih.... :huh:

če se tebi to zdi prilagajanje "sodobnemu" svetu, da pač povesiš glavo in sprejmeš posledice ( se pa ne sekiraš) .... če bi jih veliko tako razmišljalo, človeštvo ne bi prišlo daleč.

saj po eni strani, ko praviš, naj se sekiramo in nergamo, ne bo imelo nikakršnih posledic, imaš nekako prav ampak, če zadosti veliko število ljudi dvigne svoj glas in nerga se slej ko prej nekje pozna, če pa samo čakaš in se "prilagajaš" pa te bodo slej ko prej "povozili"
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver So nov 14, 2020 5:58 pm

srcnik je napisal/-a:
Locher je napisal/-a:Da zagovarjaš tole dejanje Petrola, moraš biti verjetno močno kapitalsko povezan. Druge razlage ne vidim.

Ni mi niti malo jasno, zakaj bi nekdo hotel scati v svoje hlače, žagati vejo, na kateri sedi, si želeti biti strižna ovca... in obenem še drugim pametovati, zakaj ne počnejo istega.


Točno to, zgleda so eni tule nekako navezani na petrol ;)


Dejta mi vidva obrazložiti, po kateri logiki sta prišla do takega zaključka. (Ugibanja, predvidevanja in sumi seveda odpadejo).

Kar sem napisal v prejšnjem postu ima veliko več logike kot pa vajino razmišljanje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gricko So nov 14, 2020 6:05 pm

Locher je napisal/-a:Da zagovarjaš tole dejanje Petrola, moraš biti verjetno močno kapitalsko povezan. Druge razlage ne vidim.

Ni mi niti malo jasno, zakaj bi nekdo hotel scati v svoje hlače, žagati vejo, na kateri sedi, si želeti biti strižna ovca... in obenem še drugim pametovati, zakaj ne počnejo istega.


jp, si kar zadel bistvo.
tudi meni določena razmišljanja niso jasna ( dokler mene osebno ne boli, mi je vseno kaj se dogaja) oz v nekaterih primerih skoraj škodoželjno.
pa je tega vedno več.....
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver So nov 14, 2020 6:22 pm

Gricko je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:
Vse to je Petrolova odločitev. Spoštujte jo.



to pa ne, saj ima njihova odločitev vpliv tudi na mene/ vse uporabnike

kot da bi recimo rekel nacistom v 2ww ob njihovih odločitvah - spoštujte jih.... :huh:

če se tebi to zdi prilagajanje "sodobnemu" svetu, da pač povesiš glavo in sprejmeš posledice ( se pa ne sekiraš) .... če bi jih veliko tako razmišljalo, človeštvo ne bi prišlo daleč.

saj po eni strani, ko praviš, naj se sekiramo in nergamo, ne bo imelo nikakršnih posledic, imaš nekako prav ampak, če zadosti veliko število ljudi dvigne svoj glas in nerga se slej ko prej nekje pozna, če pa samo čakaš in se "prilagajaš" pa te bodo slej ko prej "povozili"


Nevarno primerjavo si si izbral. Enega ponudnika naftnih derivatov ne moreš enačiti z okupatorjem ali z bilokaterim režimom, no! A se vam kisa od korone?

Vpliv nate in na vse uporabnike bi bil velik samo v primeru, če bi bil Petrol monopolist. Tako pa imaš izbiro in ga lahko mirne vesti ignoriraš. In to je vse!

Sodobni svet...vam je že kaj uspelo doseči po vaše? Se upirate samo tu, na forumu (pa še to medlo, ker zmanjka argumentacij)? Pripravljate kakšno revolucijo proti napredku in pri tem uporabljate vsa sredstva dosedanjega napredka? (Zelo dvolično, se vam ne zdi?)

No, namenoma sem ob strani pustil vlado, volitve in režim. Ampak opažam, da nekateri mešate vse v en koš in če se ne boriš z vsako malenkost, si že kar ovca kot sinonim za nekritično sledenje trenutni oblasti.

Zelo črno-belo gledate na to. Že kar ekstremistično, če nisi za stvar, si že ovca.

Get a life! Pa prioritete si postavte, za katere zadeve se je vredno boriti.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik So nov 14, 2020 6:27 pm

Joj si ovčka, pa take majo radi, samo kimaj še naprej ko te guzijo...

