Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

LED-eni žarometi

Napisal/-a D12J12 To dec 01, 2020 8:39 pm

Odpiram novo temo in sicer kako se spopadati z ledom na LED žarometih. Vse več vozil je z njimi opremljenih in kot vemo pozimi nastanejo težave. Ker več glav več ve upam da se bo razvila koristna debata, ki bo marsikomu pomagala :D .

Sam sem že pričel z reševanjem problema, uporabnik tomzzi je preizkusil vosek, ampak se je na žarometu vseeno nabral led, slišal sem da naj bi pomagal WD40, ampak nebi rad šprical po avtomobilu.

Iz folije s katero pokrijemo vetrobransko steklo sem izrezal pokrivala za žaromete in na vsaki strani prišil prisesek, kako se bo stvar obnesla poročam.
http://shrani.si/f/2s/xF/5R3pKq7/1/20201201200646.jpg
http://shrani.si/f/1o/aG/1XCXMQCV/20201201195737.jpg

Nekaj sem tudi premišljeval in nimam pojma kako bi se odneslo, če bi iz vzvratnega ogledala vzel grelno telo in ga prilepil na spodnjo stran ohišja žarometa, da bi imel žaromet "talno" gretje :lol: . Ker sedaj se led z lahkoto odstrani, ne zmanjka prav veliko da bi se sproti topil. Mogoče kdo ve na koliko se ta grelec segreva?

Opazil sem tudi že ogrevane žaromete, ampak so po večini univerzalni.
Slika
Bilo bi super če bi se dalo dobiti prozorno folijo z grelnim sistemom, nekaj naj bi že razvijali...

Vsaka ideja/rešitev je dobrodošla, tako da le na dan z besedo :D .
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 02, 2020 8:35 am

Nisem gledal te LED luči ali še imajo šobe za pranje stekl luči? Tam bi se moralo dati gretje tekočine za stekla :?: :idea: :!: Lahko bi se topel zrak speljalo preko poleg šob pred luči, da ob vožnji vedno piha gor vsaj 25°C :idea: Tri: mogoče bi samo cevi s toplim zrakom speljali okrog luči na zunanji strani ohišja???
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a Firediver Sr dec 02, 2020 8:42 am

Pri vožnji skozi -5°C zrak koliko misliš ti bo to ogrevanje pomagalo (ker bo sproti zamrzovalo)?

Edino folija z grelno spiralo na steklo žarometa, ali pa retrofit žarometi na halogenko. Druge poti jaz ne vidim.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a Ivan36 Sr dec 02, 2020 12:41 pm

Torej, bom jutri pomeril temperaturo na H4 lučeh, ko pridem domov, da vidim koliko se segrejejo, pa še na xenon dnevne luči :D Tako bomo dobili temperaturo luči na steklu ali plastiki luči!
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4342
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a Firediver Sr dec 02, 2020 2:09 pm

Dobra stvar H4 luči je, da je "grelec" v zaprtem žarometu in ta toplota ogreva "steklo" žarometa od znotraj.

Ker pri LED žarometu v sam žaromet ne moreš nič dodajati, okoli ohišja žarometa pa ogrevanje ne bo haska (veter pri premikanju vozila odpihne toploto proč od žarometa), je edina možnost ogrevalna folija ravno tam, kjer dejansko toploto rabiš.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2175
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a tomzzi Sr dec 02, 2020 3:33 pm

Ivan36 je napisal/-a:Torej, bom jutri pomeril temperaturo na H4 lučeh, ko pridem domov, da vidim koliko se segrejejo, pa še na xenon dnevne luči :D Tako bomo dobili temperaturo luči na steklu ali plastiki luči!


Ni ti potrebno nič pomeriti, ker ne boš nič novga ugotovil.
Led se pač ne ogreje toliko, da bi tudi "ohišje" oziroma plastika luči bila topla.
Pri led lučeh se ogreje na drugem mestu. ;)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1069
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a D12J12 Sr dec 02, 2020 3:51 pm

Enostavno ne razumem, dali so mi gretje volana ( lahko preživim brez tega), dali so mi gretje sedežev ( lahko preživim brez tega), dali so mi sistem za odmrzovanje brisalcev (lahko preživim brez tega), zakaj hudiča so pozabili na luči? Mazda ima led luči že kar nekaj časa in se v tem času niso naučili nič? Ok ima pranje žarometov, ampak pranje se ne sproži pri vsakem pranju vetrobranskega stekla, kje je funkcija da operem samo žaromete? Ko se gre za luksuz in da izpadejo hudi bodo grelce vtaknili povsod, ko se gre pa za varnost je pa to druga zgodba...
Nič čakamo, če bo tole kmalu prišlo na tržišče https://siol.net/avtomoto/novice/ogrevana-stekla-sedezi-volan-kmalu-se-zarometi-video-538820. Če bo kdo zasledil kakšno kitajsko kopijo naj prilepi :D .
 
nejc1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1912
Pridružen: Ne maj 30, 2010 9:39 am

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a nejc1 Sr dec 02, 2020 6:27 pm

Ma probaj jih z wd-jem premazat, nima kaj bit. Pa javi če bo kaj bolje...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr dec 02, 2020 8:11 pm

Kaj pa te premazi za stekla, da se voda ne prime tako, da kar čez zleti ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1459
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a soso Če dec 03, 2020 3:44 pm

To sem tudi sam razmisljal, da premazem s tem za stekla, ampak ne pricakujem,.da bo pomagalo, ker na steklo se mi prijema. Za dez pa top zadeva. Na AC brisalcev tudi v najvecjem nalivu ne rabis.
AH NI NAM LAHKO!
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a umilave1 Pe dec 04, 2020 6:10 pm

Ob silnem razvoju LED žarometov vseh sort, od matričnih, samonastavljivih, klasičnih......se inženirji bilokere znamke niso mogli spomniti, da bi nekje v žarometu, npr. na spodnjem delu ohišja montirali eno mini grelno žičko, toliko da bi segrelo ohišje in s tem prednjo površino žarometa?! Ali pa jaz nečesa ne razumem. Glede na to, da imamo tudi ogrevana vetrobranska stekla, se mi zdijo rešitve povsem enostavne, ampak tu mi je pa vse čudno.

Kako naj si lastnik novega Capturja razlaga situacijo, da mu na avtu za 18.000€+ zamete prednje luči sred avtoceste, medtem ko vozniki v zjajcanih Cliotih teh težav nimajo v slovarju. Capturja sem omenil samo zato, ker ima samo LED luči.
 
Uporabniški avatar
alexwell
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 651
Pridružen: Po dec 05, 2011 10:19 pm

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a alexwell Pe dec 04, 2020 7:00 pm

....ampak vseeno si se odločil za capturja z led lučmi, čeprav bi lahko imel zjajcanega cliota brez teh problemov.
 
umilave1
Novinec
 
Prispevkov: 160
Pridružen: To dec 16, 2008 6:08 pm
Kraj: Cerknica

Re: LED-eni žarometi

Napisal/-a umilave1 Pe dec 04, 2020 8:52 pm

Brez skrbi, v našem gospodinjstvu je Clio, sicer ni (še) zjajcan. Capturja sem dal samo kot primer, kako daleč gre lahko tehnološki razvoj v eno smer, obenem pa se ˝pozabi˝ na nekaj povsem osnovnega. Hitro se bliža čas, ko bo oznaka H7 samo še v muzejih in oldtimerjih. Itak se pa EU kar naprej izmišljuje neke nove obveze glede proizvodnje avtomobilov, čakam dan, ko bodo rekli, da morajo biti LED žarometi obvezni pri vseh novih avtih.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 54 gostov