Debate, ki niso vezane na ostala področja...
 
Uporabniški avatar
MacTron
Administrator a.com
 
Prispevkov: 8348
Pridružen: To sep 10, 2002 9:55 pm
Kraj: Dezela Kranjska

Minilo je 20 let...

Napisal/-a MacTron Sr feb 02, 2022 10:01 am

Pozdravljena skupnost a.com,
Slika

zgodbo že dobro poznate izpred 10. let, pa vendar za malo osvežitve ob tem jubileju.
Na današnji dan se je na Domencinem strežniku pritisnil gumb “Start Services” ter pognal domeno, ki je naredila velik korak v avtomobilističnem svetu, tako virtualnem kot tudi pravem. Nastajati je pričela skupnost avtomobilizem.com, ki se je prej zbirala na povsem splošno zasnovanem drugem forumu; tam je bila le delček splošnega podforuma tudi avtomobilistična debata.

V desetih letih se je zgodilo ogromno, pravzaprav je uporabljena beseda precej mila glede na dejstvo, da je skupnost nastala iz 0 na sedanjih več kot 32.000 registriranih uporabnikov, ki predstavljajo največjo avtomobilistično skupnost v Sloveniji.

Leto 2002 je zaznamoval preprost forum prve različice (IBForum), v letih 2003/04 pa je skupnost dobila tudi portal, v kompletu z drugo različico foruma. V precej burnem obdobju 2005/06 se je stran preuredila v tretjo različico. Konec leta 2010 je spletna stran pridobila popolnoma novo podobo na drugi platformi, ki nam je omogočila želeno optimizacijo za potrebe iskalnikov (SEO) in obenem vzbudila nekoliko mešane prve občutke »starim« uporabnikom.


Dandanes je dobro biti le objektiven in povedati na kratko. Kot zabrisana silhueta vozila prihodnosti, ki spremlja letnico 2022 se je kljub vsem preprekam, grožnjam, podtikanjem ter nenazadnje tudi metanjem "polen po noge" katera so včasih izgledala kot hlodi, ki so ravnokar padli iz vlačilca, portal razvil do te mere, da imamo danes več kot 1,6 miljona prispevkov (zadnja leta tudi vse bolj konstruktivni, ogromna DB podatkov), več kot 44.000 uporabnikov (z uvedbo novega pristopa potrjevanja so to tudi pravi in ne spamboti ipd.). Skratka, statistika je po 20. letih še vedno zlata sredina: https://www.moss-soz.si/spletna-stran/a ... lizem-com/ in ja, kot skupnost, še smo tukaj! Nešteto ur prostovoljnega udejstvovanja ekipe a.com, pa nas je pripeljalo do tu.

Ob tem jubileju bi vas povabil, da strnete kakšno misel ali dve o vaši zgodbi, vaš prispevek tej skupnosti ipd.

Vse najboljše VSEJ skupnosti avtomobilizem.com! Zahvala, ker ustvarjate to skupnosti ter Srečno na e-poti predvsem pa tudi izven nje!
  • Vorsprung durch Technik | Progress through Technology
 
Uporabniški avatar
McLaren
Mojster foruma
 
Prispevkov: 3277
Pridružen: To jul 29, 2003 1:19 pm
Kraj: Cela EU

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a McLaren Sr feb 02, 2022 1:02 pm

Kmalu bo 20 let od kar sem tu gor, bil sem tudi moderator nekaj casa. Spomnem se nekaj uporabnikov se zdej, zarad taksnih in drugacnih razlogov. Ni pa vec to to, v casu socialnih omrezjih forumi na zalost izumirajo. Kaj naj recem cas leti, na se 20 novih let!
 
Uporabniški avatar
limas
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2190
Pridružen: Ne avg 18, 2013 8:01 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a limas Sr feb 02, 2022 1:38 pm

Lepa novica. 20 let.
Forum je pobral mnoge uporabnike ugasnjenih avto-forumov, ki so bili omejeni na določeno znamko.
Ko prebiram kakšne stare teme opazim, da je ogromnoo uporabnikov izginilo; enostavno so mrknili. Zdi se mi škoda, pa ne poznam vzroka. Včasih so bili zelo dejavni dobri mehaniki, zdaj jih je ostalo zelo malo.
Vsekakor se je nabralo mnogo koristnega materiala.
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a Firediver Sr feb 02, 2022 2:39 pm

Glede na vsebino tem izpred dvajstih let se pozna, da so prej lastniki vozila več šarili po svojem avtomobilu, deloma zato, ker so bili avti bolj enostavni, pa tudi ljudje so znali in si upali več sami postoriti.
En tak primer sem se zapomnil izpred cca 15 let, da je nekdo samograditeljsko popravil plavač v rezervoarju goriva s plastičnim ohišjem kinder jajčka.

