Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a xxl Sr nov 11, 2020 8:31 pm

Kupec je kralj, samo, da se mi tega premalo zavedamo. Si predstavljate kakšen vpliv bi imeli, če bi bili enotni? Za karkoli. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gosic Sr nov 11, 2020 8:53 pm

Na Petrolu se ustavim samo poleti na motorju in še to v 95% samo zaradi kave.
Tankam že lep čas na Molu. Poteza se mi zdi absurdna in diši po zavajanju.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a ban Če nov 12, 2020 7:41 am

Prav, gremo pa na OMW.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Če nov 12, 2020 8:00 am

Khm, a samo zaradi teh manjkajočih tabel in lastega principa ne bi točili goriva, če se izkaže, da ujamete trenutek, ko je liter 2 centa cenejši od konkurence?

Vsaka čast!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a thunderbolt Če nov 12, 2020 8:13 am

Ce ste nekateri pri vseh stvareh v zivljenju tako nacelni, kot pri tankanju, imate precej osiromaseno zivljenje. Enostavno ne razumem te gonje proti Petrolu. Da pa se mesa se politiko sem zraven, na kar Petrol kot druzba nima nobenega vpliva (tudi po OMV-ju so rovarili), je pa bizarno. Sicer pa ni velike firme, ki bi bila brez greha.
 
BlackT
Novinec
 
Prispevkov: 112
Pridružen: Sr sep 26, 2007 6:32 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a BlackT Če nov 12, 2020 8:24 am

Hvala Firediver, sem že pozabil kak car si ti 8)
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a wildbliw Če nov 12, 2020 9:12 am

Petrol da popust če točiš večje količine. Drugi ne.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a D12J12 Če nov 12, 2020 9:27 am

Zakaj so bile table s cenami? Da si že takoj videl ceno še predno si zapeljal na bencinsko, sedaj bom pa stal 5m pred bencinsko in iskal cene :roll: resno?

Spar ima vse izdelke tudi na spletu, tako da jim pod artikle tudi ni potrebno več dajati cen, veramem da bi bili vsi proti. Zakaj bi odmaknil table? Samo da skriješ cene in da ko človek zapelje na bencinsko se sprijazni s ceno ko že držiš tisto ročko v roki.

Nekdo je že napisal kupec je kralj in tega se bodo kmalu zavedali tudi pri petrolu. Sedaj ko bencinske same regulirajo cene peljem mimo petrolov, omvja in mola in na vsakemu pogledam ceno. Od mola in omvja jo vidim so zapisane v spominu, od petrola je nisem videl torej je ni v spominu ne obstaja, ker pa nisem toliko požrt na tiste cente mi ni vredno vleči telefona iz žepa in preverjati cene. Nekje imam vse servirano drugje pa pričakujejo da bom opravil njihovo delo...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Če nov 12, 2020 9:36 am

Lepo, da imaš cene v spominu, ker si včeraj videl tablo...kaj pa, če se je danes že spremenila?
Greš nazaj table gledat, ker ti je odveč telefon iz žepa vzeti? Pohvalno! Ampak neumno...

Tole s tablami je butasto, ampak zgleda da je Petrolu strošek napajanja teh tabel (s svojo elektriko?!) in vzdrževanja too much. Pove pa nekaj o rezanju stroškov na napačnih koncih (to je sicer že folklora na Slovenskem).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
muc396
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 59
Pridružen: Ne nov 02, 2014 12:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a muc396 Če nov 12, 2020 9:47 am

Sigurno ne umikajo tabel, ker bi bili ponosni na svoje cene! Ponosni pa niso, ker očitno niso ali pa ne bodo konkurenčne.

Sicer pa že več let ne tankam na Petrolu, ker imajo za moj avto bistveno slabši bencin. In ocena ni moja subjektivna (je iz prakse) in tudi ne verjamem naročenim analizam s katerimi se Petrol izgovarja.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a D12J12 Če nov 12, 2020 9:48 am

Tisti dan ko bom tankal bom tudi videl cene, v kranju imam vse 3 ponudnike v razmaku 5 min in vsakodnevno se peljem mimo, tako da sploh ni panike. Če je pa problem elektrika bi pa lahko vrnili stare table ko so ročno spreminjali, v kranju še stojijo take, ampak seveda to ni problem. Podzavestno zapelješ na petrol se sprijazniš s ceno in natočiš.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 649
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a alexwell Če nov 12, 2020 10:40 am

Agas maribor in slovenska bistrica trenutno najcenejši bencin95 0,920...sicer je ostala ponudba skromna ampak ok bistvo je gorivo in polni tank...ostalim trem pa trenutno rečem kdaj drugič:)
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a wildbliw Če nov 12, 2020 10:48 am

Firediver je napisal/-a:Tole s tablami je butasto, ampak zgleda da je Petrolu strošek napajanja teh tabel (s svojo elektriko?!) in vzdrževanja too much. Pove pa nekaj o rezanju stroškov na napačnih koncih (to je sicer že folklora na Slovenskem).


