Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Kateri akumulator?

Napisal/-a mrtwelvetrees So dec 26, 2020 6:45 pm

Ko dela Tk tk tk tk, zraven pripelji še 1 avto pa priklopi na kable iz drugega avta, če bo vžal je problem v aku.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Kateri akumulator?

Napisal/-a Ivan36 So dec 26, 2020 9:12 pm

AMPAK, ker praviš, da če aku odklopiš ti naslednje jutro ob priklopu normalno prižge, bi rekel, da ni problem v instalaciji ampak v aku-ju
torej ali je aku hin in se sesede, ali pa ti ga nekaj žre ( in tudi aku je proti koncu) in je iz tega razloga zjutraj prešvoh za zagon

Prvič je tako naredilo lani poleti pred Spinom, se vozimo celi teden okrog po opravkih in pop. pridemo iz trgovine in gremo domov dam kontakt in evo začne tttkkkk ampak vžgem motor in gremo domov, doma dam še stari aku polniti za 20 ur še stari polnilec 2,5A Ta stari aku. je zdžal do letos maja, ko sem bil na vrsti za TP me je pred vhodom izdal :lol: Porinemo vozilo na stran in mi mehanik da ta sedanji aku, ga je imel za rezervo. Torej ta nov aku je delal BP do letos decembra :shock: sedaj pa problem? Še o starem aku, je bil za rezervo napolnjen do novebra oba sta 62Ah še bil za rezervo v C5 od mame, kerj je tudi njej NOV aku spraznilo enih 8 dni delal BP. Sedaj pa je stari aku na 10V se ne pobere več, ko je bil decembra 3 dni za rezervo v Škodi :DDD Pišem bolj kot zanimivost, kaj se lahko dogaja z elektriko na vozilu, ki je do sredine marca letos prevozilo tudi po 2800 kilometrov na mesec :huh:
Da, sedaj ko je kleme dol in ga dam minuto prej gor preden grem kam zaganjač lepo in tudi hitro prime ter vse lepo steče, tudi po vožnji 10 ali 20 minut vse dela BP ni lučke za alternator itak polni 14V+ Pred menjavo modula komande klima ventilatorji se je motor med vožnjo zaganjal, sedaj je vse spet normalno. Razen, če bila napaka še kje na samih ventilatrojih a bi verjetno potem kurilo varovalke? Tiste spredaj na Aku zgoraj so glavne za ventilatorje in lepo kaže na vseh 4- 12.80v med delovanjem, sem pomeril.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kateri akumulator?

Napisal/-a Firediver Ne dec 27, 2020 6:33 am

Imel sem primer, da je občasno praznilo akumulator okvarjen rele za vklop el. ogrevanja kabine pri mrzlem startu. Catch je bil ravno v tem, da je rele bil sklenjen občasno po random funkciji in je bilo treba več časa iskati s tokovnimi kleščami.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Kateri akumulator?

Napisal/-a pskoda Ne dec 27, 2020 1:17 pm

Potrebno je izmerit z tokovnim kleščam koliko toka rabi, ko je avto v mirovanju. Poraba bi morala biti zelo majhna
Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 105 gostov