Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
hnoda
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Sr maj 27, 2009 12:21 pm

Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a hnoda Sr jun 30, 2021 6:04 am

Nekaj časa imam že občutek, da na pooblaščencih mlajše osebe obravnavajo drugače kot starejše in ne zanima, če ga kdo deli z mano ali če kdo iz branže lahko anonimno potrdi, da imajo takšne smernice ali navodila.
Jaz sicer nisem več ravno najmlajši, ker grem počasi na nepravo stran tridesetih, ampak glede na to, da si večina ne kupi novega avta ravno pri osemnajstih recimo da tu še nekje spadam med mlajšo populacijo, predvsem pa opisujem izkušnje iz zadnjih desetih let.
Prvo opažanje. Ko so moji starši ali starši moje partnerke peljali avto na servis, so VEDNO dobili nadomestni avto, pa čeprav samo za v službo. Ford, Škoda, BMW. Jaz sem na BMW in VW zanj prosil dvakrat, a dobil nikoli, avto več let zaporedoma servisiran pri istem pooblaščencu. Vprašam starše, kako se oni zmenijo, odgovor da pač rečejo za nadomestni avto in ga dobijo. Edinokrat, ko sva z ženo dobila nadomestni avto, je bilo, ko sem imel prometno nesrečo (nezakrivljeno) in sva avto peljala spet na pooblaščenca na popravilo prek zavarovalnice, ter sva reeees težila zanj, saj sicer ne bi mogla niti peljat otrok v vrtec. To je pomenilo tri moje in dva ženina klica. Enaka zgodba pri bratrancu, redno servisiran BMW na istem servisu, podobna starost, nadomestni avto nikoli.
Druga izkušnja. Salon novih vozil Mazda, pet metrov stran od prej omenjenega pooblaščenca BMW. Pridemo najavljeno na testno vožnjo Mazde6 karavan, denar v žepu za nakup na keš. Zaradi najine situacije, ker nimam otrok ravno komu poriniti, vzamem s sabo otroka, kar v prejšnjih treh salonih ni bil ama noben problem. Sprejme naju prodajalec in reče da avto čaka na testno vožnjo zadaj in če lahko malo počakamo. Lahko. On gremo gledat razstavljen model. Kar se zaporedoma v roku tri četrt ure oglasijo trije ali starejši (50+) pari ali starejši gospodje in gledajo Mazdo2, CX3 itd. Vsi so lepo sprejeti s strani istega prodajalca, avti razkazani, in kar je najbolje, en dobi avto celo na testno vožnjo, čeprav je prišel za nami. Otroka že živčna, eden v otroški lupinico na robu joka, prodajalca vsakič, ko enega obdela, lepo vprašam kdaj bo naš avto na vrsti, vedno odgovor da bo takoj. Po tričetrt ure nejevoljni zapustimo salon. Možno na ta račun niso prodali Mazde6, enega od favoritov za nakup. Je potem sicer klical nazaj če želim drug termin, ampak hvala, se imam vseeno toliko rad.
Tretja izkušnja. Letos na poti na morje nas kasnejši nakup VW Passat pusti na cesti. Pri 120k km in treh letih in pol ne ravno pričakovano. Smo že na Hrvaškem, avtovleka do Kopra. Po pregledu avta ugotovijo, da manjka del, ki ni dobavljiv deset dni. Popravilo v okviru podaljšanega jamstva. Cela družina ne more domov. Prosim za nadomestni avto, magari samo za vikend, da lahko pridemo domov, načeloma vsi avti zasedeni. Kliče še žena, ker je nanjo pisan avto, morda bo v petek kak avto, s tem da moramo čez vikend domov. Morda bo. Ali pa tudi ne. Morda če bom klical še petkrat. Se sprašujem če morda zato, ker ga dobi kak gospod 50+ na lepe oči vsakič ko pripelje avto na redni servis?
Opisane izkušnje so iz A Cosmos in mreže Porsche Inter avto.
Namen objave ni slaba reklama teh pooblaščencev, ampak odpiranje splošne debate, ali se še komu zdi, da je slabše obravnavan, ker starostni ne spada v to, kar je najbrž ciljna skupina za prodajo avtov? Zlasti kar se tiče nadomestnih avtov. Pa delite svoje izkušnje, komentarje, sploh če je kdo iz branže. Hvala
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a For Sr jun 30, 2021 6:37 am

Za redni servis ne moreš pričakovat nadomestni avto.
Za odpravljanje napak v garanciji pa jaz vedno dobim nadomestnega.
Za situacijo ko te avto pusti na cesti pa je odvisno kaj si plačal pri zavarovalnici.
Peugeot asistenca mi je hotela peljati avto na najbližji pooblaščen servis, kar se nisem strinjal.
Potem sem klical zavarovalnico in je avtovleka že prišla z nadomestnim in odpeljala avto na servis ki ni bil najbližji.
Zavarovalnica ima določeno koliko časa lahko imaš nadomestnega. Če se popravilo zavleče pa ponavadi dobim pri pooblaščenem nadomestni avto z ta čas.
Enako velja za tujino, če si to plačal zavarovalnici.

Takšne so moje izkušnje z Peugeotom.

