Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

vozniška in več vozil

Napisal/-a boštjan_01 Sr sep 22, 2021 7:26 am

Pozdravljeni
Pogosto se mi dogaja, da na hitro nekam skočim in si ne vzamem sabo denarnice kjer imam v njej dokumente. Če me v tem primeru ustavi policija (na srečo še ne), je lahko kazen (odvisno od policista).
Razmišljam da bi si dal vozniško dovoljenje na uradu overit kopijo in bi jo imel vedno v vozilu.
Ker imam več vozil in prikolic in je potrebno skoz prestavljat prometne, bi dal overit tudi te. Tudi v primeru kraje je za lastnika boljše, da imaš v vozilu samo overjeno kopijo, kot original prometno.

Kako bi se to obneslo pri policistih?



lp
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a Kohec Sr sep 22, 2021 7:40 am

Najbolje da jih vprašaš - boš dobil strokovni odgovor iz prve roke.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a krimič Sr sep 22, 2021 8:39 am

Kolikor sem se jaz ze nekaj casa nazaj zanimal ne mores narediti nobene kopije ali kaj podobnega.
Ce pa zves kaj uporabnega pa javi, saj imam sam enak problem kot ti.
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a VW T4 Sr sep 22, 2021 9:37 am

Telefon gotovo nosiš vedno za sabo. Imej ovitek, ki ima še par rež za kartice, butneš not vozniško, osebno in bančno ter imaš pri sebi vse. Denarnice sploh ne rabiš več 8)
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a boštjan_01 Sr sep 22, 2021 11:59 am

VW T4 je napisal/-a:Telefon gotovo nosiš vedno za sabo. Imej ovitek, ki ima še par rež za kartice, butneš not vozniško, osebno in bančno ter imaš pri sebi vse. Denarnice sploh ne rabiš več 8)

Ko bi vsaj prebral kaj sprašujem. Nismo vsi mladi vozniki, nekateri še imamo stare papirnate vozniške. Nekateri hodijo samo v službo in domov, vmes še malo shoping in kavica, razumem je težko razumeti. Če se ukvarjaš z kakšnimi posli, seveda legalno, moraš imeti en kup papirologije vedno pri sebi. Ne moreš vsega porinit v telefon.
Primer, da boste nekateri lažje razumeli:
Na določeni lokaciji odklopim prikolico in se odpeljem. Nato prikolico priklopi drug voznik z drugim vozilom. Med tem časom ni bilo možnosti predaje prometne od prikolice.
 
MORDOR
Novinec
 
Prispevkov: 173
Pridružen: To maj 19, 2009 10:19 am

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a MORDOR Sr sep 22, 2021 12:10 pm

Ti bom jaz poenostavil. Nobena kopija takega dokumenta kot je prometna ali vozniška pri kontroli ne pride v poštev. Pozabi idejo in se bolje organiziraj.
Življenje ni praznik,ampak delovni dan!
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a D12J12 Sr sep 22, 2021 12:15 pm

Bolj berem bolj ne razumem. Niti toliko ni časa, da bi mu v mapci vrgel dokumente v avto? Gori voda? Itak moraš pri zapenjanju in odpenjanju prikolice stopiti ven, če se pa ne spomniš pa na vratno kljuko nalepi nalepko dokumenti. Meni je to vse tako čudno...
 
Uporabniški avatar
cruiser1
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2681
Pridružen: Pe avg 12, 2005 5:46 pm
Kraj: Ljubljana

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a cruiser1 Sr sep 22, 2021 12:18 pm

boštjan_01 je napisal/-a:Pozdravljeni
Pogosto se mi dogaja, da na hitro nekam skočim in si ne vzamem sabo denarnice kjer imam v njej dokumente.


Imam tri prometne in vozniško (še oldskool roza pairnato) ter ostale dokumente in kartice, vse v eni denarnici, ki jo imam vedno pri sebi. Enako predlagam tudi tebi, vedno vzemi denarnico. Če drugega ne, tudi gotovina in plačilne kartice lahko zelo prav pridejo. Ni za kaj.

Razen, če namerno "pozabljaš" denarnico, da ni treba plačevati kakšne kave ...
 
VW T4
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 646
Pridružen: Če okt 10, 2013 5:21 pm

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a VW T4 Sr sep 22, 2021 1:13 pm

Ko bi vsaj ti sam prebral kaj pišeš...nikjer nisi navedel, da imaš še tastaro vozniško.
Za ostale dokumente so ti pa že povedali, nobena kopija ne velja. Zorganiziraj se in opravi tako kot je treba, pač pri menjavi vozila, predaj še dokumente.
In glede vozniške, izdelava nove kartice stane le malo več kot overitev nekega dokumenta. Kartico pa lahko zatakneš za telefon in jo imaš tako vedno pri sebi. Za ostalo dokumentacijo boš pa že poskrbel sproti.
 
danci1973
Uporabnik
 
Prispevkov: 1153
Pridružen: Pe jun 25, 2010 7:10 am
Kraj: Maribor

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a danci1973 Sr sep 22, 2021 1:55 pm

D12J12 je napisal/-a:Bolj berem bolj ne razumem. Niti toliko ni časa, da bi mu v mapci vrgel dokumente v avto? Gori voda? Itak moraš pri zapenjanju in odpenjanju prikolice stopiti ven, če se pa ne spomniš pa na vratno kljuko nalepi nalepko dokumenti. Meni je to vse tako čudno...

