Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Po nov 16, 2020 2:43 am

Bom pisal počasi, da boste počasi prebrali in mogoče razumeli.
Ne glede na to, da ima table ves svet, v Sloveniji ni predpisa, da bi tabla morala biti.
V Sloveniji se trenutno veljavnim predpisom zadosti tudi z objavo cen na drugačne načine in glede tega evidentno Petrol dosega vse predpisane minimume obveščanja.
Sicer bi - logično - ne smel poslovati.

Kaj vam tukaj ni jasno?
Na kateri pravni podlagi bi moral Petrol table vrniti?

Je pa fascinantno, da vas toliko skrbi za tujce...Mislim, da spet pretiravate in se lahko pomirite, tujci so bolj prilagojeni na sodobno življenje in izvedo ceno preko neta dosti prej, preden bo malce "oleseneli" domačin izostril pogled na tablo in prebral ceno goriva.

Po moji oceni - glede hudih razlik v ceni goriva - zaradi "ne popolno" konkurenčnega (premajhnega) trga v Sloveniji ne bo prihajalo, kar se zaenkrat vidi samo kot razlika na tretji decimalki evra. Se pa zaradi različnih terminov spreminjanja cen da ujeti trenutek, ko je en ponudnik v rangu druge decimalke evra ugodnejši od preostalih. In take trenutke se z aplikacijo da zelo lepo ujeti.

Še en aspekt: Ker radi potujemo po avtocesti, kjer je gorivo najdražje, je zelo dobro že apriori vedeti, na kateremu izvozu iti dol na stransko cesto, da ujamemo bencinsko z najnižjo ceno goriva.
A ni to ŠE BOLJ UPORABNO od tabel, ker se ŠE PREJ informiraš o ceni, preden prideš do table?

No, sedaj pa čakam na naslednji dobri razlog, zakaj neobvezne table narediti nujne...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Po nov 16, 2020 7:09 am

Zgleda, da si ti bolj počasne sorte, pa ti še enlrat napišem:

Ni point v tem, da boš prišparal in kje je najceneje, ampak, da si seznanjen s ceno preden se zapelješ na točilno mesto...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Po nov 16, 2020 7:44 am

Jaz sem še prehiter za vas, jaz sem seznanjen s ceno, preden do bencinske pridem. Vsakemu je - vse po predpisih - to omogočeno.

Če pa ti neobhodno rabiš tablo s tistimi velikimi in ponoči osvetljenimi fonti, pa piši Petrolu, naj te uslišijo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a ojnica Po nov 16, 2020 9:11 am

Trenutno mi je vseeno sam da je LPG črpalka, cene tam 57-59 centov na litr
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Po nov 16, 2020 3:19 pm

Firediver je napisal/-a:Jaz sem še prehiter za vas, jaz sem seznanjen s ceno, preden do bencinske pridem. Vsakemu je - vse po predpisih - to omogočeno.

Če pa ti neobhodno rabiš tablo s tistimi velikimi in ponoči osvetljenimi fonti, pa piši Petrolu, naj te uslišijo...


Če imaš čas in voljo drkati se po netu za take osnovne informacije, potem kar...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Po nov 16, 2020 3:45 pm

Ne ukvarjaj se z mano, pošlji peticijo Petrolu še danes!
Lahko da ti bo ustregel in te osnovne informacije serviral na osvetljeni tabli. Po celotni Sloveniji, da ne bo diskriminacije.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a danci1973 Po nov 16, 2020 4:04 pm

srcnik je napisal/-a:Ni point v tem, da boš prišparal in kje je najceneje, ampak, da si seznanjen s ceno preden se zapelješ na točilno mesto...

A s ceno kisle smetane v Mercatorju si tudi seznanjen, preden prideš do police? :lol:
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Po nov 16, 2020 4:58 pm

Firediver je napisal/-a:Ne ukvarjaj se z mano, pošlji peticijo Petrolu še danes!
Lahko da ti bo ustregel in te osnovne informacije serviral na osvetljeni tabli. Po celotni Sloveniji, da ne bo diskriminacije.


Ne rabim, tudi petrol prebira tale forum...

Ti si pa tole nabavi, da se boš počutil domače...

Slika


danci1973 je napisal/-a:
srcnik je napisal/-a:Ni point v tem, da boš prišparal in kje je najceneje, ampak, da si seznanjen s ceno preden se zapelješ na točilno mesto...

