Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a mrtwelvetrees So jan 30, 2021 6:26 pm

Imamo že kar nekaj let na avtomobilih led žaromete.
Vaše izkušnje, je že komu crknil žaromet ? Se žarnice sploh da menjati ali se menja celoten žaromet - stroški ?

Sprašujem na splošno, za tiste ki imajo full led.
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
sašo5
Mojster foruma
 
Prispevkov: 5033
Pridružen: Po sep 10, 2007 4:29 pm
Kraj: Brežice

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a sašo5 So jan 30, 2021 7:25 pm

sploh za brezveze študirat, doplacat kombinacija (J)"svetlobna telesa" in pozabiš na njih.....
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a mrtwelvetrees So jan 30, 2021 8:18 pm

Od kdaj pa ti bo zavarovalnica menjala luč če ti ckrne ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a gusti85 So jan 30, 2021 8:32 pm

Jaz jih imam na passatu (full led + dinamične). Svetijo odlično. Zaenkrat delajo bp. Vem pa da moraš v primeru okvare cel žaromet zamenjat. Me pa zanima, če kdo ve koliko približno stane nov full led žaromet pri vw?
 
Uporabniški avatar
pskoda
Mojster foruma
 
Prispevkov: 7522
Pridružen: Če jun 26, 2008 2:48 pm
Kraj: Dolenska

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a pskoda So jan 30, 2021 9:11 pm

Ledice ne bodo kar tako crknile. Ckrnil bo balast, ki se ga dobi
Lp
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 31, 2021 12:31 am

Ravno včeraj srečal Ceed 2014 dalje je imel skurjeno levo dnevno LED luč :roll: Tisti modeli imajo ta problem tako se začne ..https://incompliancemag.com/kia-recalls ... eadlights/
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a golfabimu Ne jan 31, 2021 9:03 am

Opažam zadnje čase kar veliko B6 Passatov z nedelujočim diodam na zadnjih lučeh ( sicer gre za par diod, ampak po 15ih letih delovanja mislim da ni noben bau bau). Sem pa par dni nazaj v Vodicah srečal Teslo model 3 z zadnjo levo nedelujočo lučjo (razloga za nedelovanje pa ne vem).
Pride pa full led luč za B8 Passata made by Valeo cca 700eur v tujini(autodoc) . Pri nas krepko čez 1000eur ( cca 1300 bi imel euroton za njo).
Toliko o požrešnosti naših prodajalcev.

Lp,
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a nasamorpheus Ne jan 31, 2021 10:26 am

Mene "okvara žarometa" pride 10 Eur, 700 Eur ni vredno da ti sveti zadaj led in misliš, ja zdej mam pa res lep in drag avto. Heheh
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2184
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a RedBaron Ne jan 31, 2021 11:30 am

Jaz imam na S-maxu 2015 full led, spredaj in zadaj. Spredaj je (zaenkrat) OK, zadaj pa desna zunanja pozicija včasih slabše sveti. Včasih cela, včasih pa samo spodnja od treh "črt". Očitno gre za slab stik, vendar se luči ne da odpreti, da bi polotal zadevo. Na zadnji strani ima nekaj torx-ev, ampak tudi ko jih odšravfaš, ne gre gre narazen.

Cena nove (zadnje)v Nemčiji je okoli 300€, pri nas nisem spraševal.

Tako da, žarnice so zakon!!


Aja, zavarovalnica krije samo poškodbo, ne pa okvare...Če hočeš preko zavarovalnice, je potrebno "mutit" in razbiti luč...
 
golfabimu
Novinec
 
Prispevkov: 289
Pridružen: Če apr 10, 2014 9:01 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a golfabimu Ne jan 31, 2021 1:06 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Mene "okvara žarometa" pride 10 Eur, 700 Eur ni vredno da ti sveti zadaj led in misliš, ja zdej mam pa res lep in drag avto. Heheh


700eur je govora o sprednji luči full led adaptivni luči.
Zadnje so bistveno ceneje.
Dobri glavni žarometi (kar povečini halogenke niso) pa so zame nekaj, kar me vedno prepriča.

Lp,
 
matej_
Novinec
 
Prispevkov: 230
Pridružen: Sr mar 05, 2008 7:57 pm
Kraj: velenje

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a matej_ Ne jan 31, 2021 7:12 pm

Z Leonom sem naredil 250.000km v 7ih letih. Imel sem full LED, obenih problemov.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a mišek Po feb 01, 2021 8:37 am

Pri teh led ti res ne preostane drugega kot imet zavarovano , pa ce crkne bum po njej.
Za astro pride ena glavna luc spredaj, matricni led brez davka 1250 eur. Adijo pamet.
Prek zavarovalnice so mi lani menjal obe spredne luci na peugeotu 307, je bila plastika znotraj motna, tudi ploliranje ni pomagalo. Samo tam je bila ena luc po ceniku se mi zdi okrog 180 eur.
Za led so pa cene ne normalne. Je pa zanimivo, da za peugeota je bilo zavarovanje luci 40 eur, za astro sem pa za 10 mesecov dal 50 eur, se pravi celo leto 60 eur. Tak da ni glih v razmerju, glede na ceno luci. S tem da so tudi zadaj led, ki tudi ne vem koliko stane. Bistveno vec ze ko navadna na peugeotu
 
