Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Poljska deli- allegro

Napisal/-a zundapp To dec 22, 2020 12:44 pm

Zdravo

Avtodeli so na poljskem zelo ugodni- glej allegro stran.
Nebi rad naročal preko naših uvoznikov- švercerjev, ki vozijo dol in precej marže dodajo...
tu jse pa pojavi problem oz. vprašanje, kako sam do delov...

- izkušnje- rešitve drugih ??
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a Ivan36 To dec 22, 2020 12:50 pm

Odpri S.P. pol čez par mesecef pa D.O.O. Simplejše ne bo šlo razen, če imaš kake kamijonarje gor, da ti dol vozijo pol a spet ne bo zastonj! Potem gre preko B2B al kak?
Gledam cene teh jaj* CYFROWA WIEŻA DAB+ GRAMOFON DUAL NR100X CD-MP3 USB samo 110€ :shock: :DDD :lol: Pazi DAB+ naši komaj en trazistor za ta denar :huh: :DDD :twisted:
https://allegro.pl/oferta/cyfrowa-wieza ... 9983366190
Zadnjič spremenil Ivan36, dne To dec 22, 2020 12:59 pm, skupaj popravljeno 1 krat.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2192
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a limas To dec 22, 2020 12:53 pm

Če naši mehaniki dobivajo do 40% popusta na dele, pomeni, da je marža avtodelov strahovito visoka, dobički pa so ogromni. Meni kot običajnemu kupcu uspeva na blagajni dobiti 20% popusta, zato sem prekinil z naročili preko spleta.

Druga težava pa je, da mehanik zaračunava stranki dele brez popusta. Poleg urne postavke ogromno zasluži še z deli. To velja za popoldance.

Osnovno načelo finančno ugodnega vzdrževanja je : dele kupuj sam, mehanika vprašaj za celo storitve, marsikaj pa lahko zamenjaš sam.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a RedBaron To dec 22, 2020 2:10 pm

Se strinjam!

Meni je mehanik (s.p., ne kak fušar) za menjavo zadnje zavorne čeljusti rekel, 25€ je delo + rezervni del... OK, samo cena čeljusti je bila pri njemu 138€, pred pol ure sem bil v tej isti trgovini, kamor je klical za ceno (Euroton) in je meni trgovec rekel 110€... Se pravi da jo mehanik dobi ziher pod 100€, a meni kasira polno ceno + delo!!! j*** se!!

Sem potem v Bartog-u dobil čeljust za 85€, menjal sem pa doma sam!
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a TrijoAdijo To dec 22, 2020 2:18 pm

To ceno, ki jo je tebi mehanik dal in tista cena po kateri si ti del dobil ne greta skup z istim proizvajalcem rezervnega dela ;) Ponavadi so kakšni ceneni deli najcenejši, potem so fabriško obnovljeni deli z možnostjo vračila starega dela in s tem znižanja nabavne vrednosti in šele nato so tisti najdražji: čisto novi original deli. Zato so tu razlike v cenah.
Tako da ja, tisti ki se s tem ne ukvarjate na dnevni bazi, pljuvate v fris mehanikom z besedami: j*** se.
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a coco66 To dec 22, 2020 2:24 pm

Delavnico,reklamno tablo na delavnico pa da te vidimo kako in kaj
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a xxl To dec 22, 2020 3:17 pm

Ne razumem vas. Človek se preživlja s tem, ima stroške in pričakuje, da bo od tega lahko živel. Vi (mi) pa imate izbiro. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a RedBaron To dec 22, 2020 3:45 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:To ceno, ki jo je tebi mehanik dal in tista cena po kateri si ti del dobil ne greta skup z istim proizvajalcem rezervnega dela ;) Ponavadi so kakšni ceneni deli najcenejši, potem so fabriško obnovljeni deli z možnostjo vračila starega dela in s tem znižanja nabavne vrednosti in šele nato so tisti najdražji: čisto novi original deli. Zato so tu razlike v cenah.
Tako da ja, tisti ki se s tem ne ukvarjate na dnevni bazi, pljuvate v fris mehanikom z besedami: j*** se.


Če je isti proizvajalec res ne vem... je pa vsekakor povsem identični del, kot bi ga jaz dobil v eurotonu (kjer tudi on nabavlja) za 110€ (on mi je hotel računati 138€). In ne vem zakaj cena ne gre skup... mehanik ziher dobi precej večji rabat kot pa jaz. Je pa šlo, v obeh primerih, za obnovljen del, z vračilom starega.
Nova čeljust (original), pa pride 300€. In ja, priznam, če izhajamo iz te cene, je tale mehanik še vedno precej ugoden.

Sicer strokovno je tale možakar na nivoju (to bi mu naredil krivico, če bi trdil drugače), samo... ne vem... ne me farbat... če ceniš delo na 25€, ne me potem poskušat peljati žejnega čez vodo s ceno delov...
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a coco66 To dec 22, 2020 3:56 pm

V Eurotonu so ti dali 20% popusta 138-20%=110,4eur.Tudi trgovcem gre voda v grlo, dajo popust vsakemu ki pride samo da prodajo.
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5034
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a sašo5 To dec 22, 2020 3:58 pm

limas je napisal/-a:
Osnovno načelo finančno ugodnega .....

