Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Ne sep 19, 2021 10:00 pm

Normalno, zato pa niso to protesti proti levim ali desnim, ampak obojim, ker so isti. Vsi morajo it.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 20, 2021 5:57 am

cc09 je napisal/-a:
, skreganost, politika itd.

Pomembno je samo to, da se epidemija čimprej konča!
In z njo se končajo vse omejitve, ki so z njo povezane.
Simpl.
Torej...ste že opravili svojo dolžnost (in zakaj ne)?

Jaz sem, in to sredo ob 18h jo bom spet.


Lahko se greš že danes zjutraj cepiti in to je edini pravi ukrep za čimprejšnji konec epidemije.
Za politiko bo še čas in najprimernejši bo naslednje leto na volitvah.

Če se pa demonstriranju ne morete upreti...predlagam kompromis: Pojdite se pred demonstracijami najprej družno vsi pocepiti, potem pa si dajte "duška" na (mirnih!) demostracijah - oblast vam ne bo mogla nič, ker boste imeli PCT!
Lahko tudi razširite termine demonstriranja še na druge dneve, če bodo srede in petki deževni, da ne bo manjkala tedenska doza endorfinov.

Kaj pravite?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a soso Po sep 20, 2021 6:37 am

Leta 2009 jim ni uspelo, mogoce jim pa tokrat! Mene niso najbolj prepricali, bo pa cas pokazal svoje. Prevec napak se dogaja za tako " hudo" obliko virusa.

https://old.delo.si/prosti-cas/zdravje/ ... valci.html
AH NI NAM LAHKO!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Po sep 20, 2021 9:08 am

Firediver je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:
, skreganost, politika itd.

Pomembno je samo to, da se epidemija čimprej konča!
In z njo se končajo vse omejitve, ki so z njo povezane.
Simpl.
Torej...ste že opravili svojo dolžnost (in zakaj ne)?

Jaz sem, in to sredo ob 18h jo bom spet.


Lahko se greš že danes zjutraj cepiti in to je edini pravi ukrep za čimprejšnji konec epidemije.
Za politiko bo še čas in najprimernejši bo naslednje leto na volitvah.

Če se pa demonstriranju ne morete upreti...predlagam kompromis: Pojdite se pred demonstracijami najprej družno vsi pocepiti, potem pa si dajte "duška" na (mirnih!) demostracijah - oblast vam ne bo mogla nič, ker boste imeli PCT!
Lahko tudi razširite termine demonstriranja še na druge dneve, če bodo srede in petki deževni, da ne bo manjkala tedenska doza endorfinov.

Kaj pravite?

Če se grem cepit ali ne, ali če sem že cepljen ali ne, je moja stvar. Da se gremo ukrepe, ki niso sploh prišli iz stroke, je pa druga stvar.
Prejšno sredo se je brez pct in brez mask družilo 8000 ljudi, če ne več, kje je zdaj eksplozija teh okuženih? Zdaj bi se že moralo poznat. V četrtek vlada sprejme omejitev do 50 ljudi brez pct na prostem. Je tako predlagala stroka, na podlagi česa, ali je to predlagala vlada na podlagi protestov v sredo? In ne, proti neumnim ukrepom se ne protestira z upoštevanjem teh ukrepov. Sploh pa ne na protestih.
Pametni cepljeni bojo v sredo tudi protestirali. Neumni bojo tiho ali celo ploskali vladi, ker se njih to ne tiče. Ampak tudi oni pridejo na vrsto, brez skrbi.
 
