Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a boštjan_01 Ne sep 26, 2021 5:10 pm

mnmn je napisal/-a:
Jaz imam pa ravno drugačne izkušnje. Z vsemi, katere poznam in so se okužili, so rekli, da je še gripa hujši kot covid. In še en mi je lepo povedal, da je pri kovudu še bilo najhujše to, da je moral biti v karanteni za 14 dni. Zato pa se rajši okužim, kot pa da se grem cepiti. Tistih 10 dni bom pa že vzel dopust.
...
Ja, ne bo več finančnih ugodnosti. Zato bo pa še vedno več ljudi brezposelnih. Kaj so sedaj gostinci sami krivi, da jim promet upade za 50%, ker se je 50% ljudem prepovedalo, da jih obiskujejo? In to ravno tistim, ki prenesejo največ denarja. Seveda, se pa npr. 5 kolegov ne bo šlo testirati in plačati 60€, da bodo lahko spili kavo za npr. 8€.
Ravno zaradi takšnih redkih izjem je zaprta cela država. Je tako težko držati razdaljo in si pri vhodu razkužit roke, naj vsak sedi za svojo mizo? V trgovini popolni kaos. Ko čakaš na blagajni, je kakšen problem, če stojiš 2m narazen?
Če bi si kelnarce same naredile red v gostilni, ni noben problem imeti odprto, lahko tudi čez polnoči.
Ko so gostilne zaprte se najde ekipa in se slikajo zraven gostilne z pivom v roki (iz trgovine). In se na FB hvalijo kako so Janša zajebali. Zajebali so celo državo, Janša zaradi takšnih primerkov spi čisto normalno.
Cepljeni gor ali dol, dokler bo statistika beležila okužbe, bo vse zaprto. Mislim da to razume tudi podpovprečno inteligenten, pa lahko vlado menjamo vsak teden.
Jaz že ves čas delujem popolnoma normalno (z upoštevanjem razmer), tako službeno kot zasebno. Od države nisem dobil niti centa pomoči (razen bonov) in nimam nobenih problemov.
lp
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Ne sep 26, 2021 7:15 pm

Vsekakor masovna druzenja in zvonckljanje zdaj ze 2 krat na teden pred parlamentom, nenosenje mask

Odkar imamo ta druženja pred parlamentom, se je epidemija obrnila in začela upadat. Morda ne zarad tega, ampak sigurno pa tudi ne zarad pct.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 27, 2021 5:23 am

A ti se imaš za razumnega človeka?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Kristjan123
Uporabnik
 
Prispevkov: 827
Pridružen: So jul 01, 2017 8:31 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Kristjan123 Po sep 27, 2021 6:00 am

cc09 je napisal/-a:
Vsekakor masovna druzenja in zvonckljanje zdaj ze 2 krat na teden pred parlamentom, nenosenje mask

Odkar imamo ta druženja pred parlamentom, se je epidemija obrnila in začela upadat. Morda ne zarad tega, ampak sigurno pa tudi ne zarad pct.


Kje ste bili lani marca, ko se je vse skupaj zacelo? Bi zvonckljali 24/7 ene par dni zrusili Janso aja pardon Sarca takrat in bi ziveli srecno kot neke vrste oaza od celega sveta brez virusa naprej...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 27, 2021 7:28 am

Končno so začele tudi slovenske TV malo bolj konkretno promovirati cepljenje in ne samo protestov proti vladi in ukrepom, kot je bilo doslej zaznati.
Ni kaj, tole so pač naši (ne)pristranski mediji (v kar se ne bom zapenjal, ker ni moja stroka).

Mogoče je vlada kiksnila v tajmingu. Na začetku prvega cepilnega vala bi morala najeti kakšnega klovna, posneti nekaj spotov z cheesy melodijo in besedilom ter vrteti na TV in radiu 24/7 (alegorija na Bizovičarja v reklamah za Hofer). Glede na to, da Hofer poka dobičke zadnje čase, bi bil to dober primer.

No, to so zamudili...medtem tudi zadnji cepilni val pojenjuje in situacija z precepljenostjo ni tako dobra, kot so se nadejali. To je "na prvi pogled" res.
"Med vrsticami sporočeno" pa pride to zelo prav, da bodo ob poslabšanju razmer (zelo verjetno) imeli podlago za obvezno cepljenje ali PC pogoj ali karkoli se pač bolje sliši.
Za necepljene bo še torture, najhuje bo za anticepilce. Prosta izbira še vedno je, samo scena je vse bolj SM, kjer so mazohisti sami svoje domine.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po sep 27, 2021 8:26 am

Firediver je napisal/-a:Končno so začele tudi slovenske TV malo bolj konkretno promovirati cepljenje in ne samo protestov proti vladi in ukrepom, kot je bilo doslej zaznati.


