Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Pe nov 13, 2020 12:13 pm

Saj Petrol objavlja cene povsod, samo na tabli ne!

Ste pa ubogi na umu, če vidite ceno samo na tabli in nikjer drugje.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gricko Pe nov 13, 2020 12:44 pm

@Firediver, ne zastopiš Čisto pointa, to ti govorijo tudi ostali.

ni problem doba digitalizacije pač pa "skrivanje" cene, če ne greš na net.
za novice gledat si vzameš čas ( ali papir ali digitalno a v obeh primerih si vzameš čas)
za tankanje oz preveritev cene pa mi ni želja, da moram pogledati na net, da vem kakšna je le ta in s tem izgubljat nepotreben čas.

sori, ker se ne vozim in sproti brskam po netu, kje je cena najbolj ugodna.
sori, če pred štartom ne pogledam na nivo goriva in ker vidim da gre proti MIN ne pogledam po aplikaciji kje je najbolje, ampak tankam, ko se prižge lučka. torej po tvoje, ko se prižge lučka, ob stran, na net in potem tankat :idea:
a voziš se mimo različnih servisov, samo cene ne vidiš, kar pa je dejansko brez dodatnega dela in izgube časa, samo pogled dvigneš.

da ne omenjam, če si na motorju. Ko se lučka prižge se ustaviš, čelado dol , rokavice doli pa na telefon gledat cene :idea: , ugotviš , da je čez 20km ok, spet vse gor ( kar je poleti, ko si prepoten kar postopek)....
ali pa približno veš kakšna je cena, se pelješ mimo servisa in vidiš, da je bolj ugodno / manj ugodno..... v italiji se to zelo pozna pa četudi gre samo 20l benza v tank

Kot je že nekdo omenil, tujci sigurno ne poznajo portala za cene, torej ceno izvedo šele na blagajni - to je tudi OK?

jaz za sebe vem, da ko sem vozim po It, Fr, Esp, cene spremljam in tankam tam, kjer vidim, da je ugodno. Očitno pa imate nekateri višek denarja in vam to ni pomembno! jaz pa si raje privoščim mrzlo pivo, sladoled, kot da šenkam ta denar za itak preplačan benz
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Pe nov 13, 2020 12:56 pm

Cene na točilnem mestu (tam, kjer se tudi količina iztočenega goriva prikazuje) še niste videli?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
emozul
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1792
Pridružen: So jan 26, 2013 12:11 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a emozul Pe nov 13, 2020 1:35 pm

Jao, jao,... Samo ti pa res ne ločiš stvari. Srcnik ti je lepo razložil, ti pa se kar svoje pametujes.
 
Uporabniški avatar
ban
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3579
Pridružen: Po nov 15, 2004 10:37 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a ban Pe nov 13, 2020 1:41 pm

Firediver je napisal/-a:Saj Petrol objavlja cene povsod, samo na tabli ne!

Ste pa ubogi na umu, če vidite ceno samo na tabli in nikjer drugje.

Ko zmanjka argumentov nastopijo žaljivke :roll:
Ceno res vidiš na sami napravi, ampak šele ko stopiš ven in dvigneš ročko, sploh če je pred tabo nekdo tankal nekaj drugega kar tankaš ti, recimo da imaš bencinarja, pred tabo je pa nekdo tankal dizla. Cena se izpiše šele ko dvigneš ročko, res zelo fajn. V tujini je nekaj normalnega tabla z cenami, sploh v avstriji ma vsaka črpalka, pa naj bo še tako zanikrna, cene jasno izpisane. Zdej bo pa petrol vse table dal stran, verjetno tud to ne bo zastonj.
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gricko Pe nov 13, 2020 2:01 pm

Firediver je napisal/-a:Cene na točilnem mestu (tam, kjer se tudi količina iztočenega goriva prikazuje) še niste videli?


ampak si res "trd"
smo ti tudi že povedali.
Za to, da vidiš ceno se moraš ustaviti na črpalki, počakati prosto točilno mesto in potem dvigniti pravo ročko. potem res vidiš ceno. in potem, ko boš videl, da je recimo 5c dražje boš naredil kaj? pač se sprijazniš in natočiš, to je Petrolova poanta!! in to ti mi dopovedujemo.
če bi videl razliko ob vhodu, bi se peljal mimo, ko pa si že tam in na vrsti z odprtim pokrovom rezervoarja, pa si rečeš- ah jeb.at ga in natočiš

se ti ne zdi lažje in bolj pregledno, če je to zapisano na panoju ob vhodu.