Kakšen strošek nekaj. Reklama z izredno niskim stroškom. Veš koliko stanejo jumbo plakati? Oni imajo pa to na teh tablah vse z minimalnimi stroški (elektrika + servisiranje). Verjetno pa cene odstranjujejo, da bodo povečali površino za reklamni pano.
 
wildbliw
Novinec
 
Prispevkov: 410
Pridružen: To feb 03, 2015 8:06 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a wildbliw Če nov 12, 2020 10:50 am

muc396 je napisal/-a:Sicer pa že več let ne tankam na Petrolu, ker imajo za moj avto bistveno slabši bencin. In ocena ni moja subjektivna (je iz prakse) in tudi ne verjamem naročenim analizam s katerimi se Petrol izgovarja.


Očitno še ne veš, kaj je sploh Q-MAX! To je energija za življenje!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Če nov 12, 2020 11:01 am

wildbliw je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Tole s tablami je butasto, ampak zgleda da je Petrolu strošek napajanja teh tabel (s svojo elektriko?!) in vzdrževanja too much. Pove pa nekaj o rezanju stroškov na napačnih koncih (to je sicer že folklora na Slovenskem).


Kakšen strošek nekaj. Reklama z izredno niskim stroškom. Veš koliko stanejo jumbo plakati? Oni imajo pa to na teh tablah vse z minimalnimi stroški (elektrika + servisiranje). Verjetno pa cene odstranjujejo, da bodo povečali površino za reklamni pano.


Ne delam na Petrolu, da bi vedel zakaj to delajo. Lahko pa ugibam.
Sem pa zadnja leta opazil veliko teh tabel, ki sploh niso imele navedenih cen (prazni okvirčki za ceno ali pa same osmice), niti niso imele kakršnihkoli dodanih reklam, nekatere niti niso bile osvetljene - torej so bile same sebi namen.
In zato sem sklepal, da jim pač vzdrževanje ne gre dobro od rok, da se vsaj tako malo ne potrudijo, da vsaj zgleda resno.

Pa bi - po logiki - te table šele sedaj prišle do polnega pomena (prej so itak bile povsod iste regulirane cene), ko je vpeljan sistem, ki omogoča večkrat dnevno spreminjanje cen.

No, meni zadošča portal goriva.si in to takrat, ko se bližam rezervi. Natočim tam, kjer je tisti trenutek spotoma najugodnje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Kohec Če nov 12, 2020 11:17 am

V Žalcu še imalo aktivno tablo s cenami. Sem se malo prej peljal mimo.
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Če nov 12, 2020 11:38 am

Res je zanimivo s čim vse se eni ukvarjajo. Če sem prav prebral odgovor Petrola bo do sredine prihodnjega leta večina benciskih servisov opremljenih z tablami o aktualnih cenah goriva. Sam točim gorivo večino le na Petrolu in to že dobrih trideset let, pa prevozim na leto nad 30.000 km. Tudi naprej bom, ker vem, da bodo cene aktualne. Uporabljam seveda tudi vse aplikacije, vključno z app Na poti, pri kateri samo skeniraš na kateri enoti točiš, natočiš gorivo in odpelješ. Petrol kar lepo sledi vsem novostim na svetovnem trgu glede digitalnih platform. Cent, dva gor ali dol, meni je vseeno. Ne razumem ljudi, ki imajo za avto 30k in več potem pa jambrajo da je gorivo nekje dražje za cent ali dva. Tu nekateri gledate za vsak cent pri ceni goriva, potem pa veselo na pijačo (sedaj seveda ne). Tudi tam je verjetno tabla s ceno piva? Vsak ima seveda pravico in naj tanka kjer hoče, samo prepričevati druge... Verjetno se v krajih, kjer nimajo izbire (jaz jo imam) in imajo do najbližjega bencinskega servisa 20 km in več, tole naše "modrovanje" zdi smešno lahko pa tudi žalostno. Če je taka politika Petrola, pač tam ne tankajte in kot vam je odgovorila predstavnica se pritožite Petrolu ne pa "jambrati" na forumu.
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a TihaVoda Če nov 12, 2020 12:01 pm

Tole se bere tako kot da delaš na Petrolu ali pa imaš njihove delnice.

Če ti je za par centov na liter vseeno, ti dam moj TRR, pa mi vsakokrat po tankanju nakaži 3 cente pomnoženo s prostornino tvojega rezervoarja.

Tudi naprej bom, ker vem, da bodo cene aktualne.

Ti imaš resno tak odnos do gospodarske družbe, katere glavni cilj je maksimizacija dobička in kateri dol visi za enega "maskota", ki dela 30k km letno?
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a emozul Če nov 12, 2020 12:03 pm

Masko

Kaj je namen foruma?
Itak, Slovenec mora biti samo tiho, kot sedaj pri koroni.
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a whitee Če nov 12, 2020 12:22 pm

Jaz avtomatsko ne zapeljem na bencinsko, če nima na daleč vidnih cen. Če ne druga, zaradi principa. Sem pa tudi jaz v svoji 6 letni vozniški karieri samo parkrat tankal na Petrolu, ostalo večina Mol.
Sem pa prejšnji teden prvič tankal na Agas v Mairiboru, avto lepo gre, edino za porabo bo treba še zračunat, če je kaj razlike.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 36 gostov