Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Če nov 12, 2020 12:39 pm

TihaVoda je napisal/-a:Tole se bere tako kot da delaš na Petrolu ali pa imaš njihove delnice.

Če ti je za par centov na liter vseeno, ti dam moj TRR, pa mi vsakokrat po tankanju nakaži 3 cente pomnoženo s prostornino tvojega rezervoarja.

Tudi naprej bom, ker vem, da bodo cene aktualne.

Ti imaš resno tak odnos do gospodarske družbe, katere glavni cilj je maksimizacija dobička in kateri dol visi za enega "maskota", ki dela 30k km letno?


Vsekakor ne delam na Petrolu. Sem pa imel pred kratkim pri njih problem. Ker kot omenjeno točim gorivo z aplikacijo Na poti in ne obiskujem blagajn, nimam možnosti do nalepk za ugodnosti. Ko sem jim poslal vprašanje na to temo so mi prav prijazno nalepke poslali po pošti na dom! Kot uporabnik Petrola in njihovih app imam kar nekaj ugodnosti (zastonj kava, osvežilci, sendvič, pranje vozila...) in ne nazadje pet mesecev 20% popusta na električno energijo.


TihaVoda, če nimaš za preživetje ti z veseljem nakažem kakšen evro, ne boš ne prvi in upam tudi zadnji ne kateremu pomagam.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a thunderbolt Če nov 12, 2020 3:07 pm

V takih temah pride res cel kup umotvorov na plano. A mi lahko nekdo pove, kaj ti pomaga tabla s ceno pri Petrolu, ce pa ne vidis do table na MOLu ali OMVju, ki sta dva kilometra po cesti naprej? Podatek na tabli pred pumpo ti sam po sebi nic ne pove, ce poleg nimas primerjave trenutnih cen konkurence.

Pa zanima me, kdo od vas gorecih nasprotnikov Petrola (ki vam denar ocitno ni tako pomemben kot principi) bi tankal na OMV-ju, ce bi bilo tam gorivo recimo 10 centov drazje kot na Petrolu.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Če nov 12, 2020 3:34 pm

Predhodnik +5 :D :D Najprej se zapeljejo do petih črpalk, preverijo cene, pokurijo nekaj goriva, da lahko ceneje tankajo...
Pa še to. Do sedaj sem imel sedem novih avtomobilov, diesel in bencin tudi do 230 hp, pa nisem imel z gorivom na Petrolovih bencinskih servisih nobenih problemov.
Ko pa tu berem imajo nekateri najmanj Bugatije, Porsheje, Koenigsegge in podobne vrhunske avtomobile za katere vem, da potrebujejo posebno gorivo. Vse drugo so le gostilniška debata in razne zarote.
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a TihaVoda Če nov 12, 2020 4:27 pm

Glede na to, kako goreče zagovarjaš Petrol, bi človek sklepal, da si na njihovi plačilni listi ali pa imaš kak drug interes.

Racionalen človek se bo orientiral po ceni, kakovosti in UX in ne bo nekoga apriori zagovarjal, drugega pa zavračal. Petrol pa želi z odstranitvijo tabel doseči ravno to - da potrošniku oteži orientiranje in odločanje na podlagi cene.

Ne vem, koliko si kaj vozil po tujini, ampak tam veliko ljudi počne tako: če vidijo, da je nekje zelo ugodna cena, gredo tankat tudi, če jim sicer še ne bi bilo treba. Ker hočejo izkoristiti nizko ceno. Če ni tabel, ta možnost, da izkoristiš trenutno nizko ceno na neki črpalki, odpade.

Enako počnem sam, ko sem v tujini. Tudi če imam še 1/2 tanka, grem tankat, če se peljem mimo črpalke, ki ima trenutno občutno nižjo ceno od ostalih. To je možno samo, če so table s cenami.

