Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Naprava za prosti tek pri zaganjalniku

Napisal/-a Nimrod Če mar 04, 2021 5:44 pm

Delam izpit za traktor in jutri imam test. V učbeniku mi piše tole: "Naprava za prosti tek po zagonu prekine dotok električnega toka, da zaradi hitrega vrtenja gnanega motorja ne bi prišlo do poškodb zaganjalnika." Če naprava za prosti tek (prosti tek česa?) prekine dotok toka, kako lahko potem štarter sploh žene glavni motor, dokler se ta sam ne vžge? Tega ne štekam, a mi lako prosim kdo pojasni? :huh:
 
RUNAČ
Novinec
 
Prispevkov: 227
Pridružen: Če jul 09, 2020 4:18 pm

Re: Naprava za prosti tek pri zaganjalniku

Napisal/-a RUNAČ Če mar 04, 2021 6:49 pm

Sam napisano razumem tako, da se takoj po tem, ko se motor zažene, tok do samega štarterja prekine.
Saj lahko, da pa tudi napačno razmišljam???

Aja pa srečno na izpitu ;)
"Precej je treba vedeti, preden opaziš, kako malo veš."

Karl Heinrich Waggerl
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Naprava za prosti tek pri zaganjalniku

Napisal/-a Nimrod Pe mar 05, 2021 7:54 am

Ok, hvala. Bom javil, a sem naredu ali nisem, če bi slučajno koga zanimal :lol:
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Naprava za prosti tek pri zaganjalniku

Napisal/-a Firediver Pe mar 05, 2021 8:29 am

To je avtomat pri zaganjaču, ki potisne zobnik v oprijem samo za čas zagona motorja.
Ko enkrat motor samostojno zažene, pa mora takoj izklopiti ta zobnik iz oprijema, hkrati pa tudi prekiniti tok zaganjača, da ne vrti neobremenjen "v prostem teku".

Je pa butasto napisano (najbrž prevedeno?), ker je treba ugibati, kaj sploh želi...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
esem
Moderator foruma
 
Prispevkov: 9970
Pridružen: Ne mar 27, 2005 6:35 am
Kraj: Ljubljana pri Kozarjah

Re: Naprava za prosti tek pri zaganjalniku

Napisal/-a esem Pe mar 05, 2021 10:04 am

Nimrod je napisal/-a:..."Naprava za prosti tek po zagonu prekine dotok električnega toka, da zaradi hitrega vrtenja gnanega motorja ne bi prišlo do poškodb zaganjalnika." Če naprava za prosti tek (prosti tek česa?) prekine dotok toka, kako lahko potem štarter sploh žene glavni motor, dokler se ta sam ne vžge? Tega ne štekam, a mi lako prosim kdo pojasni? :huh:
Treba je natančneje brat in je vse razumljivo. Kaj pomeni "po zagonu" če ne to, da se je že sam vžgal
 
Nimrod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 36
Pridružen: Če sep 26, 2019 8:30 am

Re: Naprava za prosti tek pri zaganjalniku

Napisal/-a Nimrod Pe mar 05, 2021 6:00 pm

Hvala za nazorno dodatno razlago. Glede izpita pa lahko povem, da je opravljen! Je bilo pa vse skupaj navadna smešnica, bolj podobno skupinskemu reševanju nalog kot pa resnemu izpitu. Sloveniji se vidi, da še vedno leži na Balkanu, vse se dela neresno, zajebantsko, potem se pa čudi, zakaj toliko nesreč.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 26 gostov