StariMojster
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 28
Pridružen: So dec 09, 2017 3:10 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a StariMojster Po sep 20, 2021 10:05 am

edit mod
Predhodni post se NE citira


Kako si pa ti pameten... en tistih ko mu v življenju popolnoma nič ne paše :). Če bi bila v Sloveniji 70% precepljenost se o tem PCT-ju sploh ne bi pogovarjali tako pa so takile nergači, ko si ti problem slovenske družbe. Ne vem zakaj so narodi kot so Danska, Švedska, Portugalska itd precepljeni in se jim za PCT j*be. Pogoj ne bi smel biti PTC ampak samo C in izključno C! Če bi bil malo razgledan in pogledal čez kakšno mejo bi lahko hitro ugotovil, da je v Avstriji še bolj strikten PTC kot pa tle ko ujčkamo antivaxer bedake!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Po sep 20, 2021 10:20 am

Če bi bil malo razgledan, bi vedel, da so na Danskem imeli 9 dnevni splošni štrajk (ne samo proteste enkrat na teden), ki bi trajali dokler ne bi vlada popustila. Potem so se odločili odpirat. Da se odpirajo zarad precepljenosti, je pravljica za male otroke. Enako kot da bi se mi odpirali, če bi imeli 70%.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 20, 2021 11:06 am

A resno mislite, da boste epidemijo ustavili s protesti, štrajki, kolesarjenjem?
Kvečjemu jo tako samo podaljšate in poslabšate.

Najprej si je treba postaviti pravo prioriteto. Marsikdo si zdravja ne daje na prvo mesto.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Gricko Po sep 20, 2021 11:11 am

mi, tudi če bomo 90%, se ne bomo odpirali....ker tako paše vladajočim.....koliko smo precepleni in kako bi bilo če bi bili več je samo pravljica za "poslušne"

vedno je veljalo " delji in vladaj" in to ta vlada uspešno počne

tem cepivom, pa ne verjamem kaj dosti, je preveč v preiskusni dobi vse skupaj in učinki / problemi se bodo pokazali s časom....šele čez par let se bo dejansko videla kako in kaj je ceplenje prineslo - Pa ne govorim, da bomo "pomrli", lahko bo vse OK, lahko bodo problemi ampak to se bo pokazalo šele čez čas. Vse to trenutno stanje pa je expiriment, ki bo mogoče uspel...

pa da me ne bo kdo takoj označil za anticepilca....sem prebolel (brez težav) in sem se tudi cepil ( zaradi "lažjega" vsakdana in ne, ker bi verjel v blagodejne učinke)
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo Po sep 20, 2021 11:16 am

cc09 je napisal/-a:... da so na Danskem imeli 9 dnevni splošni štrajk ...

Zanimivo da o tem nikjer nič ne piše, še na FBju nisem tega videl, ponavadi vsaj nekaj pride do mene.

Ne govorim da se zgornje ni naredilo, ampak da je cenzura vse močnejša. Tudi o protestih v drugih država se nič ne piše, pa vem da so imeli na Nizozemskem cca. dva tedna nazaj proteste. Pisalo se pa je o formuli, katera je bila isti teden.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 20, 2021 11:21 am

Pesimizem ni potreben. Nikoli.

Vedno bo nekdo vladal in v takih primerih ravnal podobno.
Pravzaprav so ukrepi primerljivi kot v ostalih državah.
Taki ukrepi niso nikjer zaželjeni. Ker so nujni.

Koliko je zadeva nujna, pa si vsak po svoje razlaga.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
vojkostar
Uporabnik
 
Prispevkov: 934
Pridružen: Pe jun 23, 2006 11:12 pm

Re: Bencinski servisi -PTC

Napisal/-a vojkostar Po sep 20, 2021 11:45 am

Firediver je napisal/-a:
DePalmo je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:- ker je vsaka bombastična novica več vredna od uradne razlage

Na žalost je res tako. Ampak a veš kaj je problem uradnih razlag? Ne moreš biti prepričan da so vedno pravilne


Saj ni point v tem ali je pravilna ali ne (kdo bi po tvoje to pravilno presodil?), ampak uradna razlaga je največ, kar lahko dobimo od naših strokovnjakov, ki predlagajo vladi kaj narediti. In vlada na tej podlagi sprejme ukrepe za naprej.
Bohve, kaj je pravilno, točno ali pa politično zmanipulirano. In to dejstvo je raj za skeptike, influencerje in tiste doktorje, ki radi solirajo s članki po netu zato, da si vsak neodločeni najde neko še tako majavo podlago, da dvomi v uradno razlago.