Saj sedaj vsi vemo, da razumeš kje je "problem", samo si se odločil, da boš zagovarjal svojo razlago pa naj bo prava ali ne, samo da bo na koncu po tvoje.
prav, pa naj bo po tvoje....
 
Uporabniški avatar
Locher
Uporabnik
 
Prispevkov: 860
Pridružen: Sr avg 28, 2013 5:21 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Locher Pe nov 13, 2020 2:14 pm

Sklepam, da imajo eni ogromno delnic Petrola. Ali pa nemara samo hočejo izpasti "žešći"?
 
Aesthetics
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 517
Pridružen: Sr mar 26, 2014 7:52 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Aesthetics Pe nov 13, 2020 2:15 pm

Zakaj se bockate z njim? Tipicen troll. Ni nihce, komur bi se bilo treba zagovarjat ali mu pojasnjevati zadeve.

Kolikor je tole zdej problematika na internetu, bo v nekaj tednih pozabljeno. In tega se zaveda tudi Petrol. Tisti ki lahko, bomo pa se naprej tankali na OMW in MOL.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Pe nov 13, 2020 3:23 pm

Da se razumemo:

Tista vaša tako zaželjena tabla na vašo žalost ni zakonsko ali v kakšnem področnem predpisu zahtevana in zaradi tega lahko vsak ponudnik dela, kar hoče.
Če je Petrol tako izbral, pa četudi (po vaše) v lastno škodo, je to njegova skrb. Je pa lepo obrazložil, kje najdete vse cene in evidentno je s tem zadostil zakonskim zahtevam. Če temu ni tako, bo pač fasal tožbe ali kakšno kazen...ampak to je spet njegov problem.

Če ne zmorete s tem živeti, si pomagajte kot sami veste najbolje. Najbrž vas najbolj žuli, kaj pa, če bo Petrol najcenejši, ne bo pa videti na tabli? Eh, to je pa vaš problem!

Je tudi rešitev za vaš problem, ampak je to vam pod častjo...evo, še en dodaten vaš problem!

Jaz problema ne vidim, tisti portal goriva.si ali podobni so uporabni, je pa res, da cente lovim samo takrat, ko imam prazen rezervoar, ne pa vsak dan za vsakih par litrov goriva posebej. Ni vredno sekirancije, mi povsem zadošča, da ob praznem rezervoarju izberem takrat najugodnejšo bencinsko spotoma.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Gricko Pe nov 13, 2020 4:15 pm

Firediver je napisal/-a:Da se razumemo:

Tista vaša tako zaželjena tabla na vašo žalost ni zakonsko ali v kakšnem področnem predpisu zahtevana in zaradi tega lahko vsak ponudnik dela, kar hoče.
.

res je in tukaj je kriva politika in tukaj se vmeša politika!!
te stvari bi morale biti zakonsko urejene, če je bilo pred tem zakonsko regulirana cena in se je vlada umaknila, bi morali pa določiti določene zahteve/ standarde!
zato se je politika že vlekla v ta pogovor na prvi strani.

Aesthetics je napisal/-a:Kolikor je tole zdej problematika na internetu, bo v nekaj tednih pozabljeno

mislim, da ne....
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Pe nov 13, 2020 4:47 pm

esem je napisal/-a:https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/petrol-nima-vec-cen-na-tablah-avk-potrosnike-je-treba-informirati/542069


No tu piše tudi, citiram:
Zakonodaja v zvezi z oglaševanjem cen ne predpisuje posebnih obveznosti, določeno je, da mora podjetje pred sklenitvijo pogodbe na jasen in razumljiv način zagotoviti informacije o končni ceni blaga ali storitve.

Vsak naj pač toči kjer hoče. Mene čisto nič ne moti če ni tabel. Točim za svoj denar. Če bi tako gledal na vsak cent, ne bi videl ne pol sveta, ne vsake štiri leta menjal nov avtomobil. Pa bo spet ogenj v strehi. Kot omenjeno za svoj zaslužen denar! torej vsakemu svoje.

Firediver; prepričevat prepričane je zelo težko.
 
TihaVoda
Novinec
 
Prispevkov: 129
Pridružen: Po avg 05, 2019 3:57 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a TihaVoda Pe nov 13, 2020 5:01 pm

prepričevat prepričane je zelo težko.

Velja v obe smeri. ;)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a D12J12 Pe nov 13, 2020 5:48 pm

Nekaterim se ne uspe postaviti v kožo starejših, samo to je problem. Ne zavedajo se, da gremo tudi mi po njihovih stopinjah, nas bo tudi čas povozil, mladi pa nam bodo obrnili hrbet. Star sem 29 in mi ni problem pogledati na telefon, boli me zaradi starejših. Kako gre že tisto? Navada je železna srajca in nekdo ki je 50 let gledal na tablo bi jo še vedno, jo bo lahko na petrolu? Ne.
 
