Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a maarkec Če apr 29, 2021 6:11 pm

zdravo , mene pa zanima a kdo pere avto pri omv avtopralnicah, zanima me predvsem ce puscajo metle kaksne povrsinske praske, neki sem gledal da so prav penaste, sam vprasam, , hvala lp
 
maarkec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 539
Pridružen: Ne apr 25, 2010 11:11 am

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a maarkec So maj 01, 2021 9:57 am

pozdravljeni, od vas nisem dobil nobenega odgovora kar se tiče pranja v omv avtopralnici pa se sem vseen odločil za pranje vozila, moja izkusnja je takšna,da niso metle problematične , ampak prej predpranje vozila ki ni podobno nobeni stvari, delavec ti v 2 sekundah pospricah avto na par točkah in to je to, tko da , mene omv ne vidi vec, avto mam povoskan , drugace pa verjamem da bi ble poskodbe zaradi nikakrsnega predpranja, posledice ostane umazanija na laku in metle drsajo lak

lp
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a limas So maj 01, 2021 11:08 am

Na splošno ni do laka blagodejna nobena avtomatska avtopralnica. Uporabi kompresor in kakovostno avto-kozmetiko.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a Kohec So maj 01, 2021 11:30 am

OMW avtopralnice niso nič drugačne kot vse druge avtopralnice z enakim načinom pranja. Kako ti bodo prej pripravili avto za pranje, pa je čisto subjektivni faktor vsakega posameznika, ki tam dela. Sam načeloma perem avto doma, sem pa ga že kdaj pa kdaj pral v avtopralnicah. Ponekod sem bil zadovoljen, ponekod pa malo manj.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a DX5050 So maj 01, 2021 1:20 pm

V Kamniku smo dobili novo samopostrežno avtopralnico, ki ima med programi tudi zaščitni TEFLONSKI PREMAZ. Ali imate tudi po drugih pralnicah v Sloveniji tak program? Je že kdo pral s tem? Kakšen je efekt?
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a Firediver So maj 01, 2021 5:05 pm

Ti to napacajo ročno na pleh ali strojno čez vse in moraš potem ročno odstraniti dol s šip, da ne bodo mastne?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a DX5050 So maj 01, 2021 5:34 pm

Gre za samopostrežno pralnico. Kako se nanaša nevem. Predvidevam da preko vap pištole. V navodilih piše da po nanosu teflona avto spereš še z vodo, po želji uporabiš še program voskanje. Kako vpliva na šipe, nevem.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a DePalmo Po maj 03, 2021 7:02 am

Verjetno isti drek kot vosek v vseh ostalih avtopralnicah. Nanesejo povsod, včasih si dobil neko krpico da si tisti vosek zdrgnil dol s šip. Po nekje treh pranjih jih je bilo ravno dovolj da si enkrat zdrgnil dol s sprednje piše.

Sicer z OMV nimam slabih izkušenj, so mi ga pa na Molu spraskali po obeh bokih. Seveda je bilo kar nekaj pregovarjanja tudi z višjimi instancami (pozabil že s kom, je tega že leta), a epilog je bil da so se nehali odzivat jaz sem pa imel spraskan avto, kljub vsem njihovim obljubam.

Od takrat dalje me pralnice ne zanimajo več, raje imam umazan avto kot pa spet spraskan, zato ga perem samo doma, ročno. Ali je pa pač usran. Škoda tistih 5 evrov da ti naredijo par 100 evrov škode.
 
PINki92
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 40
Pridružen: Sr feb 22, 2012 8:59 am

Re: izkusnje omv avtopralnica

Napisal/-a PINki92 Pe maj 14, 2021 1:12 pm

Perem redno v OMV avtopralnici cca 2 leti (nov avto). Pred tem je bil samo 1x v ročni avtopralnici, kjer sem pridobil nekaj poškodb laka. Drugače pa jih je moč opaziti pod močnim soncem. Take zelo blage poškodbe laka, vendar moraš nos nalimati na havbo.

Prilagam še en AMZSjev članek o avtomatskih pralnicah, ki sem ga zadnjič dobil na mail.

https://www.amzs.si/motorevija/mobilnos ... d-krtacami

Lp
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 27 gostov