A s ceno kisle smetane v Mercatorju si tudi seznanjen, preden prideš do police? :lol:


:lol: Daj, če se želiš delat pametnega naj bo vsaj primerjava realna... Petrolova logika je, kot da v merkatorju na policah sploh ni cen navedenih... In ceno izveš, ko prideš na blagajno... Teb je verjetno to kul, da bi na spletu za vsako kislo smetano gledal cene... Zaradi mene mirne duše, ostali pa porabimo raje svoj čas za kaj drugega... ;)
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver Po nov 16, 2020 5:11 pm

srcnik je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Ne ukvarjaj se z mano, pošlji peticijo Petrolu še danes!
Lahko da ti bo ustregel in te osnovne informacije serviral na osvetljeni tabli. Po celotni Sloveniji, da ne bo diskriminacije.


Ne rabim, tudi petrol prebira tale forum...


Aha, ko je treba dejansko protestirat - za karkoli se pač boriš - pa rep med noge in ušesa dol...pa kdo te bo resno jemal, če si "korajžen" samo tu na forumu?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a srcnik Po nov 16, 2020 7:06 pm

Pa kaj teb ni jasno, prvi si, ki da takoj rep med noge, pa ritko nastavi... Ti samo kimaj še naprej...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver To nov 17, 2020 7:06 am

Evo, koristna posledica portala goriva.si (ki niti nima povezave s tablami Petrola).

Ta trenutek (ker ne vem, kdaj spreminjajo cene posamezni ponudniki):

Območje Ljubljane (izven AC in HC)
Dizel: Petrol, OMV, Maxen izenačeni na 3. decimalko evra (konkurenca pa taka!), MOL je cenejši za 2,6 centa (!) pri litru.
Bencin 95: OMV in MAXEN za 0,4 centa dražji od Petrola, MOL pa za 2 centa (!) cenejši od Petrola.

Pa nisem pogledal nobene table, ker se niti mimo nisem peljal...pa sem bolje informiran!
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
vipe5s
Novinec
 
Prispevkov: 321
Pridružen: Pe avg 07, 2015 11:46 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a vipe5s To nov 17, 2020 10:52 am

Ne vem kaj se tako užigate, pač nekdo ma rajši table, nekdo pa tehnologijo. Če bodo taprve kupce izgubili jih pač bojo in prav je tako. Jaz tabel nisem veliko gledal, saj se moraš za to peljati itak mimo, tiste z rdečimi LED diodami na AC (dolenjka) so itak neuporabne, jaz ne razločim kaj piše. Pogledam prej na netu in je.
 
Uporabniški avatar
Novinec1968
Novinec
 
Prispevkov: 210
Pridružen: To jul 10, 2012 11:35 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Novinec1968 To nov 17, 2020 11:46 am

Firediver je napisal/-a:Evo, koristna posledica portala goriva.si (ki niti nima povezave s tablami Petrola).

Ta trenutek (ker ne vem, kdaj spreminjajo cene posamezni ponudniki):

Območje Ljubljane (izven AC in HC)
Dizel: Petrol, OMV, Maxen izenačeni na 3. decimalko evra (konkurenca pa taka!), MOL je cenejši za 2,6 centa (!) pri litru.
Bencin 95: OMV in MAXEN za 0,4 centa dražji od Petrola, MOL pa za 2 centa (!) cenejši od Petrola.

Pa nisem pogledal nobene table, ker se niti mimo nisem peljal...pa sem bolje informiran!


Zanimivo kako si informiran. Glede cen goriva na današnji dan na MOL črpalkah v Ljubljani ne drži kar si napisal glede dizla:"MOL je cenejši za 2,6 centa (!) pri litru."
Tudi za 95 bencin ne drži kar si napisal:"MOL pa za 2 centa (!) cenejši od Petrola."

Kaže da bi tebi table s cenami defeinitvno pomagale, da ne trolaš in širiš dezinformacij. :lol:
Drugače pa da se ne boš preveč mučil. OMV, Petrol, MOL, Maxen so skoraj izenačeni, mogoče je razlika kakšna tisočinka eura.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a sašo5 To nov 17, 2020 11:57 am

bla tabla al ne, danes so kr dost dvignili cene_seveda "čoporativno".....
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a cc09 To nov 17, 2020 12:07 pm

Danes so se dvignile tudi cene na Hrvaškem. Tako da je tudi INA v zaroti.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver To nov 17, 2020 12:47 pm

Novinec1968 je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Evo, koristna posledica portala goriva.si (ki niti nima povezave s tablami Petrola).