In kaj vse to pripomore k čimprejšnjemu odprtju družbe? Nič! Je vlada lepo oznanila, da mora biti precepljenost vsaj 70% in v bolnicah čimmanj covidnih bolnikov, potem šele padejo vse omejitve.
Kaj od tega necepljeni ne razumejo?


in ti verjameš vladi da bo pri 70% sprostila ukrepe ?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 20, 2021 11:54 am

Precepljenost bo skrajšala epidemijo in vse muke z njo povezane.
Kako bo pa vlada delala, pa ne verjamem nič. Tukaj si jaz ne delam utvar.

Vas skrbi epidemija ali bolj to, kaj bo vlada delala?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Po sep 20, 2021 12:29 pm

A ni jasno, da je problem vlada, ne pa epidemija? Ja, tudi drugje imajo ukrepe. Ki so jih pripravljali pol leta, so šli čez parlament, ustavno sodišče, gor in dol, in zdaj imajo kar imajo. Mi imamo vladanje z (neustavnimi in nezakonitimi) odloki, ki včasih veljajo celo še dobesedno za nazaj.
1. Vlada mora it, to je prvo in najbolj nujno.
2. Prenehat je treba z vsemi brezveznimi ukrepi, ki nimajo podlage v stroki, ampak samo podlago v zafrkavanju necepljenih in neprebolelih (btw, zakaj so neokuženi necepljeni "kriminalci", ko pa so pravi kriminalci v resnici preboleli, zarad njih imamo epidemijo).
3. Smiselne ukrepe je treba obdržat tudi po koroni. Razkužilo na vhodu v trgovino ali lokal ni nek strošek, včasih pa prav pride. Tudi prezračevanje prostorov, ni vstopa nekam če imaš vročino itd.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 20, 2021 12:51 pm

Če bi se tako vneto borili proti epidemiji, bi je bilo že zdavnaj konec.

Zakaj jo podaljšujete in s tem škodite vsem nam in tudi sebi?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Po sep 20, 2021 1:45 pm

Jaz se nisem okužil s korono. Vprašaj tiste, ki so se.
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a mnmn Po sep 20, 2021 5:28 pm

jack86 je napisal/-a:
cc09 je napisal/-a:Pa si bil na volitvah?


In kaj ima smisel iti na volitve, če pa potem stranka izda svoje volivce, samo da ne ostane brez stolčkov?
 
mnmn
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 91
Pridružen: Po dec 29, 2014 12:00 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a mnmn Po sep 20, 2021 5:32 pm

Če bi epidemijo vodili epidemiologi, bi mogoče tudi več ljudi spoštovalo ukrepe. Če pa imajo večino ukrepov neumnih, je logično, da ljudje ne spoštujejo niti tisti mali procent, ki bi dejansko pomagali pri epidemiji.

Saj potem pa imaš npr. da, se moraš testirati tudi če delaš od doma, kjer se dejansko vidi, da se gre za dobiček, ne pa reševanje življenje. Zato, pa lahko imamo 80% precepljenost, pa to ne bo niti malo pomagalo.

Prav tako pa s cepljenjem mladih, ne bo nič pripomoglo. Še vedno je v bolnicah več cepljenih starejših, kot pa necepljenih mladih. Virus pa prenašajo tako eni kot drugi.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 20, 2021 5:39 pm

Se pravi, da je najbolje kar obupati?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1584
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a srcnik Po sep 20, 2021 6:05 pm

Najbolje je jokati po vseh možnih forumih, fb, twitter...
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Po sep 20, 2021 7:19 pm

Firediver je napisal/-a:Se pravi, da je najbolje kar obupati?

Obupali ste tisti, ki mislite, da imamo najboljšo možno vlado.
Vlado lahko spremenimo. Virusa verjetno ne.
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 19 gostov