Uporabniški avatar
rokko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 53
Pridružen: Po jul 17, 2006 10:46 pm
Kraj: Miklavž pri Mb

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a rokko Pe nov 13, 2020 6:01 pm

Na Petrolu se bojijo, da bi se jim to zgodilo.
https://www.google.com/amp/s/www.spiege ... 9-amp.html
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Pe nov 13, 2020 6:12 pm

masko je napisal/-a:
esem je napisal/-a:https://www.rtvslo.si/gospodarstvo/petrol-nima-vec-cen-na-tablah-avk-potrosnike-je-treba-informirati/542069


No tu piše tudi, citiram:
Zakonodaja v zvezi z oglaševanjem cen ne predpisuje posebnih obveznosti, določeno je, da mora podjetje pred sklenitvijo pogodbe na jasen in razumljiv način zagotoviti informacije o končni ceni blaga ali storitve.

Vsak naj pač toči kjer hoče. Mene čisto nič ne moti če ni tabel. Točim za svoj denar. Če bi tako gledal na vsak cent, ne bi videl ne pol sveta, ne vsake štiri leta menjal nov avtomobil. Pa bo spet ogenj v strehi. Kot omenjeno za svoj zaslužen denar! torej vsakemu svoje.

Firediver; prepričevat prepričane je zelo težko.


Uau, kak đek si bre... no vsaj tule na forumu... IRL pa verjetno ovca...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a xxl Pe nov 13, 2020 6:21 pm

Prepirljiva najstnica, da, da. Karma. Bo že razumel, kdo mora. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Pe nov 13, 2020 6:44 pm

D12J12 je napisal/-a:Nekaterim se ne uspe postaviti v kožo starejših, samo to je problem. Ne zavedajo se, da gremo tudi mi po njihovih stopinjah, nas bo tudi čas povozil, mladi pa nam bodo obrnili hrbet. Star sem 29 in mi ni problem pogledati na telefon, boli me zaradi starejših. Kako gre že tisto? Navada je železna srajca in nekdo ki je 50 let gledal na tablo bi jo še vedno, jo bo lahko na petrolu? Ne.



Svet gre naprej ne glede na to kdo se postavlja ali kdo se ne postavlja v kožo starejših.
Tudi mi bomo nekoč (upam da) stari in kdo si sploh dela utvar, da bo takrat boljše za starejše kot danes? Slabše bo! Zakaj? Zaradi brezobzirnega napredka.
Napredek prinaša dobiček in zaradi njega se vse spreminja - sicer veliko prehitro - ampak TAKO JE!

Vi vsi se obešate name, zakaj nič ne pomislim na starejše...tudi sam imam ostarele starše, tudi mene marsikaj moti, ampak je lažje živeti, če se znaš prilagoditi.

In če se znaš prilagoditi, ti bo na stara leta lažje, ker se boš znal prilagoditi.
Kakšna je sploh opcija? Aja, neumorno pritoževanje čez moderne čase in čezme, da nimam posluha za starejše. Zelo konstruktivno....

No, ko boste zmagali v borbi z napredkom, mi sporočite. (Hint: ne bo vam treba, ker ne boste zmagali).
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
masko
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 77
Pridružen: Ne jan 10, 2010 3:49 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a masko Pe nov 13, 2020 7:00 pm

srcnik je napisal:
Uau, kak đek si bre... no vsaj tule na forumu... IRL pa verjetno ovca...[/quote]

Seveda imaš čisto prav. Ja, tudi na Irskem sem bil kar nekajkrat, in ovc imajo tam kar nekaj. :lol: :lol: Tvoj odgovor pa pove o tebi vse.
IRL (in real life).
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik So nov 14, 2020 12:08 pm

Poleg nerazumevanja pointa, še niti citirat ne znaš... Vidim da si pa pogooglal kaj IRL pomeni... (da si ponosno napisal razlago...) No vsaj nekaj znaš...

@ Firediver: Prakso s tablami imajo praktično povsod po svetu, edino naš petrol ne... Ti nabijaš, da je to tehnološki napredek (po tvoje je torej petrol najbolj napredna naftna družba na svetu), realnost je pa ta, da gre za netransparentno poslovno prakso... Pa se lahko 100x na glavo postaviš... Ne vem, a vsi tile zagovorniki delate na petrolu ali pa imate njihove delnice, da ga tako goreče zagovarjate?
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 31 gostov