Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a DePalmo Sr okt 13, 2021 1:15 pm

Katerega priporočate in katerega uporabljate?

Nekaj časa nazaj sem kupil enega poceni, a sva s punco po nekaj časa opazila da na avtu nastajajo praske in da je krivec ravno to pokrivalo. Torej, katerega kupiti da se pokrijejo vsa tri sprednja stekla, da ne pušča prask in da je demontaža preprosta in primerna za eno osebo? Montirava lahko dva, to ni problem, demontaža je pa ponavadi okoli 6.00 zjutraj, ko jaz še spim.

Da še omenim:
- nadstešek ni opcija, čeprav bi elegantno rešila zadevo
- garaža sploh ni opcija
- trenutno uporabljava pokrivalo samo za sprednje steklo. Drugi avto je bencinar in se stranska hitro odtalijo, medtem ko prvi avto je dizel in to traja, tako da je potrebno drgnit
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a D12J12 Sr okt 13, 2021 2:45 pm

Vem, si omenil da nadstrešek odpade, kolega pozimi prestavi vrtni šotor (paviljon) na parkirišče in ima spodaj avto. Pravi da so zjutraj šipe čisto OK, si mogoče razmišljal kaj v tej smeri? Ali pa če imaš možnost napeti cerado? Glede pokrival je tako, ko se led nabere gor lahko vsako pusti kakšno riso. Drugače sam uporabljam tistega s svetlečo folijo, ampak ni za stranske šipe.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a DePalmo Če okt 14, 2021 8:11 am

Nisem in je zanimiva ideja. Edino kar bi moral pazit je sneg, dvomim da ti pavilijoni prenesejo 10cm ali več snega.

Drugače je v prvotnem planu še vedno poiskati to prevleko, druga opcija pa je da bo punca pač zdrgnila stranske šipe in je to to.
 
Uporabniški avatar
srcnik
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1588
Pridružen: Po nov 22, 2010 10:51 am

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a srcnik Če okt 14, 2021 8:45 am

https://www.autodoc.si/apa/14736864

https://www.conrad.si/p/magnetna-zascit ... 183-842058

Moji sem kupil tole, pa je zadeva top kar se pokrival tiče, ima magnetke za tkanino, ki držijo ponjavo na mestu tudi čez prednja stranska stekla. (je pa tale tavelik model, imajo tudi manjšega, če imata kakšno malo jajco)
 
Uporabniški avatar
tomzzi
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2172
Pridružen: Pe mar 11, 2005 8:47 pm

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a tomzzi Če okt 14, 2021 5:29 pm

Je pa še ena varianta.
Kupiš pršilko recimo 500ml. Potem pa zmešaš vitrex in vodo 1:1. Verjetno zadošča.
Še vedno cenej kot namenski spreji. Delo pa opravi enako dobro. Edin pol je verjetno šajba usrana.
Drugače pa magnetno ja. Je pa potrebno biti previden pri snemanju saj magnet prime in rahel poteg vstran zna spraskat.
Jaz bom verjetno magnetno kupil.
Ne vem pa veličino. Imam Astro K.
 
Uporabniški avatar
DX5050
Novinec
 
Prispevkov: 458
Pridružen: Pe jun 24, 2011 11:09 am

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a DX5050 Če okt 14, 2021 8:02 pm

Jz sem to tehniko z pršilko in vitrexom (nič mešanim z vodo) poskusil lani. Že res da stali led, ampak ko z brisalci pobrišeš vitrex dol, v isti sekundi celo šipo prekrijejo ledene rože. Tako da to je uporabno samo za stranske šipe. Za prednjo je zame še vedno najboljša opcija strgalo.
Ne naredi vseh napak sam, daj priložnost za to tudi drugim.
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a limas Če okt 14, 2021 8:23 pm

Jaz sem vsako jutro polil liter mrzle vode in takoj vklopil brisalce. Praksa mi je uspevala dokler nisem kupil garaže. Zdaj imam mir.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a DePalmo Če okt 14, 2021 9:21 pm

Tudi najino pokrivalo je imelo magnetke in je preneslo nekaj vetra, ampak sklepam da ko vse primrzne in ko je punca sama demontirala, so nastajale praske. Ko sem skozi dan pregledoval prekrivalo in magnetke ni bilo nikjer dovolj ostrega roba da bi lahko naredilo prasko, ampak ko je zunaj -5, je očitno materjal bil dovolj trd. Se pa ne spomnim kje sva kupila, zato me zanima če ima kdo z njimi izkušnje in preverjeno ne praska barve oz. laka. Sem pripravljen plačati tudi malo več.

Pršilke itd. so tako kot je bilo omenjeno, dobre za stranske šipe, na sprednji takoj ko obrišeš šipo, spet zamrzne. Obrisat pa pač moraš predno spelješ.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a Ivan36 Pe okt 15, 2021 3:55 pm

Katerega priporočate in katerega uporabljate?

Nobenega! Jih kmalu pobere zaradi mraza pa tudi trdi so nekateri, raje karton pa kak star gumi avto tepih gor dat za težo. Sedaj delam na TKK začasno pa že ob 4:10h vstajam poletna ura 5:10h :twisted: :roll: no ob 5:30h grem prižgat Espaca, da se v 6 minutah ogreje, Nov< klima od letos Julija dela BP! Nastavitve AVTO, 22°C. tudi pri 0°C.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a DePalmo So okt 16, 2021 10:34 am

Dokler ni snega ali dežja ;) Se je to pripetilo mami od punce in je celoten karton primrznil na šipo, seveda premočen ... nato pa imaš dela s strganjem.
 
Uporabniški avatar
Maister
Nov uporabnik
 
Prispevkov: 65
Pridružen: Sr jul 23, 2008 4:14 pm
Kraj: Kranj

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a Maister So okt 16, 2021 12:13 pm

Dobiš kje povinil - pe folija, v merkurju ga imaš za male pare na metre.
https://www.merkur.si/gradnja/hidroizolacije/folije/
Ne čist ta tankega. Mi ga imamo v službi za pakiranje v palete.
Ga izrežeš po meri - sem ga izrezal približno tako kot je v zgornjem linku - conrad. Tako da pride še čez stranske šipe in ga zatakneš za vrata. To lahko, če res ni neke burje preprosto montira ena oseba. Najprej približno nastavi in zatakne na eni strani, gre na drugo in potem po potrebi še enkrat nazaj.
Gledaš da je spodaj čim bolj suho, da se ne prime, po možnosti preden do konca zapneš malo tudi pobrišeš.
Povinil potem stresem ga dam zadaj v prtljažnik ali pa še bolje, če imaš kje možnost, da ga obesiš, da se ti posuši. Povinil se hitro suši tako da ga imaš potem lahko za naslednji dan-jutro. Lahko pa si izrežeš dva in imaš potem za menjavo. Sem preizkušal in kupoval cel kup teh pokrival zmetal en kup denarja pa je to še najboljša- najcenejša varianta pa še lahko ga obrežeš prilagodiš po svojih željah vozila.
Če se ti pa da igrat pa lahko na vogalih narediš luknje in z gumico in kaveljčki (plastičnimi) zatakneš za odbijač, blatnik , kljuko.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Zimsko pokrivalo za sprednje in sprednja stranska stekla

Napisal/-a DePalmo Ne okt 17, 2021 9:16 am

Tole pa je ideja! Niti pomislil nisem da bi uporabil navadno folijo, pa kar nekaj je je pri hiši. Bom defenitivno probal!

Hvala za predlog!
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 33 gostov