Malo bolj konkretno? Pa sej nič drugega več ni važno, samo še to cepljeje je na sporedu. Meni osebno je to čudno, da se tolk sili.
Moji poslovni partnerji iz Hrvaške se prav čudijo ko razlagam kako strašenje in propaganda je pri nas. Ampak kot sm povedau, definitivno je nek dnar v igri. Vse Eurozona države imajo PCT, tiste ki nimajo evra nikom ništa.

Uglavnem, PCT dejansko sploh ni zaživel, ker je folku totalka ravno in te nihče več niti ne sprašuje zanj. Zakaj mislijo da bo šlo čez PC? Sicer pa ni to kontraproduktivno da je prav cepljeni največji prenašalci virusa in ti se sploh ne testirajo???? Zadnje cajte vsi okoli mene, ki so okuženi so cepljeni... ja normalno da so če se ne testirajo in hodijo po disko klubih in porokah z 200 folka. Lepo vas prosim, dokler Cirkus dela, je vse jasno kako se rešuje ta epidemija. Necepljen brez testa pa ne sme na teraso. Pozabi, to nima logike, ne smisla.
Zadnjič spremenil void, dne Po sep 27, 2021 8:30 am, skupaj popravljeno 1 krat.
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Po sep 27, 2021 8:26 am

Ne vem o čem govoriš. Jaz sem se v letu in pol dvakrat testiral, za v hotel. Drugače živim čisto normalno, sigurno sem bil letos na več krajih, izletih in vsem skupaj od 95% Slovencev. Res je edino, da odkar je PCT za v gostilno, hodim tam nekaj manj. Vseeno se preživi, izleti pa postanejo še cenejši. Še kakšen mesec bomo tako, potem bo pa itak zimsko spanje.
Upam da se ta čas cepi teh 70% ljudi, da vidimo to strašno odprtje...
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4158
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a xxl Po sep 27, 2021 8:31 am

Za bruhat, koliko malih fašistov je v tej državi. :roll:
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Firediver Po sep 27, 2021 9:30 am

void je napisal/-a:
Firediver je napisal/-a:Končno so začele tudi slovenske TV malo bolj konkretno promovirati cepljenje in ne samo protestov proti vladi in ukrepom, kot je bilo doslej zaznati.


Malo bolj konkretno? Pa sej nič drugega več ni važno, samo še to cepljeje je na sporedu. Meni osebno je to čudno, da se tolk sili.
Moji poslovni partnerji iz Hrvaške se prav čudijo ko razlagam kako strašenje in propaganda je pri nas. Ampak kot sm povedau, definitivno je nek dnar v igri. Vse Eurozona države imajo PCT, tiste ki nimajo evra nikom ništa.

Uglavnem, PCT dejansko sploh ni zaživel, ker je folku totalka ravno in te nihče več niti ne sprašuje zanj. Zakaj mislijo da bo šlo čez PC? Sicer pa ni to kontraproduktivno da je prav cepljeni največji prenašalci virusa in ti se sploh ne testirajo???? Zadnje cajte vsi okoli mene, ki so okuženi so cepljeni... ja normalno da so če se ne testirajo in hodijo po disko klubih in porokah z 200 folka. Lepo vas prosim, dokler Cirkus dela, je vse jasno kako se rešuje ta epidemija. Necepljen brez testa pa ne sme na teraso. Pozabi, to nima logike, ne smisla.


Malo bolj konkretno je postalo, ker prej ni bilo čisto nobene propagande o cepljenju.
Komur gre to na živce epidemije niti ne jemlje več resno. Pa bi jo moral, dokler ne bo vse odprto in brez omejitev.
Evropa ima PCT in lepe dosežke proti epidemiji, nekatere države se tudi že odpirajo.
Balkan pa nima nič (če se želimo z njim primerjati) in ima razsulo na tem področju.
Ker PCT v Sloveniji ni dobro zaživel (če se ne moremo primerjati z Evropo, smo vsaj najboljši - juhuuu! - na Balkanu), bo pa bolje zaživel PC, kar poenostavljeno pomeni - obvezno cepljenje! (Seveda prebolevniki tudi ustrezajo, ampak enkrat se bodo po nekaj mesecih še vedno morali cepiti).