Petrol je dejansko v marsikaterih krajih monopolist...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver So nov 14, 2020 6:38 pm

Razloži svojo trditev...ker jaz se informiram o ceni preden pridem do table in če je na Petrolu ceneje od konkurentov, jaz tukaj ne vidim nobenega "guzenja".

Če imaš pa ti paranojo, da povsod vidiš guzenje...je pa to lahko posledica kakšnega neljubega dogodka iz tvoje mladosti. Ne morem presoditi, nisem strokovnjak na tem področju, da bi ti pomagal.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko So nov 14, 2020 6:39 pm

srcnik je napisal/-a:Poleg nerazumevanja pointa, še niti citirat ne znaš... Vidim da si pa pogooglal kaj IRL pomeni... (da si ponosno napisal razlago...) No vsaj nekaj znaš...

@ Firediver: Prakso s tablami imajo praktično povsod po svetu, edino naš petrol ne... Ti nabijaš, da je to tehnološki napredek (po tvoje je torej petrol najbolj napredna naftna družba na svetu), realnost je pa ta, da gre za netransparentno poslovno prakso... Pa se lahko 100x na glavo postaviš... Ne vem, a vsi tile zagovorniki delate na petrolu ali pa imate njihove delnice, da ga tako goreče zagovarjate?


Nič nisem "ponosno" napisal razlago. Govorim iz svojih lastnih izkušenj, ne vem zakaj bi si izmišljeval. Tu sta dve sliki iz mojega osebnega arhiva iz Dublina (Republic of Ireland) in ena iz Belfasta ( Northeren Ireland). Teh ne boš našel na netu. Razen na mojem profilu. Če pa rabiš še kakšno mojo fotografijo npr. iz New Yorka, Pariza, Londona, Edinburgha... pa samo povej. Prevajam iz angleščine pa že več kot trideset let, tako da...
Pa se ne mislim nič več opravičevat...
Priponke
11053922_10203595462078812_6429905557406333895_o.jpg
Belfast, Titanic experiance centre
11160651_10203595453558599_7794144829765245786_o.jpg
Dublin, St Patric Catedral
11182786_10203595415957659_5003763382803467918_o.jpg
Dublin, pivovarna
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gricko So nov 14, 2020 7:54 pm

Firediver je napisal/-a:
Nevarno primerjavo si si izbral. Enega ponudnika naftnih derivatov ne moreš enačiti z okupatorjem ali z bilokaterim režimom, no! A se vam kisa od korone?

Vpliv nate in na vse uporabnike bi bil velik samo v primeru, če bi bil Petrol monopolist. Tako pa imaš izbiro in ga lahko mirne vesti ignoriraš. In to je vse!
.

ja, vem, bizarno, ampak način mišljenja je podoben. nekdo proba in gleda odziv, če gre skozi, probajmo še malo dlje in če so še vedno glave "dol", probajmo še malo

glede monopolista.....ja kaj pa dejansko je?? na papirju je res par ponudnikov, dejansko pa 1 ogromen, 1 malo manjši, vse ostalo so drobtinice, pa še te drobtinice so povezane ali v lasti večjih....
torej imamo kaj? ajde, 2 ponudnika, tu se je res težko dogovoriti pod mizo glede rasti cene. In temu se reče konkurenca?

pa še glede politike ( se mi bruha ob tem ampak), na žalost je povsod in še kako veliko vezo ima tudi v tem primeru ( nadzorniki nastavljeni....v zameno donacije, sponzorstva...) . je pa res, da je vseeno kdo je na oblasti, vedno je podobna zgodba samo predstavljena malo drugače ( za nas )

čisto smo zašli.....zelo upam, da se bo stanje s tablami spremenilo.
lp
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver So nov 14, 2020 8:21 pm

No, še eno vprašanje:
Ali resno mislite, da je neobjava cen na Petrolovih tablah tako pomembna, da se počutite ogrožene zaradi tega in predvidevate, da bo zadeva eskalirala do te mere, da boste postali novodobni brezpravni suženj?

Mojbog, težko je življenje živeti v takem strahu!

Pa a obstaja možnost, da resnično samo malo pretiravate z vsem tem?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a RedBaron Ne nov 15, 2020 7:07 pm

Ko gre tank proti koncu, greš s telefonom na goriva.si, klikneš "moja lokacija" in dobiš spisek bencinskih črpalk v tvoji bližini, s cenami seveda... In te boli k***c za petrolove table...