....je da rečeš trgovcu naj napiše del na mehanika(seveda ne bilo kerga, ampak prijatlja...)
Cilinder sklopke za A4 na poblaščencu 280eur, :roll: renomirani slo trgovec Sachovega prodaja za 125eur in da 20% popusta(pošteno) na mehanika ki je redna stranka stane zadeva 60eur.....
- nagradno vprašanje: koliko stane trgovca??? (oz v tem primeru Porsche, ki resda isti
del zapakira v wv/audi škatlo....
Je pa še ena zanimivost oz. ciganija, ker v mojem primeru je crknil samo senzor, ki se pa ne da zamenjat posamicno....(tempomat ni delal...)
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 830
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a Kristjan123 To dec 22, 2020 3:59 pm

RedBaron je napisal/-a:Se strinjam!

Meni je mehanik (s.p., ne kak fušar) za menjavo zadnje zavorne čeljusti rekel, 25€ je delo + rezervni del... OK, samo cena čeljusti je bila pri njemu 138€, pred pol ure sem bil v tej isti trgovini, kamor je klical za ceno (Euroton) in je meni trgovec rekel 110€... Se pravi da jo mehanik dobi ziher pod 100€, a meni kasira polno ceno + delo!!! j*** se!!

Sem potem v Bartog-u dobil čeljust za 85€, menjal sem pa doma sam!


On če jo dobi zastonj te nima kaj brigat gledaš ceno ki bi jo ti plačal v trgovini in ceno ki jo dobiš pri njemu
zdaj ob predpostavki da sta govorila o isti zavorni čeljusti ti jo je mehanik ponudil za 38 eur kar je nekje 25% dražje kot jo dobiš ti v trgovini s tem, da ti je mislil računat 25 eur za menjavo. Ponujena cena je za nekoga, ki ima dejavnost in plačuje davke in prispevke in vse kar gre zraven "normalna"

Se pa sigurno da dosti ceneje če poiščeš najnižje cene dela ki ga rabiš in narediš sam ampak to je druga zgodba...
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a RedBaron To dec 22, 2020 4:12 pm

Saj dejansko me res ne briga za kako ceno on dobi, ampak me zanima samo cena pod črto.

Ampak je sam povedal, da delo je 25, pa potem še cena dela... ampak na žalost, sem preden sem prišel k njemu, bil v eurotnu (kamor je tudi on klical)... :)
 
meganer
Uporabnik
 
Prispevkov: 1163
Pridružen: So nov 03, 2012 8:25 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a meganer To dec 22, 2020 4:28 pm

Jaz se dobro zavedam, da imajo stroške. Ima firmo, delavnico, .........
Samo, da ti pa salon vzame 380eur za menjavo 4 filtrov in olja na 2.0HDI ..... ma naj ga pa pes ......

Naj vzame pošteno recimo 30 eur na uro in bo imel zadosti ....
torej 30*200=6000 eur.
Odbi dajatve, ...... pa še vedno dobro služi.

Ampak naša politka je da je treba v 5 letih naredit delavnico, hišo, folk nategnit .....
Včasih sem kaj prefušal, me ni sram povedat .... pa sem imel dela kolikor sem hotel.

Vzel sem si 10-15eur in sem bil več kot poceni.
Potem sem pa rekel, da ne bom več delal in ne delam več, ker se mi ne da več ubadat z "drekači".
Ati in mami dasta denar on je pa najači ...... pri meni ne.

Ljudje počasi zgubljajo stik z realnostjo. Zadnjič mi je kolega pokazal ceno za menjavo 1 okna. 500Eur za demontažo 1 okna, montaža novega okna in nalepijo okol knauf (če poškodujejo špaleto), prevoz za 32km je 200eur + seveda okno.


Če vam je to normalno ........ meni ni.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a zundapp To dec 22, 2020 4:30 pm

Ne sprašujem za nove mehanske dele.

Rabljeni deli, dražji ali večji, ki se jih pri nas teško dobi npr.
- motor, menjalnik, Airbagi, luči, odbijači kilerji luči.

Kako enostavneje do te robe, ker v SLO ne pošiljajooo
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4168
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a xxl To dec 22, 2020 4:47 pm

No, jaz nisem mislil na pooblaščene servise, ti so pa itak zlati, ampak, cene servisov v A ali D so še višje, mar ne? Odvisno od standarda. To je splošna praksa vseh, zato te vežejo z garancijo in jamstvom.
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
TrijoAdijo
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: Če jun 10, 2004 10:06 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a TrijoAdijo To dec 22, 2020 6:42 pm

RedBaron je napisal/-a:
TrijoAdijo je napisal/-a:To ceno, ki jo je tebi mehanik dal in tista cena po kateri si ti del dobil ne greta skup z istim proizvajalcem rezervnega dela ;) Ponavadi so kakšni ceneni deli najcenejši, potem so fabriško obnovljeni deli z možnostjo vračila starega dela in s tem znižanja nabavne vrednosti in šele nato so tisti najdražji: čisto novi original deli. Zato so tu razlike v cenah.
Tako da ja, tisti ki se s tem ne ukvarjate na dnevni bazi, pljuvate v fris mehanikom z besedami: j*** se.