Uporabniški avatar
215709
Novinec
 
Prispevkov: 154
Pridružen: Ne avg 08, 2010 4:44 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a 215709 Po feb 01, 2021 9:44 am

Zdravo
Lahko pojasnis vec podrobnosti kako si uveljavil to menjavo zarometov zaradi notranjih prask ce ni bilo neke nesrece oz dogodka
Na kaj si se skliceval ipd
lahko zudi na zs
Slika
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a nasamorpheus Po feb 01, 2021 10:12 am

Ja v moji navadi ni, da bi goljufal zavarovalnice, pač nisem tak človek, zato raje brez LED.. Če je bila navadna luč zame pred 10 leti ok je tudi danes.
 
golfek
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Sr mar 22, 2017 8:11 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a golfek Po feb 01, 2021 5:18 pm

ti ki si pošten ja... so pa večinoma vsi lumpi... isto za parking kasko... zato pa je tako drago zavarovanje... če bi bili vsi pošteni, in pod zavarovanje rihtali le kar je resnično in ne da se pijani zaletavajo itd... bi bilo zavarovanje preceeej ceneje...
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a mišek Po feb 01, 2021 5:51 pm

Ves kak je to, ko vsi prek zavarovalnice rihtajo, ti bos pa luc za jurja pa pol iz zepa placal? Tak to je. Lahko probas, samo spremenil ne bos nic, razen da bo denarnica trpela. Saj zavarovanja so draga zato ja, v bistvu je potem to tak, da en drugemu pomagamo.
Men tud za zdravstveno trgajo isto kot nekomu ki je vsak dan pri doktorju, pri isti placi to velja. Se pravi jaz njegove tablete placujem. Cez nekaj let se pa lahko situacija obrne, da bo nekdo drug za mene placeval.
Jaz tudi skoz placujem obvezno zavarovanje, pa hvala bogu iz moje police se nikol ni sel kupon. Nekdo drug je pa se recimo vsak avto razbil. Pac vsi na isti kup dajemo, se naredi velik kup pri zavarovalnici, ne bat, potem pa lahko drobtinice izplacajo.
 
nasamorpheus
Novinec
 
Prispevkov: 274
Pridružen: Sr nov 04, 2020 2:36 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a nasamorpheus Po feb 01, 2021 8:39 pm

Zavarovalna goljufija ti lahko prisluži dve leti zapora, hvala lepa. Raje vozim avto, ki si ga lahko privoščim in mirno spim.
 
mišek
Uporabnik
 
Prispevkov: 1287
Pridružen: Pe dec 02, 2005 4:24 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a mišek Po feb 01, 2021 8:52 pm

Ti se raj vprasaj kdo koga bol goljofa. A je ze propadla kaka zavarovalnica?
Kolk dnara jim zmecemi. To si vse sam placas, sam na obroke. Obresti ma pa zavarovalnica
Ravno iscem neke ponudbe za zivljensko pa nezgodno zavarovanje, pa za otroka se poleg.
Kake pogoje majo to, da glava pece. Pise naravne nesrece ne krijejo. Kdo pol koga nateguje. Pa neke bajne vsote za invalidnost. Ce si pa nogo zlomis je pa drobiz. Za kake vreznine sploh nic ni.....zavarovalnice, to je najvecja ciganija. Sam da cim vec ljudi nategnejo, da placujejo. Dajo pa pol tak nic ne.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2856
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a mrtwelvetrees Po feb 01, 2021 10:08 pm

nasamorpheus je napisal/-a:Ja v moji navadi ni, da bi goljufal zavarovalnice, pač nisem tak človek, zato raje brez LED.. Če je bila navadna luč zame pred 10 leti ok je tudi danes.


Kaj po ko ne bo več na voljo "navadna" luč ? Kaj boš pa potem rekel ?
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
gusti85
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 541
Pridružen: Sr nov 18, 2009 2:56 pm
Kraj: Kotlje - Koroška

Re: Led žarometi - okvare ?

Napisal/-a gusti85 Po feb 01, 2021 10:09 pm

golfabimu je napisal/-a:Opažam zadnje čase kar veliko B6 Passatov z nedelujočim diodam na zadnjih lučeh ( sicer gre za par diod, ampak po 15ih letih delovanja mislim da ni noben bau bau). Sem pa par dni nazaj v Vodicah srečal Teslo model 3 z zadnjo levo nedelujočo lučjo (razloga za nedelovanje pa ne vem).
Pride pa full led luč za B8 Passata made by Valeo cca 700eur v tujini(autodoc) . Pri nas krepko čez 1000eur ( cca 1300 bi imel euroton za njo).
Toliko o požrešnosti naših prodajalcev.

Lp,


Hvala. Sem pogledal še ebay.de in najcenejši trgovec prodaja nove Valeote že za malo manj kot 500€. Večina jih je pa okol 700€. Mislim, pa da bo cena teh žarometov hitro padla. Dokler je blo to "premium" je bilo normalno da je bila cena zasoljena, zdaj imata pa že clio in sandero v serijski opremi full LED žaromete. Zdaj so premium led matrične in laserske luči. Tehnologija gre hitro naprej tudi na tem področju.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 42 gostov