Prerekanja glede kakovosti goriva so bedarija, dokler vsi točijo gorivo iz istih rezervoarjev na Serminu pri Kopru. To niti ni predmet te debate in se strinjam, da sodi kvečjemu za šank.

Glede mojega premoženskega stanja ne skrbi, je kar dobro, tudi zato, ker se podjetjem ne pustim nategovati ;)
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Če nov 12, 2020 5:39 pm

Se strinjam, samo povej mi kako ugotoviš, da je cena na dotičnem servisu ugodna, če je naslednji bencinski servis konkurenta 15 km naprej oz. na avtocesti precej več?
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a TihaVoda Če nov 12, 2020 5:54 pm

Na AC se itak ne tanka, razen če res ni druge možnosti.

V Italiji in Franciji imaš v mestih marsikje na kupu več črpalk. Recimo Savona, kjer imaš na par km od izvoza z AC (Vado) do centra vsaj 5 različnih črpalk. V Franciji ima veliko supermarketov svoje sampostrežne pumpe. Predstavljaj si Rudnik, kjer ima na parkingu svojo pumpo Mercator, Leclerc, mogoče malo stran še Bauhaus.

Ko si dalj časa nekje, dobiš občutek, kako se gibljejo cene. In če vidiš črpalko, ki ima v nekem trenutku 10c nižjo ceno od nekega običajnega povprečja, greš tankat, tudi če imaš še 1/2. Seveda je možno, da je 20km naprej še ena črpalka, ki bo imela pa 12c nižjo ceno. Ampak to niti ni pomembno. Če imajo na neki pumpi "akcijo" in lahko prišparam 10c, zakaj ne bi?

Predstavljaj si trgovino. Prideš v štacuno in vidiš, da imajo tvoje priljubljeno pivo znižano 25%. Ga vzameš, tudi če imaš doma še 2 sixpacka, ker če ga redno piješ, se splača izkoristiti priložnost. Pri gorivu je enako, le da do zdaj ni bilo treba razmišljati na ta način, ker so bile cene regulirane. In bo še trajalo nekaj časa, da bodo ljudje začeli razmišljati tudi pri gorivu tako, kot pri pivu (ali drugih stvareh vsakodnevne potrošnje).
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Če nov 12, 2020 7:09 pm

Še vedno ne vem, kaj mi bo tabla s ceno, če ne vem kakšna je cena pri konkurenci daleč naprej. Za tujino mi je več kot jasno. Sem prekrižaril Evropo in še kaj, po dolgem in počez. Si bil v VB ali v Franciji na podeželju? Tam so družinske črpalke, v milijonskih mestih pa na vsakem vogalu drug ponudnik itd. V Ekvadorju na primer imajo na črpalki gorivo v kanistrih. Toliko o tujini. Mi pa smo v Sloveniji. Če se ne motim je tema Petrol in njihove table.
Zakaj so se prodale Hoferjeve črpalke?
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gricko Če nov 12, 2020 7:52 pm

masko je napisal/-a:Še vedno ne vem, kaj mi bo tabla s ceno, če ne vem kakšna je cena pri konkurenci daleč naprej.


saj ti je odgovoril, samo ne bereš.
če se dosti voziš, dosti tankaš in veš kje približno je cena goriva. Če vidiš ceno, ki je bolj ugodna od povprečne cene, je to to in greš tankat. tudi če čez 200m potem vidiš, da ima je druga črpalka še 3c ceneje se ne sekiraš, ker si recimo proti povprečju prišparal že 10 c ( tu bi pa lahko 13c).
fora je, da vidiš kje cena odstopa v + ali -, ne pa, da sedaj prideš na črpalko, kjer te ob dvigu ročke lahko pričaka presenečenje , da je dražje od povprečja za recimo 5c
torej lahko hipotetično zaslužiš/izgubiš 15c /L. To je poanta, da se vidi ceno na panoju.