Če je isti proizvajalec res ne vem... je pa vsekakor povsem identični del, kot bi ga jaz dobil v eurotonu (kjer tudi on nabavlja) za 110€ (on mi je hotel računati 138€). In ne vem zakaj cena ne gre skup... mehanik ziher dobi precej večji rabat kot pa jaz. Je pa šlo, v obeh primerih, za obnovljen del, z vračilom starega.
Nova čeljust (original), pa pride 300€. In ja, priznam, če izhajamo iz te cene, je tale mehanik še vedno precej ugoden.

Sicer strokovno je tale možakar na nivoju (to bi mu naredil krivico, če bi trdil drugače), samo... ne vem... ne me farbat... če ceniš delo na 25€, ne me potem poskušat peljati žejnega čez vodo s ceno delov...



Ok.. mehanik ti je racunal polno ceno brez svojega popusta,kar je edino pravilno. V tej ceni bi predvidevam da dobil trw celjust, po moznosti novo ali obnovljeno iz strani firme Budweg. To kar si ti dobil za 85 eur, je identicni del, od katerega je original trw le ohisje, batek in vsi deli tam notri pa so pocenske in vprasljive izdelave. Sej tole encajt drzi, sam kak dolgo pa... je pa druga stvar. Pri originalih imas tudi dve ceni: ena je original nov trw ki ga kupis v stacuni, in original nov trw ki ga kupis na pooblascencu.
Je pa tut res da eni bi radi vse zastonj....Js sm imel primer, ko mi je frajer prpelu motor, ker ga je zalivalo, i ko sm stvar pregledal, naredu spisek kaj je treba zamenjat (slo je za obnovo dveh mikuni frgazrov) in ko sm mu povedu ceno, se mi je zjokal v telefon. Je reku da mi javi. Mi je javu, da je na netu nasu sete za obnovo... poreklo: aliexpress. Sm mu dal dve izbire: al bom vgradil original set za obnovo z racunom za dele iz pooblascenca, al pa nej si pride motor iskat, pa nej prpele se gajbice za vse dele s sabo. Tega je ze dve leti, letos polet mi je njegova hcera povedala, da so majstri tist motor neki sraufal z deli od vsepovsod, pa se kr ne dela.
Je pa tud res da bi eni mehaniki radi debelo zasluzli v roku pol ure.... sej po eni strani jih je treba zastopit, sam po drugi strani pa tt mehanikom ne bi blo treba bit prevec pogoltnih
Italijani izdelujejo testenine, francozi parfume, nemci pivo, azijci riž, američani pa avtomobile.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a RedBaron To dec 22, 2020 8:13 pm

Nekaj je tudi res, tukaj je šlo za čeljust in mi jo ni problem menjat in pač lahko se "grem frajerja" oops ... če bi šlo za kakšen bolj kompliciran poseg, bi seveda plačal mehaniku... in tudi dele bi vzel pri njemu, če drugega ne, zaradi garancije :con tako pač je... priznam!

Pa niso samo mehaniki tisti "nebodigatreba", ki dajo kakšen € v žep na račun rabata pri delih... tudi drugi obrtniki počnejo enako... :vc :]
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3788
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a Blinder To dec 22, 2020 8:26 pm

TrijoAdijo je napisal/-a:Ok.. mehanik ti je racunal polno ceno brez svojega popusta,kar je edino pravilno.


Recimo, da pride h meni stranka, ki bi rada, da ji montiram čepek na ventilček od pnevmatike. Povem ji, da bo to stalo 1€ za 1 min dela plus material. Stanka se z mano strinja.
Račun nanese na 21,01€, kjer je 0,01€ za kos, 20€ za poštnino za kos iz kitajske, 1€ delo. Neglede na to, da jaz kupim paketek 100 čepkov za 21€ iz kitajske in jih imam potem za pet let. Stranki zaračunam polno ceno brez svojega popusta,kar je edino pravilno
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 594
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a zundapp To dec 22, 2020 9:06 pm

A bi o naslovu teme raje....?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4341
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Poljska deli- allegro

Napisal/-a Firediver To dec 22, 2020 9:14 pm

@Blinder: Pišeš zmedeno...
Tvoja stranka se je zanimala samo za montažo čepka, ne za dobavo. In ti si ji ponudil strošek montaže brez materiala. In stranka se je strinjala s ceno montaže, ker cena materiala v ponudbi ni razvidna.
In ti se hvališ za dober deal, ker je stranka šele na koncu na računu ugotovila, da je material bil celih 20.01€?

A si prepričan, da se je strinjala s ceno materiala, če ji te cene nisi na ponudbi navedel? Takole, telepatsko mogoče?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 97 gostov