Ta trenutek (ker ne vem, kdaj spreminjajo cene posamezni ponudniki):

Območje Ljubljane (izven AC in HC)
Dizel: Petrol, OMV, Maxen izenačeni na 3. decimalko evra (konkurenca pa taka!), MOL je cenejši za 2,6 centa (!) pri litru.
Bencin 95: OMV in MAXEN za 0,4 centa dražji od Petrola, MOL pa za 2 centa (!) cenejši od Petrola.

Pa nisem pogledal nobene table, ker se niti mimo nisem peljal...pa sem bolje informiran!


Zanimivo kako si informiran. Glede cen goriva na današnji dan na MOL črpalkah v Ljubljani ne drži kar si napisal glede dizla:"MOL je cenejši za 2,6 centa (!) pri litru."
Tudi za 95 bencin ne drži kar si napisal:"MOL pa za 2 centa (!) cenejši od Petrola."

Kaže da bi tebi table s cenami defeinitvno pomagale, da ne trolaš in širiš dezinformacij. :lol:
Drugače pa da se ne boš preveč mučil. OMV, Petrol, MOL, Maxen so skoraj izenačeni, mogoče je razlika kakšna tisočinka eura.


Si spregledal mojo navedbo "Ta trenutek (ker ne vem kdaj spreminjajo cene posamezni ponudniki)"?

Tebi bi pomagalo natančnejše branje mojih postov.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1154
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a danci1973 To nov 17, 2020 2:54 pm

srcnik je napisal/-a: :lol: Daj, če se želiš delat pametnega naj bo vsaj primerjava realna...

Meni se zdi moja primerjava povsem realna - če že kaj, pri Mercatorju izgubim precej več časa, da vidim ceno kisle smetane, kot pri Petrolu, da vidim ceno goriva.

V končni fazi pa je za prodajalca, ki ima ugodne cene, objavljanje na panoju (lahko) konkurenčna prednost in je v njegovem interesu.

Sploh pa je Petrol precej na začetku te teme odgovoril:
Do sredine prihodnjega leta pa bodo s prikazovalniki aktualnih cen opremljenih tudi večina bencinskih servisov po Sloveniji.


Itak večina Petrolovih črpalk ni imela aktivnih display-ev - v Mariboru od 16-ih imata tak display samo 2.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a Firediver To nov 17, 2020 4:02 pm

Je pa zanimivo, da še vedno ne bodo vsi opremljeni. Nekje sem že videl multifunkcijske reklamne zaslone - če je to to, bo treba počakati, da se reklame odvrtijo, da se spet prikažejo cene goriva.

Ampak do takrat boste morali vseeno nekako zdržati, a ne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
tomazpog
Novinec
 
Prispevkov: 212
Pridružen: Sr jun 16, 2010 7:58 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a tomazpog Če dec 24, 2020 9:11 am

Absolutno nisem zagovornik umikanja tabel. ampak mi lahko vsi "protestniki" in zagovorniki tabel nekaj razložite:

Peljete se proti PETROLU in vidite tablo s cenami, preden zavijete na obisk ... SUPER ! Kaj pa zdaj???? Kako pa zdaj analogneži na tablah preverite KONKURENCO??? Naredite krog okoli in berete table konkurence? Ali mora biti samo cena vam "všeč", ni pa nujno da je najcenejša, ali ste preprosto samo Petrol hejterji, tako kot Apple VS preostanek ?

Ne iščem "zažiga", samo zanima me kako to poteka , vsa vaša procedura iskanja najugodnejšega ponudnika po obcestnih tablah !?
 
cashy
Novinec
 
Prispevkov: 305
Pridružen: Pe jan 07, 2005 8:38 am

Re: Grda poteza Petrola

Napisal/-a cashy Če dec 24, 2020 9:36 am

meni se zdi čisto enostavno. Nikoli ne preverjam po spletu. Imam pa pogosto kakšne krajše poti mimo črpalk različnih ponudnikov. V tanku imam bencina še za nekaj krajših voženj, pogosto po istih poteh. Npr. peljem se mimo OMV in vidim ceno. Vem, da se bom čez nekaj km peljal tudi mimo Petrola. Če bom videl na tabli, da je cena ugodnejša od OMV, se bom že takrat ustavil in tankal. Če bom videl, da je višja, pa sem bom odločil, da bom tankal naslednjič, ko se peljem mimo OMV. Če pa ne vidim cene, bi mi šlo pa na živce, ker mi Petrol onemogoča transparentno odločitev. Če se mi bo zdela cena na OMV sprejemljiva (čeprav ne poznam Petrolove), se bom raje peljal mimo Petrola in se naslednjič ustavil na OMV
ne praš me nič, ker nič ne vem
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 47 gostov