Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a matejxx Ne avg 22, 2021 5:52 pm

Tole z gumami pa vsekakor ne drži. Veliko kdo redno vzdržuje avto. Potem pa avto proda ravno ko mora menjati še gume (npr. 5 let). In malo kdo kupuje gume ravno pred tem, ko bo šel avto prodati.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a D12J12 Ne avg 22, 2021 10:12 pm

Vidiš smo si različni, jaz naprimer po 3 sezonah zavržem gume, pa imajo lahko še ves profil in v primeru prodaje bi avto odšel z tri leta starimi gumami, kar bi novega lastnika tudi obvestil. Tukaj je problem zaradi tehničnega, drugače pred prodajo ne vidim razloga po menjavi gum, v oglas se lepo napiše da so gume pri koncu in naj novi lastnik gor natakne kar želi.
Je pa tudi odvisno kakšen človek si, ko sem sam prodajal 10 let staro mazdo, sem najprej zamenjal kompresor klime, ker je zaribal. Stroška je bilo preko 1000€, ampak sem brez slabe vesti predal ključe.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a Firediver Po avg 23, 2021 8:25 am

Ni računice dobro skrbeti za avto, potem pa pri prodaji mogoče dobiš celih 100-200€ več od slabo vzdrževanega isti letnik in oprema. Cenkajo se pa itak vsi kupci.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a DePalmo Po avg 23, 2021 8:45 am

Ja, take izkušnje imam jaz. Sicer ne prodam in ne kupim veliko avtov, ampak tiste ki sem so od mene šli izpravni in dobesedno samo tankaj in vozi, kupim pa vedno take da potrebujejo vsaj par sto evrov vložka. Tako da tudi mene mineva avto lepo vzdrževat pred prodajo.
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a Kristjan123 Po avg 23, 2021 2:41 pm

Moje izkušnje so sledeče do sedaj sem pri prodaji naletel na spodnje 3 vrste "karakterjev"

-Kupci, ki se obnašajo kot, da kupujejo nov avto po ceni 12 let starega . Zelo so užaljeni ko jih soočiš z dejstvom, da kupujejo 12 let star avto in naj ne pričakujejo novega iz salona ter, da jim za nič ne boš jamčil. Edino, kar lahko jamčiš je zgodovina servisiranja. Za naprej lahko predvidevaš in nič več vse ostalo je "nakladanje v stilu preprodajalcev". Tak če ne bo dobil novih gum bo skušal znižat ceno na 700 eur vrednem avtu za 400 eur.

-Druge zanima samo "zadnja cena po tel " pa če bi motor manjkal... takemu podarit nove gume nima smisla, ker ne loči dobrih od slabih gum oziroma ga sploh ne zanima

- Imaš pa zelo zelo redke, ki si korektno pogledajo in podajo mnenje tak bo recimo cenil nove gume

Tako da kakšne gume dat pred prodajo? Težko odgovorit ...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a VW T4 To avg 24, 2021 6:44 am

Od objave te tema pa do danes bi se avto s primerno ceno že prodal, neglede na to kakšne gume bi bile gor.
SIcer pa tukaj ste sami svetniki, ki pred prodajo 10 let starega avta naredite še velik servis, vztrajnik in sklopko, pa še nove gume in letno vinjeto, zato da imate "čisto vest" 8) Naslednji avto bom kupil kar tle na forumu, ni važno kakšen, samo da je s foruma :D
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a Firediver To avg 24, 2021 7:43 am

Sem te imel za bolj razsodnega...no, najbrž si doslej bil, pa se je nekaj zalomilo...
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a Kristjan123 To avg 24, 2021 8:18 am

VW T4 je napisal/-a:Od objave te tema pa do danes bi se avto s primerno ceno že prodal, neglede na to kakšne gume bi bile gor.
SIcer pa tukaj ste sami svetniki, ki pred prodajo 10 let starega avta naredite še velik servis, vztrajnik in sklopko, pa še nove gume in letno vinjeto, zato da imate "čisto vest" 8) Naslednji avto bom kupil kar tle na forumu, ni važno kakšen, samo da je s foruma :D