Takih zgodb danes ne srečaš več.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
matejxx
Uporabnik
 
Prispevkov: 961
Pridružen: So okt 06, 2012 3:46 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a matejxx Sr feb 02, 2022 6:31 pm

Enostavno se morate sprijazniti, da tudi tale forum počasi umira. Mlade avti tako ali tako ne zanimajo. Avtomobilske navdušence pa ne zanimajo električni avti, vsi pa delajo ravno na teh.
 
Uporabniški avatar
RedBaron
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2180
Pridružen: Ne okt 27, 2002 11:56 am
Kraj: Med Velenjem in Slovenj Gradcem

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a RedBaron Sr feb 02, 2022 6:45 pm

Čestitke!! :tipk

20 let je lepa številka...

Res pa, na žalost, klasični forumi zamirajo, ker se debate selijo na družbena omrežja, pred leti je bilo forumsko dogajanje bistveno bolj pestro, poleg dotičnega, mi je najbolj ostal v spominu mobisux.
Morda se spomnite, včasih je bil forum tudi na avto.net.

Kje so tisti časi...
 
Uporabniški avatar
whitee
Stalni uporabnik
 
Prispevkov: 784
Pridružen: Pe nov 22, 2013 8:25 pm
Kraj: Kozje

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a whitee Sr feb 02, 2022 7:23 pm

Čestitke. Že več kot deset let vsak dan obiščem stran, pogledam kaj je novega na portalu in forumu. Upam, da še naprej peljete zgodbo. Kot je bilo omenjeno, forumi žal ugašajo, se mi zdi da je tale še vedno eden od bolj dejavnih na slo tleh.
Pogrešam pa več tem v galeriji vozil uporabnikov, včasih se spomnim je skoraj vsak dan nekdo odprl novo temo. Ampak kaj češ, FB, IG, TikTok je danes sveta vladar.
 
Uporabniški avatar
xxl
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4159
Pridružen: To jan 31, 2006 7:41 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a xxl Sr feb 02, 2022 11:23 pm

Čestitke tudi z moje strani. Vsak dan pokukam gor, poleg še Avtonomija, Avtomagazin in občasno Volan, in tukaj se neha.
Mislim, da bo takšen format izginil, ko bodo avti 100% avtonomni, ker potem res ne vidim več kaj dosti smisla. Do takrat, pa gasa naprej. ;)
Alfa v srcu,upam,da še kdaj v moji garaži.
 
Uporabniški avatar
berlonso
Uporabnik
 
Prispevkov: 1125
Pridružen: Po nov 05, 2007 9:18 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a berlonso Sr feb 02, 2022 11:33 pm

Čestitam! In seveda podpiram stran, na še dolga leta! Tudi sam vsak dan odprem, kdaj rata tudi parkrat dnevno.
Pred desetletjem sem celo dobil nagrado, to je dosedaj edinkrat, da sem bil izžreban :lol:
 
Uporabniški avatar
For
Uporabnik
 
Prispevkov: 1451
Pridružen: Po sep 13, 2004 10:31 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a For Če feb 03, 2022 12:05 am

Ma svaka čast!

Eden redkih forumov katere sem redno obiskoval 15 let nazaj da še živi.
Sem prav vesel da vztrajate.
Vse to kar se je preselilo na fejsbuk ne jemljem resno.

Kar je največ vredno je to, da še vedno najdem svoj prvi post 13.09.2004 ;)


Čestitke!
Navadni uporabniki avtomobilov smo najboljši “novinarji” Neodvisni in iskreno kritični si lahko veliko pomagamo z nasveti in izkušnjami.

Srečno še naslednjih 20! :tomidelej: :clapclap
 
Uporabniški avatar
D12J12
Uporabnik
 
Prispevkov: 1060
Pridružen: So okt 27, 2012 10:44 pm
Kraj: Kranj

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a D12J12 Če feb 03, 2022 1:58 am

Sam sem mnenja, da bo ta forum še kako aktualen pri novejših avtomobilih, več elektronike = več okvar, kar se pa tiče fbja in podobnih strani je pa škoda besed, objava tam zamre v 2 dneh, ko se tu obujajo tudi starejše teme in kjer res vidim prednost je iskanje na googlu, tam ti takoj vrže kakšno temo iz foruma, vse poti vodijo sem :D . Spomnite se kolikokrat smo uporabniku svetovali obisk mehanika ali pa tester, odgovore se danes najprej išče na spletu, najhitreje in najceneje in glede na generacije ki prihajajo bo tega skos več.