Na kratko:
Evo, stroka sedaj sporoča, da predlaga pogoj PC. Vam bo sedaj lažje iti na cepljenje, ker tega ne predlaga vlada?
Ali pa mislite, da bo to cincanje na mestu skrajšalo epidemijo?
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po sep 27, 2021 10:35 am

Obvezega cepljenja ne bo, ker potem je treba sprejeti posledice za to. Ker cepiva niso šla čez cel postopek in imajo samo dovoljenje za urgento uporabo. PC me ne bo prisilil v cepljenje sigurno ne. Jaz se cepu ne bom. Simple. Bom pa pač čudak, flat earther in živel daleč od ponorelega svega v svoji vasi. Prau osvežujoče bo.

Ja ful so dobri dosežki, vse države ki nimajo PCT so na istem oz. boljše od vseh zahodnih držav po glavi prebivalca. Bravo res! PCT deluje.
Če bojo pa naši pametnjakoviči dali samo PC, bomo prvi v europi. In folk bo reku f*** off in gremo dalje. Odlok ni zakon.
Ko bo pa zakon napisan da se morajo vsi cepit je pa druga stvar. Pri nas pa nemorejo niti stroke prepričat, da se cepi, ker znajo da so ta cepiva proti novih sevih zanič in itak vse smrdi na vse strani okoli teh cepiv.

Očitno je da ti firediver si prepričan da so cepiva rešitev, ker so ti tako rekli. Folk k dela v covid oddelkih in na intenzivnih pa so prepričani da ne, in da lažejo kolk je folka je dejansko cepljenega v kritičnih stanjih.

Sicer pa moje mnenje je jasno, dokler so diskoti in nočni klubi odprti, folk ima masovne rojstne dneve in ilegalne poroče z 200 folka je meni vse jasno. To je iskanje čarovnic, in te čarovnice so necepljeni, pa magari cepivo sploh ne ščiti pred tem za zboliš. Ker absurd in paradoks res.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2189
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a limas Po sep 27, 2021 11:22 am

Podpiram zgornji zapis.
Temelj obstoja "virusa" je, da ga na postulatih Roberta Kocha tudi izolirajo. Tega do zdaj še niso storili, zato pa nam preko medijev prikazujejo CGI animacije neke kroglice s špicami, ki naj bi predstavljala virus.
Ključni dejavnik vzdrževanja krize in histerije je nelegitimen PCR test, oz. nastavitve števila ciklov. Vsak cikel pomeni povečanje vzetega vzorca tkiva. Če povečate vzorec vzetega tkiva preko 34 ciklov dobite ogromno število lažno pozitivnih rezultatov.
Z namenom izvajanja kovid agende in posledičnega zapiranja države, ustrahovanja državljanov, in kršitve Ustave ter človekovih pravic in svoboščin, se uporablja tehnika povečevanja ciklusov na PCR testih, kar pomeni drastično povečanje lažno pozitivnih. Pri tem je treba dodati masovno kršenje zdravstenih kodeksov in pumpanje števila kovid bolnikov z vsemi drugimi diagnozami, ki pristanejo na kovid seznamu in tradicionalno manipuliranje s statistiko.
Poletje smo imeli dokaj mirno s testi, ki so nastavljeni na 34 ciklov ali manj. Jeseni imamo drugačne PCR teste z več cikli, pozimi...
Toliko o "okužbah".
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po sep 27, 2021 12:07 pm

Conspiracy theory ali ne, edino teli cikli lahko obrazložijo zakaj je tolk folka k je kao pozitivnega a jim ni nič. Ali obstaja kaka druga razlaga?

Sicer pa ko smo spet pri "stroki", sedaj so začeli priporočat cepljenje za nosečnice... kolikor se jaz spomnem moja ni smela vzeti niti lekadola, ko je bila noseča, sedaj se pa lahko že cepijo. Bravo res. :roll: Kako se ta "stroka" sploh upa kaj takega delat na lastno roko, ker namreč autorizacije ni za nosečnice. Aja sej res, nobene odgovornosti nimajo "sej je nobeden ni prisilil v cepljenje, sej se je cepila prostovoljno". Očitno je res plan doseč tistih 70% da se dobi tistih 5 miljard... Druge razlage ni.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a DePalmo Po sep 27, 2021 12:48 pm

Danes sem bil na Petrolu. Ja, ena o naslovu teme ;) In ne o vsem ostalim ...