"Cisto vest" imas ce si iskren ob prodaji ne zavajas in nakladas. Tudi ce mi je kupec polagal besede v usta v stilu recimo rece. Ta avto pravite da je dobro vzdrzevan in ne bo vecjih tezav naslednjih x kilometrov. Zmeraj ampak res zmeraj recem NE BI SMELO BIT ne pa 100% ne bo. Mas pa ljudi, ki ti bo za podrtijo za katero ve, da je nekaj narobe jamcil 100%. Na tak nacin imam cisto vest kaj pa bo naprej z avtom pa ...
 
Uporabniški avatar
radar
Uporabnik
 
Prispevkov: 914
Pridružen: Po maj 09, 2005 9:44 am

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a radar To avg 24, 2021 8:55 am

VW T4 je napisal/-a:Od objave te tema pa do danes bi se avto s primerno ceno že prodal, neglede na to kakšne gume bi bile gor.
SIcer pa tukaj ste sami svetniki, ki pred prodajo 10 let starega avta naredite še velik servis, vztrajnik in sklopko, pa še nove gume in letno vinjeto, zato da imate "čisto vest" 8) Naslednji avto bom kupil kar tle na forumu, ni važno kakšen, samo da je s foruma :D


Moji gredo od hiše vedno tehnično brezhibni, brez skritih napak. Vedno sem lastnik več let in avto se hitro proda. Ne zavajam kupcev, ne pustim pa se tudi šverkotom, ki vidijo napake ki jih ni. Za takšne kupce moj avto ni naprodaj.
Drugače pa za noben avto ne moreš trditi, da bo drugje ravno tako lepo delal, ni mogoče - tudi za novega ne.
In ja, še vedno obstajamo lastniki - prodajalci, ki imamo čisto vest. ;)

Za avtorja teme, poglej avto net in poglej cene rabljenih in tehnično ustreznih gum (globina profila in starost) ter novih gum. Avto daj v prodajo in boš videl odziv kupcev. Če bo kupec resen in ga bodo motile gume, se lahko dogovoris, da jih zamenjaš. Ne kupuj kitajskih gum pred prodajo.

Če so samo gume problem pri avtu je to najmanj za kar te lahko glava boli. ;) :)
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a VW T4 To avg 24, 2021 10:13 am

Da se razumemo, ob prodaji kupcu ne tajiš ničesar in mu poveš kar o avtu veš, ne prikrivaš nobenih napak, težav. To je čista vest.
Razne pravljice o tem kako porihtaš avto da ga 10 let starega prodaš kot novega,...
Prodal že kar nekaj avtov in drugih zadev, če se odločim prodat (in ne prodajat), pogledam koliko stane primerljiv na avto.net, ceno dam še malo nižjo in avto gre brez problema, neglede na to ali ima nove gume ali ne. Samo cena more bit prava. Avti se prodajajo za keš in ne čustva, drugega lastnika bo zanimalo, za koliko bo avto dobil in ne ali je bil pran v pralnici ali na roke in če so bile prevleke na stolih od novega...so pa tudi izjeme...
Firediver; za koga si me imel, mi je prav vseeno
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a ojnica To avg 24, 2021 11:35 am

Saj ne moreš vedet, kdaj bo kaj crknil, tako kot moj clio 2005, spušča že čudne zvoke na jutra in kot pokvarjen klavir tolče prvih 500metrov potem pa tud ogret ni ravno tih motor, pa ga že 20.000km žgem in uničujem.
Najboljš je da za tist dnar naj bo soliden avto, da ni vse pobuškan, pa da ni slaba notranjost, motorji pa moral bi delat 400.000km+....men tud olje žre in tud pokadi črno, modro ob vžigu, sploh zadnjič mi je v Komendi pokadil da zadnjega avta nisem vidu. :lol: :lol: 272.000km pa imam...saj če sotanem 100km od doma, kar se pogosto vozim tako daleč, imam asistenco plus. :D
Seveda tak avto ne bom prodajal več pod normalno razen za dele, je katalizator in cel avto vreden 200 evrov
 