Danes tehnika omogoča marsikaj in neobjava cen na tabli, menda ni več nek hendikep... :? :?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Ne nov 15, 2020 7:21 pm

Preveč preprosto je in zato prezahtevno za nekatere, za druge je teorija zarote, tretjim se blede od ovc, četrtim se guza - na kratko povzetek celotne teme.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a emozul Ne nov 15, 2020 7:48 pm

Lahko napišeš bolj normalno, če znaš. Ene moti, drugih ne. Vsak bo naredil tako kot se mu zdi prav.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Ne nov 15, 2020 9:08 pm

masko je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Poleg nerazumevanja pointa, še niti citirat ne znaš... Vidim da si pa pogooglal kaj IRL pomeni... (da si ponosno napisal razlago...) No vsaj nekaj znaš...

@ Firediver: Prakso s tablami imajo praktično povsod po svetu, edino naš petrol ne... Ti nabijaš, da je to tehnološki napredek (po tvoje je torej petrol najbolj napredna naftna družba na svetu), realnost je pa ta, da gre za netransparentno poslovno prakso... Pa se lahko 100x na glavo postaviš... Ne vem, a vsi tile zagovorniki delate na petrolu ali pa imate njihove delnice, da ga tako goreče zagovarjate?


Nič nisem "ponosno" napisal razlago. Govorim iz svojih lastnih izkušenj, ne vem zakaj bi si izmišljeval. Tu sta dve sliki iz mojega osebnega arhiva iz Dublina (Republic of Ireland) in ena iz Belfasta ( Northeren Ireland). Teh ne boš našel na netu. Razen na mojem profilu. Če pa rabiš še kakšno mojo fotografijo npr. iz New Yorka, Pariza, Londona, Edinburgha... pa samo povej. Prevajam iz angleščine pa že več kot trideset let, tako da...
Pa se ne mislim nič več opravičevat...


Če že 30 let prevajaš, bi se lahko naučil, kako se experience napiše...

Drugače pa nikjer nisem dvomil v to, da si videl pol sveta... "Preseravanje" o tem ni imelo veze s temo...

PS: Če bi za iste stvari manj plačeval, bi morda videl že cel svet ;)

Firediver je napisal/-a:No, še eno vprašanje:
Ali resno mislite, da je neobjava cen na Petrolovih tablah tako pomembna, da se počutite ogrožene zaradi tega in predvidevate, da bo zadeva eskalirala do te mere, da boste postali novodobni brezpravni suženj?

Mojbog, težko je življenje živeti v takem strahu!

Pa a obstaja možnost, da resnično samo malo pretiravate z vsem tem?


Mislim, da ti bolj pretiravaš... Gre se za netransparentno poslovno prasko in pravilno je, da se to izpostavi...

Predstavljaj si samo kako se tujec počuti v sloveniji? Misliš, da bo odkrival na dopustu na katero spletno stran mora it, pa še ta je v slovenščini?

Te table so praksa povsod po svetu in si v trenutku seznanjen s ceno goriva... Od amerike do nemčije, še v albaniji in na kosovu jih imajo...

Ni point v tem, da boš prišparal in kje je najceneje, ampak, da si seznanjen s ceno preden se zapelješ na točilno mesto...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a DePalmo Ne nov 15, 2020 10:50 pm

Ste se pa užgal :D Ravno danes sem spet vnašal račune o porabi in sem ugotovil da sem nazadnje v Škofi Loki na OMVju plačal 1,017 EUR na liter nafte. In to sem šele opazil kakšen mesec kasneje, prej ne. Pa čeprav imajo na tabli, takoj ko zapelješ k njim, lepo napisano ceno.

Kar sem hotel rečt je, da ste tukile zelo brihtni kaj in kako, bolj malo pa je tistih ki bo dejansko spremljalo ceno in se vozilo naokoli da prišparajo tistih par centov. In dokler bo razlike le par centov na cel tank, se nihče ne bo prilagajal (ok, pustimo tistih par ekstremistov v tej temi), ko bo pa razlike več, pa vrjamem da nas bo več ki bomo to spremljal. Ali pa tudi ne, še vedno sem vajen da ko je treba točit, pač grem točit. Raje OMV če lahko izbiram, drugače pa pač prva črpalka ki je na poti.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov