Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Firediver So jan 08, 2022 8:40 am

Pa nekaj časa je veljalo, da si za to nalepko moral še plačati, da ti jo je delavec TP "strokovno" namestil. Nalepil po domače.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Ivan36 So jan 08, 2022 8:48 am

Še 1 cvetka ali ANOMALIJA LDS - Pahor umetniki diktature še dane vsi dajemo za cestnine kar ves denar SŽ Slovenske Železnice :twisted: :roll: :arrow: jap celih 270.000.000€ letno vsako leto od 1999 ali 2002 se mi zdi :lol: :roll:
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: E-vinjeta

Napisal/-a boštjan_01 So jan 08, 2022 10:44 am

Ivan36 je napisal/-a:
Če si pozabil: takrat smo ob vstopu dobili listek in si plačal na izvozu. V ceno je bila zajeta tudi AC ring. Medtem ko so se Ljubljančani vozili brezplačno vzhodno, zahodno, severno, južno, ...

Imel ABC kaki listki??? :lol: :roll: 8) Morda leta 86 do 93 ?pa NIČ nula ni bilo zastonj, ker si pa drugje not prnesu recimo tiste modre nalepke LDS diktatura na steklih za TP starejša vozila mislim, da nad 10 let celo na 6 mesecev TP. ravno sem se spomnil, ker sem kupil se cel VW POLO letnik 2004 in jo še ima gor za spomin :lol: :roll: :twisted:
Slika

Prej se se zmotil. AC ring je bil brezplačen za vse. Tudi če si potoval iz prekmurja na primorsko ali gorenjsko.
Na začetku so bili samo listki. Potem so jih postopoma ukinjali. Na listke je bilo v Lukovica - Blagovica najmanj do izgradnje predorov v Trojanah (mogoče celo do vinjete). Vem da sem se tukaj vedno prepiral, ko so mi z službenim kombijem (MB Vito) hoteli zaračunat višjo cestnino za 2B.

Nalepke za TP so tudi dober izum. Na računu je pisalo "namestitev nalepke --- 3.000 SIT" Takrat sem bil brez službe in sem se javil, da jih lepim za jurja :D
Ni bil takrat z nalepkami Janša zraven? Minister ali kaj že?
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Firediver So jan 08, 2022 10:57 am

Drnovšek uvedel, Janša skenslal...in ko je to naredil, je bila tožba Miragea zaradi enostranske prekinitve pogodbe.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Gricko So jan 08, 2022 7:44 pm

Ivan36 je napisal/-a:
In iz tega razloga, bi morali biti določeni odseki brez vinjete ( za razbremenitev + manjše onesnaženje), ker čim se pelješ malo dlje, boš seveda kupil vinjeto.
ker recimo vinjeta za 110€, da se pelješ od BTCja do Viča je bolano ali pa do Brezovice,

:lol: :roll: :shock: Omejenci ste res v balončkih živite :roll: Imaš 1500 vozil na DOSTAVI vsako uro LJ in RINGU okrog LJ torej bi vsi ti imeli ZASTONJ obvoznice???? 110€ za 12 mesec ali 52 tednov je DORBIŽ, ker je to za CELO SLO AC omrežje in. BASTA!
110€ / 52 = 2€ teden pa drobiž! :DDD :twisted: Imate nepotrebno opremo v vozilih za 5000€ + za 2 do 3 leta a 2€ za vinjeto na MESC je pa KRAJA :DDD :roll: :twisted:


Kaj je s teboj, saj plačujemo uporabo cest ob vsaki registraciji!
in ta cena uporabe niti ni tako mala, če res ne voziš ravno "kavnega"mlinčka!

AC je AC in tam naj se računa cestnita, sem tudi rekel, da je vinjeta OK!
Ostale ceste pa ne bi smele biti zajete v to, ker jih plačujemo VSI že ob registraciji!

in kot sem omenil, so obvoznice za razbremenitev mestnih jeder!!

Glede Ljubljane in "zastojn" vožnje v njeni okolici....pridi in živi v Lj, pa boš potem povedal!!
Seveda ima svoje +, ima pa ravno tako svoje -, tako kot je tudi drugod po državi, obešanje na nekaj " zakaj ti imaš, jaz pa ne" je brez veze.
če ti ni všeč kjer si, se preseli in še ti "uživaj" v določenih ugodnostih, ti hitro povem, da boš našel veliko pomanjkljivosti!
Tako kot boš ti našel, kakšne ugodnosti imamo Ljubljančani, bom jaz našel kakšne ugodnosti imate na Goriškem oz kjer koli drugje!!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Ivan36 So jan 08, 2022 9:17 pm

@ gricko Še 1x ANOMALIJA LDS - Pahor umetniki diktature še danes vsi dajemo za cestnine kar ves denar SŽ Slovenske Železnice :twisted: :roll: :arrow: jap celih 270.000.000€ letno vsako leto od 1999 ali 2002 se mi zdi :lol:
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Gricko So jan 08, 2022 9:58 pm

to se je že večkrat govorilo, pa sem siguren, da to ni res, vsaj ne v takem obsegu, saj je potrebno nekje dobiti denar za regionalke.
Sicer so se res dolgo zanemarjale, pa vendar se v zadnjih letih tudi to počasi premika in se obnavljajo!

Jaz sem tebi govoril, da plačujemo nadomestilo cest in to ne prav malo, dejansko dosti več kot je vinjeta!
In iz tega denarja bi se morale vzdrževati obvoznice, ne pa da so tretirane kot AC!
In to govorim za vse obvoznice, druga stvar pa je Pomurka, ki se tretira kot avtomobilska cesta, tu pa bi morala biti AC ( pač z manjšo omejitvijo) in bi se normalno rabila vinjeta
Glede Kopra, ja obvoznica od določenega do določenega odseka, seveda pa ne od IT meje do HR meje.
Ampak da se ti gruča Italianov vozi skozi Koper, ker se izogiba cestnini ni OK ne za prebivalce Kopra, ne za infrastrukturo, ki ni namenjena takemu številu niti ni ok iz ekološkega vidika!

Pri nas pa so vse "poenostavili" in nam določene stvari 2x računajo, dejansko smo na slabšem, kot tranzitni promet!
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 09, 2022 10:29 am

Še so anomalije, da imamo vinjeto po 110€ KIG jap celih 16.800.000€ požere letno za tablice štancat, ker fašiti ne bojo not prišli :lol: :roll: Nemci dali ponudbo 6.750.000€, ker itak za celo zahodno Nemčijo delajo tablice boljše kvalitete od KIG ampak DIKTATURA na vozniki MV LDS - SD - SAB - LEVICA ipd gre dalje :twisted: :roll:
 
boštjan_01
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 694
Pridružen: To avg 31, 2021 7:20 am

Re: E-vinjeta

Napisal/-a boštjan_01 Ne jan 09, 2022 10:31 am

Gricko je napisal/-a: Jaz sem tebi govoril, da plačujemo nadomestilo cest in to ne prav malo, dejansko dosti več kot je vinjeta!

Pri nas pa so vse "poenostavili" in nam določene stvari 2x računajo, dejansko smo na slabšem, kot tranzitni promet!

To imajo vse države takšen sistem pobiranja denarja, ne samo za ceste. Malo tu, malo tam in se na koncu nabere.
Če želiš da država funkcionira, potrebuje denar.
Gricko je napisal/-a: ker recimo vinjeta za 110€, da se pelješ od BTCja do Viča je bolano ali pa do Brezovice

A potem se ti vozijo samo strogo po tej relaciji? Niti 1x v celem letu se ne pelje malo dlje po AC?

Če želiš imeti Ljubljano zastonj, moraš najprej vložiti zahtevek za spremembo kategorizacije ceste. Postopek je zelo enostaven.
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 09, 2022 11:03 am

To sem že napisal
Imaš 1500 vozil na DOSTAVI vsako uro v AC LJ in RINGU okrog LJ torej bi vsi ti imeli ZASTONJ obvoznice????
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Gricko Ne jan 09, 2022 12:44 pm

boštjan_01 je napisal/-a:
A potem se ti vozijo samo strogo po tej relaciji? Niti 1x v celem letu se ne pelje malo dlje po AC?

Če želiš imeti Ljubljano zastonj, moraš najprej vložiti zahtevek za spremembo kategorizacije ceste. Postopek je zelo enostaven.

če se pelješ dlje po AC, je potreben nakup vinjete- logično ( pač se kupi tedenska, mesečna, kar pač rabiš)

ni, da jaz želim Lj zastojn ( imam 2 avta in na obeh vinjete in kolikor se prevozim, je vinjeta zelo OK, ampak v tem nisem samo jaz, niti samo ti ampak nas je veliko z različnimi potrebami!) , kot sem že parkrat povedaj obvoznica je bila narejena z določenim razlogom ( in zopet - VSE obvoznice), obvoz določenega dela - pri mestnih obvoznicah, da se obvozi jedro, se ne dela gužve v jedru, manj izpustov.... in namesto, da bi se to bolj uporabljalo, ti butnejo na to cestnino in za določene, ki se peljejo parkrtat na leto je to zelo drag špas, zato so primorani se vozit skozi metno jedro, ki je že tako obremenjeno, stojijo na vsakem semaforju in potem se sprašujemo zakaj imamo v mestih takšen zrak kot je.

Da ne govorim, da vsaj v LJ "zeleni val" že dolgo ne obstaja več, razen če si 10-15kmh prehiter glede na omejitve, potem se da.
In tako potem stojiš na "vsakem " semaforju, imaš polno speljevanja- govorimo o preblemu prometa, pa ga zaradi sistema sami sebi delamo in prekomerno onesnažujemo..... zaradi fakin vinjete na obvoznicah, ki končno število uporabnikov sploh ne bi toliko spremenilo!
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Gricko Ne jan 09, 2022 12:48 pm

Ivan36 je napisal/-a:To sem že napisal
Imaš 1500 vozil na DOSTAVI vsako uro v AC LJ in RINGU okrog LJ torej bi vsi ti imeli ZASTONJ obvoznice????

NI zastojn, plačujejo uporabo ceste!!
Ja, bolje da se kamion pelje po ringu, kot da rine skozi center ja!
Ker verjami, da tisti ki se vozi izključno po Lj, potem ne kupi vinjete ampak dela gužvo skozi center, tisti , ki pa se vozijo dlje pa imajo vinjete!!
A ne silimo v bolj "zeleno" prihodnost?? S tem se vsaj malo premikamo v recimo da boljšo smer...

Sicer pa imajo KAMIONI ( mislim da nad 3,5T) že kar nekaj časa cestninjenje po prevoženih Km jih in ne uporabljajo vinjet.
Torej ti govoriš o čem?? o Kombijih, ki jih uporabljajo za dostavo?
 
Uporabniški avatar
Ivan36
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4568
Pridružen: Po feb 19, 2007 3:16 pm
Kraj: Primorska je lepa. 100 ljudi 100 čudi !

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Ivan36 Ne jan 09, 2022 2:26 pm

Govorim za OSEBNA vozila tipa Clio / Kangoo aka serviserji varjante (Torej ti govoriš o čem?? o Kombijih, ki jih uporabljajo za dostavo?) Hitra pošta, hrana in dostava paketov. Kombiji itak kupijo celolletno vinjeto, ker niso vsi v LJ parkirani, UPS Grosuplje GLS Sneberje ipd ...
 
Uporabniški avatar
Gricko
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1916
Pridružen: Sr jun 02, 2004 7:49 pm
Kraj: ljubljana AR156SW

Re: E-vinjeta

Napisal/-a Gricko Ne jan 09, 2022 3:17 pm

torej točno to, kar jaz tebi govorim.
Taki se potem furajo čez center!! in delajo gužvo + onesnaževanje, namesto da bi se vozili po obvoznici do ustreznega izvoza

Drugače pa če govoriš o serviserjih.... niso samo v Lj ampak povsod in taki imajo sigurno vinjeto! ker se jim splača

na koncu dneva je zelo malo takih, ki uporabljajo samo obvoznico in brez AC ampak so in to ponavadi ravno najbolj ranljivi....
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google Adsense [Bot] in 24 gostov