se pelješ po IT na AC....cene seveda bolane ( in tudi neprimerljive z mestom), ampak po par črpalkah ob AC se vidi, "kje" so cene in kateri ponudnik je bolj ugoden in tako lahko načrtuješ, kje se boš ustavil in dotočil. Enako stanje je, ko se pelješ čez mesto, hitro vidiš, kje se vrtijo cene

Trenutno je pri nas to bolj tako tako, ker so cene zelo podobne ampak, počakajte še malo.....
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Aesthetics Če nov 12, 2020 8:46 pm

Pa mislite, da bojo kdaj tako visoke razlike med črpalkami? Recimo 10c in vec. Jaz ne verjamem.
Trenutno so razlike med top 3 manj kot cent na liter.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Če nov 12, 2020 11:22 pm

Ja, ker je tako malo konkurence, isto pri kurilnem olju ni konkurence, zato pa omv daje 0,001€ nižje cene kot petrol, to je pa tudi vse... Imaš pa npr. v Celju na privat črpalki dizla za 0,94€, kar je že kar konkretna razlika...

Bomo videli, koliko časa bodo taveliki pustili te tamale pri miru...

Drugače pa ja, še v italiji imajo table pred črpalko, da vidiš ceno goriva...

Tole kar petrol dela je podobno kot da v trgovini (mercatorju) ne bi bilo cen, ko pa prideš na blagajno, ti jo pa pove... Bi vi nakupovali na tak način?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Pe nov 13, 2020 4:31 am

Opažam, da vas je veliko za časom in delate vse še po starem. Najbrž tudi cajtenge še vedno kupujete, ker nič novic po netu ne berete, ker je tako preklemansko težko vzet mobilca v roke in prečekirati?

A sem na forum pa imate čas pisati, na portal goriva.si vam je pa pod čast pogledati?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a ban Pe nov 13, 2020 7:11 am

Ti pa vidš samo mlajšo populacijo, kaj pa starejši? Moj foter penzionist je voznik, tanka ravno tako, interneta pa ne zna uporabljat? Kako bo on preverjal ceno? Pa sej veš kakšne so penzije in da penzionisti vsak cent preštjejo. A veš kolk je penzionistov s takimi penzijami?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a xxl Pe nov 13, 2020 8:22 am

Točno tako. Lep primer kako so ljudje brez občutka za druge. :?
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Pe nov 13, 2020 9:07 am

Ne, jaz gledam na vse celovito.

In poglejte tudi sami:
- banke so ukinile hranilne knjižice, hočeš/nočeš moraš imeti kartico za dvig ali polog gotovine
- zavarovanice: skoraj vse je preko neta, prijava škode itd.
- UE: "fizične" zadeve se umikajo elektronskim
- uveljavljanje garancije za bilokateri izdelek: preko neta.

In še bi našteval.

Torej, ne jaz, CEL SVET s svojo sodobno tehnologijo ni prijazen starejši generaciji!

Ampak ja, vidim, da je najlažje glasnika osrati. Vidim tudi, kdo ne zna prenesti resnice, ne zna odpreti oči in videti kaj se res dogaja.

In ta Petrolova zadeva je samo sodoben kamenček v mozaiku sodobnega sveta.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a krimič Pe nov 13, 2020 9:42 am

Glede na to, da se je ze omenjala tujina, kjer je ze dolgo casa v veljavi velika razlika med bencinskimi servisi, bo najbrz najvec tujcev slo mimo Petrola, ki ne bo imel na tabli napisanih cen (tudi mi v tujini gremo mimo bencinske brez cen). Tako, da bodo definitivno tudi zaradi tega na slabsem, mi Slovenci bomo ze preziveli tistih par centov oz. bomo ceno preverili na spletu. Vprasanje kako jo bo preveril tujec (ce jo sploh bo)
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Pe nov 13, 2020 11:06 am