Sam sem pri motorjih na notranje izgorevanje mrzel, prihajajo pa elektro motorji in bom s svojim znanjem iz industrije probal čim več pomagati, da bo vsaka tema dala odgovor.
 
Uporabniški avatar
Fan
Konstruktiven svetovalec
 
Prispevkov: 6389
Pridružen: So avg 16, 2008 9:36 pm
Kraj: Ljubljana

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a Fan Če feb 03, 2022 7:24 pm

Čestitke

Še naslednjih 20 let :pivo
Vse je lepo, če vidijo prave oči.
 
Uporabniški avatar
DePalmo
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 2354
Pridružen: Ne sep 25, 2011 1:42 pm
Kraj: okolica Grosuplja

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a DePalmo Pe feb 04, 2022 10:12 am

Tudi z moje strani čestitke! Statistika pravi da sem tukaj že 11 let, ampak vem da sem ta forum bral že prej. Sem pa tudi sam prešaltal iz drugega ker je "naš" zamrl, sedaj sem pa tukaj praktično dnevni obiskovalec, sodelujem pa le kjer imam kaj pametnega za dodat.

Tudi sam si želim da bi tale forum obstajal še vsaj 20 let ampak kot so že drugi rekli, FB, Instagram, TikTok in ostala novonastala šodrga je huda konkurenca in se dejansko pozna na kvaliteti in kvantiteti.
 
Uporabniški avatar
dobek
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4310
Pridružen: So mar 02, 2002 5:12 pm
Kraj: MarburgAnDerDrau

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a dobek Pe feb 25, 2022 9:23 pm

stari smo, majkemi :shock:
SlikaSlika
Ce v svojih postih slucajno koga uzalim - prisezem, da je bilo nalasc!
 
Uporabniški avatar
a4
Uporabnik
 
Prispevkov: 955
Pridružen: Po feb 16, 2009 8:39 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a a4 So feb 26, 2022 12:13 pm

nekoč je bilo lažje popravljat ? kdo pa mislite da dela sedaj v proizvodnji ? inženirji ? še vedno priseljenska raja ki komaj v tovarni prvič vidi izvijač. Bil sem v avtoindustriji in videl koga zaposlujejo pa potem seveda preko katerih vez in poznanstev.

Vse skup je samo drugače zapakirano, tudi nove avtomobile lahko sami popravljamo vendar če ne bo foruma bo težje
 
Uporabniški avatar
Firediver
Mojster foruma
 
Prispevkov: 4332
Pridružen: Če dec 09, 2004 5:59 pm

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a Firediver So feb 26, 2022 1:59 pm

1.Da
2. Vedno več roboti, tudi priseljenci, ampak to ne vpliva na kompleksnost vgrajenih delov (glede kasnejših popravil)
3. Tudi inženirji. Vsaj tako je bilo omenjeno, recimo, v članku o Toyotini tovarni v Turčiji.

Na splošno se pozna, da se je dalo več zadev rešiti na avtomobilih pred 20 leti. Tudi mehaniki so si bolj pomagali med seboj, sedaj pa se vedno več zaračuna usluge ali celo sam nasvet, če je bolj specifičen.
Pred 20 leti se je še dalo kaj z ugibanjem poskusno menjati z dobrim kosom, sedaj moraš vedeti kaj delaš + imeti kvalitetno opremo za analizo elektronike.
Človek brez problema, to strašna je stvar!
 
Uporabniški avatar
woolff
Uporabnik
 
Prispevkov: 1276
Pridružen: Ne jan 11, 2004 5:12 pm
Kraj: Lukavci

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a woolff Pe maj 20, 2022 8:40 am

Jah čas leti, bili smo mladi in lepi. Zdaj smo pa še samo lepi :lol:
Če se bojiš brzine prelepi števec!
 
Uporabniški avatar
Nejko87
Poznavalec foruma
 
Prispevkov: 1848
Pridružen: Ne maj 02, 2004 9:42 pm
Kraj: Loka

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a Nejko87 Ne jun 12, 2022 9:33 am

Oj!

Po desetletju sem se spet spomnil na vas..
Lepi spomini...
Lep pozdrav vsem!
s zastopm d štorkla prnese otroka... sam d pajk odnese avto... tega pa nam nkol zastopu....
 
Uporabniški avatar
brett
Novinec
 
Prispevkov: 296
Pridružen: Če okt 02, 2008 11:38 am

Re: Minilo je 20 let...

Napisal/-a brett To jun 14, 2022 10:45 am

Čestitke in kar tako NAPREJ! :D
Vrni se na Splošna debata

Kdo je prisoten

Po forumu brska: coco66, Google Adsense [Bot] in 25 gostov