Na vseh točilnih mestih je še vedno nalimano da je PCT obvezen. Na samem pildku še vedno piše da je PCT pogoj da lahko opraviš storitev! Tega očitno niso nič spreminjali, kljub temu da je vlada odločila da PCT ni obvezen če ne vstopiš v prostore črpalke.

Pumpa ni bila "zaklenjena" oz. onemogočena, avto sem natočil, plačal preko okenca (tega pač nimajo vse črpalke, nekatere pa), vprašanja o PCTju ni bilo in sva si skozi maske zaželela lep dan še naprej. V notranje prostore pač nisem šel, pred PCTjem vedno.

Sem se pa sredi tankanja spomnil na android aplikacijo Na Poti, ampak kolikor vem moraš skenirat QR kodo preden začneš točit. Tako da, drugič. Sem bil pa presenečen da so te kode tudi v našem majhnem kraju, sem pričakoval da so samo v večjih mestih oz. na večjih črpalkah.

Čez dan ali dva ponovim z drugim avtom. Sicer je še dovolj bencina, ampak imam še druge opravke tam in bom to opravil spotoma.

Take prispevke bi si želel v tej temi, med drugim tudi kako plačujete z aplikacijo in če imate kakšne težave z njo ter kako imajo ostale črpalke, poleg Petrola, rešeno brezkontaktno plačevanje. Ne pa politika in teorije o kurčevem kovidu!!
 
cc09
Uporabnik
 
Prispevkov: 1094
Pridružen: So jun 22, 2013 11:03 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a cc09 Po sep 27, 2021 1:01 pm

Vsak Petrol, tudi najbolj vaški, ima QR kode. Tudi hrvaški petroli. Dve leti plačujem s tem, še nikoli se mi ni zataknilo, da ne bi šlo kaj čez ali karkoli, pa sem sigurno tankal že vsaj 50x.
 
Uporabniški avatar
Falco_
Uporabnik
 
Prispevkov: 1140
Pridružen: Ne jun 03, 2007 5:19 pm
Kraj: Ptuj

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Falco_ Po sep 27, 2021 1:02 pm

Sprememba PCT je, da če natočiš gorivo lahko greš plačat brez le-tega, če pa želiš iti v notranje prostore kupiti ne vem, cigarete, vodo, čokoladico... pa ga potrebuješ.

Vsaj tako jaz razumem.

"Odlok določa tudi, da morajo uporabniki storitev pri oskrbi na bencinskih servisih izpolnjevati pogoj PCT le, če uporabljajo storitve oziroma kupujejo blago v zaprtih prostorih. Bencinski servisi zagotavljajo varno izvajanje dejavnosti brez neposrednih stikov na vseh odprtih prostorih in krajih, v širšem smislu pa je preskrba z motornimi gorivi tudi sestavina upravljanja kritične infrastrukture pri preskrbi z energenti."
When life speeds by... downshift.
 
Gosic
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2045
Pridružen: To jan 27, 2009 9:35 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Gosic Po sep 27, 2021 1:06 pm

Moj pomislek glede cepljenja je v tem, da se PCT konkretno uvaja v članicah z Evrom. Dvome mi povzroča tudi ta konkretna vpletenost politike v to. Verjetno ni treba pojasnjevati pomena, da kdor si podaja kepo masti, da mu nekaj le te ostane na rokah.

Še večji dvom mi povzroča to, da strokovna SDS skupina ne pojasni, da vektorska cepiva povečujejo možnost krvnih strdkov.

Gre pa za edinstveno stvar, v sodobnem času takemu pojavu še nismo bili priča. Jaz verjamem v sars-19 110%. Ne verjamem pa v to, da so sedaj naša življenja tako hudo pomembna. In za solidarnost se gre pravijo. Kje je solidarnost do tistih, za katere so se zbirali zamaški za operacije? Kje je solidarnost do ljudi brez hrane? Predvsem od teh ljudi, ki zdaj veselo razpravljajo o solidarnosti.