Kar se tiče starosti, pa mislim da je bolj odvisno od tega kakšen odnos imaš s servisom in koliko si vztrajen pri tem.
Najbrž imajo drugačen odnos do nove stranke ali tiste ki jo poznajo že leta.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a McLaren Sr jun 30, 2021 7:02 am

Ne vem mogoce "nisi dost urejen"? Pa ne mislim nic slabega tukaj. Recimo moj brat je v aprilu sel kupit novega Volvota V90 cross country. V salon je prsu v delovnem kombinezonu, ker je lih bil iz terena. Noben ga ni jebal 5 postov, med tem ko so enemu mlademu "sminkerju" cevle skor lizali k je kupoval en rabljen avto. Sicer mojega brata to ni zmotlo, avto je vseeno narocil, kljub temu da niti testne voznje ni naredil (ni niti prosil za njo).
Mislim da v teh salonih, se posebaj v LJ ogromno dajo na prvi vtis ki ga pusti stranka. To da mas ti s sabo 50.000 eur oni ne vejo.
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a Blinder Sr jun 30, 2021 9:53 am

Kaksna je starostna kompozicija kupcev novih avtov?
Sumim, da bi mladim <30 let saloni najraje prepovedali vstop, ker nimajo toliko denarja. Kake 40+ ali celo penzioniste pa sprejmejo odprtih rok, lahko da se motim.
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a mrtwelvetrees Sr jun 30, 2021 10:25 am

Nekaj je tudi na tem da "starostniki" niso tako "zateženi" so bolj "kulturni" in se več zahvaljujejo, in to trgovcu nekaj pomeni. "Mladi" pa: dej mi to !, zakaj še ni !? Zrihtajtet takoj !, Hočem takoj vse zdaj ! ...
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
Uporabniški avatar
Blinder
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3784
Pridružen: Pe avg 08, 2003 9:40 pm
Kraj: Obala

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a Blinder Sr jun 30, 2021 11:49 am

A nevem, ce bo to drzalo. A ne jamra folk, da so penzionisti tisti, ko se jim najbolj mudi?
Sem fant redkih besed. Govori vec moja desna noga.
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a McLaren Sr jun 30, 2021 11:53 am

mrtwelvetrees je napisal/-a:Nekaj je tudi na tem da "starostniki" niso tako "zateženi" so bolj "kulturni" in se več zahvaljujejo, in to trgovcu nekaj pomeni. "Mladi" pa: dej mi to !, zakaj še ni !? Zrihtajtet takoj !, Hočem takoj vse zdaj ! ...

Predvidevam da nikoli nisi delal kot prodajalec? Ko sem se sam bil v tem fohu se je ravno z mladimi dalo mariskaj zmenit in tud veliko vec razumevanja so pokazali ce so se pojavli kaki problemi. Starejsi so bli pa tisti ki so bli zatezeni in dostikrat bli prepricani da njim nekaj pripada. Mene kot prodajalca je resno bolu falus kk in kolkrat se mi je po tem stranka zahvalila. Kaj mi to pomaga ce je pa pred tem mi eno uro zrla zivce ker se ji ni dalo nic dopovedat
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a D12J12 Sr jun 30, 2021 3:41 pm

Sam takšnih težav nisem imel pri nakupu novega avtomobila, mogoče ker dajem občutek, da nisem prišel v salon sklepati nova prijatelstva. Pri prvemu rednemu servisu so mi ponudili avtomobil, katerega sem zavrnil. Bom pa letos 30.
 
thunderbolt
Uporabnik
 
Prispevkov: 1371
Pridružen: So maj 21, 2011 5:40 pm

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a thunderbolt Sr jun 30, 2021 3:43 pm

Mojemu fotru so ze 98. v Realu razlagali, da so mimo casi, ko kupca avta sodis po zunanjosti. Pa je takrat tudi on hodil od salona do salona s kupnino v zepu. Kjer ga niso obrajtali (in to je bila vecina), je sel drugam in vzel megana pri Realu.
Sam sem novega passata kupoval pri svojih 29-ih, pa sem bil vsepovsod dobro sprejet. Pri servisih in ostalem pa 100% potrdim, kar je napisal for.
Mclaren: sicer je OT, ampak koliko se procentualno gibljejo popusti na nove volvote?
 
nirod
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 2
Pridružen: Pe nov 22, 2019 7:09 pm

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a nirod Če jul 01, 2021 9:15 am

Mislim,da je veliko odvisno strategije odnosa vodstva in zaposlenih do strank.Sam nikoli nisem imel problemov z nadomestnim avtom,tudi na rednem servisu so vprašali ,ali rabim avto.In ko si v dilemi pri nakupu novega avta včasih pomaga pri odločitvi tudi dober pooblaščenec v bližini.Po opažanju imajo enak odnos do vseh strank in to se potem vrne.
 
Uporabniški avatar
bishop
Novinec
 
Prispevkov: 126
Pridružen: Pe feb 20, 2009 12:21 am
Kraj: Vodice

Re: Starost in obravnavanje pri pooblaščencih

Napisal/-a bishop Če jul 01, 2021 9:32 pm

Za nadomestni avto sem se vedno dogovoril že ob naročilu na servis(ponavadi je to kak teden ali dva prej) in ni bilo nikoli problema. Tudi, ko sva z ženo kupovala nova avta, nisem dobil občutka, da bi naju kaj slabše obravnavali. Je pa res, da oba z ženo nisva več pri 30ih, ampak srednjih 40ih.
I DIDN'T DO IT! LAWYER FUCKED ME!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 30 gostov