Ko se odpravljam v tujino vedno doma preverim cene goriv v tujini in v večini primerov niti ne tankam tam. Če natočim cel rezervoar je za 800km. Razen seveda rentacar v tujini.
Firediver, seveda imaš čisto prav. Tudi napotnice v zdravstvu so samo še preko spleta. Smo pač v digitalni dobi in s tem se je treba sprijazniti. Nenazadnje brez interneta niti ne bi bilo tega foruma. Moja mama ima 73 let in veselo uporablja iPhone. Vedno so ljudje, kateri se ne "znajdejo", mladi in stari. Mi v službi že nekaj časa vse počnemo preko tablic. Za nekatere je bil problem, tudi mlajše, sčasoma pa so se vsi naučili.
Kar pa se tiče upokojencev, koliko se pa vozijo, en tank za pol leta? Sicer pa imajo čas, telefon v roke in ... :D :D
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a krimič Pe nov 13, 2020 11:16 am

Ko gres za en dan v tujino je dovolj, da preveris doma, drugace pa ne.
Sam npr. dosti prepotujem po tujini z motorjem. In ker tam ne prevozis veliko km z enim tankom, se kako spremljas cene goriv. Prav tako pa mi na pamet ne pride, da bom za vsak tank cene iskal po telefonu. In ce ze gledamo npr sosednjo Italijo, imas na obmocju 10 ali 20 km vsaj 5 bencinsk, cena pa varira tudi do 20 centov (pa ne upostevam zraven AC bencinsk).
 
kseb
Novinec
 
Prispevkov: 396
Pridružen: Sr sep 11, 2013 2:24 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a kseb Pe nov 13, 2020 11:31 am

masko je napisal/-a:Ko se odpravljam v tujino vedno doma preverim cene goriv v tujini in v večini primerov niti ne tankam tam....


Zakaj pa ne bi tankal v tujini, če je spotoma in je nafta 10 centov ceneje? Raje domov s praznim takom in takoj preko meje tankat dražje?
Itak marsikdo, ki je bližje meji hodi tankat v Avstrijo, ko je ceneje.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Pe nov 13, 2020 11:37 am

Firediver je napisal/-a:Ne, jaz gledam na vse celovito.

In poglejte tudi sami:
- banke so ukinile hranilne knjižice, hočeš/nočeš moraš imeti kartico za dvig ali polog gotovine
- zavarovanice: skoraj vse je preko neta, prijava škode itd.
- UE: "fizične" zadeve se umikajo elektronskim
- uveljavljanje garancije za bilokateri izdelek: preko neta.

In še bi našteval.

Torej, ne jaz, CEL SVET s svojo sodobno tehnologijo ni prijazen starejši generaciji!

Ampak ja, vidim, da je najlažje glasnika osrati. Vidim tudi, kdo ne zna prenesti resnice, ne zna odpreti oči in videti kaj se res dogaja.

In ta Petrolova zadeva je samo sodoben kamenček v mozaiku sodobnega sveta.


Ne razumeš najbolj bistva, mar ne?

To kar ti naštevaš je opcijska digitalizacija poslovanja... Ki teče vzporedno s starimi sistemi. Point tega je, da olajša delo uporabniku in upravitelju... (Podobno kot da bi petrol dal elektronske table na vse servise in bi lahko samo s klikom spremenil cene)

Petrol pa dela na način skrivajna informacij, kar prinese uporabniku dodatno nepotrebno delo... (sploh, če nisi vešč spletnega sveta - večina folka nad 60 let)

Za lažje razumevanje si predstavljaj trgovino, kjer nikjer ni napisana cena... Bile bi pa vse cene na spletu... Kako bi se odločil katere makarone vzet?
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a xxl Pe nov 13, 2020 12:00 pm

Stvar percepcije dveh, treh ali več ljudi, zato pride do prepirov. Vsak ima iz svoje percepcije prav, ampak, to ne opere Petrola nepoštene prakse. Pa spet iz moje percepcije.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov