Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a bluedot Pe okt 29, 2021 8:49 am

Zdravo,

pred kratkim smo kupili nov avto, ki je bil opremljen z letnimi gumami. Ker je avto mestni, sem kupil celoletne gume, ki sem jih dal namesiti na obstoječa platišča.

1. Opazil sem, da so na platiščih rahle poškodbe - tako iz zunanje, kot notranje strani. Je to normalno? Se ne da menjati gum brez poškodb?
2. Po menjavi gum so še centrirali kolesa, vendar vidim, da je staro lepilo od uteži še vedno na felgah. Boljši mehaniki očistijo to lepilo? Prav grdi so ti ostanki. Razen tega je ena od uteži nalepljena na del starega, neočiščenega lepila.

Sicer ne bom nič pritoževal mehaniku, vendar za 40 EUR pričakujem vsaj neko raven storitve - brez poškodb na felgah in brez ostankov starega lepila. Drugič bom šel pač drugam, razen, če je to vse skupaj normalno.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a Kohec Pe okt 29, 2021 9:23 am

Ni normalno, da ti poškoduje platišča. To delajo samo totalni šalabajzerji. Zakaj nisi takoj reagiral, ko si opazil poškodbe? Pojdi nazaj in zahtavaj popravilo.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a bluedot Pe okt 29, 2021 9:57 am

Doma sem opazil, ko sem pregledoval gume in vse ostalo. Sicer te poškodbe so samo pikce, v bistvu rahle udrtine ali pa male praskice. Tega nihče ne bo opazil od daleč, ker so felge standardno sive. Vseeno pa me moti in me skrbi, da ko bom menjaval na drugem, dražjem avtu, kjer so felge temno sive in z več odtenki, da pa se bo takšna šlamparija tam opazila.

Sicer pa, glede na to, kaj sem tam videl na parkirišču si po moje mislijo, da je itak 90% strankam vseeno in posledično je tudi njim vseeno. Škoda. Razbacane stranke delajo razbacane serviserje.
 
Kohec
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: So jun 13, 2009 2:03 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a Kohec Pe okt 29, 2021 10:59 am

Naslednjič pojdi k priznanemu vulkanizerju, ki ve kaj dela in bodi zraven. Sam sem pri takšnih stvareh vedno zraven, neglede na to če imajo na vratih napisano, da vstop v delavnico ni dovoljen. Če mi hočejo težiti in biti "pametni" pa grem drugam. Ker avto je moj in hočem videti in vedeti, kaj se z njim počne.
S katerega dela SLO pa si? V okolici CE ti lahko priporočam dobrega vulkanizerja.
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a bluedot Pe okt 29, 2021 11:17 am

Iz Prekmurja sem. Saj ta je načeloma serviser in to dober, ampak več ne bom tvegal pri njem.
 
Skyen
Novinec
 
Prispevkov: 203
Pridružen: Pe nov 29, 2013 1:56 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a Skyen Pe okt 29, 2021 11:58 am

Da ne boš mislil, je v Ljubljani enako.. idioti grejo dol strgat stare uteži kar s šraufcigrom, če ne gre s tisto brusilko, da mu jih posname, noben se ne ubada z ostanki lepila in nobenemu se ne j**e, če ti zraven poškoduje platišča.. Problem je ker majo vedno največje jebivetre na gumah, kjer se mu gre itak sam za to, da čimprej naredi.. seveda ni pri vseh tako, ampak predvsem pri večjih ter med glavno sezono..
 
coco66
Novinec
 
Prispevkov: 340
Pridružen: Sr okt 09, 2013 2:14 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a coco66 Pe okt 29, 2021 12:02 pm

Morda so bile že prej popraskane ,morda si jih ti popraskal z prstanom -ne se sekirat saj so samo platišča
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a bluedot Pe okt 29, 2021 12:46 pm

Skyen je napisal/-a:Da ne boš mislil, je v Ljubljani enako.. idioti grejo dol strgat stare uteži kar s šraufcigrom, če ne gre s tisto brusilko, da mu jih posname, noben se ne ubada z ostanki lepila in nobenemu se ne j**e, če ti zraven poškoduje platišča.. Problem je ker majo vedno največje jebivetre na gumah, kjer se mu gre itak sam za to, da čimprej naredi.. seveda ni pri vseh tako, ampak predvsem pri večjih ter med glavno sezono..


No, dobro vedeti, da je takšno zanič delo bolj ali manj "standard". Vseeno bom pa naslednjič omenil, da naj ne praskajo felg in da naj ostanke lepila dol očistijo.

coco66 je napisal/-a:Morda so bile že prej popraskane ,morda si jih ti popraskal z prstanom -ne se sekirat saj so samo platišča


Avto je čisto nov in ne vozim po robnikih, kot jih to veliko rado počne. :) Vem, da niti ene praske ni bilo, ker bi opazil, ko čistim felge - f*** me, sem pač eden tistih kretenov, ki mu čist in očuvan avto nekaj pomenijo.
 
Uporabniški avatar
mrtwelvetrees
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2854
Pridružen: To apr 26, 2005 6:33 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a mrtwelvetrees Pe okt 29, 2021 2:57 pm

Moral bi poslikati prej in dokazati..... a kaj ko to noben ne dela (redko kdo). Če pa boš šel tja bodo rekli da je že bilo itd... Si nor da bodo krili oni stroške popravila platišč.... :roll:
Si vedel, da so semaforje Iznašli pri naftnih podjetjih za zapravljanje goriva in večanje dobičkov?
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a JG2 Pe okt 29, 2021 7:59 pm

Prosim ne nasedajte takim provokacijam, človek je sam poškodoval platišča in sedaj išče uteho, ker jo pa nikjer ni dobil se pa obrača na forum, pa seveda ne da bi kaj rešil ampak da si očisti slabo vest, krivce išče pa v vulkanizerjih in podobno, kjer seveda niso naredili nič kar bi lahko poškodovalo novo platišče.!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a limas Pe okt 29, 2021 8:22 pm

Jaz sem pazljiv voznikm pa imam polno prask na platiščih. Kamenčki naredijo svoje, posebej v zimskih in spomladanskih mesecih.
Ko sem dal zimske in pozneje celoletne gume za vedno na stran, sem vedno poleg vulkanizerja, zaradi pametnih ventilčkov.
 
krimič
Novinec
 
Prispevkov: 351
Pridružen: Pe okt 09, 2009 6:40 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a krimič Pe okt 29, 2021 8:35 pm

@Kohec prosim za priporocilo vulkanizerja. Tudi jaz moram spomladi menjati gume na odlicno ohranjenih platiscih pa se ne bi ravno zaj... s salabajzerji
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a bluedot Pe okt 29, 2021 8:47 pm

JG2 je napisal/-a:Prosim ne nasedajte takim provokacijam, človek je sam poškodoval platišča in sedaj išče uteho, ker jo pa nikjer ni dobil se pa obrača na forum, pa seveda ne da bi kaj rešil ampak da si očisti slabo vest, krivce išče pa v vulkanizerjih in podobno, kjer seveda niso naredili nič kar bi lahko poškodovalo novo platišče.!


Ravno prava ura, da troli pridejo na plano. :) Noben forum ni popoln brez trolov.

limas je napisal/-a:Jaz sem pazljiv voznikm pa imam polno prask na platiščih. Kamenčki naredijo svoje, posebej v zimskih in spomladanskih mesecih.
Ko sem dal zimske in pozneje celoletne gume za vedno na stran, sem vedno poleg vulkanizerja, zaradi pametnih ventilčkov.


Na dražjem avtu imam malo bolj "moderne" felge, torej niso čisto enobarvne in po 28.000 km in po dveh letih so, kot iz salona. Na drugem avtu, ki je slaba dva meseca star, pa so že pikice in škrabancije. Vem pa, da nič od tega ni bilo, ker avto ne pucam v avtomatskih pralnicah, ampak sam ribam felge, pa gume lepo pošpricam itd. :) Vedno gledam na te detajle. Sicer se z leti kaj nabere, ampak, kot rečeno, dražji avto je malo čez dve leti in bi ga komot v salon postavil. 99% ljudi ne bi vedelo, da je rabljen.
 
JG2
Novinec
 
Prispevkov: 214
Pridružen: Po avg 01, 2011 8:58 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a JG2 Pe okt 29, 2021 8:52 pm

No se mi je zdelo da imam prav, pač sej bo, vsem je hudo za tvoja nova platisca ki si jih sam poškodoval. Ti samo povej kdaj pošljemo bluedot ali bluedot5 na 1919 hihi.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a D12J12 So okt 30, 2021 7:25 am

Govorimo o platiščih katera bodo dala čez tudi zimo, zato se ne obremenjuj s temi praskicami, sol načne tudi platišča katera imajo "zaščito" proti soli, seveda ne v eni zimi. Pri avtomobilu je za moje pojme važna samo varnost in duša vozila, da ko se moram ustaviti se ustavim in ko se moram peljati se peljem, vse ostalo plehovje je samo pokrivalo karoserije.
 
Mazda2
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 703
Pridružen: To sep 02, 2014 5:11 pm

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a Mazda2 So okt 30, 2021 9:47 am

O Jenko, ne s*** ga no. Dobro vem, da si picajzlast, pa da si hotel pri nas v službi dodatno cinkati havbo :lol:
 
zundapp
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 593
Pridružen: Ne mar 16, 2003 10:55 am

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a zundapp So okt 30, 2021 9:52 am

Bogi so eni res...
 
bluedot
Novinec
 
Prispevkov: 236
Pridružen: Ne jun 09, 2013 11:23 am

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a bluedot So okt 30, 2021 10:21 am

@zundapp
Ne trdim, da to kar želim, je normalno. Normalno je imeti poškraban, zasvinjan in nevzdrževan avto. Normalno je bili nezdrav, len in zakreditiran do amena. Normalno je imeti umazan in razpadojoč dom. Jaz pač ne živim normalno. :) Nekak mi ne sede.
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Montiranje gum na alu platišča - je to normalno?

Napisal/-a D12J12 So okt 30, 2021 11:17 am

Mazda2 je napisal/-a:O Jenko, ne s*** ga no. Dobro vem, da si picajzlast, pa da si hotel pri nas v službi dodatno cinkati havbo :lol:

Seme ne s***, tista havba je že gnila :lol:
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 25 gostov