Pri meni sicer obstaja možnost, da se bom cepil. In to samo zato, ker obupujem nad ljudmi. Ne podpiram nasilja, a za radarje se je narod združil in povedal svoje. Sem mnenja, da se v tej državi ne bo nič spremenilo, dokler ne bo zares počilo. V kar pa dvomim da bo kdaj. Predvsem je politiki nekaj uspelo. Narod razdelit še na cepljene in necepljene.
 
void
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1763
Pridružen: Sr mar 02, 2016 4:21 pm

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a void Po sep 27, 2021 2:34 pm

Tako je Gosic, zadel si v polno. Siljenje PCja bo privedlo do kolapsa, še posebej v zdravstvu, ker je pomanjkanje že sedaj in si ne morejo privoščiti niti enga izgubljenega delavca. A da ne bote slučajno mislili da bo folk tolkrat klonil, ker ne bo. Poznam jih kar nekaj ki so pripravljeni iti do konca.

Osebno bi se želel da me odpustijo, brez skrbi da bi si opomogel s tožbo za nazaj in naprej.
 
luks104
Novinec
 
Prispevkov: 119
Pridružen: So mar 09, 2013 10:02 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a luks104 Po sep 27, 2021 3:41 pm

DePalmo je napisal/-a:Danes sem bil na Petrolu. Ja, ena o naslovu teme ;) In ne o vsem ostalim ...

Na vseh točilnih mestih je še vedno nalimano da je PCT obvezen. Na samem pildku še vedno piše da je PCT pogoj da lahko opraviš storitev! Tega očitno niso nič spreminjali, kljub temu da je vlada odločila da PCT ni obvezen če ne vstopiš v prostore črpalke.

Pumpa ni bila "zaklenjena" oz. onemogočena, avto sem natočil, plačal preko okenca (tega pač nimajo vse črpalke, nekatere pa), vprašanja o PCTju ni bilo in sva si skozi maske zaželela lep dan še naprej. V notranje prostore pač nisem šel, pred PCTjem vedno.

Sem se pa sredi tankanja spomnil na android aplikacijo Na Poti, ampak kolikor vem moraš skenirat QR kodo preden začneš točit. Tako da, drugič. Sem bil pa presenečen da so te kode tudi v našem majhnem kraju, sem pričakoval da so samo v večjih mestih oz. na večjih črpalkah.

Čez dan ali dva ponovim z drugim avtom. Sicer je še dovolj bencina, ampak imam še druge opravke tam in bom to opravil spotoma.

Take prispevke bi si želel v tej temi, med drugim tudi kako plačujete z aplikacijo in če imate kakšne težave z njo ter kako imajo ostale črpalke, poleg Petrola, rešeno brezkontaktno plačevanje. Ne pa politika in teorije o kurčevem kovidu!!


Vsak moj prispevek v tej temi je bil izključno o izkušnjah na Petrolu v času PCT pogoja. V politiko se nerad spuščam in sem kar malo "žalosten", ker je še na ta forum priromalo to mlatenje prazne slame. Malo za hec, malo za res :)
 
Uporabniški avatar
soso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1457
Pridružen: Če sep 18, 2003 9:37 pm
Kraj: maribor

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a soso Po sep 27, 2021 4:28 pm

Bravo! Dolgo se je avtomobilizem.com upiral temi o politiki in koroni. Mogoce predlog, da se ta tema zaklene?

Kar se PCT tice na BS do danes nikjer tezav. Se nedolgo nazaj sem jedel in pil v notranjosti.
AH NI NAM LAHKO!
 
Uporabniški avatar
Godward
Uporabnik
 
Prispevkov: 1378
Pridružen: So maj 05, 2007 11:16 am

Re: Bencinski servisi - PCT

Napisal/-a Godward Po sep 27, 2021 8:09 pm

V vsej tej covid noriji so meni najbolj zanimivo ti, ki so se cepili in zdaj v to silijo vse ostale. Kaj je point? Cepil si se, super, varen si, pusti necepljenega na miru. Oz. kaj bi zelel? To, da se ploska, da se nekomu omejuje vstop nekam, s trani tistih, ki jim je to dovoljeno, to pa kaze na bolano druzbo. In ceprav se marsikdo ne strinja, to je kopija dogajanja med vojno, ko so zide zapirali, ker je uspela propaganda, da so manj vredni in smrdljivci. Zamislite se, to ni normalno. Zdaj pa k maši
Renault 5 Campus 1.1/1.4 1992 - prodano
Renault Laguna 1.8 16V 2000 Fairway - prodano
Volvo S80 D5 2003 - prodano
Volvo S60 D5 2010 Summum avt.
Slika
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 7 gostov