Uporabniški avatar
sonic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2393
Pridružen: To okt 14, 2003 9:26 am
Kraj: Ljubljana

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a sonic To avg 24, 2021 12:56 pm

matejxx je napisal/-a:
sonic je napisal/-a:Najprej bo moral narediti tehničnega - so ga vrgli zaradi ničesar drugega kot starih gum...


Zaradi starih gum, ti nimajo kaj avto vreči na tehničnem. Nikjer v zakonu ne piše kako stare so lahko gume, zato njih na tehničnem ne briga tudi če so 20 let. Če so zlizane potem pa lahko.

Drugače pa če imaš na voljo zimski komplet, daj tistega na avto in naredi tehničnega, potem pa prodaj.


Imel sem napačno informacijo - sploh še ni šel na tehničnega, ampak mu je mehanik rekel da so gume lahko problem, ker so tako zjebane, da se zgornja plast že lupi stran, sem se o tem tudi na lastne oči prepričal.
Ampak je že OK, sva zelo ugodno dobila rabljene (a skoraj nove) gume, in to solidne znamke (ni kitajski šrot). Še par večjih prask od parkiranja poštimam, pa gre v prodajo.

Tako da še enkrat vsem hvala.
1997 Chevrolet Tahoe LT 5.7 V8
2010 VW Touran 1.4 TSI DSG

"Everything in life is somewhere else, and you get there in a car." (E. B. White)
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a D12J12 To avg 24, 2021 1:12 pm

VW T4 je napisal/-a:Razne pravljice o tem kako porihtaš avto da ga 10 let starega prodaš kot novega,...

Vidim da to leti na mene, vidiš imava drugačen pogled na svet, zato pa sva kjer sva. Avto v vrednosti nekaj tisočakov ne kupi premožna oseba, ampak nekdo kateri bo napraskal tisti denar in najverjetneje ne bo denarja za popravilo. Predno predam ključe naštejem vse napake na vozilu, kupcu ni potrebno nič iskati, da bi mene čez par dni klicali razni strici, da sem koga za=bal, ni vredno.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a VW T4 To avg 24, 2021 1:26 pm

No sej to je normalna prodaja vozila... prej se je bralo kot da vozila za 3000e, pred prodajo poservisiraš za 2000e. To je računsko bolj smiselno peljat na odpad.
No sej nima veze z to temo, smo se malo zaplezali. Avtor je tudi že rešit zagato.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a limas To avg 24, 2021 4:54 pm

Tema je zašla.

No, meni je uspelo kupiti za sorodnico rabljeno Toyoto s kompletom novih zimskih in poletnih gum premijskega razreda na lastnih platiščih. Vse skupaj za 2000 ojrov. V avto se v dveh letih ni vložilo nič (0 eur), razen rednega servisa (olje in filtri).
Z nekaj truda se dobi tudi presneto dobro vozilo od vestnega in poštenega (prvega) lastnika.
 
Uporabniški avatar
ojnica
aka Sonček
 
Prispevkov: 2497
Pridružen: Po jun 25, 2012 9:34 pm
Kraj: daleč še iz Vrhnike

Re: Kakšne gume? (avto za prodajo)

Napisal/-a ojnica To avg 24, 2021 8:43 pm

1 teden nazaj mi je eden prodal gume nokian 175/65/14 s 5-6mm profila, letne za 5 evrov vse 4. Letnica 2017, še se najdejo dobri ljudje, ki niso požrešni, taka guma sicer je stara že 5 sezon, ampak eni bi radi za take gume 40-60 evrov.
Do zime bodo dobre pol premontiram na zismke k jih že mam doma.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 26 gostov