Beri bolj natančno...

boštjan_01 je napisal/-a:Primer, da boste nekateri lažje razumeli:
Na določeni lokaciji odklopim prikolico in se odpeljem. Nato prikolico priklopi drug voznik z drugim vozilom. Med tem časom ni bilo možnosti predaje prometne od prikolice.
 
yeo
Novinec
 
Prispevkov: 260
Pridružen: Pe maj 24, 2013 5:40 pm

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a yeo Sr sep 22, 2021 3:39 pm

Ne kompliciraj.
V zadnje, ko me je policist ustavil brez dokumentov, sem mu pokazal kopijo osebne na telefonu.
Ker ao se tudi policisti modernizirali, je tablico avta vpisal v racunalnik v avtu in videl vse podatke, da ne isto ime kot na osebni, isti naslov, vse ok, mi dal pihat in sem lahko sel.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1056
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a D12J12 Sr sep 22, 2021 6:39 pm

danci1973 je napisal/-a:Beri bolj natančno...

Moram pisati bolj na široko in omeniti vsako situacijo, da bi dokumente vrgel v avto, položil pod prikolico, položil na gumo prikolice, skril na katero drugo mesto, bilokatero....
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2351
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a DePalmo Če sep 23, 2021 7:04 am

boštjan_01 je napisal/-a:Primer, da boste nekateri lažje razumeli:
Na določeni lokaciji odklopim prikolico in se odpeljem. Nato prikolico priklopi drug voznik z drugim vozilom. Med tem časom ni bilo možnosti predaje prometne od prikolice.

Sestra vozi v mednarodnem prometu in imajo isto težavo, ampak jo "rešijo" tako da poslikajo prometne in prepošljejo novemu šoferju. Policaji nič ne težijo in pri njih velja slikana prometna. Ni pa to nobene garancije da bo to šlo skozi pri vsakemu oz. pri Slovenskih policistih, tuji ne komplicirajo.

So pa to uradni dokumenti in sklepam (!) da kopije niso dovoljene. Za točno informacijo ti svetujem klic na upravno enoto, lahko tudi več njih da boš imel informacije iz večih virov, ker vsi ne vedo vsega. Forum ponavadi ni pravi naslov za take specifične primere, kot si že sam opazil.
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 684
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a boštjan_01 Če sep 23, 2021 7:47 am

Kakšno vozniško ima kdo in kam si jo zatakne, kako je/ni organiziran in odgovoren je v tej temi popolnoma mimo. Če kdo ne razume, pač ni potrebno komentirat.
Približno trije komentarji so podali dogovore na vsebino teme, ostali samo drek mešate.
Še naprej se bom vozil kot sedaj, v vseh vozilih imam kopije (ne overjene), tudi na telefonu imam slikano. Ko te ustavijo si odvisen od volje policista.

hvala, lp
 
Dawid1
Novinec
 
Prispevkov: 398
Pridružen: To dec 04, 2007 10:55 am
Kraj: Štajerska

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a Dawid1 Sr okt 20, 2021 7:33 am

Pogosto imam enako težavo.

Sicer sem si zadeve poslikal in imma na telefonu, sicer pa tako vidijo vse podatke, če vnese registrsko v računalnik.

Zaenkrat še na srečo nisem imel težav, oz. me niso ustavili, se pa zgodi da v "gužvi" in 1000 stvareh v glavi pozabiš na denarnico, oz. dokumente....

Avtorja teme popolnoma razumem in vrjamem da ni problem v organiziranosti...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: vozniška in več vozil

Napisal/-a Firediver Sr okt 20, 2021 7:58 am

Če smo natančni glede predpisov, moraš pri sebi (tudi ko si peš) vedno imeti vsaj osebno izkaznico ali kak drug veljaven identifikacijski dokument, če te uradna oseba želi legitimirati. Kazen je lahko uradno za fizično osebo 50-120€ ali več. (Vir: Zakon o osebni izkaznici Ur. l. RS št. 35/11, 41/21)

In ker imaš osebno izkaznico najverjetneje v denarnici, imaš zraven še vozniško v primeru, da greš kam z vozilom. Žal pa predpisi ne omogočajo izjem v smeri tvojih želja.

Kako pa uradne osebe to izvajajo in tolerirajo, pa je najbrž odvisno od vsake take osebe posebej.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 18 gostov